Aktuální počasí - červen 2012

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Aktuální počasí - červen 2012

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Šestý měsíc roku začal přechodem fronty, ze které do rána spadlo slušných 9,6 mm deště. Díky oblačnosti teplota klesla jen na Tmin +12,0°C v 6:16.

Aktuálně v 8:23 je teplota +12,3°C (stagnace), tlak 1006,6 hPa (vzestup), vlhkost 93%, rosný bod +11,2°C. Zataženo s mrholením (blíží se přeháňka). Vítr JZ do 2 m/s.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen 2012

Příspěvek od Yves »

Prohlížel jsem noční radarové snímky a stínek pracoval, jak uměl. Nám spadlo už červnových 5,8 mm. Teploty 12°C - 16,5°C. Přes den nejčastěji skoro zataženo, odpoledne veleslabá přeháňka. V 15:43 je skoro zataženo a 16°C. Květen tedy byl 39,7 mm (74 %). Nejdeštivější byl zatím stále leden. :roll:
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen 2012

Příspěvek od Tom »

Tak dnes konečně srážky dorazily. Brzy ráno mě probudil déšť a ten trval až cca do 6h ranní. Docela mě překvapily srážky na stanici bylo pouze 2.6 mm což se mi nezdálo měl jsem podezření na ucpaný srážkoměr a to se potvrdilo během dopoledne jak prosakovalo přes ..... tak klapal srážkoměr a odpoledne když jsem došel domů tak se tam ještě voda držela takže po uvolnění to dalo další mm no už jsem tam dal sítko z Oregonky myslel jsem že ho tam už mám . Celkem z nočního deště napršelo 9mm další 3 mm což je po vytrvalém suchu příjemná změna samozřejmě je to ještě málo půda pije o sto šest co naprší hned není vidět. Maximum dnes vystoupalo na +21 °C podle toho jak bylo v přeháňkách i +16 °C a také větrněji nárazy 11 m/s.
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen 2012

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
Prvního června bylo oblačno, foukal mírný západní, odpoledne severozápadní vítr.
Ráno doznívaly slabé přeháňky, před večer přecházely slabé přeháňky.
Srážky 0,3 mm.
Teploty:
Min. 13,4°C.
Max. 19,5°C.

Aktuálně skoro zataženo, fouká slabý severozápadní vítr, teplota 15,7°C.
Srážková epizoda 8,5 mm pomohla přírodě, konečně se dočkala srážek také jižní Morava.
storm_ice
Příspěvky: 5578
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen 2012

Příspěvek od storm_ice »

Hoj, včera bylo zataženo až skoro zataženo, občas déšť nebo přeháňky, odpoledne postupně až oblačno a ustávající srážky, později večer až polojasno. Tmax 15,9°C Tmin až před půlnocí 10,5°C, přízemní min 11,8°C, vítr Z-Jz do 5 m/s, v nárazech až 10 m/s, srážky Obrázek 2,0 mm.

Aktuálně 13:00 oblačno ObrázekObrázek 15,4°CObrázek Jz 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí - červen 2012

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Červen přinesl dlouho očekávanou srážkovou změnu, nakonec napadlo slušných 14 mm celkem v pátek. Odpoledne se slušné přeháňky z bouřkou 7, ze samotné fronty ráno 3, dopolední přeháňka dala 4. Teplotní maxima do 18, stejné byly i včera, nakonec i dnes maxima dosáhla jen 21, nicméně čekám, že odpoledne se oblačnost protrhá a teplota vystoupí více. Minima na 7, žádné mrazíky se nekonaly. Aktuálně 18, skoro zatažená obloha, z které sem tam spadne kapka.

zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
storm_ice
Příspěvky: 5578
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen 2012

Příspěvek od storm_ice »

Hoj, včera bylo zpočátku skoro zataženo, v poledne oblačno, odpoledne postupně až skoro jasno, později o5 přibývání oblačnosti. Tmax 18,5°C Tmin 9,4°C, přízemní min 6,8°C, vítr Z do 5 m/s, v nárazech až 8 m/s.

Aktuálně 14:00 zataženo, slabý déšť ObrázekObrázek 16,0°CObrázek prom. do 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen 2012

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
byl jsem od středy pryč, tak jsem chvíli absentoval. Každopádně po příjezdu domů mě čekalo malé překvapení! Za uplynulé období napršelo 30,4 mm! Většina asi ve čtvrtek 31. odpoledne, kdy šlo přímo přes Podivín velice pěkné jadérko. V pátek pak také spadlo asi 10 mm, takže celkem se podařilo. Taťka z Valtic mi hlásí jen cca 9 mm, a to jsme od sebe jen asi 10 km vzduchem.

Dnešek byl spíše oblačný, beze srážek. Ráno 11 °C, odpoledne 27 °C. Odpoledne je dost dusno a nepříjemně. Po rakouské straně šla celkem pěkná bouřka, hřmělo z dáli ale ani kapka nespadla. Výstrahy straší ale zatím to vypadá dost mizerně co se bouřek týče. Uvidíme jestli něco nepřijde, ale nevěřím tomu.
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální počasí - červen 2012

Příspěvek od Vichr »

Zde za uplynulý týden spadlo také kolem 30 mm, ale pršelo každý den kromě soboty. Oproti původním předpokladům nebyl v tomto týdnu žádný výrazný teplotní předěl. V první polovině týdne růst denních teplot brzdily bouřky, ve druhé polovině se ochladilo podstatně méně, než se čekalo. Výsledkem bylo celkově vlhké a mírně teplé počasí s maximy 18-24 stupňů a minimy obvykle nad 10.
Dnes pršelo nejprve po poledni, krátce, spadl 1 mm. Po 21. hodině opět prší, zatím 3 mm. Teplota vzduchu na 16 stupních.

Přeji hezký den
Vichr
Uživatelský avatar
horale
Příspěvky: 728
Registrován: 29 říj 2010, 11:00
Meteostanice: Topcom NG265NE
Bydliště: Nové Město pod Smrkem 490 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen 2012

Příspěvek od horale »

Ahoj, víkend byl u nás ve znamení deště, hlavně pátek a neděle a chladno. Ranní minima kolem +4°C, odpolední maxima okolo +15°C. Od pátku do teď napršelo 23,7 mm. V sobotu a v noci na dnešek se silnějším větrem nárazy kolem 75 km/hod. Zatím se teplu nějak nechce, doufám že to takto nebude vypadat celé léto.. To: Fractal, celkem vám tam to teplo závidím, tady u nás se člověk bez bundy neobejde. V sobotu ráno jsem si na procházku se psem vzal zimní bundu a čepici a nelitoval jsem toho.. :?

Aktuálně je zataženo, s mírným větrem a +9,4°C.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen 2012

Příspěvek od Tom »

Tak noční bouřka a pak déšť daly pěkných 11 mm za červen 22 a to máme 4tého super jen tak dále. Bouřka sem dorazila k 22h nejdřiv ojediněle blesky a hromy postupně to sílilo. Nic dramatického se nedělo pro majetek a úrodu dobře pro stormchasing nic moc ale tak to bývá. Noc i ráno velice příjemné okolo +15-16 °C a to pršelo ráno při dešti mi to vůbec nepřišlo vlezlé super. Ještě včerejší maximum +25 °C
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí - červen 2012

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Včera nakonec maxima na 23 při zatažené nebo skoro zatažené obloze a šíleném dusnu. Odpoledne spadlo symbolických pár kapek na teplé frontě, večer naopak hřmělo a padaly krátké spršk při rychlém přechodu jednotlivých jadérek, nicméně dalo to celkem 1,5 mm, Noční fronta to dolila do celkových 7. Od začátku června 21, nemůžeme se dostat přes 7 mm z "jednoho vědra". Večer bylo teplo, teplota kolísala dle větru od 17 po 18,7.
Nyní ráno 13, zataženo, sem tam spadne nějaká kapka, vlhký vzduch. Dle výhledů zatím to vypadá na vlhčí ráz počasí minimálně do poloviny června. Metard zavlažuje s předstihem.

zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen 2012

Příspěvek od Yves »

Včera nás všechny bouřky minuly jižně a východně. Viděl jsem jenom blýskavici na J, postupně JV. Moc jsem to nepochopil, ideální parametry se držely skoro do půlnoci (20/15°C), ale místo lajny s bouřkama došel jenom déšť z vlny. I s odpoledním deštěm (1,3 mm) nám spadlo opět nedávných 5,8 mm a nějak extra zalito zase není (červen - 12,1 mm). Teploty včera 8°C - 22°C. Dneska ráno je ve 9:23 zataženo, vysokých 16°C.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen 2012

Příspěvek od Michal Geryk »

Na letišti spadlo 9,9 mm, což je nejvíc od loňského 19. září. Stále marně čekám na první dvouciferný denní úhrn srážek od výše uvedeného data... :(
Zaznamenal jsem jen jeden bližší výboj po půlnoci, jinak byla blýskavice na jihu a východě.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen 2012

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
V neděli bylo skoro oblačno až skoro zataženo, foukal mírný severozápadní vítr.
Odpoledne slabá přeháňka, v noci pásmo občasného deště a také nás minula jižně a východně vzdálená bouřka.
Srážky 9,5 mm. (je slušně zalito a tráva je zelená)
Teploty:
Min. 8,7°C.
Max. 24.0°C.

Dnešní noc byla teplá (ještě o půlnoci bylo 20°C.), aktuálně je skoro zataženo fouká slabý SZ vítr.
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2012“