Bezdrátová meteostanice ano či ne?

Vše o provozování elektronických amatérských meteostanic.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
lampet
Příspěvky: 18
Registrován: 05 úno 2009, 13:19

Bezdrátová meteostanice ano či ne?

Příspěvek od lampet »

Dobrý den, Právě nastal ten správný čas na výměnu meteostanice. Proto se obracím na Vás kolegy s radou, jakou meteostanici si pořídit. Doposud provozuji stanici od firmy LaCrosse a to WS2307, kterou mám již několik let. Chtěl bych novou, která umí bezdrátový přenos buď celý, nebo aspoň mezi sběrnou stanicí a srážkoměrem i anemometrem. Díval jsem se všude možně, ale buď je stanice celá bezdrátová neumí však zaznamenat srážky menší jak 0,7-1mm při překlopení kolébky. Chtěl bych, aby se zaznamenávaly srážky při překlopení aspoň maximálně 0,5mm ideálně i menší. Vím že Davis Vantage to umí, ale to je jiná cenová kategorie. Hledám něco za rozumnou cenu max. do 10 000Kč. Uvítám každé postřehy z vaší stanice ať je to o bateriích, přenosu, zpracování záznamů atd. a hlavně vyjádření jak je spolehlivá .
Předem děkuji za návrhy a rady.

PS. pokud by nebyla bezdrátová doporučte prosím i normální celou přes kabel, ale na množství překlopení kolébky 0,25-0,5mm trvám.
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezdrátová meteostanice ano či ne?

Příspěvek od fractal »

Já provozuju WS3650, ta má překlopení srážkoměru po cca 0,26 mm. Slouží 3 roky a slouží dobře. Jen byl problém s přenosem dat do PC, jde to jen přes sériový port a ntb co jsem používal zlobil. Cena byla kolem 7500.

Ode dneška používám paraleleně i novou Davis Vantage Vue a divím se, že teplota vlhkost a i vcelku rychlost větru téměř sedí se "stařičkou" WS. Daviska má překlopení po 0,2 mm. Cena kolem 10 000. Pokud je nutný přenos dat do PC, tak je nutné dokoupit poměrně drahý interface Weatherlink.
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
lampet
Příspěvky: 18
Registrován: 05 úno 2009, 13:19

Re: Bezdrátová meteostanice ano či ne?

Příspěvek od lampet »

Zdravím, díky fractal za odpověď k mému dotazu. Nikdo jiný nemá teda žádné zkušenosti s jinou meteostanicí, která by vyhovovala mému popisu mimo Davis Vantage Vue? Děkuji všem za další návrhy.
Odpovědět

Zpět na „Provoz elektronické meteostanice“