Aktuální počasí v ČR - listopad 2009

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2009

Příspěvek od petrklíč »

Zdravím,
taky dneska u nás pokračovala netypická bezmlžná inverze, ale oproti včerejšku už bylo oblačno ve vyšších vrstvách, takže sluníčka jsme si už moc neužili. Tmin 3,8 a Tmax 11,1.
Jabloně na zahradě si v horních větvích pořád drží část olistění.
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2009

Příspěvek od Michal Geryk »

Hmm... Zataženo, celý den poměrně hustá mlha, tma, slabé mrholení... :( Ale malinko se oteplilo - maximum vylezlo na +6°C. Mlhou jsou zalité skoro všechny nížiny na jižní a stř. Moravě a Moravskou bránou to leze až na ostravsko.

Koncentrace PM10 jsou přesto nečekaně nízké, nižší než ve městě Jeseník :shock: , zato Orlová řádí s PM10 nad 200 ug/m3...
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2009

Příspěvek od Vichr »

Tak podle meteorologických dat je inverze i u nás v jižních Čechách, ale opravdu zvláštní. Teploty jsou totiž vysoké jak v nížinách, tak na horách. Jak je to možné :?: Včera dávala meteorologická stanice Č. Budějovice (na okraji města) maximum 16,6 st., stanice Churáňov v 1120 metrech and mořem 17,7. Dnes to bylo asi podobné - opět celý den slunečno a teplo všude. Nízká oblačnost se ani v naší oblasti netvoří, v týdnu jsem viděl pouze mlhy nad rybníky na Třeboňsku. Dnes jsem chodil po kopcích nad Českým krumlovem v tričku s krátkým rukávem. Tento listopad bude památný. Až bude tohle počasí před vánoci, začne mi to vadit...

Zdravím
Vichr
storm_ice
Příspěvky: 5605
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2009

Příspěvek od storm_ice »

Huj v pátek jasno až polojasno, kouřmo, odpoledne přechodně až skoro zataženo, postupně ale ubývání oblačnosti na skoro jasno, před půlnocí mlha. Tmax 9,8°C Tmin 0,4°C, vítr prom. do 2 m/s, včera více oblačnosti, ale stále teplo.

Aktuálně 01:00 oblačno, mlha zeslábla ObrázekObrázek 3,7°CObrázek bezvětří
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2009

Příspěvek od Tom »

Včera celý den hustá mlha dnes né mlha ale nízká oblačnost je to hnus tento víkend teplota včera po celý den okolo +5C dnes ráno +4C z mlhy něco nakondenzovalo.Zlatej týden co byl kromě so+ne :? No Hoj. Stráž +12C Churánov taky nad +10C co jsem se díval na graf na té Hojsové Stráži je skoro pořád přes +10C hm ti se mají

Docela dost závidím těm co mohou v blízkosti vyjet na nějaký kopec který je nad inverzí načerpat energii ze slunce a nemají to daleko.Bohužel tady nic takový není....
Naposledy upravil(a) Tom dne 22 lis 2009, 11:30, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2009

Příspěvek od fractal »

Jak píše Tom, už asi třetí den šedivý hnus. Je šero, zima a nevlídno. Místo mlhy nízká oblačnost ale to už ta mlha byla zajímavější. Teplota necelých 5 °C a vypadá to, že se to tak bude držet celý den.
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2009

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Je to tak, prach a oxid siřičitý byl cítit teda festovně.
včera jsme chytli přímou vlečku od Mittalu, nesenou inverzí a větrem přesně na náš "kopec". Dopoledne strašné, teplota ráno na 7, max na 11, oblačno až polojasno, Mošnov dával 6-7. To raději Fractale nízkou oblačnost nebo mlhu. Teplo a smrad. Pak se večer ochladilo smrad polevil, zato přišla hustá mlha a teplota padla na 4. Mlha i ráno 3 stupně, aktuálně je oblačno vysokou oblačností a stupňů 9. (zatím bez smradu)

Další dny počasí stále stejné, stále teplo :? nebo inverze a smrad, snad z tím rozdílem, že začne občas pršet a foukat a na přelomu měsíců se začne přeskupovat povětrnostní situace, zatím spíše v náš neprospěch, tedy na jižní až JV proudění s možnosti fénu. Ochlazení v dalších dnech je stále pod velkým otazníkem zda-li vůbec a jak dlouho.
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2009

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Po pátečním slunečném a teplém počasí,bylo včera dosti oblačnosti-teplo zůstalo.Dnes ráno polojasno,před polednem od západu vysoká oblačnost končí a vyjasňuje se.Odpoledne skoro jasno,později se zatahuje oblačností přicházející fronty,takže tento víkend neměl tady u nás chybu.A že je konec listopadu,nevadí,zima má do března ještě více jak 3 měsíce času na své úřadování..Někde v nížině při mlhavé šedi věřím,že jsou otráveni jak mizerným vzduchem,tak počasím.
Teploty přes den dnes už poněkud nižší +7,5 st,po ránu kolem nuly v minimu.
filip
Příspěvky: 169
Registrován: 02 srp 2006, 17:01
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Velhartice, 612 m n m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2009

Příspěvek od filip »

fractal píše:Jak píše Tom, už asi třetí den šedivý hnus. Je šero, zima a nevlídno. Místo mlhy nízká oblačnost ale to už ta mlha byla zajímavější. Teplota necelých 5 °C a vypadá to, že se to tak bude držet celý den.
Hodím vám sem taky nějaké info (i když sem píšu ojediněle). U nás nesvítilo Slunce naposledy 16.11. Jinak je denně minimálně polojasno, v noci mráz, přes den teplo. Nádherný podzim. Dnes např. Tmin=-1.1, Tmax=14.9. Podobně včera, předevčírem... Kdo nevěří at se koukne do archivu. Dnes odpoledne změna - přišla vysoká oblačnost - předzvěst studené fronty.
Velhartice, 612 m n m, WS3600 na Linksys NSLU2 "nonstop", SW: upravený open3600, 1-wire čidla na solár, TPM, teploty půdy
Obrázek
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2009

Příspěvek od petrklíč »

Zdravím,
no mě dneska manželka říkala, když jsem se vrátil z cyklovyjížďky, že jsem se snad opálil... No nevím, ale dopoledne to svítilo a hřálo jak se na listopad sluší a patří :wink: Odpoledne už bylo spíš oblačno až skoro zataženo. Teploty dnes od +1,1 do 12,7. Takže když to srovnám s nedalekým kolegou z Velhartic, tak inverze pořád ještě úřadovala.
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
storm_ice
Příspěvky: 5605
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2009

Příspěvek od storm_ice »

Huj v čera další příjemný den, skoro zataženo až polojasno, kouřmo, večer i skoro jasno, později v noci o5 mlha. Tmax 10,9°C Tmin 2,0°C, bezvětří nebo prom. vítr do 2 m/s.

Aktuálně 22:30 mlha ObrázekObrázek 5,4°CObrázek bezvětří
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2009

Příspěvek od Vichr »

U nás dnes poprvé byla inverze zřetelná, dokonce s nízkou oblačností, která se ovšem rozpustila po desáté hodině. Odpolední teploty se držely "jen" do 10 stupňů, v předchozích dnech bylo pravidelně nad 15. Celkem jsem v listopadu zaznamenal 7 dnů s maximální teplotou nad 15 st., z toho jeden s teplotou nad 20. Nejsilnější mráz podzimu zatím stále -1,8 :lol:.

Zdravím
Vichr
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2009

Příspěvek od Tom »

Dnes je zataženo s deštěm zatím 1 mm teplota se drží na +4C
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2009

Příspěvek od Michal Geryk »

Vichr píše:...Celkem jsem v listopadu zaznamenal 7 dnů s maximální teplotou nad 15 st., z toho jeden s teplotou nad 20...
Já mám listopadové maximum +13°C a to bydlím téměř o 200 metrů níže než ty. :shock: :? Inu JZ proudění je JZ proudění... Ale koncem měsíce to u nás zafénuje a tak se možná patnáctek dočkám i já... :lol:

Tak jsem zažil téměř 2 dny v mlze (letiště mělo téměř 3 dny nepřetržité mlhy), občas dost husté, navíc s mrholením (pár desetin mm to dalo). Během neděle se hranice inverze zvedala výše a mlha v poledne už zmizela, ale bylo nadále zataženo, tma a pochmurně :( . Naštěstí zůstal vzduch nečekaně čistý.

Pondělí začíná opět zataženou oblohou a tentokrát i s mírným trvalým deštěm, který dal do teď asi 3 mm vody. Čekám, že se to přes den konečně vybere a po několika dnech zase uvidím Slunce... ;-)
Vítr je u nás zatím slaboučký.

Tmax v sobotu i neděli +6°C.
Tmin v neděli i pondělí +4°C.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Příspěvek od kocurekp »

Nádherné počasí už déle než týden zde zažíváme každý den - slunečno a teplo, což mi skvěle vyšlo na pracovní dovolenou minulý týden, proto jsem nepsal - pohnuli jsme s podkrovím, zbývá ještě vymalovat druhou vrstvu a položit finální podlahu... Bratr přijel pomoct s rodinou z Brna a nestačil se divit, jak tu máme hezky... :D
Dnes je opět od rána slunečno, teplota už šplhá k 11 stupňům. Tak stabilní druhou půlku listopadu nepamatuji.

13.11. 4,8 - 11,8°C, 1,8 mm
14.11. 3,1 - 10,7°C, 0,3 mm
15.11. 5,8 - 12,7°C, 0,0 mm
16.11. 6,6 - 11,8°C, 2,7 mm
17.11. 10,1 - 16,2°C, 2,9 mm
18.11. 7,6 - 11,2°C, 0,0 mm
19.11. 6,1 - 13,4°C, 0,0 mm
20.11. 2,2 - 11,8°C, 0,0 mm
21.11. 3,1 - 11,1°C, 0,0 mm
22.11. 2,7 - 9,2°C, 0,3 mm
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2009“