Meteostanice Irox PRO-X

Vše o provozování elektronických amatérských meteostanic.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
langmann
Příspěvky: 21
Registrován: 01 čer 2008, 09:27
Bydliště: Uničov
Kontaktovat uživatele:

Meteostanice Irox PRO-X

Příspěvek od langmann »

Nemáte někdo reference na MS Irox PRO-X?
http://pocasi.unicov.info
Město Uničov GPS: 49°45'47.682"N, 17°7'29.883"E
Uživatelský avatar
Jakub Vaclavovice
Příspěvky: 348
Registrován: 22 led 2008, 18:54
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Václavovice u Frýdku-Místku 289m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Irox PRO-X

Příspěvek od Jakub Vaclavovice »

Zdravím, já tuto stanici mám a musím říct že sní jsem spokojen, akorat čidlo pro UV nějak přehání ale například v programu PC Wetterstation to už podle mě dává správne hodnoty. Za ty peníze je to ale určitě dobra koupě. Je uplně stejná jako stanice WXR LM a navíc má větší pamět (3300 udaju). A cena je oproti WXR cca o 4500kč nižší. Takže doporučuji. :D
Uživatelský avatar
langmann
Příspěvky: 21
Registrován: 01 čer 2008, 09:27
Bydliště: Uničov
Kontaktovat uživatele:

Re: Irox PRO-X

Příspěvek od langmann »

Děkuju za reakci a potěšující zprávu.
Právě poměr cena/fce se mi zdál docela pozitivní v této cenové relaci. Ještě vykoumat jak data bez PC dostat na net a jdu do ni:-D
Hlavně že teď i vím od koho mám sosat rady a zkušenosti s touto stanicí, teda pokud se podělíš :wink:
Měj super den a ď. za reakci.
http://pocasi.unicov.info
Město Uničov GPS: 49°45'47.682"N, 17°7'29.883"E
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Irox PRO-X

Příspěvek od Jan Pícha »

Na meteoshopu prodávaj meteoserver,ale píšou tam,že to je kompatibilní s WXR,ale myslím,že by to mělo chodit i na Iroxu,páč tato stanice se liší od WXR tím,že příjmá místo DCF77 švýcarský čas HGB,pokud se nemýlím.odkaz na meteoserver zde: http://www.meteoshop.cz/meteoserver-met ... p-323.html chtělo by se pana PIjáka zeptat,jestli to je kompatibilní právě s touto stanicí
Pěkný den z Teplicka :-)
Uživatelský avatar
Jakub Vaclavovice
Příspěvky: 348
Registrován: 22 led 2008, 18:54
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Václavovice u Frýdku-Místku 289m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Irox PRO-X

Příspěvek od Jakub Vaclavovice »

langmann:
Pokud budeš s něčím potřebovat poradit rad pomůžu. Jinak taky tady Jan Pícha ma s takovýmito stanicemi dobré zkušenosti, takže si myslím, že jeden z nás ti určitě poradí. A jestli příjdeš na to jak dávat potom data na net. dej vědět. :wink: Zatím přeji pěkný den.
marcus81
Příspěvky: 5
Registrován: 07 lis 2008, 23:31

Re: Irox PRO-X

Příspěvek od marcus81 »

Jakub Vaclavovice píše:langmann:
Pokud budeš s něčím potřebovat poradit rad pomůžu. Jinak taky tady Jan Pícha ma s takovýmito stanicemi dobré zkušenosti, takže si myslím, že jeden z nás ti určitě poradí. A jestli příjdeš na to jak dávat potom data na net. dej vědět. :wink: Zatím přeji pěkný den.
Ahoj, ja by som potreboval resp. sa chcel spytat, mam MS IROX PRO-X USB, zatial som s nou spokojny neviem ci mi spravne ukazuje tendenciu tlaku na 24hod, ono to stale cykluje z lava do prava. Nemalo by to nahodou zostat stat? V navode sa neviem docitat ako to nadstavit. Pls, pomozte. :( Dakujem
Uživatelský avatar
Jakub Vaclavovice
Příspěvky: 348
Registrován: 22 led 2008, 18:54
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Václavovice u Frýdku-Místku 289m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Irox PRO-X

Příspěvek od Jakub Vaclavovice »

marcus81
Tlak se bude stále pohybovat z leva do prava, nejde nijak zastavit aby se nepohyboval.
marcus81
Příspěvky: 5
Registrován: 07 lis 2008, 23:31

Re: Irox PRO-X

Příspěvek od marcus81 »

Aha, myslel som ze je to nejaka chyba ked vsetko je pekne nadstavene a toto stale beha. Ale dakujem za odpoved. :)
Este jednu vec sa chcem spytat, pouzivas MS IROX PRO-X soft k tomu dodavany alebo mas nejaky iny ktory komunikuje aj s IROXom?! Ako vytvaras grafy nameranych udajov? Mne to uklada iba v subore RECORD.txt. Pomoz, pls.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Irox PRO-X

Příspěvek od Tom »

Tato meteostanici je podporována- Pc-wetterstation a také určitě Weather display.Já mám tu první variantu ukázka grafů na mých stránkách
Uživatelský avatar
Jakub Vaclavovice
Příspěvky: 348
Registrován: 22 led 2008, 18:54
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Václavovice u Frýdku-Místku 289m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Irox PRO-X

Příspěvek od Jakub Vaclavovice »

Já používám program weather display. Grafy najdete na mých stránkach.
marcus81
Příspěvky: 5
Registrován: 07 lis 2008, 23:31

Re: Irox PRO-X

Příspěvek od marcus81 »

Dakujem za info, osobne mi je sympatickejsi PC-wetterstation, zorientoval som sa v nom velmi rychlo.Weather display sa mi zda byt moc zlozity ale keby bol nejaky cesky alebo slovensky navod, potesil by. :lol:
marcus81
Příspěvky: 5
Registrován: 07 lis 2008, 23:31

Re: Irox PRO-X

Příspěvek od marcus81 »

Tom píše:Tato meteostanici je podporována- Pc-wetterstation a také určitě Weather display.Já mám tu první variantu ukázka grafů na mých stránkách
Tom, prosim ta, ako nadstavis na PC-wetterstation nepretrzite zaznamenavanie udajov z MS? Mne to vzdy po najakom case prerusi zaznam a musim uplne ukoncit program a potom ho nanovo nehat nacitat zaznam.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Irox PRO-X

Příspěvek od Tom »

Máš asi demo verzi že?Pokud ano vždy se to cca po 2-3 hodinách přeruší.Pro nonstop musíš koupit plnou verzi.Výrobce si to tak chrání je to jen demo verze stačí jen na archivaci po vyčtení ale pro nonstop to není.Koupě je trochu komplikovanější program se dá koupit jen v Německu.Tomu majteli se pošlou peníze na účet a on jak to bude připsáno na jeho účet zašle přihlašovací údeje pro stažení plné verze.Ale je solidní dá se mu věřit.cca do 2-3 dnů to je vyřízeno.S poplatky banky to vyjde cca na 800-podle kurzu koruny.Jo a pokud chceš odesílat na web je k tomu potřeba nějaký FTP program bez něj to nejde odesílat musí se to přes externí FTP....
marcus81
Příspěvky: 5
Registrován: 07 lis 2008, 23:31

Re: Irox PRO-X

Příspěvek od marcus81 »

Tom píše:Máš asi demo verzi že?Pokud ano vždy se to cca po 2-3 hodinách přeruší.Pro nonstop musíš koupit plnou verzi.Výrobce si to tak chrání je to jen demo verze stačí jen na archivaci po vyčtení ale pro nonstop to není.Koupě je trochu komplikovanější program se dá koupit jen v Německu.Tomu majteli se pošlou peníze na účet a on jak to bude připsáno na jeho účet zašle přihlašovací údeje pro stažení plné verze.Ale je solidní dá se mu věřit.cca do 2-3 dnů to je vyřízeno.S poplatky banky to vyjde cca na 800-podle kurzu koruny.Jo a pokud chceš odesílat na web je k tomu potřeba nějaký FTP program bez něj to nejde odesílat musí se to přes externí FTP....
Vyzera to tak ze je to demo lebo mi to robi stale. Kolko to stoji u toho chlapika ten soft? Na ftp pouzivam "FileZilla Client", myslim ze s tym by to bolo mozne dostat na web. ICQ nahodou nemas?
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Irox PRO-X

Příspěvek od Tom »

Pokud jsi program nekupoval u Krenera nebo jak se jmenuje a stáhl jen máš free verzi tedy omezenou taky mě to tak dělalo.Chce za to 30 EURO myslím tedy cca 800 kč mě to vyšlo líp byl lepší kurz+musíš k tomu přičíst bankovní poplatky mě to stalo cca 200 kč.V odkazu je formulář k objednání https://secure.element5.com/shareit/che ... ae28442852. Po vyplnění a odeslání se ti ozvou na mail kam peníze poslat.Měl jsem tedy strach aby mě někdo neobral ale opravdu to bez problémů vyřídili.Je to opravdu ověřené.Škoda že se to u nás neprodává že se to musí přes Německo stojí to zbytečně peníze navíc.Ale jinak jsem s ním spokojen je jednoduchý na nastavení a celekm se mě i líbí úprava grafů atd...ICQ nemám z časových důvodů jsem tu jen na skok vždy tak pokud ještě něco budeš chtít vědět odpovím jak se sem přihlásím.. :D
Odpovědět

Zpět na „Provoz elektronické meteostanice“