Meteostanice WMR 200

Vše o provozování elektronických amatérských meteostanic.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Meteostanice WMR 200

Příspěvek od Roman -dovozce »

Jaký je zájem o Oregon Scientific WMR 200 ?
Mirman
Příspěvky: 18
Registrován: 23 led 2007, 22:06
Bydliště: Brumov-Bylnice
Kontaktovat uživatele:

Re: WMR 200

Příspěvek od Mirman »

jaka by byla asi cena? :)
Brumov-Bylnice 330 m.n.m.
Loc: 49°5'4.05"N,18°1'5.87"E
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: WMR 200

Příspěvek od Roman -dovozce »

Mirman píše:jaka by byla asi cena? :)
Doporučená cena je 12 990,- Kč vč. DPH
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: WMR 200

Příspěvek od Roman -dovozce »

Stanice je skladem. K dispozici jsou i přídavná čidla k měření teploty a rel. vlhkosti a UV záření. Stanice je opravdu dobře zpracovaná.
airwavemagic
Příspěvky: 45
Registrován: 29 říj 2006, 17:18
Meteostanice: OREGON WMR 300
Bydliště: Němčičky 254 m n.m. okr. Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: WMR 200

Příspěvek od airwavemagic »

Roman -dovozce píše:Stanice je skladem. K dispozici jsou i přídavná čidla k měření teploty a rel. vlhkosti a UV záření. Stanice je opravdu dobře zpracovaná.
Spolupracují tyto přídavná čidla i s WMR 928 ?
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: WMR 200

Příspěvek od Roman -dovozce »

airwavemagic píše:
Roman -dovozce píše:Stanice je skladem. K dispozici jsou i přídavná čidla k měření teploty a rel. vlhkosti a UV záření. Stanice je opravdu dobře zpracovaná.
Spolupracují tyto přídavná čidla i s WMR 928 ?
Model WMR 918, 928 ani 968 jsem neprodával a ani prodávat nebudu. Chybí jim vnitřní paměť. Vůbec netuším, zda čidla jsou komatibilní s těmito modely.
Zdenda
Příspěvky: 3
Registrován: 19 pro 2008, 15:00

Meteostanice WMR 200

Příspěvek od Zdenda »

Zdravím šecky nadšence počasí a iných meteodivů,

dúfám, že sa neurazíte dyž tu budu psat trochu po "našem". Chcu si kúpit nejakú trošku profi meteostanicu a mám nabídku na WMR 200 tak do 10.000 Kč.
Nevím lesti už s ňú má někdo nejaké zkušenosti, ale mě sa lúbí na ní to, že má vcelku velikú vnitřní paměť a nemosel bych tak často ju propojovat s PC. Chcu hlavně měřit kromě tradičních teplot, tlaku, také srážky, hlavně pak rychlost větru. Tož budu rád lesti mě poradíte co a jak a nebo máte zkušenosti s podobně drahýma stanicama a také s programem na zpracování naměřaných dat.

Eště jednúc díky a přeju šeckým vánoce plné dobrých zpráv a zážitků.

Z východního Slovácka zdraví


Zdeňa
Tomáš Psika
Příspěvky: 54
Registrován: 04 srp 2008, 14:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Moja první meteostanice

Příspěvek od Tomáš Psika »

Zdenda píše:dúfám, že sa neurazíte dyž tu budu psat trochu po "našem".
Já sem naopak moc rád, že slováčtina a některá další nářečí na Moravě ještě existují. Asi je to tím, že obyvatelé Moravy daleko víc ctí tradice a mateřský jazyk. V médiích se bohužel mluví jen obecnou češtinou. A ještě k tomu špatně. To je docela nuda.

Mě by tu překvapila jen slezština nebo lužická srbština, protože těmi mluví fakt už jen hrstka lidí. Bohužel obyvatelé obou Lužic a Slezska už téměř nezvratně asimilovali s Poláky a Němci :( . Takže se to asi nestane.
Zdenda
Příspěvky: 3
Registrován: 19 pro 2008, 15:00

Re: Moja první meteostanice

Příspěvek od Zdenda »

Tož zdar šohaji po vánocách,

sice mě nikdo neodpověděl, ale nevadí lebo mňa překvavíl Ježíšek / moja stará/ a přinésl mně stanicu WS2350. Sice nevím kde sa to kurňa dověděl ale nevadí.
Tož dúfám že mně poradíte aspoň s túto potvorú. Je tam uvedené že sice dokáže uložit do vnitřní paměti 1750 záznamů, ale vím prd lesti sú to údaje za jeden deň či jeden týdeň. Také nevím lesti sa tam dá nejak nastavit ten intervál na ukládání dat. Tož ale co šak to nevyhodím a řéct mojí, že to vyměním, tož vyhodí ona mňa. Ale jak to tu študuju tož vy ste tady kluci šikovní a určitě mně poradíte.

Tož díky za rady a lesti sa neozvu do Silvestra, tož su mrtvý z gořalky a lebo z pádu ze žebřa jak budu montovat ty čidla.

Zdar

Zdenda
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Moja první meteostanice

Příspěvek od jirkapocatky »

Těch 1750 záznamů je docela dost a záleží jen na tobě jaký si v softu který asi bude na CD u stanice nastavíš interval.Takže pokud nastavíš 1 minutu vejde se ti na pamět 1750 minut a pak se začnou nejstarší přemazávat.Zvolíš-li jednu hodinu,vejde se ti tam skoro 73 dní. Takže teoreticky bude stačit když zapneš komp jednou za 73 dní a nasypeš data do programu,aby jsi o nějaké nepřišel.
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Moja první meteostanice

Příspěvek od storm_ice »

jirkapocatky píše:Těch 1750 záznamů je docela dost a záleží jen na tobě jaký si v softu který asi bude na CD u stanice nastavíš interval.Takže pokud nastavíš 1 minutu vejde se ti na pamět 1750 minut a pak se začnou nejstarší přemazávat.Zvolíš-li jednu hodinu,vejde se ti tam skoro 73 dní. Takže teoreticky bude stačit když zapneš komp jednou za 73 dní a nasypeš data do programu,aby jsi o nějaké nepřišel.
no tak nejrozumnější interval pro záznam bych viděl asi tak 10 min, 5 min je fan ale v případě dovolené by to nestačilo na týden záznamu, ale jinak 73 dní be PC no nevim :D:D jinak se tu dovíš dost věcí, navíc spousta toho je už napsaná (počítám že se WS2300 nebude tolik lišit) takže hodně zdaru s novou stanicí a doporučuju co nejrychleji namontovat ať tam jsou nějaký mrazivý rekordy nebo dopadneš jako já co čeká už 3 zimu na blbejch -10°C ObrázekObrázekObrázek
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Tomáš Psika
Příspěvky: 54
Registrován: 04 srp 2008, 14:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Moja první meteostanice

Příspěvek od Tomáš Psika »

storm_ice píše:... hodně zdaru s novou stanicí a doporučuju co nejrychleji namontovat ať tam jsou nějaký mrazivý rekordy nebo dopadneš jako já co čeká už 3 zimu na blbejch -10°C
No jo, ale čekáš na takovou zimu v Teplicích :D .
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Moja první meteostanice

Příspěvek od storm_ice »

Tomáš Psika píše:
storm_ice píše:... hodně zdaru s novou stanicí a doporučuju co nejrychleji namontovat ať tam jsou nějaký mrazivý rekordy nebo dopadneš jako já co čeká už 3 zimu na blbejch -10°C
No jo, ale čekáš na takovou zimu v Teplicích :D .
no to jsou zase vtipy Obrázek náhodou, kdo si počká, ten se dočká ObrázekObrázek dnes ráno Tmin -11,6°C ObrázekObrázekObrázekObrázek jinak je fakt, že patříme k těm (nej)teplejším místům a i samotné umístění čidel nahrává vyšším teplotám, takže i podle umístění je dobré volit stanici, bo nemá smysl kupovat drahou a přesnou, když umístění zdaleka neodpovídá požadavkům ...
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Tomáš Psika
Příspěvky: 54
Registrován: 04 srp 2008, 14:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Moja první meteostanice

Příspěvek od Tomáš Psika »

storm_ice píše:
Tomáš Psika píše:
storm_ice píše:... hodně zdaru s novou stanicí a doporučuju co nejrychleji namontovat ať tam jsou nějaký mrazivý rekordy nebo dopadneš jako já co čeká už 3 zimu na blbejch -10°C
No jo, ale čekáš na takovou zimu v Teplicích :D .
no to jsou zase vtipy Obrázek náhodou, kdo si počká, ten se dočká ObrázekObrázek dnes ráno Tmin -11,6°C ObrázekObrázekObrázekObrázek jinak je fakt, že patříme k těm (nej)teplejším místům ...
:D Já tohle moc dobře znám, protože jsem původem z Mostu. A tam když už bylo pod -10 °C, tak to museli i v jižních Čechách začít praskat stromy mrazem :) . Zato třeba v Ústí je daleko větší zima. Dnes jsem měl na Rakovnicku -14 °C, takovou teplotu jsem v Mostě myslím nikdy nenaměřil. A příští týden bude ještě větší zima.

Obrázek
Zdenda
Příspěvky: 3
Registrován: 19 pro 2008, 15:00

Re: Moja první meteostanice

Příspěvek od Zdenda »

Tož zdar ogaři,

díky za pomoc a rady. Zatým sem tú moju potvoru nastavíl na ukládání po 30 min. aby mě to vystačilo zhruba na měsíc údajů. Zatým to fachčí jedna radosť akorát mě to ukazuje fúrt nejaký moc nízký tlak a nevím lesti nemám negde nastavit nadmořskú výšku.
S tým programem také docela bojuju lebo je to anglicky a to já rozumím asi tak jak maďarsky / nadávat a počítat/. Nevím lesti jak budu si stahovat každý měsíc data, bych si potom třeba nemohl vytvořit graf za celý rok / síla větru/.

Ale ináč su spokojený.

Tož měřajte a dušu a díky zaséj za rady.

Zdenda
Odpovědět

Zpět na „Provoz elektronické meteostanice“