Výhled počasí na dny příští

Jaké jsou předpovědi počasí pro území ČR i pro ostatní státy? Máte i svou vlastní předpověď dle své zkušenosti? Poskytněte ji i ostatním...

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Výhled počasí na dny příští

Příspěvek od Michal Geryk »

Už jsem dlouho nezažil situaci, kdy si modely neví rady s počasím v nejbližším týdnu - co nová verze, to úplně jiné počasí... Teď to vypadá, že východ ČR bude mít jaro a západ zimu po většinu příštího týdne. Rozdíly v teplotách mezi západem a východem ČR jsou s malými přestávkami už od konce října a možná budou trvat dál. Něco podobného nepamatuji... :?
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Tomáš Psika
Příspěvky: 54
Registrován: 04 srp 2008, 14:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Výhled počasí na dny příští

Příspěvek od Tomáš Psika »

gerykm píše:Už jsem dlouho nezažil situaci, kdy si modely neví rady s počasím v nejbližším týdnu - co nová verze, to úplně jiné počasí... Něco podobného nepamatuji... :?
Taky koukám, co to vypadává v posledních dnech až týdnu z modelů za výstupy. Stěží se modely shodnou i jen na předpovědi na další dva dny. Docela by mě zajímal názor odborníka, co modely zná podrobně, co se to v posledních dnech děje. Jediné, na čem se modely shodují je, že bude nad Atlantikem zřejmě mohutnější tlaková výše. Ostatní předpovědi pro Evropu ale vycházejí dost do ztracena.
storm_ice
Příspěvky: 5578
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Výhled počasí na dny příští

Příspěvek od storm_ice »

gerykm píše:
Flames píše:...Jinak pozor,dle Novinek nás v dalších dnech čekají mrazivá rána,to bude asi následek toho studeného severozápadního proudění..
Nejvíc mě štve, že novináři dělají z neoficiálních (a často nekvalitních) informací a zdrojů zprávu č. 1... Mrazivá rána? To zítřejší ano (ale na prosinec to bude zřejmě slabota), jinak bude nad nulou i po ránu, hlavně na východě... :?
tak tu konečně trochu mrzne, vývoj zatím celkem slibný, při slabém proudění a malé oblačnosti se možná i na -5°C dostanem, v 2/2 týdne je to o5 "hraniční situace", my snad zůstanem ve studeném vzduchu a srážky tak zůstanou sněhové. i dále to pak vypadalo slibně, ale ta hluboká níže nad Islandem ... no doufám, že se to pozmění, při spíše inverzním charakteru počasí by nám mohl sníh vydržet (pokud nyní napadne) hlavně ať se to moc netočí na ZSZ bo to se akorát oteplí a bude po sněhu :(

PS: co jsem měl řikat včera ráno já když byly +4°C po 6h :evil: :lol:
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
dubnany 189
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2009, 22:07
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoraský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Výhled počasí na dny příští

Příspěvek od dubnany 189 »

Co se týká výhledu na příští týden,tak by mohlo být poměrně mrazivo a hlavně v pondělí by mohlo i silněji sněžit.Teploty budou většinou noční -6 až -11°C ojediněle -15°C ve středu až -20°C Denní teploty mezi -6 až -2°C.Zmírnění mrazů se očekává až příští víkend. :o :mrgreen:
Pěkný pozdrav z jižní Moravy,konkrétně z Dubňan posílá Jirka
Naděje umírá poslední,užívejte života dokud to jde.
storm_ice
Příspěvky: 5578
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Výhled počasí na dny příští

Příspěvek od storm_ice »

kocurekp píše:
storm_ice píše:
kocurekp píše:Nedá mi to, musím se s vámi podělit o výhled na 14 dní z WeatherOnline - buď se můj oblíbený zdroj mýlí nebo to opravdu není normální. Pokud to vyjde, tak to tady opravdu ještě nebylo, nebo se mýlím, páni statistici :?:
podle toho co není normální ? ta malá oblačnost ??
Já si fakt nepamatuji, opakuji pokud to vyjde, až 23 dní v kuse jasno až polojasno + ty teploty + duben.
no já se tohohle obával ... ta výše sem "téměř" nic nepustí, mezitím to tu pěkně proschne, cěmuž pomůžou i v pády chladnějšího a suššího vzduchu za studenými frontami ... na východě můžou být rádi za deště co měli ... mytu teď budem schnout :roll:
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Výhled počasí na dny příští

Příspěvek od kocurekp »

hmm... takhle nějak popisují konec křídy před dobou ledovou... :!:
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Výhled počasí na dny příští

Příspěvek od dobrmanek »

Doufám, že snad ještě nějaký čas máme než opět příjde ochlazení. Nezapomínejme, že jsme v době meziledové. Ono v době ledové byla léta krátká, teplá a přicházely několikadenní bouře. Mimochodem u Fulneka je na jednom místě vidět vrstva spraše až stepí na východě.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 327
Registrován: 29 dub 2007, 02:03
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.

Re: Výhled počasí na dny příští

Příspěvek od Janek »

Ten Pá vypadá nádherně. Na brzké jaro opravdu výjimečná situace. :) Když už to nevyjde, tak si aspoň vzpomenu na úterní (dnešní) chvíle naděje. :lol:
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
storm_ice
Příspěvky: 5578
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Výhled počasí na dny příští

Příspěvek od storm_ice »

zas jsem přišel a o5 nic zajímavého :lol: naopak co tak koukám dál, tak se koncem měsíce má prosadit vlhčí a studené SZ proudění a poránu to dokonce straší s poměrně výraznými mrazy (na konec dubna) ... no zatim bych se neděsil, bo je to daleko a víme jak tohle často dopadá, ale zas do ledových mužů, budou stále zbývat 2 týdny, takže vyloučit to nejde.
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Výhled počasí na dny příští

Příspěvek od dobrmanek »

Zítra to vypadá zajímavě pro Sv. Bouřky by mohly dojít v ideální hodinu pro pozorování a já budu připraven :lol: .
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Výhled počasí na dny příští

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

má aktuální předpověď vypadá velmi studeně .

Další dny vypadají velice zajímavě, zejména pro sever a severovýchod území, něco bude určitě i na severozápadě ...

Chladná rána, přeháňkové počasí, na horách i se sněžením, toť ve zkratce počasí pro začátek června, místy mohou být bouřky i krupky, jednoduše apríl v červnu. Toto počasí čekám od středy, přičemž do úterka místy přeháňky nebo i bouřky, oblačno až polojasno, Teploty - Vystoupí na 16-20, klesnou na 13 až 9, zítra v úterý bude o stupeň, dva tepleji, tedy se budou pohybovat v intervalu 18 až 22, přeháňěk by mělo být méně, minima 14 až 10, místy 8. ve středu srážek váce, především v oblasti fronty, velkou oblačnost s přeháňkami čekám prakticky až do konce týdne, z tím, že na horách, přibližně od 1000 metrů nadmořské výšky se bude jednat o sněžení či srážky smíšené. teplot ve středu 12 až 16, na JV až 18, od čtvrtku do soboty 9 až 13, v neděli i 15, místy ve srážkách i 7 a to po celou druhou polovinu týdne. Noční teploty 10 až 6, místy 4, mrazíky v nížinách jen vyjímečně, díky zvětšené oblačnosti i srážkám a přirozeně i dlouhému dni. Sobota bude podle všeho deštivá, zaúřaduje frontální vlna. Nejchladnější noc bude ze čtvrtku na pátek, díky přechodně zmenšené oblačnosti, kdy se nejčastěji mohou vyskytnout zde zmíňované mrazíky, zatím :wink:

Tak

zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Výhled počasí na dny příští

Příspěvek od kocurekp »

Od soboty by podle prozatimních předpovědních modelů mělo hlavně Moravu a Slezsko zasáhnout studené a deštivé počasí, které potrvá až do středy. V Čechách bude srážek o něco méně, snad kromě JČ. Připojuji předpověď WeatherOnline pro velká města ČR z dnešního dne.
praha.PNG
praha.PNG (75.71 KiB) Zobrazeno 11663 x
brno.PNG
brno.PNG (75.92 KiB) Zobrazeno 11663 x
ostrava.PNG
ostrava.PNG (75.54 KiB) Zobrazeno 11662 x
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Výhled počasí na dny příští

Příspěvek od kocurekp »

Očekávaná fronta z JZ dorazila a vypadá to, že se ta samá k nám v příštím týdnu vrátí, tím jak bude vytlačena sibiřskou výší zpět na západ. Je to jen model, ale schválně mrkněte na můj oblíbený Terra3D. Tak nevím, jestli je to obvyklé, ale já se s tímto setkávám poprvé - vytlačit frontu s takovou razancí :?: :!:

http://www.centor.cz/weather/skycover.mpg
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Výhled počasí na dny příští

Příspěvek od Flames »

Další dny se nám vrátí zvlněná fronta od východu a do konce června u nás bude brázda nízkého tlaku s deštivým,postupně i bouřkovým a teplejším počasím.
Tato situace často podpoří vznik výrazné tlakové výše nad Skandinávíí,která po vyplnění-ústupu tlakové níže ze střední Evropy,se nasune k nám,nebo pomalu putuje nad Ukrajinu a k nám přináší stabilní horké slunečné suché počasí.Po dlouhém období vlhčího a chladnějšího počasí je dle mne tato varianta celkem reálná v první červencové dekádě.Modely zatím nic takového nenaznačují a spíše se přiklánějí k pokračování cyklonální situací.
Jak vidíte vývoj začátkem července po současné stabilní situaci s brázdou nízkého tlaku...
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Výhled počasí na dny příští

Příspěvek od Vichr »

Myslím si totéž. Těch srážek v západním proudění už bylo moc, teď je jasná příležitost ke zvratu.

Zdravím
Vichr
Odpovědět

Zpět na „Vaše předpověd pro ČR i zahraničí“