Odstínění čidla

Otázky, odpovědi, návrhy a doporučení týkající se přístrojového vybavení meteostanic, jejich umístění a upgradů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Katy
Příspěvky: 18
Registrován: 08 pro 2009, 18:39

Odstínění čidla

Příspěvek od Katy »

Ahoj, jako nováček mám možná úplně stupidní dotaz. Mám anemometr s vlhkoměrem a teploměrem, toto čidlo se doporučuje umístit kamsi do volného prostranství. Znamená to, že když bude čidlo na sluníčku, bude ukazovat teplotu na slunci, nebo je to nějak odstíněné a ukazuje to jakoby teplotu ve stínu?
Bohužel nemám ideální možnosti uméístění čidla a tak zatím řeším směr sever/jih od budovy.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstínění čidla

Příspěvek od Tom »

Znamená to že to musí být v místě kde bude zajištěn co nejdelší sluneční svit a nejlépe nad travnatým povrchem který se musí stále sekat nedávat nad 30cm vysokou trávu.Zároveň ale musí být toto čidlo v radiačním krytu-od výrobce pokud radiační kryt dodává je tento kryt v 99% nedostačující a je hodně ovlivněn slunečním zářením.Ideální by bylo si to dát do meteobudky nebo nějakého odvětrávaného krytu který se dá udělat z novodurové trubky a zespod to odsává větráček z pc.Tento kryt dát do výšky 2m nad zem.Pokud by jsi tento kryt neudělala dal bych to radši na tu severní stranu ale stejně hodnoty nebudou moc přesné lepší ale než na jih kde na to bude pražit slunce-pokud to bude na stěně bude to zase ovlivněno únikem tepla z domu.Ideál je prostě ta budka nebo odvětrávaný kryt na volném prostranství co nejdále od zdroje tepla.Někde tu byl odkaz i jak ji vyrobit tu meteobudku podle směrnic CHMú ale nevím teď kde

mělo by to být nějak takhle je to dole celkový pohled:
http://www.meteostrankykojetice.wbs.cz/O-stanici.html

já to mám takhle s tím větráčkem:
http://files.pocasiholasice.webnode.cz/ ... a%202m.JPG

něco o čidlech i tady na foru"
viewtopic.php?f=29&t=248&p=2344&hilit=jekyll
Uživatelský avatar
Katy
Příspěvky: 18
Registrován: 08 pro 2009, 18:39

Re: Odstínění čidla

Příspěvek od Katy »

Mockrát díky za odpověď a odkazy a pěkné Vánoce :D
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice - hardware“