Aktuální počasí - duben 2012

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2012

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
Ve čtvrtek dvacátého šestého dubna bylo jasno od rána a teplota rychle stoupala, v poledne překročila dvacítku. Foukal čerstvý jihovýchodní vítr, odpoledne jižní.
Teploty:
Min. 8,6°C.
Max. 22,6°C.

Aktuálně jasno, klidno teplota 14°C.
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí - duben 2012

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Jasno nebo polojasno cirrovitou oblačností. Minima na 6, v 8 již 13, maxima přesáhla 27. Venku se nedá existovat, snad až večer. Aladin dává zítra i pozítři ještě vyšší teploty, dle GFS to sedí, bude fénovat po přední straně mělké níže v suchém a horkém vzduchu. Tropy v dubnu, to tu ještě nebylo, 30 o víkendu určitě dáme :/
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
kapr
Příspěvky: 3505
Registrován: 15 bře 2009, 11:09
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2+. Srážkoměr Stratus
Bydliště: Buchlovice, okr. Uherské Hradiště, Zlínský kraj, 265 mnm.

Re: Aktuální počasí - duben 2012

Příspěvek od kapr »

Stav počasí v 19:30 h:
Jasno; teplota 22,2 °C; rosný bod 10 °C; relativní vlhkost vzduchu 46 %; vítr velmi slabý JJV 0,3 m/s; tlak vzduchu přepočtený na hladinu moře 1021,6 hPa; dopoledne mírný pokles, slabý
vzestup
.

Maximální náraz větru za 24h: 6 m/s (12:29)
Včerejší průměrná teplota: 14,1 °C
Minimální/ maximální teplota za 24h: 8 °C (6:01)/ 25,6 °C (16:59)
Úhrn srážek za 24h do dnešních 6 h ráno: 0 mm

Dnešek nám přinesl první letní den.. Oblačnost nebyla prakticky žádná až na uměle vytvořenou cirrovitou za letadly. Vítr se oproti včerejšku mírně utišil, rozfoukat by se měl zase zítra.. V pondělí nebo úterý už snad nějaké bouřky, ale každopádně nás čeká pořádně teplý víkend na duben..
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2012

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Zde dnes druhý letní den s Tmax +27,9st.Jak ještě nejsme moc zvyklí na teplo,tak je to docela pařák.Teď večer venku nádherně a aktuálně stále +21,6st.Přeji pěkný zbytek dne.

www.smart-web.cz/karel
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2012

Příspěvek od Tom »

Letní den padl maximum +26.5 °C. Bylo moc pěkně akorát opět pofukoval vítr zítra a v neděli taky to je prostě klasika když fouká od jihu. Strávil jsem 6.5h na kole (80km) dobře strávená dovolená :D
Flames: to je pravda ale opravdu se trápím v kopcích a hory to bych nedal ale kdo ví :D. Ale např. v Jeseníkách jsme jezdili také a zvládlo se to byli jsme v 1000 m.n.m je to o zvyku asi.
Naposledy upravil(a) Tom dne 27 dub 2012, 21:25, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Instabiliter
AMS
Příspěvky: 96
Registrován: 04 úno 2009, 20:07
Bydliště: Toužim (okr. Karlovy Vary) 600 m.n.m.

Re: Aktuální počasí - duben 2012

Příspěvek od Instabiliter »

Ahoj.
I zde vzácný dubnový letní den s teplotou max 25,5°C, většinou bylo skoro jasno, později odpoledne byla zvětšená, převážně altocumulovitá oblačnost. Teď večer chodníky a zdi sálají horkem a dodávají červencovou atmosféru. :D
Toto počasí mi nevadí, příroda je tu ve skluzu a oproti jiným létům jsou zde stále holé stromy, tak to snad dožene, obavy mi dělají výhledy na konec příštího týdene, kdy by podle GFS měl být (podobně jako loni) silný vpád studeného vzduchu (v 850 hPa až -5°C) a noční mrazy. Snad se to ještě změní, v paměti mám loňskou zlikvidovanou úrodu veškerého ovoce mrazy kolem 3.května. :(
David Sadecký
Příspěvky: 581
Registrován: 09 říj 2005, 12:27
Bydliště: Český Brod, 225 m.n.m.

Re: Aktuální počasí - duben 2012

Příspěvek od David Sadecký »

Zdravím, už včera jsme se u nás dostali na hranici letního dne, dnes už opravdu horko s 28,5°C a zítra není vyloučena třicítka. Tropický den v dubnu nepamatuju, myslím, že jich v historii moc nebylo. Teď je stále teplo, 22°C.
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2012

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
i zde bylo velice teplo, celý den v podstatě jasno ráno 10,1 °C, odpoledne pak 28,5 °C (1. letní den, který trval až do 19 h), moc už k tropům nechybělo. Celý den jsem byla ale zalezlý v práci, tak jsem teplo moc nevnímal, jel jsem domů až po 17 h a slunce už moc nepálilo i když teplota byla vysoká. Díky tomu si ale můžu vzít dovolenou v pondělí, tak mám te%d před sebou příjemné a slunečné 4 dny. Teplota do 30 °C mi nevadí, takže si to zatím užívám, Doma, kde už 2. den netopíme máme také ještě dosti chladno (20-21 °C) takže horkem zatím netrpím.

Co se kola týče mám radši kopce, člověk si víc užije i zasportuje a to na menší vzdálenosti. Hlavně je při výjezdu do kopce odměněný krásným výhledem a pak super sjezdem. To se mi ale u nás na JM nemůže stát. Mým snem je vyjet na Praděd a nebo na Dlouhé stráně. Uvidíme, možná ty Dlouhé stráně se mi letos splní.
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí - duben 2012

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Ráno jasno +5,9,za městem +4,přes den teplota spěchá nahoru za jasného počasí s pouze cirovitou oblačností.Maximální teplota zvládla letní den a hodnotou +25,6 vytvořila nové dubnové maximum.Dosavadní rekordy +25 z let 1995 a 2000 jsou minulostí a zítra jedeme dál.Až mne napadá kacířská myšlenka,jestli ten dnešní rekord o šest desetinek vyšší ,není za ty roky dílem pokračující zástavby.Vykácelo se na sídlišti spousta stromů,máme tu novou širokou silnici se stáními pro auta,velké parkoviště,kousek dál hyper…s dalším plácem betonu,atd.
Večer vlahý,letní ve 21.hod +16.Nádhera..

Ony ty roviny na kole také mají své.Vytrvalost,sílu,rvát se s větrem.To mi moc nešlo,zrovna jako sjezdy a riskování v nich.Nejvíce jsem frčel dolů lehce přes 80,spíše 70-80 km/hod a stejně jsem se ostatních sotva držel,proto jsem musel najít něco,kde něco naženu-kopce...
Uživatelský avatar
horale
Příspěvky: 728
Registrován: 29 říj 2010, 11:00
Meteostanice: Topcom NG265NE
Bydliště: Nové Město pod Smrkem 490 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2012

Příspěvek od horale »

Ahoj, ani léto by se nemuselo stydět za takovéto počasí, jen se to otočilo nějak moc rychle. Včera i dnes jasno a teplo, oba dva dny se silným větrem. Včerejší maxima 22°C, dnes 25°C. Nejvyšší náraz větru včera 110 km/hod, dnes 62 km/hod.
Ranní minima ve čtvrtek 10,7°C, dnes 7,3°C.

Aktuálně ve 23:15 je jasno, fouká čerstvý vítr a teplota je ještě 21°C
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - duben 2012

Příspěvek od kocurekp »

Jak už proběhlo ve zprávách, na pražském Karlově padla 30, u nás v Ďáblicích ale bylo o něco chladněji 9,7 - 28,7°C. Vítr jen slabý, výjimečně k 5 m/s, takže regulerní letní pařák. Děti už se koupaly v bazénu... 8)
Co je ale mazec největší, jsou ty teplé večery, ještě teď ve 23:25 je 21°C! :shock: (u bráchy v Brně jen 12 - brr...)
Teplo jsem čekal už když se formovala před týdnem ta synoptická situace, ale nečekal jsem víc než 26. Samozřejmě Aladin i GFS jsou teplotně mimo, byť do Čech dávají už vyšší teploty než na Moravu. Nejtepleji bude nejspíš pod Šumavou v okolí Domažlic či Klatov (může být i 32), a samozřejmě v Praze, aby ji náhodou něco neuteklo... :lol: Na druhou stranu - užijme si toho tepla, dlouho to trvat nebude a zas tak často tu teplo není, jak by řekl Flames... :mrgreen:
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
storm_ice
Příspěvky: 5578
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2012

Příspěvek od storm_ice »

Hoj, ve čtvrtek bylo skoro jasno až oblačno a padl první letošní letní den s Tmax 25,1°C Tmin 6,7°C, přízemní min -0,5°C, vítr VJv-VSv do 6 m/s s nárazy až 8 m/s.

Aktuálně 03:00 jasno ObrázekObrázek 14,8°CObrázek VSv do 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
kapr
Příspěvky: 3505
Registrován: 15 bře 2009, 11:09
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2+. Srážkoměr Stratus
Bydliště: Buchlovice, okr. Uherské Hradiště, Zlínský kraj, 265 mnm.

Re: Aktuální počasí - duben 2012

Příspěvek od kapr »

myslím si, že přijít taková situace uprostřed léta tak máme zase 35-39 °C... :-). Rozdíl oproti létu je podle mě aj v ranní vlhkosti, která je i přes vliv tlakové výše pořád poměrně docela vysoko oproti takové situaci v létě...prostě mě to až zas tak letní 25-30 °C nepřipomíná pocitově...ale asi ta Morava je celkově chladnější než Čechy, možná v Čechách bych měl jiný pocit.. Jediné co mi to připomíná takovou letní situaci je síla Slunce, hlavně odpoledne a k večeru, kdy to docela pere do oken.. jinak u mě zatím nejvyšší dubnová teplota od pozorování nepokořena :-), ale jsme na druhém místě letos zatím...ovšem 28,1 °C z roku 2007 asi jen tak nepřekonáme...
Naposledy upravil(a) kapr dne 28 dub 2012, 09:03, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2012

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
Dvacátého sedmého dubna bylo ráno jasno a klidno, dopoledne začal foukal slabý západní vítr.
Ve dvě odpoledne byla dosažena letní teplota.
Teploty:
Min. 9,0°C.
Max. 27,0°C. (naposled bylo tak teplo 11. září 2011).
Včera byl nejteplejší dubnový den za dobu mého měření (od roku 1986).

Aktuálně jasno, klidno 16°C.
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí - duben 2012

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Dnešní minima na 8, v 8 hodin již 18! Polojasná obloha cirrovitou oblačností. Rána a večery jsou super :),akorát v noci koncentrace prachu jsou skoro na dvojnásobku limitu :/, nyní vzduch ok. Aktuálně 23,vítr je slabý JV až J.

Dnešní výhledy stran předpovědí jsou daleko lepší oproti včerejšku.
- zmírnily předpokládané silné ochlazení na rozumnější hodnoty.
- přidaly na srážkách a dávají je dříve. Bude tedy více bouřek :)
- z toho vyplývá také, že vedra by mohly také dříve skončit :)
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2012“