Aktuální počasí v ČR - březen 2006

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Tak do Třebíče se přece jenom přiženou povodně. Včera předpověď slibovala 14 m3/s a dneska už 40-50 m3/s. Výška hladiny se zvedne během 2-3 dnů na hranici 1 a 2 SPA a bude nadále stoupat. Vidím to bledě, ale loni jsme ustáli i 100 m3/s, ale to už byla Jihlava slušně rozlitá všude možně. Aktuálně Ptáčov hlásí průtok jen 8,7 m3/s, přes noc se ale zvedne určitě tak na 16 m3/s.
Jinak dneska máme zataženo s trvalým deštěm, který tak před hodinkou ustal. Tmin +1.5, Tmax +8.8.
Sníh se drží už jen zpravidla na severních svazích a je ho do 10 cm. Teď už budu sledovat jen hydrologickou situaci, která není nejrůžovější. Dopočutie
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 10:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yves »

To bylo moje, už mě to zapomínání na přihlášení štve.
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2312
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Do Brna a zpět...

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Tak dneska jsem absolvoval cestu do Brna a zpět ne po kolejích, ale po silnici. Ráno ve Svatoňovicích ještě nepršelo, mírně tálo, v 8:00 teplota +1,9°C. Pršet začalo až ve Vamberku a pokračovalo celou cestu do Brna i zpět, na zpáteční cestě s maximem v podhůří Orlických hor. Jinak cesta autem žádný med, silnice jsou po dlouhé zimě s neuvěřitelným počtem výtluků dvojího typu (okrouhlé díry víceméně nahodile po silnici a pak dlouhé pukliny podel příčných trhlin ve vozovce). Při cestě zpátky už navíc stála leckde na silnici voda, jak z deště, tak z tajícího sněhu. A co bylo nejhorší, advekční mlha nad ležícím sněhem, v odpoledních hodinách už úplně všude, snižující dohlednost místy pod 50 metrů. Jinak teď v 17:00 ve Svatoňovicích déšť ustává a oblačnost se začíná protrhávat (mlha ale nemizí), teplota +5,5°C.

Jinak ke sledování situace na vodních tocích doporučuji: http://www.voda.mze.cz/cz/
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na WEBOVÉ IRC na kanál amsos - najdete mě pod jménem Verthandi
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2245
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

voda

Příspěvek od Adi »

Ahojky

Před pár dny jsem něco zakřikl, to jest, že by to chtělo nějakou sprchu. A ... vody je až moc. Sníh mizí před očima, byť stále leží v nesouvislých plátech rozdílné tloušťky, místy ráno ještě do 20 cm.
Řeky jsou zatím pod SPA - tedy u nás na Ostravsku, ale teď po odpoledním vydatném dešti při 7 stupních vše může být jinak. Špatné je, že i nejvyšší hory u nás hlásí teploty nad nulou a samozřejmě tekuté srážky.

Ps. Cesty jsou špatné i díky mizerné údržbě posledních let. Buďto výbrus, kde do směsi sice správně dají rozemletý asfalt starý, ale bez dostatečného množství odpovídajicího pojiva - což má za následek, že prakticky nově opravená cesta se doslova loupe a vznikají trhliny a lavóry.
V dalším úseku jen tak zaplatují nejhorší díry a tak cesta je plná záplat, které se překrývají, podobně jako letité láty na starém plášti ... a díry nové.

No comment :-(

zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m
Kross
Příspěvky: 336
Registrován: 24 kvě 2005, 10:11
Bydliště: Most, 270 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kross »

Hezký den z Mostu! Tak dnes nám přešla fronta, za kterou se citelně oteplilo. Odpoledne teplota vyskočila během hodiny o 5 st. C. Oblačnost odpoledne a večer rychle ubývala, nyní je skoro jasno. Dnes max. T +12,8 st. C., včera +8,1 st. C. Dnešní min. T +3,2 st. C. Stav ve 22:00-teplota +9,9 st. C., sk. jasno, 2/8, rozpad oblaků, kouřmo, Ac tr, vlhkost 95%, tlak 1016 hPa, setrvalý, vítr do 3 m/s, JZ a hlavně teplý. Zdárek! P.S. Dejte si pozor na tu vodu, někde to bude asi fičák!!! :cry:
Most-místo měření 270 m.n.m., nadmořská výška Mostu 205-415 m.n.m.
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Sníh nám taje,ale teploty stále značně zaostávají za předpovědí.Dnes bylo chvilku(pár minut +6,5 st.maximum)Teď je zataženo,mlha +3 st a i po většinu dne jsme byli pod mlhou,nebo oblačností.Až to profoukne teplota vyskočí,ale i tak zítra kdoví jestli bude nějakých +10+11 st.Sníh to oteplení pořadně brzdí a zatím ho leží požehnaně,město kolem 30 cm,okolí stále přes půlmetru.Stále to zatím vypadá jako klasická zimní obleva,než nastupující jaro.
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 10:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yves »

Tak dneska se předpověď ještě zhoršila. Předpovídá průtok téměř 120 m3/s!! A to je už průser. Momentálně máme průtok 40 m3/s a v 15:00 byl vyhlášen 1.SPA. Každou chvílí bude vyhlášen 2.SPA a zítra 3.SPA. Řeka stoupá dokonce rychleji než naznačuje předpovědní křivka. Výška hladiny se má v Ptáčově zvednout z 80 cm na 4,5 metru. Zítra začne mazec, který vyvrcholí ve středu ráno. Vše záleží na následujících srážkách. Teď se sem šinou zbytky bouřek nad Šumavou. Tak uvidíme.
Jinak dneska Tmin +1.8, Tmax +15.5. Bylo ráno zataženo se slabým deštěm, pak se rychle vyjasnilo a po většinu dne převládalo skoro jasno, polojasno. Odpoledne přešla docela intenzívní přeháňka. Zítra zas napíšu situaci.
srek
Příspěvky: 3
Registrován: 05 bře 2006, 13:12
Bydliště: Rohozná u Trhové Kamenice,585m.n.m

Příspěvek od srek »

dnes u nas v rohozne bylo jasno max..13,0°C min....4,2°C jinak u babci v holetine je 30cm vody v sklepech atd vsechno mozne se vyliva a jenom cekam kdy se vyleje rybnik ktery by zasahl cely holetin pa
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Včera večer,v noci a ráno u nás bylo jak jsem se díval na aktuál.počasí snad nejchladněji.V noci min tepl.+1st.Dopoledne stále chladno s deštěm,mlhou,kolem +3 st,ale popoledni se to protrhalo teplota vylétla k +12 st a pořádně odtávalo.Sněhu město kolem 25 cm,okolí půlmetr.Večer se vyjasnilo a teplota rychle padala dolů,nyní máme polojasno nízkou oblačností s mlhou a necelé +3 st-opět skoro nejchladněji.
Před dvěma hodinami bylo někde v republice ještě +20 st.Na Šumavě bouří a v Německu jsou bouřky docela silné...jiný svět.
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2312
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Jaro konečně tady

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Tak dnes na nás v Podkrkonoší konečně prvně dýchlo jaro... Ráno bylo ještě zataženo, mírně pršelo a teplota se držela okolo pouhých +2°C. Okolo oběda však pršet přestalo, zmizela mlha a vzápětí se protrhly mraky - do 15. hodiny se stihl vzduch ohřát až na +12,4°C a začalo intenzivní tání sněhu. Na exponovaných místech již sníh roztál, jinak se jeho výška pohybuje mezi 25 - 40 cm (nepočítám navršené haldy). Tání pokračuje i nyní, i když při jasné obloze se zase ochladilo na +2,3°C. V Německu a západních Čechách pěkně bouřilo, u nás však leda v korytech našich řek :? . I když tady v okolí zatím voda nezlobí, průtok Úpy v České Skalici byl teď večer pouhých 11m3/s...
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na WEBOVÉ IRC na kanál amsos - najdete mě pod jménem Verthandi
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2245
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Horko

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Dusno, Ráno 7 stupňů, dopoledne s deštěm, který trošku srazil polední maxima - ve 3 odpoledne 12 až 13?, pak se oblačnost protrhala a bylo snad 16!!!! Před pár dny bylo -10 skoro.

Docela vám závidím (pod)krkonošské počasí

Už se málem těším na podzim.

teď je kolem 10, fučí JZ vítr, oblačno.
V Praze padl rekord a řeky se plní. Tedy už jsou plné. A bouřky jako bonus ... Tohle asi - až tak moc - nikdo nečekal. :-(

Za barákem tají zbytky souvislé vrstvy, jinde jen kupy sněhu podél cest. Plno bláta, odpoadků a špíny .... a psích hoven. :-/

Jo sněhu je ještě dosti - v lese, mělo by ho tam býti ještě dost, abych byl přesný, tání je příliš prudké.
Tam jsem ovšem nebyl, zítra snad podám zprávu :-)


Ada
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m
Uživatelský avatar
Cumulik
Příspěvky: 299
Registrován: 25 kvě 2005, 23:30
Meteostanice: klimatologická stanice ČHMÚ
Bydliště: Pošumaví, Budětická vrchovina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cumulik »

Ahoj.Konečně zas u svýho.Sníh až a malé zbytky je tu také tentam,voda teče hlavně z drenáží a v dálce v údolí je slyšet hučící rozvodněný místní potok,ktera v jeho měřítku je na trojce.Naštěstí v záplavové nivě nikdo nebydlí a brzdy se vlévá do Otavy a tam už nevidím.dnes tu byly nějaké srážky,odpoledne slunce a zase přeháńka,k večeru první letošní bouřka.to hlavní šlo více severem,ale přeci jen tu nad hlavou 2x zahřímalo z plošňáků.napšelo v tom 3,5mm,kolega v Blatné kousek na východ hlásil 7mm.Dnešní Tmax+19,2.Dobrou
http://www.vlkonice.webnode.cz

Z Vlkonic (493m n.m.) pod Džbánem (618,5m n.m.) a kousek od Horažďovic (427m n.m.) všechny zdraví Jarouš
Josef Šitka
Příspěvky: 137
Registrován: 19 říj 2005, 19:36
Bydliště: Drnovice, okr. Vyškov 275m n.m.

povodně?

Příspěvek od Josef Šitka »

Zdravím z Brna!
Tak včera nad půlnocí se Vyškovem prohnala první letošní bouřka, to se opravdu nečekalo. Napršelo okolo 5 mm. Potoky u nás už kulminují, situace je o krapánek lepší než loni, jen občas to hukne někde do polí. Když sem přijel do Brna, Svratka a Svitava nevypadají moc nebezpečně, i když je na nich 1.SPA. Moc nechápu, proč je dál po proudu už 2.SPA. Na Moravě jakbysmet. V Hodoníně už 7 m a 3.SPA, v Olomouci vůbec nic. Voda z hor se zatím ještě nezačala projevovat. No ale to přijde. Včera jsme byli na čele vlny, dneska během dne a v beskydech i zítra bude přes nás přímo přecházet, srážky rozhodně do situace na řekách ještě promluví.
Včera ve Vyškově MAX "jen" +16,2°C, bo se dlouho držela advekční mlha a oblačnost se protrhala až pozdě dopoledne. Po sněhu už ani památky, ale nad 500 m zůstavá souvislý sníh 5-20 cm. Takže řeky zatím mají bohatý zdroj vody :?
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 10:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yves »

Zdravím,
hydrologická situace se v Třebíči neustále zhoršuje. Aktuální průtok 76 m3/s a bude po dnešních srážkách údajně stoupat až na neuvěřitelných 150 m3/s. Včera ve 21 hodin byl vyhlášen 2.SPA a dneska ráno následně 3.SPA. Řeka už se rozlila do polí, ale ve městě zatím ne. Jestli to zaplaví Židovské město, což je dost možné, tak nás vykopnou z UNESCA :D . V ohrožení je i centrum města, mnoho rodinných domů a Kaufland. Jestli to vyplaví jídlo, tak bude pořádná rvačka o každé sousto :D . Já vím, dost blbá sranda za stávající situace :? .

Dneska je zataženo, prakticky od rána prší. Noční bouřky se nám těsně vyhnuly. Tmin +4.0, Tmax +7.5. Sníh už lze zahlédnout jen zřídka.

Jak tohle dopadne?? Zítra v 18 hodin to vypadá na nejhorší situaci, tak se uvidí. Vyrazím do terénu a nafotím, co se dá! Zítra vám to tady zkusím popsat. Nashle
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Nedivím se zhoršující situaci na vodních tocích u nás v po republice.Déšť se ukázal pro odtávání sněhu jako největší pomocník a doslova se bílá pokrývka tenčí před očima.Dnes vydatně pršelo při +5+6 st,sněhová pokrývka se smrskla na nějakých cca 20 cm ve městě,nahoře jsem dnes nebyl,všude je voda a břečka,ale počítám,že v okolí města leží do 50 cm namočeného sněhu.V časných ranních hodinách už nepatrně vyšší vodní stav na řece Úpě,odpoledne se pěkně valí červeno hnědá voda,ale stav není ještě nijak vysoký.To hlavní je až dole pod námi.Dnes znatelně nižší teploty,noční minimum +0,den maxim.+6 st.
Zamčeno

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2006“