Meteostanice WS 1600

Vše o provozování elektronických amatérských meteostanic.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman -dovozce »

JeKyLL píše:
Kross píše: .... A další věc, co stárnutí PC a software, co za pár let. Před 7 lety taky nikdo pořádně neznal internet atd. Co s tím pak? Sešit je nestárnoucí, a něco si můžu hodit do přehlednýho Excelu! ... Co vy na to? ...
:lol:
Dobré argumenty, hlavne ten o stárnutí PC. A čo potom také stárnutie meteostanice! To potom zostáva len nestarnúci sklenený teplomer, kovový barometer, bystré pozorovacie oko a reumatické kĺby, plus mínus rosnička (ale musím uznať, že to v podstate stačí).
"Vy" potrebujete tužku a zošit, "my" notebook a PDA. Jednoducho - "obyčajný generačný názorový rozdiel".
Ja sedím na internete od 1995 teda zhruba 11 rokov - to ešte bol vtedy "drahý a pomalý" a mobily ešte neexistovali. Niežeby dnes bol rýchly a lacný, ale časom si na to zvyknete. :lol: Prvý PC som si kupoval ešte za Kčs. Windows95 bol ohlásený iba ako novinka. Ale doba sa mení. Našťastie!

Tak teda hodne ostrých tužiek! ... to ja na to. :wink: Nech sa darí (a nič v zlom).
Ano, o tom to je. A opět jen zdůrazním, že jako obchodník musím vzít v úvahu požadavky všech zákazníků. Ať už s PC, nebo se zápisníkem.
Kross
Příspěvky: 336
Registrován: 24 kvě 2005, 10:11
Bydliště: Most, 270 m.n.m.

Příspěvek od Kross »

Používá někdo z vás tuto stanici /ws1600/, delší dobu? Měl bych pár otázek! :lol:
Most-místo měření 270 m.n.m., nadmořská výška Mostu 205-415 m.n.m.
Milan Nový Hrádek
Příspěvky: 2
Registrován: 08 led 2016, 11:50
Meteostanice: WS 1600
Bydliště: Nový Hrádek, okres Náchod, 575m.n.m.

Re: Meteostanice WS 1600

Příspěvek od Milan Nový Hrádek »

Ahoj všem,
jsem dlouholetý uživatel WS 1600 a zkušeností s jejím provozem mám celkem dost. První čtyři roky fungovala bez problémů, jen žádné baterie včetně lithiových ve vysílači nevydržely. Jakmile byly teploty pod -5 stupňů, stanice signalizovala slabé baterie a vypadl přenos dat. Toto jsem vyřešil napájením po kabelu z kvalitních malých monočlánků uložených v dokonale zateplené schránce a umístěné v zahradním domku. Pak byl zas nějakou dobu pokoj. Potom začaly neustálé výpadky přenosu signálu a nepomohla ani výměna vysílače za nový. Výpadky se neustále opakují a po restartu do 24 hodin nastane zase výpadek. Vzdálenost mezi vysílačem a příjímačem je asi 20m. Chtěl jsem zrevidovat anténu v přijímací jednotce, ale lepší připájení se mi nepovedlo, téměř ihned se na plošném spoji vypálila vodivá vrstva. Momentálně je stanice mimo provoz. WS 1600 se stále prodávají.
Odpovědět

Zpět na „Provoz elektronické meteostanice“