Davis Vantage Vue

Informace, dotazy a rady týkající se provozu meteostanic řady DAVIS (VUE, VANTAGE)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Davis Vantage Vue

Příspěvek od Jan Pícha »

Co říkáte na nový produkt od davise na model VUE ? Vypadáto pěkně,pro horské služby,skiareály jako dělané.
Pěkný den z Teplicka :-)
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Tom »

Kdyby se objevila na trhu tak před 1/2 rokem šel bych do ní .Ale v té době nic zajímavýho okolo 10 000kč kromě Oregona nebylo zvolil jsem tedy Oregon WMRS200 no základ je za 5500kč ale s různýma senzorama to stálo přes 11000kč senzory jsou dost drahý dokupoval jsem 2 teplotní čidla 2800kč, uv čidlo 1500kč,solární napájení 1300kč.Moje první stanice byla za 600kč klasická domácí s teplotním čidlem pak jsem měl WS 1600 dále WXR-LM a nakonec Oregon WMRS200 no všechny mám doma :? :? tak další už dlouho ne.Co jsem četl 1 test Oregon se tak trochu snaží držet krok s Davisem oproti ceně mezi těmito stanicemi jsou celkem dobré výsledky i když Davis je určitě kvalitnější ale oproti jiným stanicím jako je WXR atd. je podle mě lepší.P.S. no k Davisovi je potřeba weatherlink atd. takže to bude zas někde k 15000kč :D
Naposledy upravil(a) Tom dne 06 lis 2009, 19:19, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Jan Pícha »

No ten weather link nabízejí na meteoshopu za zvýhodněnou cenu k tý stanici ale nepíší o kolik.Nicméně teda stroj to asi je dobrý.Docela by mě zajimala ta funkce o který jsem někde četl že v případě rušení se to samo přetaktuje na jinou vlnu.....přeci se to nemuže přetaktovat třeba z 868 Mhz na 650 Mhz.No jinak na netu jsem tu stanici viděl rozebranou a střeva to má samé jako davis VP2.No jinak co se týče těch stanic tak jsem začínal na digitalním teploměru,pak TFA Nexus,která dodnes výborně slouží na chatě,pak WS 3650 která je kaput a teďka teda vrchol vantage pro 2.Myslím že ta vue je tak trochu revoluce v tý cenový relaci kolem 10 000 hlavně přesností a celkovým výkonem.Myslím že taková stejně drahá WS 2550 si asi nevrzne.No,těším se na poznatky uživatelů této stanice.
Pěkný den z Teplicka :-)
texi
Příspěvky: 76
Registrován: 20 říj 2009, 08:20
Bydliště: Lužec nad Cidlinou , 231 m n.m.

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od texi »

Dobrý den, na meteoshopu s weather linkem ji nabízí za cca 14500kč.Jinač to přepnutí na jinou frekvenci není tak velký skok, jedná se o pár kiloherzů.
Zdravím Vás od Cidliny.
Davis VantagePRO2
Zipík
Příspěvky: 50
Registrován: 13 srp 2009, 21:26
Meteostanice: OREGON WMR 200
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Zipík »

WS 2 550 je o 1500 levnější ale určitě bych si raději kopil Davisa.Taky mě mrzí, že stanice nebyla před 2 měsíci na pultě :cry: .WS zlobí, třeba mi vátí peníze a já si ji koupím :D
Břeclav - Poštorná 165 m.n.m
OREGON WMR 200
Meteostanice WS2 - 550 vrácena v záruce...Nedoporučuji ani úhlavnímu nepříteli...
http://www.pocasi-breclav.cz/
Milhaus65
Příspěvky: 26
Registrován: 28 říj 2009, 11:49
Bydliště: Hodonín

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Milhaus65 »

Mám dotaz amátera. Prodal jsem WS3600 a tam jsem měl venkovní čidlo teploty umístněno ve stínu pod balkonem, srážkoměr musí být mimo. Jak je to u Vue kde je vše v jednom ? Musí být kvůli srážkám mimo stín. Jak ovlivní odpolední letní slunce měření venkovní teploty ? Nebo radu jak to co nejlépe přidělat.
Děkuji předem
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Jan Pícha »

No myslím,že by ta stanice měla být přizpůsobená na to,aby byla instalována v otevřeném prostranství,tedy aby štít,který je kni dodávám zaručoval dostatečnou ochranu před slunečním zářením.Kdybych měl tuhle stanici tak by mě jiné vhodné umístění,na ideální měření všech veličin než na střeše na stožár nenapadlo.Každopádně pro amatéry se zahradou je nemožnost oddělení čidel tak krapec nevýhoda.Na meteoshopu je k tomuto produktu diskuze,tak třeba se zeptat.U produktu VP2 s podobným štítem byla naměřena někde na rovníku v teplém letním dnu bez větru odchylka +2°C oproti skutečné teplotě.
Pěkný den z Teplicka :-)
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Roman -dovozce »

Davis Vantage Vue bude skladem od úterý 10.11. Možno dokoupit Weatherlink USB, RS232, nebo IP.
Milhaus65
Příspěvky: 26
Registrován: 28 říj 2009, 11:49
Bydliště: Hodonín

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Milhaus65 »

Chtěl bych propojit Vue do domácí sítě a na webové stránky. Vím, že potřebuji Weatherlink USB. Aby nemusel běžet PC 24 h denně, tak se dá pořídit Meteo server.
Jelikož mám už doma jeden NAS server od Synology, tak bych jej chtěl využít pro odesílání dat na web. Nemá s tím někdo zkušenost, jak propojit VUE - WeatherLink - NAS Synology ?
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Tom »

K té Davis Vue jde připojit ještě další teplotní čidlo nebo je to na pevno co tam je?Je Davis Vue vícekanálové?trochu mě vadí že to je vše pohromadě hlavně to teplotní čidlo pokud to dám do 10m už je tam jiná teplota než ve 2m né že by to byl extra problém ale jen mě to zajímá.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Tom »

Takže k této stanici jen tak přídavné senzory nepřikoupíte.Buď se musí koupit další bezdrátová konzola Davis a ta stojí nějakých 9100kč s Davis vue to vyjde budu li počítat že stojí 10500kč tak to vyjde na 19600kč + tedy další senzory musím se tedy smířit s tím že budu měřit vše v 1 výšce a nic dalšího tam nenarvu .Pokud budu mít jen Vantage Vue a budu chtít rozšířit stanici o další čidla bude to stát dost peněz tak aby pak někdo nebyl v rozpacích pokud to budete chtít rozšířít o další senzory je lepší si koupit jako základ bezdrátovou DAVIS VP2 stojí něco přes 18000kč a dál rozšiřovat nebo kdo má dost peněz koupit VP2+ ta už je ale myslím za 31000kč v bezdrátu ale je se vším všudy.I tak o Vue hodně uvažuji i když zatím by byla jako vedleší za tu cenu je to vynikající- když si vezmu že o dost horší stanice se prodávají taky skoro za stejné peníze .Mám Oregona bez displeje tak chci něco kvalitního na stůl a když se vyskytla na trhu tahle varianta za dostupnou cenu proč ne.Datalogger bych zatím ani nekupoval snad časem šlo by mě jen o to jak je venku aniž bych se díval na pc navíc ta Daviska má doce la dost history dat v samé konzole což je pro mě dostačující.Na odesílání a archivaci dat bych používal Oregona tam se dá dokoupit bez problémů 10 teplotních čidel návíc tuto stanici už mám vybavenou tak to měnit nebudu myslím si že výrazný rozdíl v těch čidlech nebude vítr bude asi lepší má o dost kratší interval.
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Jan Pícha »

Pěkný den z Teplicka :-)
Zipík
Příspěvky: 50
Registrován: 13 srp 2009, 21:26
Meteostanice: OREGON WMR 200
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Zipík »

Bude se Weather Display s touto stanicí bavit?Nevíte to někdo?Díky za info...Uvažuji o koupi pro WS 2-550 ale zároven se mi nechce kupovat program na přechodnou dobu až pujde WS z domu.Kdyby se dal aspoň sehnat crack :cry:
Břeclav - Poštorná 165 m.n.m
OREGON WMR 200
Meteostanice WS2 - 550 vrácena v záruce...Nedoporučuji ani úhlavnímu nepříteli...
http://www.pocasi-breclav.cz/
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Jan Pícha »

Tak s VP2 weather display komunikuje,Vantage vue má stejny dataloger jako VP2 tak by asi problém být neměl.
Pěkný den z Teplicka :-)
Milhaus65
Příspěvky: 26
Registrován: 28 říj 2009, 11:49
Bydliště: Hodonín

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Milhaus65 »

Kolik stojí Weather Display? Nechceš to udělat obráceně ? Koupit Weather Link pokud uvažuješ do budoucna. Předpokládám že kompatibilita je i obráceně.
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice DAVIS“