Meteostanice VENTUS 928 - ULTIMA

Vše o provozování elektronických amatérských meteostanic.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Pavel
Příspěvky: 1
Registrován: 25 úno 2009, 23:03

Meteostanice VENTUS 928 - ULTIMA

Příspěvek od Pavel »

Ahoj, máte někdo zkušenosti s Poloprofesionální meteorologickou stanicí VENTUS 928 - ULTIMATE? Připadá mi zajímavá, ale nikde jsem tady nenašel žádný komentář na rozdíl od jiných (samozřejmě jde o tu část, která se týká vlastního měření).Ideálně jestli by někdo zkušenější nemohl udělat nějaké srovnání např s WS 3650IT+, která mi přijde hodně rozšířená. Předem dík za info, nebo třeba nějaký odkaz.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: VENTUS 928 - ULTIMA

Příspěvek od Tom »

Tuto neznám ale co kdyby jste mrkl na WXR LM2 já mám WXR LM u této byl problém s dosahem signálu bylo to dost náchylné na výpadky ale u WXR LM2 byla inovace antény která je extérní takže už by to mělo být vychytáno a jinak já jsem s ní spokojen krom toho dosahu ale jak jsem psal u této by to asi mělo být ok snad se ozve uživatel WXR LM2 . WXR LM 2 je myslím i levnější co jsem se díval stojí 7990kč.Navíc čidla jsou tam podle vzhledu identická.

No zkuste se zeptat dovozce Ventus i WXR dováží a bez problému Vám odpoví odkaz zde:
http://garni-meteo.cz/index.php?kontakt
PS. já osobně bych šel do WXR LM2
LukeH
Příspěvky: 29
Registrován: 15 úno 2009, 12:46
Bydliště: Brno - Štýřice, 233 m n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: VENTUS 928 - ULTIMA

Příspěvek od LukeH »

Sem si pořídil WXR LM2 (WXR815) a problém s výpadakama sem měl aji s externí anténou. Ale podezřívám z toho spíš baterky v čidlech než samotnou stanici. Sem do čidel naládoval výrobcem dodané baterky a aji se mě moje podezření potvrdilo. Po 14 dnech provozu v zimě mě chcíplo UV čidlo. No ale projistotu sem si udělal pořádnou anténu a dal lepší baterky a od té doby ani jeden výpadek. Ale klidně bych si tuto stanici koupil znova, su s ní spokojen. Ale dost mě zklamal výrobcem dodávaný software.
WXR 815 kontinuální měření od 16.2.09 každých 10 minut
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: VENTUS 928 - ULTIMA

Příspěvek od Tom »

Tak já tedy mám baterky od dodavatele doteď a bez problému po roce jsem akorát obnovil baterie z anemometru jinak mám originály stále.TeĎ nevím tu značku byly takový červený a nemůžu si na ně stěžovat
Naposledy upravil(a) Tom dne 02 bře 2009, 21:57, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: VENTUS 928 - ULTIMA

Příspěvek od Jan Pícha »

Mě také baterky v TFA Nexus (to stejné jak WXR/Irox akorát že to nemá UV) držej od 25.12 2007,akorát chtěl jsem se na něco zeptat.V pátek bych chtěl stanici zabalit a odvést na chalupu,kde by snímala a archivovala data.V současné době používám stanici WS 3650 It tak není potřeba tu mít dvě stanice.Chtěl bych se zeptat jak je to s nastavováním směru větru u těchto stanic...původní návod jsem už někam zašantročil.Myslím že se krouhev musí nastavit na sever a pak dát do anemometru baterie,ale už právě nevím :(.Díky za odpověď.
Pěkný den z Teplicka :-)
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: VENTUS 928 - ULTIMA

Příspěvek od Tom »

Hm myslím že ne tam je po oddělaní krytu nějaký spínač a po nastartování dát korouhev na sever a ten spínč zmáčknout já jsem to dělal myslím špendlíkem je to vně.....ale nechci kecat chce to rozdělat a podívat se jestli tam je není moc vidět
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: VENTUS 928 - ULTIMA

Příspěvek od Tom »

ps. k tomu software no opravdu nic moc dali jen základ aby ušetřili.Je potřba dokoupit.Já jsem měl Pc wetterstation origo ale teď ho nepoužívám už data dávám přes meteohub.Pc muselo být zaplé a pořád se mě to sekalo neaktualizovalo pořád to vyskakovalo na plochu každá aktualizace a hodně to obtěžovalo při práci na notebooku chodilo to přes externí FTP takový komplikovanější takže jsem nebyl moc spokojen .Graficky se mě to líbilo ale nedostatkem je externí FTP a to vyskakování do okna při aktualizaci.
jarda.77
Příspěvky: 20
Registrován: 10 led 2010, 21:36
Bydliště: Pardubice - Sezemice (226 m.n.m)

Re: VENTUS 928 - ULTIMA

Příspěvek od jarda.77 »

Pekny den.
Tato stnice me zajimala a tak jsem koupil. Mam ji asi 1 mesice a zatim jen upravuji cidla. Pet teplomeru, anometr a destak zatim na stole bezi. Budu davat ven cidla asi o vikendu. Koupil jsem si taky Meteohub a ten jen testuji doma. Jeste dude kamera, ale to az dil. Casem i nejake foto udela. Jake mate zkusenosti? Nejake novinky? Foto nebo napady?
Jarda :D
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: VENTUS 928 - ULTIMA

Příspěvek od Roman -dovozce »

Původní program Weather Capture byl nahrazen novým programem Weather Capture Advance. Zde si jej můžete stáhnout: http://www.garni-meteo.cz/index.php?download
jarda.77
Příspěvky: 20
Registrován: 10 led 2010, 21:36
Bydliště: Pardubice - Sezemice (226 m.n.m)

Re: VENTUS 928 - ULTIMA

Příspěvek od jarda.77 »

Uz jsem si sw stahnul a vyzkousel.
Dekuji
jarda.77
Příspěvky: 20
Registrován: 10 led 2010, 21:36
Bydliště: Pardubice - Sezemice (226 m.n.m)

Re: VENTUS 928 - ULTIMA

Příspěvek od jarda.77 »

Dotaz :
Da se k Ventus 928 ultima pridat cidlo na mereni UV index mebo intenzitu slunce W/m2 ? Kdyz ano tak jake? Nebo i cena?
dekuji za info.
jarda.77
Příspěvky: 20
Registrován: 10 led 2010, 21:36
Bydliště: Pardubice - Sezemice (226 m.n.m)

Re: VENTUS 928 - ULTIMA

Příspěvek od jarda.77 »

Oslovil jsem mailem dodavatele a zde je jeho odpoved na cidla a UV Venus 928 ultima :
Tato stanice neumožňuje přihlášení UV čidla a zobrazení hodnot UV záření.
Přiložený program je používán i jinými stanicemi, proto je v programu tato možnost uvedena.
Maximálná počet teplotních čidel je 5, dále anemometr a srážkoměr.
Jediná stanice, která má více, než pět kanálů pro teplotní čidla (10 kanálů celkem) je Oregon Scientific WMR200
http://www.garni-meteo.cz/index.php?ID=95
Zde je možné kromě čidel pro měření teploty a vlhkosti přikoupit UV čidlo a plovákové čidlo pro měření teploty v bazénu.
Zajimava informace a proto ji zverejnuji
metrix
Příspěvky: 59
Registrován: 08 črc 2010, 17:03
Meteostanice: VP2 6163
Bydliště: Olomouc 229 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: VENTUS 928 - ULTIMA

Příspěvek od metrix »

ahoj všem.
chci si zakoupit tuhle stanici.můžete mi někdo říct co znamená 15 ikon předpovědí počasí?cože se tam znázornuje.u jinych stanicí je:slunečno,polojasno,zataženo,deštivo,velmi deštivo,proměnlivé počasí,a sníh.to je sedum ikon.co může být těch dalších 8?
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: VENTUS 928 - ULTIMA

Příspěvek od Roman -dovozce »

metrix píše:ahoj všem.
chci si zakoupit tuhle stanici.můžete mi někdo říct co znamená 15 ikon předpovědí počasí?cože se tam znázornuje.u jinych stanicí je:slunečno,polojasno,zataženo,deštivo,velmi deštivo,proměnlivé počasí,a sníh.to je sedum ikon.co může být těch dalších 8?
Stanice má dva displeje - horní pro zobrazení předpovědi Meteotime a dolní pro místní předpověď. Právě systém předpovědi Meteotime (informace je zakódována v signálu pro řízení času DCF-77) má 15 ikon. Jsou to: jasno, polojasno, převážně zataženo, zataženo, zvedající se mlha, mlha, dešťové přeháňky, mírný déšť, silný déšť, frontální bouřka, letní bouřka, přeháńky deště se sněhem, sněhové přeháňky, déš't se sněhem a sněžení. Předpověď se vytváří v meteorologickém ústavu ve Švýcarsku. Součástí balení je sice jednoduchý program Weather Capture, ale v sekci "ke stažení" je mžno na mých stránkách stáhnout novou verzi Weather Capture Advance, která je dle mého názoru dobrá.
metrix
Příspěvky: 59
Registrován: 08 črc 2010, 17:03
Meteostanice: VP2 6163
Bydliště: Olomouc 229 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: VENTUS 928 - ULTIMA

Příspěvek od metrix »

tak sem si zakoupil tuhle meteostanici a funguje to bez problémů.jedinou chybou která tam je,jsou tlačítka ze zadu.je tam dost funkci a když to vysí na zdi,tak je to potřeba pořád sundávat.třeba při vypínání alarmu.tlačítka měli umístit na levá straně okraje.mám ale jeden problém.načítání předpovědi jde na den,a na den dopředu.další dva dny to nenačte.víte někdo čím to může být?je možné že sem data na 4 dny nezasahují?nikde sem se to nedočetl.signál mám na plno a jsem z Olomouce.dnes je 29.7,a stanice ukazuje předpověd na den,a následující dva dny dopředu. ale tři dny to načítalo data jen třídenní.v německém Siegenu mi to ukazuje kompletní 4 dení předpověd.i ve francouzkých městech je 4 dení předpověd kompletní,ale u některých měst není aní na den.u nás to asi funguje pro celou republiku stejně.když dám plzen,prahu,olomouc,hr.králové,předpověd je stejná.otázkou však zůstává proč není předpověd kompletní na 4 dny.
Odpovědět

Zpět na „Provoz elektronické meteostanice“