Meteostanice WXR-LM2

Vše o provozování elektronických amatérských meteostanic.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
R. Pazderka
Příspěvky: 2
Registrován: 18 dub 2009, 11:15

Meteostanice WXR-LM2

Příspěvek od R. Pazderka »

Zdravím, zvažuji koupi meteo-stanice a můj výběr směřuje k WXR-LM2.
Budu rád, když se mi někdo ozve zda jí a jaké má s ní zkušenosti nebo případně jiný model.
Dík RP
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice WXR-LM2

Příspěvek od Jan Pícha »

Mám rok a půl podobný model a pokud neplánujete čidla instalovat tak,aby signál od čidel musel projít přes 5 zdí,tak stanici tohodle typu doporučuju,má pěkný vzhled,čitelnost a přehlednost displeje suprová,ovládání dvěma způsoby také výborné,nevím co dodat,navíc teďka se k tomu konečně vyvinul pořádný software na zpracování a archivaci dat,takže na takovéto domácí pozorování je to dobrý,pozor bych si ale dal,pokud plánujete stanici mít 24 hod zapojenou v PC,občas zablbne bezdrátový přenos z čidel do hlavní jednotky :-)
Pěkný den
Pěkný den z Teplicka :-)
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice WXR-LM2

Příspěvek od Tom »

WXR-LM 2 nemám takže s přenosem nevím měl by být lepší-myslete taky na umístění čidel pokud to chcete dát na stožár bez přístupu počítejte cca 1x za rok s výměnou baterií je to bezdrát problém bývá u anemometru ten musí být výš takže výměna bývá obtížnější dá se říct počítejte s rozebráním stožáru!!! do 10m výšky se asi těžko dostanete uv,teplotní čidlo a srážkoměr se dá dát dolů ale anemometr ne.Zatím bohužel se solárním napájením není.
Co se týče operačního systému tam problém nebývá ani jednou se mě nestalo že by stanice načetla nějaké nesmyslné hodnoty u některých stanic se to stává.WXR LM byla náchylná na ztrátu signálu jak jsem psal WXR LM2 nevím nemám dá se říct u všech bezdrátů může nastat ztráta signálu na velké vzdálenosti a mnoho zdí není žádný bezdrát dobrý.
R. Pazderka
Příspěvky: 2
Registrován: 18 dub 2009, 11:15

Re: Meteostanice WXR-LM2

Příspěvek od R. Pazderka »

Jan Pícha píše:Mám rok a půl podobný model a pokud neplánujete čidla instalovat tak,aby signál od čidel musel projít přes 5 zdí,tak stanici tohodle typu doporučuju,má pěkný vzhled,čitelnost a přehlednost displeje suprová,ovládání dvěma způsoby také výborné,nevím co dodat,navíc teďka se k tomu konečně vyvinul pořádný software na zpracování a archivaci dat,takže na takovéto domácí pozorování je to dobrý,pozor bych si ale dal,pokud plánujete stanici mít 24 hod zapojenou v PC,občas zablbne bezdrátový přenos z čidel do hlavní jednotky :-)
Pěkný den

Zdravím a díky za odpověď. Já jsem takový fanda tohoto oboru, již od 1978 /to mi bylo 12let/ se snažím 3 x za den měřit venkovním teploměrem teplotu. Tak jsem si řekl, že bych si udělal radost a pořídil si meteostanici. Tuto stanici bych umístil na chalupu, kterou máme u Humpolce /to je tam, kde často bouraj politici.../. Co se týče PC, tak jsem se dotazoval na www.hodinky.cz , kde si jí asi koupím na datové soubory - neboť neplánuji mít zapnuté PC. Odpověď jsem dostal: Paměť má kapacitu cca 3200 datových souborů, takže při nastavení nejkratšího intervalu zápisu 5 minut je paměť plná asi za 11 dní. Pak nedojde ke smazání paměti, ale vždy jen k přepisu nejstaršího zápisu zápisem novým.
Toto mě uspokojilo.. a tak asi už nebudu váhat a půjdu do toho.
Hezký pohodový den
RP
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice WXR-LM2

Příspěvek od Jan Pícha »

Jojo,taky mám tuto podobnou stanici na chatě dostanu se tam jednou za měsíc a mám nastavený interval 30 minut...mezitím stanice celý ten měsíc co tam nejsem hezky každých pul huďky uloží data do paměti a já když tam přijedu na konci měsíce a zapojim stanici do PC tak vím přesně jak tam po celý ten měsíc mé nepřítomnosti bylo...na tohleto je to fakt parádní....zároveň tedy srovnávám data s mým bydlištěm,kde stanici mám také...
Pěkný den z Teplicka :-)
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice WXR-LM2

Příspěvek od Tom »

Zdravím a díky za odpověď. Já jsem takový fanda tohoto oboru, již od 1978 /to mi bylo 12let/ se snažím 3 x za den měřit venkovním teploměrem teplotu. Tak jsem si řekl, že bych si udělal radost a pořídil si meteostanici. Tuto stanici bych umístil na chalupu, kterou máme u Humpolce /to je tam, kde často bouraj politici.../. Co se týče PC, tak jsem se dotazoval na http://www.hodinky.cz , kde si jí asi koupím na datové soubory - neboť neplánuji mít zapnuté PC. Odpověď jsem dostal: Paměť má kapacitu cca 3200 datových souborů, takže při nastavení nejkratšího intervalu zápisu 5 minut je paměť plná asi za 11 dní. Pak nedojde ke smazání paměti, ale vždy jen k přepisu nejstaršího zápisu zápisem novým.
Toto mě uspokojilo.. a tak asi už nebudu váhat a půjdu do toho.
Hezký pohodový den
RP
Je to na vás ale proč zrovna přes hodinky cz. ? nemají to ani v nabídce tak asi bude trvat než to někde objednají a moc o tom vědět nebudou já bych to zkusil třeba v nějakém specializovaném shopu kde vám i poradí záleží na vás ale v hodinkách bych kupoval hodinky :D :D já osobně nemám dobrou zkušenost se shopama kde mají "všechno" a vlastně mimo třeba hodinkek nemaj skladem nic to v zaměřeném obchodě na meteostanice to mají dá se říct vše skladem.
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice WXR-LM2

Příspěvek od Jan Pícha »

jj taky sem to tam hledal a nemají to tam,v ČR specializocané internetové obchody přímo na meteostanice a ty můžu jenom doporučit...už jenom rychlost dodávky hovoří za vše.
Pěkný den z Teplicka :-)
LukeH
Příspěvky: 29
Registrován: 15 úno 2009, 12:46
Bydliště: Brno - Štýřice, 233 m n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice WXR-LM2

Příspěvek od LukeH »

Nazdárek,
mám takovej zákeřnej dotaz. Upravil sem si srákoměr a teďka měřím srážky po 0,172mm na jeden impulz. Ve specifikaci sem se dočetl že stanice počítá srážky do 1999mm za rok. Ale mě by zajímalo co se stane když překročím tuto hodnotu, jelikož stanice si pořád myslí že jedno překlopení je původních 0,687mm.
Díky za případné odpovědi.

Tak vyřešeno: měří do 1999,9mm za 24hod a do 19 999mm za měsíc takže se nebojim překročení.
WXR 815 kontinuální měření od 16.2.09 každých 10 minut
Odpovědět

Zpět na „Provoz elektronické meteostanice“