WS 2800

Vše o provozování elektronických amatérských meteostanic.

Moderátor: Moderátoři

lampet
Příspěvky: 18
Registrován: 05 úno 2009, 13:19

Re: WS 2800

Příspěvek od lampet »

Zdravím,
jen k tím bateriím jak píše vlkoid AA alkalicke RAM clanky, které jsou na bázi Alkali-mangan, nešlo ty je nahradit např. AA NICd které já mám ve venkovním osvětlením přes solární nabíjecí panel a mohou se nabíjet bez úplného vybití? Protože kupovat RAM články např. tyto http://www.conrad.cz/alkalicke-akumulat ... ks.k650980 a ještě k tomu spešl nabíječku se mě zdá trochu drahé.
vlkoid
Příspěvky: 43
Registrován: 28 dub 2009, 14:56
Meteostanice: WMR300
Bydliště: Dolni Cermna, 402mnm

Re: WS 2800

Příspěvek od vlkoid »

ja nemam zadny overeny typ baterii. Naposledy jsem pouzil GPsuper, nyni Varty. Jednou jse byl nucen vlozit nejake noname baterie a fungovalo to take(asi po mesici jsem je ale preventivne vymenil).
Po spravnem prijeti dat by po probliknuti kontrolky mely zustat rozsviceny. Pokud ti zhasinaji je neco spatne a prenos neprobehl vubec nebo spatne. Treba to souvisi i s tou spotrebou baterii.
vlkoid
Příspěvky: 43
Registrován: 28 dub 2009, 14:56
Meteostanice: WMR300
Bydliště: Dolni Cermna, 402mnm

Re: WS 2800

Příspěvek od vlkoid »

ja kupoval tyto RAM http://www.ges.cz/cz/um-3-al-grandcell-GES07600871.html Ale jak jsem psal vytekly mi pouze 2 za 3 roky provozu, takze to neresim, zas spotreba neni tak velka :wink: . Nabijecku nepotrebujes, jsou prednabite, staci je tam strcit a pocelou dobu zivotnosti si budou brat proud ze solaru.
Kdyz mi puvodni RAM vytekly zkousel jsem standard nabijeci jak pises, byly to GPeco nebo tak nejak. Vydrzeli 3 mesice....
Jinak ja mam stanici TFA PRIMUS ktera vychazi z WS28010, jen desing je jiny.
zdeněk
Příspěvky: 16
Registrován: 26 pro 2012, 22:22
Meteostanice: WS 2800

Re: WS 2800

Příspěvek od zdeněk »

vlkoid píše:ja nemam zadny overeny typ baterii. Naposledy jsem pouzil GPsuper, nyni Varty. Jednou jse byl nucen vlozit nejake noname baterie a fungovalo to take(asi po mesici jsem je ale preventivne vymenil).
Po spravnem prijeti dat by po probliknuti kontrolky mely zustat rozsviceny. Pokud ti zhasinaji je neco spatne a prenos neprobehl vubec nebo spatne. Treba to souvisi i s tou spotrebou baterii.
asi u mě bude problém ta vzdálenost že už je to moc daleko od sebe a tím konzole pořád vyhledává signál a předčasně šly baterie do pryč :( přenos dat z čidla probíhal ale asi už hodně "na hraně" vzdálenosti.

koupím nové baterie a udělám přesun blíže k sobě a uvidím co se bude dít. Mě právě kontrolka signálu nevydrží svítit pořád - oběví se a zase zhasne
zdeněk
Příspěvky: 16
Registrován: 26 pro 2012, 22:22
Meteostanice: WS 2800

Re: WS 2800

Příspěvek od zdeněk »

takže baterie jsou v pořádku jak ty staré tak nově koupené - přeměřil jsem je a mají 1.6V .Takže na meteostanici pro změnu odešel displey :(

Zatím mužu říct že meteostanice WS 2800 je pěkný krám :( :( u první nefungoval přenos z čidel + vytečené baterie - to bylo nepoužitelné hned od začátku.
Po reklamaci a výměně za novou po 14 dnech nezobrazuje displey - takže další reklamace a další měsíc čekání na vyřízení reklamace a počítám že opět vyměnění za novou v pořadí už třetí :( a to jsem ani nestačil namontovat všechna čidla a už to nefunguje opravdu velké sklamaní v této stanici :( :( :( :(
kammik1
Příspěvky: 11
Registrován: 04 úno 2012, 15:00

Re: WS 2800

Příspěvek od kammik1 »

Zdravím, v pondělí jsem chtěl objednat již zmíněnou stanici, ale teť váhám. Po posledním příspěvku asi od této stanice odstoupím. Pochopím, že může byt vadný kus, ale již dva v tak krátké době to o něčem svědčí. Podobná bezdrátová stanice je jak psal vlkoid TFA Primus a tak se ptám je spolehlivější jak WS2800 a jaké má rozlišení pro srážky při jednom překlopení? Ještě bych se pozeptal jeli software ke stanici TFA Primus podobný Heavy Weatheru.
Díky za odpověď.
vlkoid
Příspěvky: 43
Registrován: 28 dub 2009, 14:56
Meteostanice: WMR300
Bydliště: Dolni Cermna, 402mnm

Re: WS 2800

Příspěvek od vlkoid »

No tak to je pech, to vazne nepotesi. Ja s TFA potize nemel, ale nikde neni psano, ze je spolehlivejsi a ze se clovek vyhne potizim. Preklopeni pocita relative rain 0.3mm, ale do sumy se zapisuje jednou 0.3 a jednou 0.2mm. Cili jedno preklopeni by melo byt 0.25mm. K TFA je shodny Heawy weather.
kammik1
Příspěvky: 11
Registrován: 04 úno 2012, 15:00

Re: WS 2800

Příspěvek od kammik1 »

Prosím tě vlkoid můžeš mě napsat jaký softík používáš pro odesílání dat na web u stanice TFA 35.1099 PRIMUS? Heavy Weather je pro propojení stanice s PC. Dal by se požít program Heavy Weather Publisher s kterým jiš dlouho dělám a bohatě mě stačí pro odesílání dat přes ftp na web?
zdeněk
Příspěvky: 16
Registrován: 26 pro 2012, 22:22
Meteostanice: WS 2800

Re: WS 2800

Příspěvek od zdeněk »

kammik1 píše:Zdravím, v pondělí jsem chtěl objednat již zmíněnou stanici, ale teď váhám. Po posledním příspěvku asi od této stanice odstoupím. Pochopím, že může byt vadný kus..
Pokud si jí koupíš tak určitě napiš jak funguje a přeji ti aby fungovala.

Jeden vadný kus chápu ale když i ta druhá nic nevydržela to už je :( :(
Ta TFA Primus tam bude rozdíl jen v nálepce výrobce ale bude to na 100% z jedné výrobní linky :D jako ostatně mnoho jiných věcí a lepí se jen jiná loga výrobců :D
vlkoid
Příspěvky: 43
Registrován: 28 dub 2009, 14:56
Meteostanice: WMR300
Bydliště: Dolni Cermna, 402mnm

Re: WS 2800

Příspěvek od vlkoid »

ja pouzivam Weather display (zejmena proto, ze ma implementovany sw pro export snimku z kamery), pouzival jsem i WUHU a VWS. Heavy Weather Publisher jsem nepouzival ani nezkousel, ale mel by fungovat.
zdeněk
Příspěvky: 16
Registrován: 26 pro 2012, 22:22
Meteostanice: WS 2800

Re: WS 2800

Příspěvek od zdeněk »

Dnes už jsem měl vše nachystané na zabalení meteostanice na reklamaci a aniž bych stím něco dělal tak to začlo z ničeho nic fungovat a není nejmenší problém - asi se lekla :lol: že půjde na poštu.

Displey ukazuje úplně ukázkově tak počkám co předvede a budu jí strašit nachystanou krabicí :lol: :lol:
zdeněk
Příspěvky: 16
Registrován: 26 pro 2012, 22:22
Meteostanice: WS 2800

Re: WS 2800

Příspěvek od zdeněk »

kammik1 tak jak jsi se nakonec rozhodl?
zdeněk
Příspěvky: 16
Registrován: 26 pro 2012, 22:22
Meteostanice: WS 2800

Re: WS 2800

Příspěvek od zdeněk »

tak já jen doplním,že už probíhá druhá reklamace tohohle krámu
marcel
Příspěvky: 3
Registrován: 30 kvě 2013, 13:56

Re: WS 2800

Příspěvek od marcel »

Dobry den,
predem se omlouvam, nebot vpodstate jste jiz na vse odpovidali, ale prosim o potvrzeni me sumarizace toho, co jsem pochopil tu i jinde na netu. Rad bych si zakoupil stanici WS 2800. Podminkou ovsem je, abych mohl aktualni stav sledovat na internetu (i teplotu vnitrni, kterou udajne stanice umi merit, to je pro mne dost dulezite jako kontrola stavu objektu). Nemam problem se stale zapnutym pocitacem pripojenym na wifi. Dotaz zni - budu tedy s touto stanici v zakladni, tedy prodejni sestave ve spojeni s dalsim (free?) software (WUHU apod) schopen jeji aktualni stav sledovat, jako ne napr na tomto odkazu http://meteosvatonovice.unas.cz/meteo/ (Tomas Prouza).
dekuji predem na odpoved a zdravim Vasi meteokomunitu
Marcel Belik
vlkoid
Příspěvky: 43
Registrován: 28 dub 2009, 14:56
Meteostanice: WMR300
Bydliště: Dolni Cermna, 402mnm

Re: WS 2800

Příspěvek od vlkoid »

Zdravim
Moznosti je nekolik
Heawy weather - zakladni software, ktery by mel stale bezet (tvori soubor currdat.lst ze ktereho sosaji ostatni programy)
Heawy weather publisher - mel by byt schopen posilat data pres ftp na web (ja ho nepouzivam, takze zkusenosti nejsou)
WUHU - slouzi primarne na odesilani dat na weby tretich stran (AWEKAS, WUNDERGROUND, PWS atd)
pak placene jako je Weather display ci weather display live, ktery umi data posilat pres ftp i na weby tretich stran (timto je tvoren asi i web p. Prouzy)
Slusne graficke vystupy vcetne ftp umi i Virtual weather station, ale tech programu bude vic..

Ja pouzivam Weather display, protoze mi posila na web obrazky z kamery i screenshot hlavni obrazovky (umi toho samozrejme daleko vice)
Muzes mrknou na http://vlkoid.euweb.cz/ jsou tam odkazy i na weby tretich stran. Tento web slouzi zejmena pro me ucely a plne mi takto postacuje.

jv
Odpovědět

Zpět na „Provoz elektronické meteostanice“