Nefunguje propojení kabelem

Otázky, odpovědi, návrhy a doporučení týkající se přístrojového vybavení meteostanic, jejich umístění a upgradů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
wet08
Příspěvky: 9
Registrován: 23 čer 2008, 14:24

Nefunguje propojení kabelem

Příspěvek od wet08 »

Moje meteostanice WS2350 (La Crosse)
Protože se mi občas ztrácelo bezdrátové spojení mezi základnou a čidly, rozhodl jsem se pro propojení pomocí kabelu. Použil jsem telefonní kabel 4 žily + konektory RJ11. Kabel mám dlouhý 40m. Spojení mi nefunguje. Testrem jsem prověřil zapojení kabelu a to je dobré. Není potřeba na stanici něco nastavit, aby fungovala na kabelový propoj? U čidel jsem zapojil konektor do zásuvky označené "display" umístěné uprostřed a na základně k "hydro senzor".
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunguje propojení kabelem

Příspěvek od Jan Pícha »

No nevím,já to mám u WS 3650 prodloužené o 20 m klasickýma telefonníma spojkama na které mi prší,sněží atd a dodnes sem problém nezaznamenal.....možná bude v problém buď již v nadměrné délce,ale nevím určitě zde napíši mnohem zkušenější uživatelé
Pěkný den z Teplicka :-)
filip
Příspěvky: 169
Registrován: 02 srp 2006, 17:01
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Velhartice, 612 m n m
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunguje propojení kabelem

Příspěvek od filip »

U stanice WS3600 mám prodložený kabel na cca 50 m a funguje to již půl roku bez jediného problému.

Část vedení (cca 10 m) je klasický telefonní kabel, zbytek je stíněný kabel (také telefonní, 3x4 vodiče). Mám to ještě komplikovanější v tom, že 4 vodiče jsou použité pro data z termohygrosenzoru v meteobudce na zahradě (zdířka DATA <---> stanice), další 4 vodiče jdou k anemometru na střeše (zdířka WIND <---> anemometr, čili to vede zpět do baráku a na střechu, no a poslední 4 vodiče slouží k napájení ventilátoru termohygrosenzoru a k vyhřívání srážkoměru.

Originální 10 m kabel funguje? Pokud ano, zkoušel bych postupně prodlužovat vedení. Opravdu je ten 40 m kabel zapojen správně - myslím pořadí vodičů, nejsou překřížené? Jsou správně nacvaklé konektory? Někdy se stane, že konektor má trochu poškozenou tu umělou hmotu kolem kontaktů a nesedne si to.

Takhle na dálku se těžko radí...
Velhartice, 612 m n m, WS3600 na Linksys NSLU2 "nonstop", SW: upravený open3600, 1-wire čidla na solár, TPM, teploty půdy
Obrázek
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunguje propojení kabelem

Příspěvek od Jan Pícha »

Tak já sem experimentoval trošku,na obyčejný internetový kabel UTP jsem přidělal telefonní koncovku a jede to,délka kabelu aktuálně anemometr - teplota = 80 m,mám to přes 3 spojky,sem zvědav kam až to pude
Pěkný den z Teplicka :-)
wet08
Příspěvky: 9
Registrován: 23 čer 2008, 14:24

Re: Nefunguje propojení kabelem

Příspěvek od wet08 »

Právě zkoušel jsem i ten original kabel, ale nechce mi to vůbec zobrazovat data, myslel jsem jestli se nemusí ještě něco nekde nastavit na meteostanici.
orol
Příspěvky: 10
Registrován: 04 kvě 2009, 19:54

Re: Nefunguje propojení kabelem

Příspěvek od orol »

Mam WS 2300 a nedávno som zmenil rezim prenosu dát a stanicu som so senzormi prepojil kabelom.
Pouzil som 38 metrov STP kabelu. Po pripojeni sa stanica prepla do rezimu "prenos kazdych 8 sekund".
Zaujimave bolo, ze ked som kabel znovu odpojil, pokracovala stanica v prenose kazdych 8 s este asi 10 minut.
Prenos funguje bez problemov.
Mozno je treba dat pozor na to, ze prepojovaci kabel je krizeny.
storm_ice
Příspěvky: 5627
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunguje propojení kabelem

Příspěvek od storm_ice »

wet08 píše:Právě zkoušel jsem i ten original kabel, ale nechce mi to vůbec zobrazovat data, myslel jsem jestli se nemusí ještě něco nekde nastavit na meteostanici.
asi to zkusit restartovat, bo mam pocit, že se po spuštění stanice snad nejdřív musí připojit čidla a k těm anemometr + sražkoměr, pak snad zapnout stanici ... mělo by to být v návodu jak je ten postup :)
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice - hardware“