Aktuální počasí - červenec 2014

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí - červenec 2014

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Fractal - Teplota k 26 s jedoucí klimou, tak to je nářez.

Když se pro změnu zamyslím já ---- chtělo by to změnu do chladnějších a čistších poloh.
Na horách dnes kupodivu 28 stupňů ve stínu nevadilo, zatímco doma dole při 25 k večeru jsem byl mokrý jak myš při komáří "žranici". Takže z toho pohledu rozumím Flamesovi. V kopcích léto je opravdu příjemné, přes relativně vysoké teploty během dne. Toto je ostatně příjemně kompenzováno příjemně chladnými rány a vlahými večery. Zarážející je, že oněch 27-28 se bez problémů drželo v 600 metrech. V Písku u Jablunkova se to krásně kumulilo, doma pokud vím, se vyskytly jen ojedinělé Cu Hum. Doma rovněž padl tropik při 31,3 stupních a teplota v baráku nahoře se nebezpečně blíží 27 stupňům (bez klimy)
Mimochodem Olza (Olše) je opět skoro na suchu.

Zde mně nejvíce vyhovuje podzim a samozřejmě zimní měsíce, ovšem ty jen tehdy, když jsou skutečně zimní. Letošní parodie na zimu byla hotovým utrpením. Mimochodem podzim podle klimatologických tabulek se neoteplil vůbec, tak asi proto :), pak květen a červen. Nevylučuji, že bych změnil názor,soudím však, že asi ne. Čím jsem starší, tím hůře snáším vedra a naopak zimní smradlavé inverze. Poslední opravdu dlouhou a sněhovou zimu jsem si vyloženě užíval (až na ty místní smrady) Tož tak ....

Ps - na kilečka nemám žádný návod. jen pracuji na zahradě/doma a pokud mohu, jedu do přírody/do hor. Tučné/přeslazené potraviny nejím z principu. Nedělají mně dobře a ani nechutnají. Představa přeslazených/ tučných pokrmů v létě --- raději nerozvádět :)
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
Patricio11
Příspěvky: 1211
Registrován: 10 črc 2013, 20:49
Meteostanice: ClimeMET CM 2 000
Bydliště: Lipník nad Bečvou, okr. Přerov (233 m n. m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2014

Příspěvek od Patricio11 »

Lipník nad Bečvou (233 m n. m.): Stav: polojasno, teplota: 29,5 °C, vlhkost: 37 %, vítr: J 4 m/s, tlak: 1013,5 hPa.
Blog o počasí z Lipníka nad Bečvou a okolí: http://pocasi-lipnik.wbs.cz/
Uživatelský avatar
horale
Příspěvky: 728
Registrován: 29 říj 2010, 11:00
Meteostanice: Topcom NG265NE
Bydliště: Nové Město pod Smrkem 490 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2014

Příspěvek od horale »

Ahoj, včera bylo jasno Tmin 15,1°C, Tmax 31,3°C.

Dneska jasno, odpoledne oblačno a ještě tepleji. Tmin 17°C, Tmax 33,7°C. Vítr do 36 km/hod.

No s hubnutím to je těžký, celý den v práci sedím, do práce hodina v autě, z práce to samý, domů se vracím nejdřív v půl šestý, ale kolikrát i v půl osmý a na sport není čas. Na baráku a na zahradě dělám, ale to je asi málo... Ale včera a dneska jsem možná něco shodil, v tomhle vedru jsem včera posekal celou zahradu (cca 1000 m2) a dneska jsem řezal a štípal ručně dřevo.. :) A co se týká jídla, tučný nejím, vepřový, knedlíky apod. mi nechutnají, ale sladkýmu občas neodolám.. :lol: Takže buď změnit práci, což je asi nereálný, nebo nežrat, nebo se na to vykašlat a nechat to tak jak to je.. Ono 82 kilo není zas až taková hrůza.. :) Jo mimochodem, před dvaceti lety jsem měl 106 kilo, to už hrůza byla.. :o
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2014

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
dnes další tropický den, minimum 18,4 °C, v maximu 32,7 °C, což není zase tak moc, rosňák byl ale kolem 18 °C, což už moc dobré není ale zase fučelo od JV a to celkem dost, v maximu 10,7 m/s. Takže se to vše tak nějak bilo. Když foukalo, tak to šlo, k večeru je to skleník. Ještě teď je skoro 27 °C. A to bude pomalu jedenáct večer. Tropická noc nás patrně nemine.

Jinak je dnes 6. tropický den v řadě, tím jsme překonali horké období z počátku června, kdy bylo v řadě 5 tropických dnů, ale zase padla prozatím nejvyšší teplota tohoto roku 36,1 °C, k tomu nám prozatím chybí kolem 3 °C a zítra už tento rekord z velkou pravděpodobností také nepadne.

Adi: No ona je to taková malá přenosná potvůrka, takže na to má výkon ještě dobrý, výhoda je, že to z ní fouká, a také příjemně vysuší vzduch, takže i při těch 26 °C je snesitelně. Dnes už jsem měl v patře téměř tropických 29,9 °C a i s klimou jsem se odstěhoval do přízemí, kde jsem si prakticky celý den lebedil při 24 °C.

Horale: Ono když už není ten pohyb, tak je základní a výborně fungující pravidlo, nekombinovat různé druhy "živin". Klidně jez škvarky a bůček ale nejez k tomu chleba ;-) Kdysi někdo dokonce vymyslel dietu založenou na tuku a měl s tím celkem úspěch. Nebo steak klidně ale jen se zeleninovou přílohou, žádné brambory.
Naposledy upravil(a) fractal dne 20 črc 2014, 22:57, celkem upraveno 2 x.
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí - červenec 2014

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova. Počasí fajnové,horké,letní.Ráno min +15,1 st,přes den teplota letí nahoru,ale během dne hodně fučí od JV a teplota se zastavuje u třicítky.Odpoledne fouká méně a později odpol.jsme vytlačili +31,7,tedy o desetinku méně než včera.Zato večer pod přibývající oblačností teplo.
Dle stále novějších výstupů,vypadá,že ten další týden ani tak špatný nebude,jak se ještě před pár dny zdálo.Adi-ho Skandinávská výše zabrala a když ještě trochu přidá,tak na severu by toho deštivého počasí být moc nemuselo..

horale:Tak doufám,že jsi to dnes po té fyzické aktivitě,večer nezazdil nějakou kalorickou bombou :mrgreen:
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - červenec 2014

Příspěvek od kocurekp »

Vidím, že jste se na diskusi o kilech pěkně chytli :-). Mě to teda taky nedalo a v tom pařáku jsem sekal dřevo... Ráno jsem se zvážil a zjistil jsem, že mám stejně jako před 10 lety... Akorát svalů ubylo, tuků přibylo. No ale jinak dnes tu bylo asi vrcholově z letošního léta, teploty 19,0 - 35,4, vítr oproti Moravě stále slabý do 6 m/s v nárazech. Teď před půlnocí řecký večer s 25 stupni, takže jsme vylezlí venku a popíjíme, tohle je opravdu jen párkrát v roce, tak je potřeba si to užít. Stále jsou vidět hvězdy a Aladin nám prodlužuje léto i v příštím týdnu, sdílím s Flamesem nadšení z dobrých zpráv... Sorry Adi za tu oslavu léta :D , ale třeba se nám to věkem otočí...
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2014

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
tak dnešek byl 7. tropickým dnem v řadě a jako bonus k tomu bly i tropická noc, minimum 20,7 °C, přes den bylo jasno a teplota vystoupala odpoledne až na 32,7 °C, což není zase nic tak extrémního, problém byl rosný bod kolem 21 °C, takže bylo velice nepříjemné dusno. Vítr také skoro nefoukal.

Teprve kolem 17 h se postupně od S zatáhlo a začalose skokem ochlazovat, za hodinku na to přišel celkem pěkný déšť a asi 2 hromy s celkovým úhrnem 12,4 mm. Hlavně se ochladilo na asi 20 °C, což bylo naprosto úžasné. Všechna okna jsou dokořán a konečně se zase dá krásně dýchat.
Přílohy
Teplota1.png
Teplota1.png (7.81 KiB) Zobrazeno 8361 x
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
Uživatelský avatar
kapr
Příspěvky: 3505
Registrován: 15 bře 2009, 11:09
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2+. Srážkoměr Stratus
Bydliště: Buchlovice, okr. Uherské Hradiště, Zlínský kraj, 265 mnm.

Re: Aktuální počasí - červenec 2014

Příspěvek od kapr »

Stav počasí v 18:50 h selč:

Polojasno, 4/8; teplota 24,9 °C; rosný bod 18,6 °C; relativní vlhkost vzduchu 68 %; vítr bezvětří; tlak vzduchu přepočtený na hladinu moře 1009,4 hPa; slabý pokles.

Maximální náraz větru za 24h: 8,6 m/s (15:40)
Minimální přízemní teplota za 24h: - °C
Včerejší průměrná teplota: 23,3 °C
Minimální/ maximální teplota za 24h: 19 °C (1:47)/ 25,6 °C (17:43)
Úhrn srážek za 24h do dnešních 6 h ráno: 19,4 mm

Včera se toho dělo opravdu hodně.. na obloze docela chaos, buňky naskakovaly jako houby po dešti. Okolo ca 15:30 byl u St. Města změřen náraz větru 14,3 m/s (zřejmě výtok z bouřek na severu), tyto buňky ale ještě byly relativně daleko. Pozděl okolo 16h už naskočily blíž, zřejmě hlavně díky tomu out flow. V jedné právě vzniklé bylo slušně krupobití mezi St. Městem a Jalubím, po té místy přívalový déšť. V Uh byly vytopené dva podjezdy a fotbalový stadion. No prostě jv zažil hodně pestrý den a opravdu zapršelo... a hlavně oproti neděli výrazná změna, ale vše už tu bylo asi napsáno:). Jinak ještě noc na včerejšek byla první letošní tropická a maximální teplota byla v neděli 32,3 °C. Něco dokumentačních fotek na http://metlak.rajce.idnes.cz/vodaa/
Naposledy upravil(a) kapr dne 22 črc 2014, 22:27, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
horale
Příspěvky: 728
Registrován: 29 říj 2010, 11:00
Meteostanice: Topcom NG265NE
Bydliště: Nové Město pod Smrkem 490 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2014

Příspěvek od horale »

Ahoj, pravda, nějak jsme tu udělali dietní klub.. :lol: Ale nakonec jsou tři nejvděčnější témata: Počasí, hubnutí a nemoci. Tak nakonec můžeme být rádi, že jsme se zatím nedostali k tomu poslednímu, i když za pár let.. :lol:

Pondělí bylo jasné a jak v prádelně. Večer se zvedl silný vítr a hodinku na to přes nás přeběhla bouřka se silným deštěm, na které spadlo 9 mm vody. Vítr dosahoval v nárazech 63,5 km/hod, Tmin 18°C, Tmax 29,6°C.

Dnes od rána opět skoro jasno, Tmin 17,3°C, Tmax 26,8°C, vítr do 45 km/hod.
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí - červenec 2014

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Pondělí bylo zpočátku ještě slunečné,hlavně velmi teplo.Moční minimum +17,3 st,ale v 9.hod bylo už téměř +27 st,což je jedna z nejvyšších hodnot na tuto hodinu za historii mého měření.Pak už oblačnost a vzestup teploty nepatrný,tropik jen tak tak.Odpoledne to bublalo všude okolo,ale to už fučel Polák a vše šlo strnou k jihu.Večer se vytvořil pás bouřek v Polsku,které nás v noci na úterý okrajem vzaly,zapršelo,vzdáleně zabouřilo.Úterý skoro jasno až polojasno,pěkně,až na ten fučák od SV.Pondělí teploty +17,3…..+30,3 , úterý +18,0….+26,7 st.

Mno dietní klub to asi nebude,ale vidím,že zde na tom nejsme tak zle :wink:
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - červenec 2014

Příspěvek od kocurekp »

Kdybych neviděl dnes zprávy, tak ani nevím, že nějaká bouřka v Praze taky byla a leccos vytopila. Zajímavé, jaké mohou být rozdíly i v rámci Prahy. Holt na ploše 30 x 25 km už je prostor i pro větší rozdíly.

Noc na pondělí tropická s 22,3°C v minimu, přes den bylo do 15 hodin skoro jasno až polojasno a teplota vylezla na 30,8°C. Pak přišly vícero bouřek za sebou s větší aktivitou v jižních částech Prahy (Nusle, Michle). V Ďáblicích už jen táhlý zahradnický deštík až do noci s úhrnem 10,2 mm, což pak pokračovalo do 1 hodiny ranní s dalším 1,8 mm. Celkově tedy pouze 12 mm bez extrémních projevů, dokonce ani vítr se nezvedl.

V noci na dnešek opět tropy 20,1°C a počasí se rychle dopoledne zlepšovalo na polojasno až skoro jasno odpoledne s max teplotou 29,5°C. Aktuálně před půlnocí 22°C, takže ani bouřky nás zatím nezchladily a léto jede naplno...
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
David Sadecký
Příspěvky: 581
Registrován: 09 říj 2005, 12:27
Bydliště: Český Brod, 225 m.n.m.

Re: Aktuální počasí - červenec 2014

Příspěvek od David Sadecký »

Ano, léto jede naplno, dnes bylo v maximu 28 °C, pocitovou teplotu snižoval vítr. Včera nás bouřky chytly naplno, mohlo napršet kolem 40-50 mm. Aktuální teplota po půlnoci je 20,2 °C.
storm_ice
Příspěvky: 5578
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2014

Příspěvek od storm_ice »

Hoj, v úterý bylo polojasno až oblačno, přechodně i skoro zataženo, srážky většinou kolem, u nás max pár kapek. Tmax 26,5°C Tmin 15,0°C, vítr V-Sv do 4 m/s, srážky Obrázek nem. Ve středu bylo oblačno až zataženo, přechodně polojasno s Tmax 28,3°C Tmin 15,4°C, vítr V-Sv do 4 m/s. Ve čtvrtek bylo většinou oblačno až polojasno s Tmax 29,1°C Tmin 17,9°C, vítr V-SSv do 5 m/s se později stočil na Z-Jz. Víkend slunečný s tropickými teplotami.

Aktuálně 00:00 jasno ObrázekObrázek 21,5°CObrázek V do 1 m/s

PS : pondělní srážky se nás netýkaly a ani dnes nekáplo :?
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí - červenec 2014

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Ano, nekáplo i u nás, tedy spadlo pár kapek. :(
Ponddělek byl tropický, již okolo poledne 31, nicméně bouřky okolo vytvořily souvislou vrstvu oblačnosti a spolu s výtoky studeného vzduchu to dalo nakonec 23 v termínu.
Večer 19. Odpoledne příjemně zatažené, sem tam kapka a dusno. Nicméně se dalo konečně větrat :)
Včerejšek s další teplou nocí, v minimu 17, den polojasný a opět velmi teplý, vylezlo to skorem až na 29 stupňů. Pocitovou teplotu trochu shazoval čerstvý SV vítr, ovšem až večer byl příjemný s 21 stupni.
Dnešní ráno konečně chladnější, v minimu 13,5, nyní 17, je skoro jasno. Podle teploty ve výšce by nemuselo být dnes až tak teplo, jako včera, uvidíme :) Modely dávají nějaké srážky, ale celkem malé úhrny. Po zkušenostech posledních dnů, jsem k tomu krajně skeptický.
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2014

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
včera sice bylo chladněji, dokonce nebyl ani letní den, zato bylo neskutečné dusno, myslím, že byl rekordní rosný bod tento rok, lezlo to přes 21 °C. Prostě maximální prádelna. K večeru ale začal rychleji klesat a kolem půlnoci už se dostal pod 16 °C a bylo fajn. Minimum 18,3 °C, maximum pak 24,2 °C. Vítr SZ slabý do 4 m/s. Bylo proměnlivo od jasna až po oblačno sprchlo 1,6 mm.

Dnes bylo jasno až polojasno, beze srážek. Ráno opět 18,3 °C, přes den pak už tepleji 27,9 °C. Foukalo ale dost od SZ až S v maximu až 10,7 m/s. Teď večer je konečně velice příjemně, kolem 21 °C a s rosným bodem dostatečně nízko (14,5 °C).
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2014“