Animace detekce blesků

Zajímáte se o meteorologii a nevíte jak začít? Máte nějaký problém při měření a pozorování? Pokusíme se vám poradit.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Animace detekce blesků

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Dotaz na Martina Jankoviče:

Jakým způsobem (případně kde) jsi sehnal nebo vytvořil animovanou sekvenci snímků z detekce blesků ze dne 30. května 2005??? Zajímá mě to z toho důvodu, že bychom toto mohli v budoucnu využít na stránkách TOPu jako ukázku vývoje elektrické aktivity v bouřkách a zároveň k nádhernému zachycení pohybu a dynamiky bouřek (i celých bouřkových front).

Předem díky za odpověď!
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
mjank
Příspěvky: 35
Registrován: 31 kvě 2005, 16:01
Bydliště: Skorkovského 31, Brno-Židenice
Kontaktovat uživatele:

odpověď

Příspěvek od mjank »

Obrázky z detektoru blesků jsem sehnat na stránkách CHMI (ostatně jako každý). Stáhl jsem si potřebné data z potřebných hodin a pak pomocí programu MS GIF Animator (je to freeware dá se stahnout třeba odtuď http://www.stahuj.cz/grafika_a_design/a ... -animator/) vytvořil animaci.
---------------------
http://www.hala.unas.cz
Naposledy upravil(a) mjank dne 18 úno 2006, 23:07, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Děkuji mockrát za odpověď. Hned jak budu mít čas, tak to vyzkouším.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
kVítek
Příspěvky: 54
Registrován: 24 kvě 2005, 18:55
Bydliště: Hluk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kVítek »

Já jsem tak zkoušel vytvořit animačku oblačnosti. Jde to, ale vzniká z toho docela velký soubor. Připojím foťák na pc a zadám mu, aby každou minutu exponoval, třeba dvě hodiny a pak je z toho hezký zrychlený film. Až se mi podaří "nafilmovat" vznik bouřky, dám to na web...
Vítek, Hluk (okr. Uh. Hradiště)
mjank
Příspěvky: 35
Registrován: 31 kvě 2005, 16:01
Bydliště: Skorkovského 31, Brno-Židenice
Kontaktovat uživatele:

to: kvítek

Příspěvek od mjank »

Jo tohle je super věc filmovat vzniky cumulů nebo i cb, akorát to v mém případě je poněkud složité. Musím dát foťák na stativ a co minutu k němu přijít a zmáčknout spoušť.
Jak jsi docílil toho aby se ti to spouštělo automaticky ? Funkce na foťáku nebo jiný fígl ?

Jinak pro skládání animací z fotek používám jiný program, který umí komprimaci DIvX.

---------------------
http://www.hala.unas.cz
Naposledy upravil(a) mjank dne 18 úno 2006, 23:08, celkem upraveno 1 x.
kVítek
Příspěvky: 54
Registrován: 24 kvě 2005, 18:55
Bydliště: Hluk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kVítek »

No, mám Canon A510. (Mimo jiné) A k tomu byl soft ZoomBrovserEX a v ten umožňuje právě přes usb ovládat foťák, i tady to sekvenční snímání. Nevím ale jestli by to fungovalo s jiným foťákem.. s canonem snad jo, ale nevim.
Vítek, Hluk (okr. Uh. Hradiště)
mjank
Příspěvky: 35
Registrován: 31 kvě 2005, 16:01
Bydliště: Skorkovského 31, Brno-Židenice
Kontaktovat uživatele:

fotak

Příspěvek od mjank »

Já mám Canon A75 takže by to mohlo jet. Nevíš kde se to dá stahnout ?

---------------------
http://www.hala.unas.cz
Naposledy upravil(a) mjank dne 18 úno 2006, 23:08, celkem upraveno 1 x.
kVítek
Příspěvky: 54
Registrován: 24 kvě 2005, 18:55
Bydliště: Hluk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kVítek »

Kde stáhnout nevim. Možná na stránkách canonu, ale pochybuju. Jinak mne ten program, štve, protože se vždycky po přetáhnutí snímků z karty spouští na načíná tisíce náhledů a kouše počítač a vůbec.. jediné k čemu ho používám je to sekvenční snímání. Ale když mi napíšeš mailem adresu.. třeba něco pošlu.
Vítek, Hluk (okr. Uh. Hradiště)
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: fotak

Příspěvek od jirkapocatky »

mjank píše:Já mám Canon A75 takže by to mohlo jet. Nevíš kde se to dá stahnout ?
Ahoj ,tak jsem se tu mezi vás začetl a to sekvenční focení mě opravdu moc zajímá.Já shodou okolností ten soft od Canona mám,foťák sice Olympus ale přesto bych to aspoň zkusil.Můžeš mi prosím říct kde přesně v nastavení tu funkci najdu? Díky Jirka
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
kVítek
Příspěvky: 54
Registrován: 24 kvě 2005, 18:55
Bydliště: Hluk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kVítek »

Spustíš ZoomBrowserEX, já mám verzi 5.0.
V levém menu (pokud to nemáš vypnuté..níž-) klikneš na první panel - Acqire a Camera seting a vyjede ti menu s dalšími 3 panely - a tam klikneš na Remote shooting. Když ti to nenapíše že to nemůže najít kameru, mělo by to fungovat. pak už se v tom pohrabeš, první zvolíš složku kam chceš nechat ukládat ty fotky, nastavíš čas, clonu nebo co chceš. Pak si ješte klikneš na time interval shooting a tam nastavíš kolik a v jakém rozmezí chceš fotit snímky.
Vítek, Hluk (okr. Uh. Hradiště)
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkapocatky »

kVítek píše:Spustíš ZoomBrowserEX, já mám verzi 5.0.
V levém menu (pokud to nemáš vypnuté..níž-) klikneš na první panel - Acqire a Camera seting a vyjede ti menu s dalšími 3 panely - a tam klikneš na Remote shooting. Když ti to nenapíše že to nemůže najít kameru, mělo by to fungovat. pak už se v tom pohrabeš, první zvolíš složku kam chceš nechat ukládat ty fotky, nastavíš čas, clonu nebo co chceš. Pak si ješte klikneš na time interval shooting a tam nastavíš kolik a v jakém rozmezí chceš fotit snímky.
Moc děkuju,jak budu mít chvilku pro sebe,hned se na to vrhnu. Jirka
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
kVítek
Příspěvky: 54
Registrován: 24 kvě 2005, 18:55
Bydliště: Hluk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kVítek »

Jo hlavně aby ti to fungovalo. Na dvě nimh baterky 2000 to vydrží fotit třeba i 4 hodiny, podle nastavení a tak... Nebo i zdroj jde koupit, originál ale za ďábelské peníze.
Vítek, Hluk (okr. Uh. Hradiště)
Odpovědět

Zpět na „Otázky a odpovědi“