Meteostanice WS 330

Vše o provozování elektronických amatérských meteostanic.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
josefsitka
Příspěvky: 19
Registrován: 26 zář 2005, 13:32
Bydliště: Drnovice 236, okr. Vyškov

Meteostanice WS 330

Příspěvek od josefsitka »

Zdravím,
už 2 roky mám jednoduchou bezdrátovou stanici WS 330, která měří teplotu a vlhkost a pamatuje si teplotní max a min. Mám problém s čidlem (WT 260 H). Občas teplota na něm přeskočí o 1°C popř. 2°C nahoru (směrem k nižší teplotě nikdy) a s dalším signálem (do 5 minut) se teplota zase vrátí na správnou hodnotu). Když pak přijdu domů, tak vlastně nemám k dispozici teplotní extrémy, protože nemůžu tušit, kdy zrovna čidlo přeskočilo. Chyba v samotné meteostanici rozhodně není, teplota přeskočí na samotném čidle, takže přenos je správný.
Dá se tato chyba odstranit nebo je to mouchou těchto levných čidel (toto stojí okolo 400 kč)? Popřípadě, můžete mi doporučit nějaké o něco kvalitnější čidlo na frekvenci 433 Mhz? Mám na mysli třeba WT 450 H za 600 kč - má s ním někdo zkušenost?
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: čidlo k WS330

Příspěvek od Roman -dovozce »

josefsitka píše:Zdravím,
už 2 roky mám jednoduchou bezdrátovou stanici WS 330, která měří teplotu a vlhkost a pamatuje si teplotní max a min. Mám problém s čidlem (WT 260 H). Občas teplota na něm přeskočí o 1°C popř. 2°C nahoru (směrem k nižší teplotě nikdy) a s dalším signálem (do 5 minut) se teplota zase vrátí na správnou hodnotu). Když pak přijdu domů, tak vlastně nemám k dispozici teplotní extrémy, protože nemůžu tušit, kdy zrovna čidlo přeskočilo. Chyba v samotné meteostanici rozhodně není, teplota přeskočí na samotném čidle, takže přenos je správný.
Dá se tato chyba odstranit nebo je to mouchou těchto levných čidel (toto stojí okolo 400 kč)? Popřípadě, můžete mi doporučit nějaké o něco kvalitnější čidlo na frekvenci 433 Mhz? Mám na mysli třeba WT 450 H za 600 kč - má s ním někdo zkušenost?
Ahoj, odpovídám pozdě, takže nevím, jestli je to ještě aktuální. Čidlo WT450H lze použít, má větší displej a přídavné čidlo na vodiči. Domnívám se, že je také kvalitnější. Nelze však požít jiná čidla od jiných výrobců. Myslím si, že přeskakování hodnot je vada čidla. Ještě k WS330- nemá tlakoměrné čidlo, nezobrazuje tedy žádnou předpověď. Ikony jsou tam jen jako takový doplněk. Změna ikon se děje na základě naměřené vnější teploty a vlhkosti. S dovozem tohoto budíku s bezdrátovým čidlem jem začal před několika lety jako první u nás, pak se zde objevil další dovozce, který mate veřejnost popisem tohoto výrobku jako meteorologické stanice, což je hlupost. Více mám na http://www.garni-meteo.cz
Roman
Odpovědět

Zpět na „Provoz elektronické meteostanice“