Aktuální počasí - červenec 2014

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí - červenec 2014

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Tady je nějak veselo…Něco tam kluci se sebou na té Moravě dělejte,že jste pořád spocení.Třeba trocha sportu,pár kil dolů a tak :wink: Zalézt domů,když je tak pěkně…bych se ani napsat neodvážil :D
Tady se střídá lepší a horší počasí.V úterý pršelo,středa byla lepší,sice dost oblačnosti,ale teploty dobrý,max +27,2 st.Dnes je čtvrtek a na řadě je horší počasí,čemuž odpovídá i realita venku – skoro zataženo,zataženo od rána,na radaru nedaleko nějaké motající se srážky,Min t +16,3 st.Tak snad zítra a hlavně o víkendu bude pěkně a půjde se k vodě..
Uživatelský avatar
kapr
Příspěvky: 3505
Registrován: 15 bře 2009, 11:09
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2+. Srážkoměr Stratus
Bydliště: Buchlovice, okr. Uherské Hradiště, Zlínský kraj, 265 mnm.

Re: Aktuální počasí - červenec 2014

Příspěvek od kapr »

Stav počasí v 19:00 h selč:

Oblačno, 5/8; teplota 28,4 °C; rosný bod 15,7 °C; relativní vlhkost vzduchu 46 %; vítr mírný VJV 3,4 m/s; tlak vzduchu přepočtený na hladinu moře 1017,2 hPa; slabý pokles.

Maximální náraz větru za 24h: 8,5 m/s (10:53)
Minimální přízemní teplota za 24h: 15,6 °C
Včerejší průměrná teplota: 24,6 °C
Minimální/ maximální teplota za 24h: 17,8 °C (6:55)/ 30,3 °C (16:05)
Úhrn srážek za 24h do dnešních 6 h ráno: 0 mm

Dnešek sem přinesl druhý tropický den v červenci. Minimální teplota byla o něco nižší než včera. Oblačnosti taky zase o něco míň, i když aktuálně zejména nízké od sv poněkud přibylo.
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2014

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
je teplo ;-), ráno 17,8 °C, odpoledne teplota letěla nahoru maximum nakonec 31,7 °C, pofukovalo od severu v maximu 6,7 °C, kdyby foukalo z jižních směrů, tak už tu máme 37 °C. Bylo většinou jasno až skoro jasno. K večeru polojasno.

To Flames: No normálně jsem se sebou opravdu začal něco dělat (cca od půli března), nebyl jsem nějak extra tučný, ale podařilo se mi už shodit 9 kg, ještě by to chtělo cca 6 a budu mít ideální váhu, no ale vedro je mi přes den pořád stejné jako před rokem, takže tím to nebude, asi jsem spíš skandinávský typ :D. Dneska jsem odpolední horko řešil ještě lépe, jakmile jsem přišel z práce, tak jsem zalehl a od cca 14 h - 17 h jsem pěkně spal, pak jsem si dal lehčí večeři a v 19:30 vyrazil na kolo, sice bylo ještě asi 29 °C ale slunko moc nesvítilo, tak se to dalo. Dorazil jsem před chvilkou a spokojenost, takže jsem na to prozatím vyzrál :lol:
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - červenec 2014

Příspěvek od kocurekp »

U nás dnes málem tropická noc 19,3. Ráno bylo oblačno, ale pak se to vybralo na polojasno a dostali jsme se na 29,9 stupňů.
Já léto řeším plaváním, než abych se potil na kole :)
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
storm_ice
Příspěvky: 5578
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2014

Příspěvek od storm_ice »

Hoj, v pondělí bylo oblačno až zataženo, odpoledne postupně přeháňky a bouřky, nejsilnější kolem 17h, přechodně i polojasno. Tmax 25,1°C Tmin 15,2°C, vítr Z-JJz do 5 m/s, v nárazech až 8 m/s, srážky Obrázek 7,8 mm.

Aktuálně 02:00 skoro jasno ObrázekObrázek 17,5°CObrázek bezvětří
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí - červenec 2014

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Ano, někáam přes den zalézt a vykouknout až večer :) Kondičku mám dobrou, pracuji nyní ve sklepě, což je dobrá destinace pro nynější teplotní nechutnosti :) Jdu až do základu, dělám tam nové podlahy a kanalizaci s drenáží.
Dneska 29 a nadějně krabaticí se obloha je opět beznadějně polojasná. Vše se v okolí rozpadlo a žlutá koule pere jak o život. Doma už je stabilně nad 25, což při směnném provozu a dnešním spaní po noční dopoledne, není to pravé ořechové.
Zítra, hned z rána jedeme do hor, než se to stačí opět rozpálit.

O výhledech škoda mluvit. S krátkou přestávkou opět tropy :(
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
kapr
Příspěvky: 3505
Registrován: 15 bře 2009, 11:09
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2+. Srážkoměr Stratus
Bydliště: Buchlovice, okr. Uherské Hradiště, Zlínský kraj, 265 mnm.

Re: Aktuální počasí - červenec 2014

Příspěvek od kapr »

Stav počasí v 17:20 h selč:

Oblačno, 6/8; teplota 26,9 °C; rosný bod 15,9 °C; relativní vlhkost vzduchu 51 %; vítr mírný SSZ 2 m/s; tlak vzduchu přepočtený na hladinu moře 1016,5 hPa; slabý pokles.

Maximální náraz větru za 24h: 8,7 m/s (16:07)
Minimální přízemní teplota za 24h: 14,6 °C
Včerejší průměrná teplota: 23,7 °C
Minimální/ maximální teplota za 24h: 18,5 °C (1:47)/ 29,4 °C (16:37)
Úhrn srážek za 24h do dnešních 6 h ráno: 0 mm

Podobný průběh opět jako včera, po obědě kovadliny jak východně tak západně, nad nama ale docela hezká irizace.. teď je venku oproti včerejšku chladněj, zřejmě pozůstatky chladného vzduchu z bouřek na SZ :). Víkend bude skutečně letní ;), po něm si možná přijdou na své i "bouřkaři" :)
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí - červenec 2014

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Čtvrtek byl rozdělen na hodně oblačné dopoledne,odpoledne s přeháňkou.Po ní se počasí vyžehlilo a odpoledne krásně až +28,3 st.Noc na pátek jasno,páteční ráno slunečné od východu slunce,min +14 st,na zahradě ještě o něco méně,dopoledne jasno,skoro jasno,postupně se zatahuje,odpoledne až oblačno a okraj přeháňky nás jen těsně minul,max. +29 st

Adi & fractal...Jo asi jste eskymácké typy,u nás vzácně se vyskytujícící :wink: těch pár dní hravě vydržíte,další dlouhé měsíce jste bez starostí...Jo také jsem dnes pár hodin kopal..pěkně v závětří na slunci.Určitě lepší,než kdyby lilo.
Sportu zdar :D
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2014

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
dnes opět horko ale snesitelnější, nesvítilo moc slunko a také pofukovalo. Od rána bylo jasno, ale kolem poledne až oblačno, to vydrželo až do pozdního odpoledne, pak se zase vyjasnilo, minimum 16,2 °C, maximum tropické 31,3 °C, je to už 4. tropický den v řadě, patrně nás ještě 3 čekají. Foukalo od SZ - SV v maximu 8,9 m/s.
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
Uživatelský avatar
horale
Příspěvky: 728
Registrován: 29 říj 2010, 11:00
Meteostanice: Topcom NG265NE
Bydliště: Nové Město pod Smrkem 490 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2014

Příspěvek od horale »

Ahoj, čtvrtek byl oblačný, Tmin 15,5°C, Tmax 26,2°C, odpoledne spadly tři kapky (možná čtyři). V Liberci byla ale pěkná bouřka se slejváčkem, ani kanály a stěrače to nepobíraly.

Dnešek skoro jasný, přechodně oblačný. Tmin 12,8°C, Tmax 29,5°C. Při teplém počasí jsem ve svém živlu a konečně mě také po sedmi týdnech od operace přestaly skoro bolet zuby, teda spíš celá půlka hlavy včetně sanice..

To Fractal: nemáš recept na hubnutí? Potřeboval bych schodit takových 7 kilíček.. Ale možná si odpovím sám.. Nežrat.. :lol:
Jo a Flamesi, co kdyby jsme si to s Adim a Fractalem vyměnili? Myslím si, že by je tady ten severní hnus brzy přestal bavit.. :lol:
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - červenec 2014

Příspěvek od kocurekp »

Já si teda chrochtám blahem... Dnes jasno až skoro jasno, teploty téměř řecké 18,3 - 31,8 při krásně suchém vzduchu, takže žádná prádelna. Pohoda, vínečko je zdravé, kila ubývají, co víc si přát... :-)
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí - červenec 2014

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Ano, krapet chladnější a sušši vzduch navečer udělal opravdu divy. Předně po dlouhé době byly vidět nádherné hvězdy, za druhé se to v noci krásně vychladilo na 13 stupňů k ránu. Večer se sedělo dobře na zahradě. Nebylo dusno, krvežíznivé bestie byly relativně v klidu. Aktuálně je 15 a venku je báječně. Za chvíli startuji auto a tradá pryč za chládkem do Beskyd. Přes den tady dobře už nebude.
Tropy však budou minimálně do pondělí :(
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
Patricio11
Příspěvky: 1211
Registrován: 10 črc 2013, 20:49
Meteostanice: ClimeMET CM 2 000
Bydliště: Lipník nad Bečvou, okr. Přerov (233 m n. m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2014

Příspěvek od Patricio11 »

Lipník nad Bečvou (233 m n. m.): Stav: skoro jasno, teplota: 25,3 °C, vlhkost: 49 %, vítr: JV 2 m/s, tlak: 1015,9 hPa.
Blog o počasí z Lipníka nad Bečvou a okolí: http://pocasi-lipnik.wbs.cz/
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí - červenec 2014

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Dnes to bylo fajn..Pátkem ustal severní směr proudění a hned je to znát.Žádné přeháňky,jen kupovitá oblačnost pěkného počasí do 3/8,v maximu chvilku 4/8 převážně v SV polovině oblohy a v horské oblasti.Ráno minimum +14,3,maximum jako v Řecku +31,8 st a u vody bylo narváno,navečer kolo.Ve 21.hod na zahradě ještě +22 st,při cestě zpět v údolí u vody na kole jsem se klepal zimou,tam tak +15,ve městě zase teplo,doma +22 st.
Zítra pařák,to už je plýtvání na naše poměry..a bude to pak chybět.

horale:Jsi na to kápl.Záleží za jak dlouho by procitli.Ono topit někdy třeba od konce srpna,mnohdy až do začátku června vyléčí asi každého,co jen tak slyším od lidí kolem sebe.Je to asi jako s tím vtipem o pražákovi stěhujícím se do Krkonoš....
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2014

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
dnes bylo opět horko, přes den jasno až skoro jasno, vítr se stočil na JV ale prakticky nefoukalo (max 4,9 m/s), minimum 16,3 °C, maximum 32,8 °C.

Flames: Tak když se nad tím zamyslím, tak bych asi fakt neměnil, jaro, podzim i zima jsou tu fajn, jen v tom létě občas trpím ;-)

Horale: K receptu, chce to omezit především sacharidy a to hlavně večer, takže žádný chleba, buchtičky a tak a hlavně se to chce hýbat, jezdím hodně na kole, za 1. 1/2 tohoto roku mám najeto asi o 1/3 více než za celý minulý rok, také jsem si koupil jednoruční činky (2x10 kg) a obden s nima hodinu makám, jinak se tělo zbavuje nejen tuků ale i svalů. To jen tak ve zkratce, jak na to ;-)

Mimochodem jeden z důvodů proč nemám rád tropické dny ukazuje obrázek v příloze, jedná se o teplotu v místnosti v patře, předchozí dny jela klimatizace, dnes jsem to zkusil bez ní :?
Přílohy
Teplotain.png
Teplotain.png (7.37 KiB) Zobrazeno 7588 x
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2014“