Že by konkurence?

Veřejná sekce týkající se subjektů sdružených v AMS. Co se vám líbí a co naopak ne? Máte nějaký zajímavý nápad nebo návrh? Připomínky k činnosti? Všechny názory, včetně kritických, jsou vítány.
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Že by konkurence?

Příspěvek od storm_ice »

gerykm píše:
storm_ice píše:tak už jsem tam také ... přeci tam nenechám tady gerykm samotného, aby si stěžoval, jak málo prší :lol: :lol: :lol:
Óóó, díky... :D
neni zač :D no jak to vidim tak se tam budu ještě dohadovat kdy je teplo a kdy zima :lol: :lol: :lol:
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Že by konkurence?

Příspěvek od Michal Geryk »

Nějak nám toto fórum umírá - buď je to prázdninami a tím, že se teď více píše do fóra http://www.bourky.com, anebo přechází všichni (asi bohužel díky mně) na fórum e-pocasi... :(
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Že by konkurence?

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Možné je všecko...
Na jednu stranu je pravda, že dominantním jevem léta jsou bouřky, a ty se řeší a měly by se řešit na Bouřkách. Na E-počasí občas nakouknu, ale nepíšu tam. Na 3 fóra už fakt nemám 8)
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Že by konkurence?

Příspěvek od Flames »

A to ne,já zůstanu věrný tomu našemu webu.Kdysi před lety to tady začalo a já byl u toho,tak je to také trochu mé dílko.No a je léto,takže času moc není a jsem rád,že napíšu někdy sem.
Na zmíněný "konkurenční" odkaz se alespoň výhledově podívám.
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Že by konkurence?

Příspěvek od storm_ice »

gerykm píše:Nějak nám toto fórum umírá - buď je to prázdninami a tím, že se teď více píše do fóra http://www.bourky.com, anebo přechází všichni (asi bohužel díky mně) na fórum e-pocasi... :(
no tak od všeho něco ... hlavně už tak svoje názory známe, takže krom počasí už nejsou ostatní témata tak žhavá např. loni jsme často diskutovali o bouřkách zde, teď je to spíše vedle ... ale myslim, že na podzim se o5 vrátíme spíše sem k dohadům o zimě sněhu apod 8) :lol:
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 327
Registrován: 29 dub 2007, 02:03
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.

Re: Že by konkurence?

Příspěvek od Janek »

RE: storm_ice: Moje řeč. Přes léto tento server určitě vydrží bez početnějších návštěv... :D
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
dubnany 189
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2009, 22:07
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoraský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Že by konkurence?

Příspěvek od dubnany 189 »

Já jsem se tu registroval nedávno,toto fórum je věrná kopie e-pocasi,ale líbí se mě z toho důvodu že je tu tak akorát příspěvků,zatímco na e-pocasi je jich už pěkná hromada a 30-40% příspěvků je o ničem,jinak je to taky dobrá diskuze.Jinak tady bych ještě přivítal kdyby šlo nad ty smajlíky nebo pod přidat nějaké symboly oblaků a slunce,aby se to dalo dávat k příspěvkům.Díky. :lol: :D
Pěkný pozdrav z jižní Moravy,konkrétně z Dubňan posílá Jirka
Naděje umírá poslední,užívejte života dokud to jde.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Že by konkurence?

Příspěvek od Tom »

Tento web je tu dříve nebo se pletu?Já chodím jen sem vyhovuje mě to tu.Příspěvky jsou tu na úrovni člověk se dost dozví od Gerykm atd. :D :D :D .Na e-počasí spoustu nesmyslných témat a příspěvku od tety z obchodu o ničem.... :D .Ale každému vyhovuje něco jiného.Né že bych proti tomuto webu něco měl kromě diskuzí to není zas až tak špatný web.
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Že by konkurence?

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Nemá cenu se dohadovat co bylo dříve, má pamět ani tak daleko už nesahá. Jen vím, že kdysi dávno existoval jakýsi polokomerční web s fórem, které bylo zcela veřejné a podle toho také vypadalo. Což mě vedlo k založení nového, nekomerčního webu, se zaměřením na amatérské meteorology, kteří se ale o počasí zajímají nad rámec denního vykouknutí z okna a mrknutí na teploměr. Toto fórum vzniklo 22. května 2005, současné fórum e-počasí 22. dubna 2008. I toto fórum je naprosto veřejné, jen se tu alespoň trochu dbá na pořádek a úroveň příspěvků. Oproti jiným fórum bych řekl, že tady se dá najít asi nejvíce fundovaných rad ohledně mnoha typů elektronických meteostanic.

Před takřka 2 lety, v květnu 2007 navíc vyvrcholila snaha o sjednocení činnosti nejaktivnějších amatérských meteorologů v ČR vznikem fóra na webu ASS (sám web je o dost starší), kterýžto považuji za nejkvalitnější nekomerční web zabývající se počasím.

Přispívám buď sem nebo na fórum ASS, na e-pocasi většinou jen nakouknu co je tam nového, případně zajímavého. Je také pravdou, že toto fórum a fórum ASS se částečně prolínají, ale není to na škodu, jejich těžiště totiž jinak leží jinde (tady meteostanice, tam bouřky).
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Že by konkurence?

Příspěvek od Michal Geryk »

Tom píše:Tento web je tu dříve nebo se pletu?Já chodím jen sem vyhovuje mě to tu.Příspěvky jsou tu na úrovni člověk se dost dozví od Gerykm atd. :D :D :D .Na e-počasí spoustu nesmyslných témat a příspěvku od tety z obchodu o ničem.... :D .Ale každému vyhovuje něco jiného.Né že bych proti tomuto webu něco měl kromě diskuzí to není zas až tak špatný web.
Teď nevím, jestli to je pro mě pochvala nebo posměch... :lol: Ale odborníkem nejsem ani omylem, fyziku stř. školy jsem téměř zapomněl (a VŠ ze zdravotních a poté "lenostních" důvodů pořádně ani nezačal a nedodělal) a někdy plácnu takovou hloupost, že bych se hanbou propadl... :oops:

Jsem vděčný Tomášovi za toto fórum a celý web. Předpokládám, že sem občas nakouknou i lidé z ČHMÚ jak je tomu u http://www.bourky.com .
Nemám nic proti e-pocasi (zdravím Vladimíra Večeřu), ale nestíhal jsem vše číst natož psát...
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Že by konkurence?

Příspěvek od Tom »

SAMO že pochvala..... :D :D :D :D
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Že by konkurence?

Příspěvek od fractal »

Já to tu mám nejraději, bylo to moje první fórum o počasí a snad nadlouho i poslední ale musím kouknout na ony opěvované bourky.com.

Důležité je, že je to tu přehledné a myslím že i dost na úrovni. Je jedno kdo má nebo nemá jaké školy (já se trochu fyzikou zabývám ale spíš radiací a fyzikální chemií) důležité ale je, že je to tu dostatečně odborné po meteorologické stránce, tedy samozřejmě z našeho amatérského pohledu. 8)
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Že by konkurence?

Příspěvek od dobrmanek »

dubnany 189 píše:toto fórum je věrná kopie e-pocasi,ale líbí se mě z toho důvodu že je tu tak akorát příspěvků,zatímco na e-pocasi je jich už pěkná hromada a 30-40% příspěvků je o ničem,jinak je to taky dobrá diskuze.
To teda v žádném případě není, když porovnáváš fórum e-počasí.cz s tímto fórem, tak musíš umět porovnávat. Zatímco e-počasí.cz je pouze a jenom o kvantitě a množství (s vyjímkou jedné části diskuze GO, která je stejně z větší části zprzněná), tak toto fórum je především o kvalitě. A jsem tomu moc rád, že existuje e-počasí.cz a to z výše uvedených důvodů. Tady na tomhle fóru najdeš většinou přesně to co potřebuješ a téměř vždy se najde někdo, kdo ti poradí. Ukaž mne na e-počasí něco podobného, prostě nenajdeš a o tom to je.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Že by konkurence?

Příspěvek od storm_ice »

tak já jsem tot forum objevil někdy na začátku roku 2006 (tak únor), psát sem tu začal až začátkem léta, když jsem byl už rozhodnut si pořídit meteostanici, přišlo mi to tu jako nejlepší forum (o počasí obecně) a tak to beru u nyní. Napsat, že tohle fórum je věrná kopie, nebylo moc rozumné, ale stalo se :roll: Jinak jsem za toto fórum rád, bo sem poznal zas jak to chodí s počasím na "dálném" severovýchodě :wink:
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Rozdíl je především v tom, že tady jsou příspěvky obsahově srovnatelné. Třeba zrovna teď je vcelku zajímavé sledovat, jak se vyvíjí situace se sněhem v různých místech ČR. Síť zdejších přispěvatelů je vcelku rovnoměrně rozložená po celé ČR (i když některé zajímavé lokace tu zastoupeny nejsou a někde je nás několik blízko sebe - jako třeba zrovna v případě Trutnovska - i když je to jen dobře, protože zrovna u nás jsou velké rozdíly v nadmořské výšce - od vrcholu Sněžky (1602 m) až po údolí Labe u Kuksu (cca 260 m).

Návštěvu fóra na ASS doporučuji především v případě výrazných zimních cyklonálních situací a přes léto v bouřkové sezóně takřka neustále. Čím více aktivních pozorovatelů, kteří dokážou bouřku podchytit a popsat, tím lépe.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Odpovědět

Zpět na „Amatérská meteorologická společnost, z.s.“