Aktuální počasí - říjen 2014

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - říjen 2014

Příspěvek od Yves »

Zdarec, to jsem lajdák, že sem nechodím. Měli jsme hodně vlhký přechod z léta do podzimu, hub nepočítaně, teď konečně asi začne trochu sucho. U nás je většinu dní nízká oblačnost, takže zase lidi nechápou, proč se stále v médiích předpovídá to babí léto. Musím to ve skupině o počasí na FB vždycky dát do pucu. :D Dneska je zataženo nízkou oblačností, v 9:27 je 9,5°C. V noci byla přechodně menší oblačnost, ale JV vítr nechal minimum vysoko na 8,5°C. Zatím není moc silný, nárazy do 11 m/s, ale odpoledne to trošku naroste.

Možná přichází čas na založení rubriky Jaká bude zima. Sice se loni slibovalo všude možně, že dobrá, ale matka příroda ukázala svou sílu, a nebyla prakticky zima žádná (aspoň ne u nás), tak uvidíme letos. Chtěl bych zase vidět nějaký ten sníh. :|
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - říjen 2014

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
dnešek byl po ránu chvilku jasný, pak se rychle zatáhlo střední a pak i nízkou oblačností, pofukovalo ale celkově bylo spíše teplo. Ráno rovných 10,0 °C, odpoledne pak 15,3 °C, vítr v maximu už přes 10 m/s (10,3 m/s od východu).
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
storm_ice
Příspěvky: 5603
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - říjen 2014

Příspěvek od storm_ice »

Hoj, v pondělí bylo polojasno, během dne až zataženo nízkou oblačností, během noci o5 ubývání oblačnosti, Tmax 16,4°C Tmin 9,8°C, vítr V-Jv do 5 m/s, v nárazech až 7 m/s.

Aktuálně 00:30 zataženo, občas slabý déšť ObrázekObrázek 12,5°CObrázek ZJz do VJv do 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
kapr
Příspěvky: 3533
Registrován: 15 bře 2009, 11:09
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2+. Srážkoměr Stratus
Bydliště: Buchlovice, okr. Uherské Hradiště, Zlínský kraj, 265 mnm.

Re: Aktuální počasí - říjen 2014

Příspěvek od kapr »

Stav počasí v 10:30 h selč:

Zataženo, 8/8; teplota 14 °C; rosný bod 11,6 °C; relativní vlhkost vzduchu 85 %; vítr slabý VJV 1,7 m/s; tlak vzduchu přepočtený na hladinu moře 1018,7 hPa; slabý vzestup.

Maximální náraz větru za 24h: 11,5 m/s (10:43 včera)
Minimální přízemní teplota za 24h: - °C
Včerejší průměrná teplota: 12,7 °C
Minimální/ maximální teplota za 24h: 12,5 °C (6:55)/ 14 °C (aktuálně)
Úhrn srážek za 24h do dnešních 6 h ráno: 0 mm

Včera větrno, i když v nárazech to nebylo nic extra velkého :), celý den nízká oblačnost, občas bylo i světla trochu víc. Dnes více oblačnosti i vyšších pater a jihovýchodní vítr slábne.. od včerejška se teplota drží v rozmezí cca 5 °C ..
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí - říjen 2014

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Počasí tak trochu o ničem..zataženo,šedivo,dnes dvakrát slabě zapršelo.Jen velmi krátké ojedinělé protrhání oblačnosti.Je vcelku příjemně – teplo,ale chtělo by to letos ještě slunce.Tak snad zítra nebo v pátek slibuje Aladin a vcelku mu to vychází,tak mu budeme věřit.Teplotní minima uplynulých dní +4,7 až +7,2,dnes při zataženu už +11,9,maxima slabě nad +16 stupni,jen včera ten humus byl jakýsi hustší a max. t.+13,3 st.
Uživatelský avatar
horale
Příspěvky: 728
Registrován: 29 říj 2010, 11:00
Meteostanice: Topcom NG265NE
Bydliště: Nové Město pod Smrkem 490 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - říjen 2014

Příspěvek od horale »

Ahoj, pondělí bylo jasné a celkem teplé. Přes den vanul mírný vítr, večer zesílil a nárazy dosahovaly 69 km/hod. Tmin 8,1°C, Tmax 19,1°C.

Úterý také jasné, jenom vítr nám ještě více zesílil a v nárazech odpoledne dosahoval 85 km/hod. Tmin 11,7°C, Tmax 15,3°C.

Noc na dnešek i celý den byl větrný, ale už ne tak jako včera. Dnešní maximální náraz větru byl 60 km/hod a prozatím fouká kolem 55 km/hod. Tmin 13°C, Tmax 17,9°C. K ránu se zatáhlo a lehce zapršelo, den byl oblačný, večer už skoro jasný.

Tento týden pro mě nezačal vůbec dobře, neb mi hned v pondělí ráno asi 2 km od domova nedal jeden šofér přednost a jak dopadlo auto se můžete podívat na fotce. :( Takže zase bude hromada práce navíc, pokud se mi to vůbec podaří opravit, to záleží na tom, co zaplatí pojišťovna, ale asi se nepředají. :cry:
Přílohy
061020141594.jpg
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí - říjen 2014

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Horale - nezávidím -- pokud nejseš viníkem nehody, tak to dej do servisu, pojišťovna to zaplatí. Nárok máš navíc na asistenční náhradní vozidlo zdarma, kde platíš jen benzín. Podobnou zkušenost jsem měl před třemi roky, vše dopadlo k naprosté spokojenosti. Vše z povinného ručení. :!:

Zde od začátku měsíce je v zásadě pořád nadprůměrně teplo.
Prvních 5 dnů zatažených, celkově napršelo 12 mm deště, pak už jen mordor.
1.10 - minima ráno letních 15, maxima 17, večer 14
1.10 - 12 ráno, přes den 14, večer 12.
3.10 - ráno 9, přes den 14, večer 13.
4.10 - ráno 7, přes den 15, večer 12
5.10 - ráno 7, den 16, večer 8.
6.10 - ráno 5, v termínu 8, maxima někde na 16, večer 8
7.10 - nejchladnější ráno a to 3 nad nulou, v termínu 5. Bez mrazíku. Maxima na 17, večer fénových 15
8.10 fénuje :(, avšak ráno přechodně klidno. Minima na 7,8, vc termínu 8,6, maxima skoro na 22, večer neuvěřitelných 16 při fénu a měsíčku.

Kamenujte mně, volím raději proklínaný mordor, než fén. Ten zítra a v pátek vyvrcholí. Venku se neochlazuje, naopak: Aktuálně je skoro 16. :(
Modely laškují příští týden s ochlazením.

Uvidíme


Ps. Yvesi - na zimu a sníh se těším. Ovšem jsem realista. Očekávám letos zimu na úrovni 2000/2001, resp. 2007/08, nebo jen o málo chladnější. Rád bych se pletl v prospěch zimy ladovské :)
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
storm_ice
Příspěvky: 5603
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - říjen 2014

Příspěvek od storm_ice »

Hoj, v úterý bylo zataženo, kouřmo, později večer postupně občas slabý déšť, Tmax 14,7°C Tmin 10,7°C, vítr V do 4 m/s, srážky Obrázek nem.

Aktuálně 00:30 polojasno ObrázekObrázek 12,2°CObrázek SSv do 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí - říjen 2014

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Vítr se uklidnil na chvíli k ránu, minima tedy na 8, v termínu 9.
Aktuální teplota přesahuje 23, nedaleká Karviná má cca 24 :!: , vane nárazový jižní fén od Beskyd. Skoro jasno až polojasno.
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí - říjen 2014

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Aladin se přepočítal a slunečno se dnes nekonalo.Nejvýše oblačno,slunce chvilkami vylezlo na skok a znova ten humus.Zlatý ten váš fén se sluncem..Tady u nás nejspíše opak fénu a na návětří jižní strany Krkonoš proudění z jihu.Max. t.lehce přes +18 při oblačnu a větrnu.Teploty +13,4…+18,6 st.Aladin to vidí zítra zcela jinak než předpověď CHMU a já to vidím podobně jako dnes v lepším případě…No hlavně,že neleje a není zima :)
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - říjen 2014

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
počasí je takové rozporuplné, sice je celkem teplo ale zase zataženo s relativně mizerným vzduchem. Včera bylo zataženo, odpoledne už ale lépe až polojasno večer pak až jasno. Stejně tak přes noc na dnešek, kdy svítil úplňkový Měsíc. Teploty 11,6 °C - 17,7 °C.

Dnes už bylo zataženo, odpoledne oblačno, celkem dost teplo, dokonce se na území ČR vyskytnul letní den (Hliniště, Staňkov a najdou se asi i další lokality)! Tadfy to bylo slabší, ráno 10,3 °C, odpoledne v maximu 21,1 °C.


horale: Drsné.
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
storm_ice
Příspěvky: 5603
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - říjen 2014

Příspěvek od storm_ice »

Hoj, ve středu bylo zataženo, kouřmo, občas slabý déšť, Tmax 15,5°C Tmin 12,0°C, vítr V-Sv do 4 m/s, srážky Obrázek 0,5 mm.

Aktuálně 21:00 zataženo, kouřmo ObrázekObrázek 14,9°CObrázek bezvětří
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
horale
Příspěvky: 728
Registrován: 29 říj 2010, 11:00
Meteostanice: Topcom NG265NE
Bydliště: Nové Město pod Smrkem 490 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - říjen 2014

Příspěvek od horale »

Ahoj, včera bylo jasno a stále větrno a teplo. Tmin 12,1°C, Tmax 23,1°C. Vítr s nárazy do 64 km/hod.

Dneska oblačno, v noci a ráno ještě s větrem kolem 35 km/hod, poté se uklidnil. Během dne se slabším neměřitelným deštěm. Tmin 12,8°C, Tmax 19°C.

Ještě k tomu autu. Náhradní auto mám, před třemi lety jsem měl podobnou nehodu s druhým autem a taky to nebyla moje chyba, tak jsem si vyjednal přes nezávislou likvidaturu auto a teď jsem je využil znovu. Ale je to jenom do doby vyplacení pojistky. Protože to je totálka a auto starý 12 let, servis s tím nic neudělá a peněz z pojistky asi moc nebude. Jim je jedno, co jsem na tom udělal, a v jakým stavu auto bylo, mají svoje tabulky a těch se drží.. Už jsem to zažil dvakrát, tak vím, o čem mluvím :( Paradox je, že před třemi lety i teď mi nedal přednost řidič z povolání..
Uživatelský avatar
Patricio11
Příspěvky: 1221
Registrován: 10 črc 2013, 20:49
Meteostanice: ClimeMET CM 2 000
Bydliště: Lipník nad Bečvou, okr. Přerov (233 m n. m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - říjen 2014

Příspěvek od Patricio11 »

Lipník nad Bečvou (233 m n. m.): Stav: oblačno, teplota: 20,2 °C, vlhkost: 71 %, vítr: JZ 4 m/s, tlak: 1014,5 hPa.
Blog o počasí z Lipníka nad Bečvou a okolí: http://pocasi-lipnik.wbs.cz/
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí - říjen 2014

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Pátek dle očekávání zatažený,protrhaná oblačnost pouze v noci na pátek,díky tomu minimum +9,2.Ráno už zataženo,přes den kolem poledne přechodně světleji,oblačná masa nad námi dostávala trhliny,ale nepukla,slunce jsme neviděli.Odpoledne,večer jen šedivé zataženo.Teplo,max.t +17,2 st.
Dnes v sobotu zataženo,po 8.hodině překvapivé trhání nízké oblačnosti a slunce.Dopoledne střídavě skoro jasno,až skoro zataženo,ale slunce převládalo,i když občas za oblačností.Krásně teplo,po poledni maximum luxusních +20,4 st,pak už se pomalinku zatahuje,navečer s mrholením a je po počasí.Letošní naše poslední dvacítka byla fajn slunečná :)
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2014“