Meteostanice WS 1600

Vše o provozování elektronických amatérských meteostanic.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Meteostanice WS 1600

Příspěvek od Roman -dovozce »

Dobrý den, jako dovozce meteostanic by mne zajímaly Vaše názory na stanici WS 1600.
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: WS 1600

Příspěvek od jirkapocatky »

Roman -dovozce píše:Dobrý den, jako dovozce meteostanic by mne zajímaly Vaše názory na stanici WS 1600.
Ahoj,to je opravdu příkladný postoj,prozkoumat si trh,před uvedením nějaké novinky,ale kladu si otázku: Kolik lidí už vlastní tuto stanici a jak dlouho,aby mohli předat zkušenost ostatním.....?
Osobně se už přestávám orientovat v záplavě všech modelů WS stanic a tím spíš mi WS1600opravdu nic neříká.Nestál by za námahu nějaký odkaz ...?
Jirka
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Návštěvník

Re: WS 1600

Příspěvek od Návštěvník »

jirkapocatky píše:
Roman -dovozce píše:Dobrý den, jako dovozce meteostanic by mne zajímaly Vaše názory na stanici WS 1600.
Ahoj,to je opravdu příkladný postoj,prozkoumat si trh,před uvedením nějaké novinky,ale kladu si otázku: Kolik lidí už vlastní tuto stanici a jak dlouho,aby mohli předat zkušenost ostatním.....?
Osobně se už přestávám orientovat v záplavě všech modelů WS stanic a tím spíš mi WS1600opravdu nic neříká.Nestál by za námahu nějaký odkaz ...?
Jirka
Ahoj, ne-já nedělám napřed průzkum. Jen mne napadlo, zda tento model už někdo má důkladně probádaný. Abych měl vždy nějakou novinku, tak zkouším vzorky a pak se rozhodnu, který model uvedu na trh. A modely WS 1600 a WS 3600 jsem doplnil do nabídky také proto, abych měl tuto nabídku ucelenější. Tady je odkaz: http://www.garni-meteo.cz
Roman
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

WS1600

Příspěvek od jirkapocatky »

Ahoj.
Díky za odkaz.Chválím za tento způsob starostlivosti o co nejlepší spokojenost zákazníka.
Myslím že se bude těžko hledat nějaký majitel tohoto modelu,ale aspoň můj prvotní dojem: Na první pohled se nezapře příbuzenský poměr rodiny WS2300,3600 a dalších.Škoda jen že jsem se nedočetl,zda-li lze stanici propojit s PC? Kladně hodnotím provedení miskového anemometru i když působí dojmem snadné zranitelnosti,ale zase nebude trpět potížemi okolních sourozenců(ucpávání sněhem,pomalejší reakce na nárazy větru z různých směrů).Další velké plus je zkrácení frekvence přenosu dat od čidel ke konzoli. Trochu mi chybí možnost napájení síťovým zdrojem,ale možná že existuje,jen není uvedeno.Taky je škoda že není možná varianta bezdrátového a kabelového propojení,neboť můžou být problémy u bezdrátu s interferencemi dané lokality a taky se zvýší potřeba dalších baterií pro vnější čidlo .Zajímavá by určitě byla výše ceny.Pokud by byla míň než např.u WS2300 i za cenu absence některých výše zmiňovaných "nedostatků" by to mohla být velice zajímavá koupě oproti stanicím ve stejné cenové relaci,ale většinou bez existence anemometru nebo i srážkoměru.
Tolik můj názor. Jirka
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: WS1600

Příspěvek od Roman -dovozce »

jirkapocatky píše:Ahoj.
Díky za odkaz.Chválím za tento způsob starostlivosti o co nejlepší spokojenost zákazníka.
Myslím že se bude těžko hledat nějaký majitel tohoto modelu,ale aspoň můj prvotní dojem: Na první pohled se nezapře příbuzenský poměr rodiny WS2300,3600 a dalších.Škoda jen že jsem se nedočetl,zda-li lze stanici propojit s PC? Kladně hodnotím provedení miskového anemometru i když působí dojmem snadné zranitelnosti,ale zase nebude trpět potížemi okolních sourozenců(ucpávání sněhem,pomalejší reakce na nárazy větru z různých směrů).Další velké plus je zkrácení frekvence přenosu dat od čidel ke konzoli. Trochu mi chybí možnost napájení síťovým zdrojem,ale možná že existuje,jen není uvedeno.Taky je škoda že není možná varianta bezdrátového a kabelového propojení,neboť můžou být problémy u bezdrátu s interferencemi dané lokality a taky se zvýší potřeba dalších baterií pro vnější čidlo .Zajímavá by určitě byla výše ceny.Pokud by byla míň než např.u WS2300 i za cenu absence některých výše zmiňovaných "nedostatků" by to mohla být velice zajímavá koupě oproti stanicím ve stejné cenové relaci,ale většinou bez existence anemometru nebo i srážkoměru.
Tolik můj názor. Jirka
Díky za názor. Jde o jednodušší model pro zákazníky, kteří chcou měření rychlostia síly větru a dešťových srážek za přijatelnou cenu. Doporučená cena je 4150,- Kč. Je tedy o polovinu levnější, než WS 3600, nemá napojení na PC, ani síťový zdroj, má na displeji více údajů, než WS 2300. Jde o poměrně nový model. Vzhledem k použité frekvenci přenosu (868MHz) by neměl být přenos dat spolehlivější.
Návštěvník

Re: WS1600

Příspěvek od Návštěvník »

jirkapocatky píše:Ahoj.
Díky za odkaz.Chválím za tento způsob starostlivosti o co nejlepší spokojenost zákazníka.
Myslím že se bude těžko hledat nějaký majitel tohoto modelu,ale aspoň můj prvotní dojem: Na první pohled se nezapře příbuzenský poměr rodiny WS2300,3600 a dalších.Škoda jen že jsem se nedočetl,zda-li lze stanici propojit s PC? Kladně hodnotím provedení miskového anemometru i když působí dojmem snadné zranitelnosti,ale zase nebude trpět potížemi okolních sourozenců(ucpávání sněhem,pomalejší reakce na nárazy větru z různých směrů).Další velké plus je zkrácení frekvence přenosu dat od čidel ke konzoli. Trochu mi chybí možnost napájení síťovým zdrojem,ale možná že existuje,jen není uvedeno.Taky je škoda že není možná varianta bezdrátového a kabelového propojení,neboť můžou být problémy u bezdrátu s interferencemi dané lokality a taky se zvýší potřeba dalších baterií pro vnější čidlo .Zajímavá by určitě byla výše ceny.Pokud by byla míň než např.u WS2300 i za cenu absence některých výše zmiňovaných "nedostatků" by to mohla být velice zajímavá koupě oproti stanicím ve stejné cenové relaci,ale většinou bez existence anemometru nebo i srážkoměru.
Tolik můj názor. Jirka
Samozřejmě jsem to napsal špatně - přenos dat by měl být spolehlivější na frekvenci 868 MHz. Tak je to správně. Roman
Aleš

kde koupit WS

Příspěvek od Aleš »

Zdravím všechny meteorologické nadšence. Už dlouho jsem se rozhodoval, že si pořídím WS 2300, ale protože mi nezbývalo moc volných
financi, chtěl jsem ji pořídit co nejlevněji. Na německém E-bay (http://www.e-bay.de) se mi to moc objednávat nechtělo, tak jsem hledal na netu, až jsem narazil na tuhle prodejnu:
http://www.electro24.cz/meteorologicke-stanice/
Nakonec jsem si pořídil WS 1600 za 2000,-. Jakmile to nainstaluju, podělím se s Váma o první postřehy.
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: kde koupit WS

Příspěvek od jirkapocatky »

Aleš píše:Zdravím všechny meteorologické nadšence. Už dlouho jsem se rozhodoval, že si pořídím WS 2300, ale protože mi nezbývalo moc volných
financi, chtěl jsem ji pořídit co nejlevněji. Na německém E-bay (http://www.e-bay.de) se mi to moc objednávat nechtělo, tak jsem hledal na netu, až jsem narazil na tuhle prodejnu:
http://www.electro24.cz/meteorologicke-stanice/
Nakonec jsem si pořídil WS 1600 za 2000,-. Jakmile to nainstaluju, podělím se s Váma o první postřehy.
Ahoj.
Zdá se že jsi narazil na "Štěchovický poklad",takové ceny se opravdu nevidí.Nutno dodat že je to trochu zavádějící,protože jde o kusy použité na výstavách,takže jejich počet bude omezen.Přesto myslím dobrý tip.Určitě napiš další zkušenosti.Jsem moc zvědav. Jirka
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Snoopy

dobra koupe?

Příspěvek od Snoopy »

Take jsem narazil na tu zpocatku zajimavou nabidku, ale kdyz jsem si precetl poznamku, ze "nenaskoci DCF cas", tak me chut na koupi presla :-( Holt asi neusetrim, snad na eBay...

No a jak jinak funguje tato stanice?
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: dobra koupe?

Příspěvek od Roman -dovozce »

Snoopy píše:Take jsem narazil na tu zpocatku zajimavou nabidku, ale kdyz jsem si precetl poznamku, ze "nenaskoci DCF cas", tak me chut na koupi presla :-( Holt asi neusetrim, snad na eBay...

No a jak jinak funguje tato stanice?
DCF nenaskočí, protože tato stanice nemá hodiny řízené DCF signálem.
Snoopy

Příspěvek od Snoopy »

Au! No tak toho jsem si popravde vubec nevsiml, neb jsem, uz jen pri te cene, pokladal DCF za samozrejmost. Pak ta poznamka na tom obchode je ale dost zavadejici, protoze to vypada, jako by to byla chyba daneho kusu:

"Stav: Výstavní kus, nenaskočí DCF čas - nutno nastavit manuálně, jinak plně funkční, jako nový."
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman -dovozce »

Snoopy píše:Au! No tak toho jsem si popravde vubec nevsiml, neb jsem, uz jen pri te cene, pokladal DCF za samozrejmost. Pak ta poznamka na tom obchode je ale dost zavadejici, protoze to vypada, jako by to byla chyba daneho kusu:

"Stav: Výstavní kus, nenaskočí DCF čas - nutno nastavit manuálně, jinak plně funkční, jako nový."
No, já myslím, že oni ani neví co prodávají. WS 1600 je v podstatě nejlevnější model se srážkoměrem a anemometrem, nemá vniřní teplotu a vlhkost ani DCF-77.
Snoopy

Příspěvek od Snoopy »

Co tam potom stoji ty 4k? Neotrely design?
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman -dovozce »

Snoopy píše:Co tam potom stoji ty 4k? Neotrely design?
Nemyslím si, že WS 1600 je špatná stanice. Znáte jinou stanici za tuto cenu s měřením rychlosti a směru větru a srážkoměrem? V porovnání se "stanicemi" IQ-WS, nebo VION LR 5000 v cenové hladině 4500,- až 5500,- Kč si myslím, že není o čem hovořit. A navíc - pokud Vás zajímá předpověď, tak vnitřní teplota a vlhkost, stejně, jako DCF signál nepotřebujete. Ale na druhou stranu chápu českou povahu požadovat nejlépe za patnáct stovek sofistikovaný přístroj, který má moře funkcí a možnost napojení na PC.
Kross
Příspěvky: 336
Registrován: 24 kvě 2005, 10:11
Bydliště: Most, 270 m.n.m.

Příspěvek od Kross »

Dost o této stanici uvažuji, je to dobrý. Máte směr větru i sílu, srážky atd. Na co DCF, na stávající stanici DCF nemám, a hodiny se posunou max. o 2 minuty za rok. Ale zajímalo by mne, jestli když čidla umístím na střechu, jakou mám šanci, že budu mít přenos. Mám nad sebou ještě 2 patra. Jde o max. 10 metrů. Co vy na to? Dík.
Most-místo měření 270 m.n.m., nadmořská výška Mostu 205-415 m.n.m.
Odpovědět

Zpět na „Provoz elektronické meteostanice“