Aktuální počasí - září 2012

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí - září 2012

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Počasí minulých dní bylo poměrně slušné,až na tu oblačnost,které už je a bude asi i nadále dost.Teplota nedosáhly s výjimkou (úterý max. +22 st.) už dvacítek,ráno i večer už je zima.Dnes další porce vydatných srážek přišla dnes nad ránem jak dokládá zmíněná mapa http://www.chmi.cz/portal/dt?menu=JSPTa ,pojem sucho neznáme.
Pro mne jako sběratele hitů od 50.let do současnosti (Elvis Presley..Beatles..Rolling Stones..Abba..Genesis..David Bowie..Madonna..Bon Jovi..Depeche Mode..až třeba po Adele..Lady Gaga.........) Coldpaly žádným hitem neoslovily.Nic od nich nemám..ale schválně,kdo to posloucháte,hoďte mi sem link na nějvětší jejich hit,rád scenzuruji :wink:
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - září 2012

Příspěvek od Michal Geryk »

Tak konečně zase trochu napršelo, přes poledne zatím kolem 10 mm, září je srážkově nadprůměrné díky 2 dnům… :? Bouřka se tu nevyskytla žádná snad od půlky srpna, pozorování bouřek je letos o ničem, aspoň v Přerově :( .

Coldplay mi nic neříká - já jsem vyrostl na Jethro Tull a dalších rockových a metalových (v pubertě) skupinách, ale čím jsem starší, tím víc poslouchám klasiku nebo nějakou zajímavou a ne moc komerční hudbu (třeba Sinead O'Connor, u nás Hradišťan, Radůza, Dan Bárta, samozřejmě Nohavica…).
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - září 2012

Příspěvek od kocurekp »

Dnes pršelo od 3 do 9 hodin ráno, celkem 14,2 mm. Už dopoledne přechod k oblačnu, to trvá do teď. Teplota přes den 15-16 stupňů.

Flames: zkus třeba hit Don't Panic z r. 2000, Clocks nebo The Scientist - hned poznáš, jestli ti jejich styl rocko-popových balad sedí... Jinak od Sinead miluju John I Love You, ten song má úžasnou dynamiku a gradaci, na mé sestavě hraje skvěle... Jo a taky Vlasta Redl - Staré Pecky jsou boží.
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - září 2012

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
dnešek byl celý den zatažený teploty 12,3 °C - 16,9 °C, od cca 12 h s deštěm ale slabým, mizerným. Celkem do cca 16 h napršelo 4,2 mm. Bída.

Co se muziky týče tak mám rád hlavně Kabáty - především tak ty cca první 3-4 alba, pak Jarka Nohavicu a Mozarta, na toho nedám dopustit.
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
Uživatelský avatar
horale
Příspěvky: 728
Registrován: 29 říj 2010, 11:00
Meteostanice: Topcom NG265NE
Bydliště: Nové Město pod Smrkem 490 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - září 2012

Příspěvek od horale »

Ahoj, tak včera byl pěkný teplý a bohužel možná i letošní poslední den, kdy se teploty vyhouply na 23,3°C. Jen silný vítr kazil dojem a zdálo se chladněji. Včerejší Tmin bylo 8,6°C. Během noci na dnešek rapidní pokles teplot. Ještě včera ve 22 hodin bylo 18, ráno v šest 12 a o hodin později už jenom 9°C. Během noci a dopoledne napršelo 13,8 mm. Dopoledne bylo zataženo, odpoledne oblačno a nyní je jasno. Denní maximum 11°C.

Aktálně je 5,7°C

No a co se týká muziky, tak já vyrostl na klasikách, jako je Deep Purple, Iron Maiden, Judas Priest, Scorpions, Metallica nebo třeba Arakain a Turbo. A vlastně metalová muzika mě drží dodnes i v necelých čtyřiceti.. Ale moje nejoblíbenější kapela jsou Paradise Lost.. Ale je pravda, že když jsme chodili posedět k táboráku s kytarama, tak tam se to tolik nehodí, tam jsme hrávali spíš country a trampský písničky, nebo třeba V. Mišíka, Olympic..
storm_ice
Příspěvky: 5598
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - září 2012

Příspěvek od storm_ice »

Hoj, v úterý byla ráno mlha, pak skoro jasno, později odpoledne až oblačno, v noci další přibývání oblačnosti a po půl noci s občasným deštěm a přeháňkami. Tmax 25,5°C Tmin 8,0°C, vítr VJv, postupně ZJz do 4 m/s, srážky Obrázek 7,3 mm.

Aktuálně 01:00 jasno ObrázekObrázek 7,7°CObrázek bezvětří
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2350
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - září 2012

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Středeční fronta zanechala své následky. Kromě 7,4 mm srážek to především byl zatažený a studený den s Tmin +5,3°C a Tmax +13,3°C. Ráno na frontě zafoukalo nárazem až 8,5 m/s, přes den byl ale vcelku klid. K večeru se vyjasnilo a teplota šla rapidně dolů.

Noc na čtvrtek jasná a klidná, nad ránem se objevila mlha. I přesto spadla teplota až na Tmin +2,3°C v 7:32 (zítra je naděje na první letošní mráz). Aktuálně v 9:42 je teplota +5,7°C (slabý vzestup), tlak 1022,8 hPa (vzestup), vlhkost 98%, rosný bod +5,4°C. Jasno, bezvětří.

Co se hudby týká, preferuji především naši i zahraniční klasiku, ale víceméně jsem schopen poslouchat cokoliv, kromě rapu, techna a hudby typu "řev opic a tupé mlácení do bicích".
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - září 2012

Příspěvek od kocurekp »

Dnes při jasné noci to kleslo na 7,8°C, předměty venku patřičně orosené. Ale je nádherně jasno s výbornou dohledností, nyní teplota na 11.
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - září 2012

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice:
Včera 19. září od jedenácti do večerních osmi pršelo, ráno před deštěm se prudce ochladilo.
Srážky: 11,9 mm, od začátku září již 67,9 mm ( 137% zářijového normálu ).
Teploty:
Max. 17,5°C.
Min. 10,8°C.

Aktuálně po chladnější noci ( 7,9°C ) je oblačno, klidno, teplota 12,5°C.
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí - září 2012

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Včera pěkně zapršelo s úhrnem 12 mm, takže stejně jako v Dřevohosticích, akorát měsíční úhrn máme na 71 mm zatím, čili normal dosažen a překonán :)
Ovšem na vodních tocích to není skoro vidět, no, aspoň jsou and hranici sucha :D
Teploty dneska nízké. V noci klesly k 7 stupňům, v termínu 8, maxima na necelých 14, nyní 8 a padáme dolů. Není vyloučen první mrazík zde, snad to rajčata přežijí :)

zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - září 2012

Příspěvek od kocurekp »

Dnes bylo skoro jasno až polojasno s teplotami 7,8 - 16,4°C. Momentálně máme necelých 11. Díval jsem se na výhledy pro příští týden a překvapil mě GFS, který teplotně ujíždí na 29°C ke konci týdne v Adiho regionu, zatímco zde dává jen slabých 22°C... To jsou zase modely... :lol:
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí - září 2012

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Jo ty modely často i předpovědi slušně ujíždí..Dnes už zima jako koncem října,ráno město rozděleno na tu západní část,kde je jasno,bílo jíním a škrabalo se.Doma ve východní půli města mlha,že by se dala krájet a možná ještě dál :) Přes den zpočátku slunečno,postupně až skoro zataženo,večer se rychle vyjasnilo a teplota padá dolů,22.hod +4 stupně.Zítra je mráz asi jistý.6.června rajčata zmrzla,zítra nejen rajčata zmrznou znova.Co tady vypěstovat za 3,5 měsíce..Když to trochu odlehčím,arktického ledu je čím dál méně,ale mrazy mimo jejich sezonu stále častější…

kocurekp:Dík,skladbu Clocks jsem znal,netušíc od koho je.Dá se to :wink:
David Sadecký
Příspěvky: 581
Registrován: 09 říj 2005, 12:27
Bydliště: Český Brod, 225 m.n.m.

Re: Aktuální počasí - září 2012

Příspěvek od David Sadecký »

Zdavím, u nás je aktuálně 6,8°a doufám, že mrznout tu nebude, bylo by mi líto paprik, které ještě nejsou z větší části sklizené. Dnes odpoledne se to dostalo někam k 16,5°. Jsem zvědav na to předpovídané teplo ke konci měsíce.
Co se hudby týče, poslouchám především český folk a country (+moderní trampskou píseň ve stylu Hoboes a Kamelotu), ale někdy si pustím třeba Mahlerovy symfonie, ty jsou úžasné. Dřív jsem poslouchal tvrdý rock i metal, dnes si to pouštím už jen sporadicky.
Uživatelský avatar
horale
Příspěvky: 728
Registrován: 29 říj 2010, 11:00
Meteostanice: Topcom NG265NE
Bydliště: Nové Město pod Smrkem 490 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - září 2012

Příspěvek od horale »

Ahoj, dnešek byl dosti chladný s mírným větrem. Ranní minimum 3,7°C, dopoledne kolem 9°C a odpoledne se to nakonec vyšplhalo na krásných 13,6°C. Po většinu dne bylo oblačno.

Aktuálně je skoro jasno, bezvětří a 5,1°C.

Dle modelu to vypadá, že se tu během noci opět rozfouká vítr, tak u nás mrazík nečekám ani zítra a ani do konce týdne. Bude tu dosti větrno, hlavně noc z pátku na sobotu a sobota dopoledne.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - září 2012

Příspěvek od Tom »

Dnešní ranní minimum +2.7 °C (v tabulce +2.9°C aktualizace po 10 min a v těch 10 min. +2.7 °C) při 95% vlhkosti je bezvětří jasno.
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2012“