Meteostanice Topcom 265 NE

Vše o provozování elektronických amatérských meteostanic.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Topcom 265 NE

Příspěvek od fractal »

Noo ona ta destilka co se tam objeví je prakticky nevodivá, taky těch 1,5 V je velice nízké napětí, nevím jaké napětí je třeba aby voda vůbec vodila ale je to tuším něco přes 1 V (není to jako klasický odpor který vede proud při napětí větším než 0 V, ale elektrolyt). Osobně si myslím, že případná rosa na to (životnost) nebude mít vliv ale asi udělám pokus, protože myšlenka je to zajímavá :D
sony-pes
Příspěvky: 2
Registrován: 17 říj 2010, 20:22
Meteostanice: Topcom NG 256NE
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Topcom 265 NE

Příspěvek od sony-pes »

Zdravím všechny,
tuto stanici mám již několik měsící a zatím vše v pohodě. Jen by mne zajímalo jak zprovoznit to přímé propojení do Weather Display. Pořád na to nemůžu přijít. Mám verzi 10.37 a ten postup zmiňovaný v tomto vlákně se nezdařil, neboť nemůžu najít volby zde uváděné.

Díky za pomoc
sony-pes
Příspěvky: 2
Registrován: 17 říj 2010, 20:22
Meteostanice: Topcom NG 256NE
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Topcom 265 NE

Příspěvek od sony-pes »

Tak opravuji, již jsem volbu našel (musel jsem přeinstalovat program na novější verzi), vše nastavím, ale data stále nechodí. Jediné co mě napadá tak je špatně zvolený com port, ale stanice je připojená přes USB a v počítači se jeví jako zařízení standardu HID. Jen pro ověření spojení přes program Cumulus funguje naprosto dokonale.

Pokud víte někdo jak to opravit tak prosím pomozte.
Uživatelský avatar
horale
Příspěvky: 728
Registrován: 29 říj 2010, 11:00
Meteostanice: Topcom NG265NE
Bydliště: Nové Město pod Smrkem 490 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Topcom 265 NE

Příspěvek od horale »

Zdravím též,
měl jsem podobný problém a nedařilo se mi. Mám také Topcom 265NE. On WeatherDisplay není zrovna moc jednoduchý... Nicméně dnes se mi to snad podařilo nastavit a snad to ukazuje i správně..

1/ Zapneš Weather Display, zvolíš Control Panel a hned druhou položku nahoře zleva - Weather Station Type Selection.
2/ Otevře se dosti nepřehledné okno, tak v prvních pěti řádcích musíš najít a zvolit "Universal Interface/Casela/Hobo atd..."
3/ V levém sloupci zaškrtneš Standard Type. Je to hned první řádek, druhá položka tohoto okna.
4/ Pak vpravo dole zatrhnout Easy Weather a hned pod tím Use Direct.

Já bych ale naopak zase potřeboval pomoct s nastavením internetu. Resp. aby se mi data z meteostanice online zobrazovala na mých webových stránkách. Buďte někdo od té dobroty a poraďte mi. Jsem v tomto naprostý amatér...
Děkuji všem
Bobr
Příspěvky: 203
Registrován: 01 led 2006, 01:43
Meteostanice: NETKOM 265 NE
Bydliště: Velký Beranov, 545 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Topcom 265 NE

Příspěvek od Bobr »

jde o to co potřebuješ nastavit ?
Uživatelský avatar
horale
Příspěvky: 728
Registrován: 29 říj 2010, 11:00
Meteostanice: Topcom NG265NE
Bydliště: Nové Město pod Smrkem 490 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Topcom 265 NE

Příspěvek od horale »

No v Cumulusu se mi vše zobrazuje. Já bych ovšem potřeboval vygenerovat embed kód, který bych si vložil na své stránky a tím bych tam mohl zobrazit aktuální počasí. Ale to je pro mě už vyšší dívčí. Asi je i jiný způsob (přes FTP server, ale na to jsem už opravdu krátký... :(
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Topcom 265 NE

Příspěvek od jirkapocatky »

horale píše:No v Cumulusu se mi vše zobrazuje. Já bych ovšem potřeboval vygenerovat embed kód, který bych si vložil na své stránky a tím bych tam mohl zobrazit aktuální počasí. Ale to je pro mě už vyšší dívčí. Asi je i jiný způsob (přes FTP server, ale na to jsem už opravdu krátký... :(
Už jsi svůj problém vyřešil?
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Uživatelský avatar
horale
Příspěvky: 728
Registrován: 29 říj 2010, 11:00
Meteostanice: Topcom NG265NE
Bydliště: Nové Město pod Smrkem 490 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice Topcom 265 NE

Příspěvek od horale »

Ano, ano, už se podařilo. Jen jsem si musel založit webhosting, který podporuje FTP, ale už to maká online. Pokud mi teda běží PC a ten nonstop neběží... Ale do budoucna si asi koupím Meteoserver, co nabízí na Meteoshopu. Jen to je šest tisíc... Jinak počasí z Nového Města pod Smrkem můžete shlédnout zde: http://meteo.horalove.com :D
Bobr
Příspěvky: 203
Registrován: 01 led 2006, 01:43
Meteostanice: NETKOM 265 NE
Bydliště: Velký Beranov, 545 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice Topcom 265 NE

Příspěvek od Bobr »

měl bych dotaz n akolegy s touto stanicí - nemáte někdo někde nějaký český návod? ten můj mě opustil a je nenávratně pryč :(

přestala mě komubikovat stanice s konzolou (měsíc po záruce :( )a potřeboval bych zjhistit co se s tím dá dělat - sundal jsem ji ze střechy dolů a vyndal avyměnil baterky a když se podívám přes radiační štít tak tam svítí červená ledka - je to dobře nebo to signalizuje nějakou chybu?

stejnej manuál má i WaTsona a i další stanice pod rúznými obch. jmény


dík za info páni kolezi
Bobr
Příspěvky: 203
Registrován: 01 led 2006, 01:43
Meteostanice: NETKOM 265 NE
Bydliště: Velký Beranov, 545 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice Topcom 265 NE

Příspěvek od Bobr »

tak se děje něco špatného s mojí stanicí :( začla blbnout a není spojení mezi konzolou a stanicí na střeše. Prvně jsem to přisuzoval tomu že tamm v souičasném počasí neco navlhlo a neběží - tak jsme ji večer sundal ze střechy - nechal v pokoji bez baterek komplet vyschnout a na display jsem taky vyndal baterky a odpojiUSB. ráno naházím baterky do konzoly pak do stanice - za 2 minuty chycenej signál na hodiny a do cc5 minut se konzola se stanicí spojily - OK. Tak jsem ji ještě ráno hvízdl zpět na střechu - všechno ukazovalo cca 1,5 hod všechno richtik - odjedu do práce přijedu zpět a zase žádný spojení :( neví někdo čím to může být ?

u sebe sem njic neměnil , barák je jak je konzola je jak je , wifo běží pořád stejně tak už fakt nevím co s ní mám dělat

jedině že by v ní fakt bylo nějaký "kurvítko" který přesn ěpozná kdy skončí záruka azačíná dělat neplechu :(
Bobr
Příspěvky: 203
Registrován: 01 led 2006, 01:43
Meteostanice: NETKOM 265 NE
Bydliště: Velký Beranov, 545 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice Topcom 265 NE

Příspěvek od Bobr »

tak stanice kolem 15:0 dnesak sundaná ze střechy vyndaný baterky a nechaná v pokoji vyschnout. kolem 16:00 jsem je propojil a na první šloupnutí šla (do cca 1 min max) bylo spojení komzala stanice. tak jsme ji fouknul na balkon a budu zjištovat jak dlouho bude spojení fungovat.

napadají mě dvě věci co by mohli být příčinou :

1. někam kam nemá se dostává vlhkost a ruší předávání údajů ze stanice do konzoly (tohle bych snd lajznul to nějak opatrně rozdělat a ověřit - v případě nejhorším to už pak nepůjde vůbec nikdy :( )
2. někde v mém okolí se objeevilo něco co to spojení ruší :( - tak tuhle variantu fakzt nee - páč netuším jak to zjistit a vyřešit (kromě nákupu DAVISe ;) )

pokud někdo někdy řešil něco podobného nebo ho napadlo něco čím by to mohlo být byl bych všem vděčen za nápady cfo s tím udělat aby to zase fungovalo jak má
texi
Příspěvky: 76
Registrován: 20 říj 2009, 08:20
Bydliště: Lužec nad Cidlinou , 231 m n.m.

Re: Meteostanice Topcom 265 NE

Příspěvek od texi »

..ahoj, seš si jistý,že nové baterie jsou skutečně dobré?Bylo by dobré je přeměřit ve ,,studeném" stavu.Ta červená dioda, si myslím, by svítit neměla když je vše ok.
Zdravím Vás od Cidliny.
Davis VantagePRO2
Bobr
Příspěvky: 203
Registrován: 01 led 2006, 01:43
Meteostanice: NETKOM 265 NE
Bydliště: Velký Beranov, 545 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice Topcom 265 NE

Příspěvek od Bobr »

baterky jsou OK

prozatím jsem problém vyřešil tím , že jsme dneska tuto stanici uviděl u nás v datartu ve výprodeji za 1488,- takže jsme ji koupil novou ;) (mají tam ještě jednu pokud by to někoho zajímalo )

a uvidíme jak to bude fungovat - už je nastřeše ;)

a až bude trocha času tak se pokusím zjistit co je s tou starou - podle mě to bude problém s venkovní ISS. Dřív jsme i při výměně baterek jen vylezl an střechu vyměnil baterky a venkovní ISS se chytla. Dneska při pokusu ve skleníku sem jen tak cvičně vyndal a vrátil baterky a už se ta mrcha nechytla z čehož usuzuju že tam je nějakej problém v komunikaci mezi konzolou a ISS. No a pokud se to nepodaří zjistit co s tím je tak budu mít ve sklepě rádiem řízený hodiny s 6-ti hodinovým záznamem teploty ;)
texi
Příspěvky: 76
Registrován: 20 říj 2009, 08:20
Bydliště: Lužec nad Cidlinou , 231 m n.m.

Re: Meteostanice Topcom 265 NE

Příspěvek od texi »

Ještě by mě zajímalo,jestli u té nové svítí červená ledka.
Zdravím Vás od Cidliny.
Davis VantagePRO2
Bobr
Příspěvky: 203
Registrován: 01 led 2006, 01:43
Meteostanice: NETKOM 265 NE
Bydliště: Velký Beranov, 545 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteostanice Topcom 265 NE

Příspěvek od Bobr »

nesvítí - akorát na začátku se tak na 3sec rosvítila pak asi 5x v 1sec intervalu blikla naskočili údaje s ISS do konzoly a už to zase dělá to co to dělat má

a to jsem vlastně na té sesatvě co jsem sundal ze střechy vyměnil jen ISS a použil jsem novou konzolu a ten kompletní zbytek té "nové" stanice zůstane v krabici na náhradní díly ;)
Odpovědět

Zpět na „Provoz elektronické meteostanice“