Meteostanice IQ - WS

Vše o provozování elektronických amatérských meteostanic.

Moderátor: Moderátoři

jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkapocatky »

Ahoj díky za odkaz,ještě ráno jsem na to mrknul.Vypydá to moc pěkně.Jak je to s dalšími čidly.Myslím,jestli to může mít ještě navíc čidlo teploty?
Máš ji pověšenou na zdi,nebo je to uzpůsobené na stůl?
Jsem moc rád,že nakonec vše snad bude podle Tvých představ a hlavně že máš radost z věci,za kterou jsi vynaložil nemalý peníz.Tak ať vše slouží k trvalé spokojenosti. Jirka
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

jirkapocatky píše:Ahoj díky za odkaz,ještě ráno jsem na to mrknul.Vypydá to moc pěkně.Jak je to s dalšími čidly.Myslím,jestli to může mít ještě navíc čidlo teploty?
Máš ji pověšenou na zdi,nebo je to uzpůsobené na stůl?
Jsem moc rád,že nakonec vše snad bude podle Tvých představ a hlavně že máš radost z věci,za kterou jsi vynaložil nemalý peníz.Tak ať vše slouží k trvalé spokojenosti. Jirka
Ahoj, tato stanice zvladne 3 čidla, mám ji postavenou na stole (zvládne i na zeď). Jak načerpám poznatky, dám vědět. Dík
Radek

Příspěvek od Radek »

Dostal jsem se na hodnotu Brna na telet. na straně 174 i na webu jsem našel podobné čísla. Zdá se mi ale, že stanice s tímto tlakem "kopíruje" poměrně dobře počasí ale je tak o řád níž než je skutečnost (venku jasno na displ. polojaso, zamračeno) Udělal jsem pokus, zjistil jsem si nadmořskou výšku Brna-Tuřany 237 m, rozdíl meti mnou cca 60m jsem podělil 8,5 tuto hodnotu jsem ručně přičetl k 1016. Na display jsem dostal cca 1023 hPa.
Jenomze to je blbe, CHMI ze ktereho pochazi data na teletextu udava relativni tlak vuci hladine more. Dopocet rozdilu nadmorskych vysek se musi delat jen v pripade absolutniho tlaku. Aneb korekci delej na nejblizsi stanici, se kterou musi udaj na displeji +-(mistni podminky) souhlasit. Temi mistnimi podminkami myslim predevsim, to ze ty stanice nejsou preci jen u sebe a pripadna fronta jednu zasahne primo, od druhe je par kilometru a podobne....
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Radek píše:
Dostal jsem se na hodnotu Brna na telet. na straně 174 i na webu jsem našel podobné čísla. Zdá se mi ale, že stanice s tímto tlakem "kopíruje" poměrně dobře počasí ale je tak o řád níž než je skutečnost (venku jasno na displ. polojaso, zamračeno) Udělal jsem pokus, zjistil jsem si nadmořskou výšku Brna-Tuřany 237 m, rozdíl meti mnou cca 60m jsem podělil 8,5 tuto hodnotu jsem ručně přičetl k 1016. Na display jsem dostal cca 1023 hPa.
Jenomze to je blbe, CHMI ze ktereho pochazi data na teletextu udava relativni tlak vuci hladine more. Dopocet rozdilu nadmorskych vysek se musi delat jen v pripade absolutniho tlaku. Aneb korekci delej na nejblizsi stanici, se kterou musi udaj na displeji +-(mistni podminky) souhlasit. Temi mistnimi podminkami myslim predevsim, to ze ty stanice nejsou preci jen u sebe a pripadna fronta jednu zasahne primo, od druhe je par kilometru a podobne....
Tak na to už jsem po pár dnech došel taky, že to nemělo vliv. Zjistil jsem , že se tento přístroj chová ulně jinak, než předchudce. Stačí nastavit nad. výšku a nechat stanici delší dobu (24 hodin dle manualu je málo) sbírat data. Nemá v sobě nastaveny hranice dle tlaku vzduchu. Jak budu opět po pozorování vědět víc dám vědět.
Milan

VION LR5000

Příspěvek od Milan »

Tak po týdnu pozorování této stanice, jsem velmi spokojen. Přesnost lokální předpovědi cca 90 %. Dá se na ni spolehnou na dalších 12-24 hodin. Dnes dokonce poznala i bouřku, která byla vzdálena 30 km. Zatím nedorazila, ale na display bylo upozornění , že bylo nebezpečí.
Návštěvník

Re: IQ-WS Meteo stanice

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:
jirkapocatky píše:
Milan píše:Zakoupil jsem tuto meteostanici a rád bych se zde podělil o poznatky a zkušenosti s jinými majiteli tohoto nebo podobného stroje.
Ahoj, můžeš prosím blíže popsat tvou stanici? IQ-WS opravdu nevím kam zařadit.

Tak třeba tady, není to reklama, jen link, pro představu

http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=28293
A NEBO TADY, O 1 000,- KČ LEVNĚJI - ww.eHodinarstvi.cz

http://www.mujobchod.atlas.cz/shop/item ... id_cat=114
Odpovědět

Zpět na „Provoz elektronické meteostanice“