Aktuální počasí - duben 2012

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
kapr
Příspěvky: 3506
Registrován: 15 bře 2009, 11:09
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2+. Srážkoměr Stratus
Bydliště: Buchlovice, okr. Uherské Hradiště, Zlínský kraj, 265 mnm.

Re: Aktuální počasí - duben 2012

Příspěvek od kapr »

Stav počasí v 19:00 h:
Jasno; teplota 16,5 °C; rosný bod 1,3 °C; relativní vlhkost vzduchu 36 %; vítr slabý JJZ 1,3; tlak vzduchu přepočtený na hladinu moře 1011,5 hPa; setrvalý stav.

Maximální náraz větru za 24h: 9,4 m/s (22:10)
Včerejší průměrná teplota: 12 °C
Minimální/ maximální teplota za 24h: 3,5 °C (3:38)/ 17,9 °C (17:47)
Úhrn srážek za 24h do dnešních 6 h ráno: 1,0 mm

Dnes už bylo výrazně míň oblačnosti než včera a to hlavně první polovinu dne, pozděj odpoledne a k večeru se oblačnost postupně zcela rozpustila a zároveň se výrazněj oteplilo taky až pozděj odpoledne. Ráno byla teplota ještě docela nízko, minimální přízemní teplota dosáhla 0,1 °C. Následující dny budou asi z pohledu amatérského meteorologa spíš nudnější se zvyšujícími se teplotami.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2012

Příspěvek od Tom »

Ráno dopoledne ještě nějaká oblačnost ale s přibývajícím časem méně a méně oblačnosti večer zcela jasno. Minimum ráno +4.1 °C maximum +19.2 °C. Uvidíme jak to bude o víkendové výhni :-) bude opravdu teplo na tuto dobu. Pokud by se vám chtělo mrkněte na mé stránky je tam anketa o maximální teplotě v Holasicích následující víkend. Jde jen o dobrý pocit ceny žádné nejsou. Díky za vaše případné tipy http://www.pocasiholasice.cz/Meteo-aktuality-99.html já tedy tipuji +28°C :-)

P.S. nádherný den a tak jsem byl na kole a překročil jsem jubilejních 1000 km na kole v tomto roce začátek někdy od 4.března cíl je minimálně 4000km uvidíme co zdraví, počasí a jiné vlivy dovolí .-)
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí - duben 2012

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Po nočních vydatných srážkách (jistě nad 10 mm),které změřím až zítra,byla noc teplá,ráno lehce nad +5 stupni,přes den větrno,oblačno,chvilkami polojasno,se slabou přeháňkou před 12.hodinou.Počasí se vybralo až odpoledne,kdy se vyjasnilo a teplota překročila +15 st.Večer až jasno a teplota opět padá k nule,ve 23.hod +3,8,Adršpach má -1 st.takže ráno…co bych povídal.Snad už naposledy..

Tom: Slibně rozjetá sezona,na konci dubna 1000 km - to vychází tak na 5-6 tisíc km,ale chce to čas..
Dal jsem 28+29,možná i to bude málo.U nás je cíl letní den,alespoň jeden !!!
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2012

Příspěvek od Tom »

Flames: díky :-) tady se jezdí dobře samé roviny skoro u vás nahoře bych se asi trápil a díky za tip taky bych to tak viděl s tou teplotou :lol:

Jinak k dnešnímu ránu je jasno v banneru mě sice naskakují šílené hodnoty ale je to samozřejmě technický problém odpoledne budu muset odfiltrovat a restartovat huba. Teplota taky celkem příjemná +5°C po ránu.
Uživatelský avatar
horale
Příspěvky: 728
Registrován: 29 říj 2010, 11:00
Meteostanice: Topcom NG265NE
Bydliště: Nové Město pod Smrkem 490 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2012

Příspěvek od horale »

Ahoj, uterý bylo polojasné v noci na středu s deštěm, spadlo 11 mm srážek. Denní teploty po oba dny byly kolem 14°C a vanul studený mírný až čerstvý vítr. Ranní teploty se pohybovaly kolem 5°C.

Včera večer se silně rozfoukalo a dnešní ráno je jasné a díky fénu luxusně teplé 14°C, ale vítr v nárazech dosahuje až 100 km/hod.
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2012

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Když porovnám dnešní ráno s předpovědí, teplotní amplituda asi bude více než slušná...

Středa byla jen takové zahřívací kolo, spíš tedy ochlazovací, protože bylo větší chladno než v úterý. Po půlnoci ještě napršelo 0,4 mm deště, nad ránem se oblačnost roztrhala a s přibývajícím časem ji neustále ubývalo. Teplota se tak pohybovala mezi Tmin +3,1°C ve 23:49 a Tmax +14,4°C v 17:37 (takové časově lehce posunuté extrémy). Během dne foukal J až JZ vítr s maximálním nárazem 8,5 m/s (nad ránem). Večer už bylo zcela jasno, takže jsme pro jistotu přikryli muškáty novinami.

Tohoto opatření nakonec nebylo třeba, neb ač byla noc bezvětrná a jasná, teplota se zastavila na Tmin +0,6°C v 6:03. Aktuálně v 7:26 je teplota +4,3°C (rychlý vzestup), tlak 1011,5 hPa (vzestup), vlhkost 95%, rosný bod +3,6°C. Jasno, bezvětří.

Včera jsem strhnul plechovou krytinu + dehtovou plachtu ze střechy na boudě, takže doufám, že pěkné počasí teď opravdu vydrží. Pryč přijdou i prkna a udělá se střecha celá nová. No a koťátkům se už začínají otvírat oči
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2012

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
Ve středu 25. dubna bylo ráno jasno, dopoledne skoro zataženo.
Vítr foukal mírný jihozápadní, večer jihovýchodní.
Teplota min. 6,0°C.
Teplota max. 18,1°C.

Dnes je od rána jasno, fouká čerstvý teplý ale nepříjemný vítr, aktuální teplota 17,5°C.
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí - duben 2012

Příspěvek od Adi »

Ahojky

V noci klesla teplota ke 2 stupním,ovšem ráno po 8 už bylo 13, prudký vzestup,kterému napomáhá mírný fén. Maxima dnes už v okolí 25, čekal jsem o stupeň, dva méně. Jasno nebo skoro jasno, vzduch je stále skvělý, díky fénu. Příroda dostala horečku a já s ní. Chytil jsemto s manželkou od svých ratolestí, děvčata jsou už ok,syn se pomalu spravuje,my ležíme jak placky a hlava třeští a práce na zahradě stojí. (nejenom)Tož tak. Pozitivní je, že o víkendu budeme mít svůj salát z folióvníku :), roste nádherně.

Aladin na sobotu dává 28, takže 30 může padnout. :!: :!: :!:
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2012

Příspěvek od storm_ice »

Hoj, včera bylo polojasno až skoro zataženo, dopoledne i slabá přeháňka, Tmax 16,8°C Tmin 6,2°C, přízemní min 3,2°C, vítr ZJz-JJz 1-8 m/s s nárazy až 11 m/s.

Aktuálně 17:30 polojasno ObrázekObrázek 24,9°CObrázek VJv 1 m/s

Ps: já dal +29, jinak u nás již dnes padl první letní den :roll:
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
kapr
Příspěvky: 3506
Registrován: 15 bře 2009, 11:09
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2+. Srážkoměr Stratus
Bydliště: Buchlovice, okr. Uherské Hradiště, Zlínský kraj, 265 mnm.

Re: Aktuální počasí - duben 2012

Příspěvek od kapr »

Stav počasí v 20:00 h:
Polojasno, 3/8; teplota 17,5 °C; rosný bod 8,1 °C; relativní vlhkost vzduchu 54 %; vítr velmi slabý JV 0,6 m/s; tlak vzduchu přepočtený na hladinu moře 1016,7 hPa; dopoledne mírný pokles, slabý
vzestup
.

Maximální náraz větru za 24h: 10,5 m/s (13:50)
Včerejší průměrná teplota: 10 °C
Minimální/ maximální teplota za 24h: 5,4 °C (5:50)/ 20,8 °C (17:29)
Úhrn srážek za 24h do dnešních 6 h ráno: 0 mm

Dnes bylo zase o něco teplej než včera. O něco víc foukal jihovýchodní vítr, naopak oblačnosti zase ubylo oproti včerejšku, po většinu dne bylo skoro jasno, později odpoledne přibylo hlavně vysoké oblačnosti, která nyní k večeru i zhoustla, ale víc než polojasno z toho není..
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2012

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
dnešek krásný jasný, odpoledne s cirostraty od Z. Ráno 9,4 °C, takže po delší době zase příjemně teplé ráno. Odpoledne 23,6 °C. Letní den se blíží a zítra patrně padne. Po víkendových srážkách je venku vše krásně zelené, tráva, pole, stromy.

Tom: Já jsem vždy líný si začátkem roku napsat stav tacháče, takže jen odhaduju, že mám nějakých 300 km, 500 km i s cestou do práce ale to je taková jízda z povinnosti, než něco příjemného (1,5 km 2x denně na nádraží).
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - duben 2012

Příspěvek od kocurekp »

Fíha, až takové teplo jsem dnes nečekal. Bohužel jsem mu ujel pracovně do Varšavy, kde bylo dnes taky skoro jasno, ale teplota na 21°C v maximu. Vracím se v sobotu ráno.
V Praze dnes 5,8 - 25,6°C, skoro jasno s občasnými cirry. Vítr do 8 m/s od JV.
Ne na první letní teploty, ale rovnou na tropy máme našlápnuto v příštích dnech. Tomovi jsem včera tipnul 29°C... :)
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí - duben 2012

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Noční minimum +1,4 ,ale šedivák jak v říjnu.Dopoledne spíše chladno,hodně větrno,pak už se to prohřívalo,aby odpoledne padlo ve městě až +21 st.Hlavní rozdíl až večer,kdy krásně vyhřáto a jak říká Adi,luxusní vzdoušek,všude voní jaro.Stromy začínají mít zelený nádech,na chatě břízy stále hnědé,ale už to propukne a další teplé dny to bude v přírodě cvrkot.
I v těch Svatoňovicích jsou jak s jarem tak koťaty napřed.Naše číča se trefí s potomky vždy kolem 15.května,ale letos to bude asi dříve.
Tom:Jaké pak trápení v kopcích.Co si vyšlapeš,to si pak sjedeš dolů :) Je fakt,že mými oblíbenými kopci jsem pár lidem kolo znechutil.Taková Černá hora 1299 m.n.m,to bývala mňamka,700 metrů převýšení na nějakých 9 -10 kilometrech,no nedej to,když to máš na dohled :lol:
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2012

Příspěvek od Michal Geryk »

I letošní duben se zapíše do řady srážkově podnormálních až extrémně suchých měsíců, která trvá s výjimkou ledna už od září :( . Dosud napršelo 24 mm vody, což odpovídá 60% normálu v sousedních stanicích (Holešov, Olomouc). Nevěřím, že by se ještě nějaká dubnová bouřka k nám trefila, asi až v květnu.
Přesto přeháňky posledních dní vegetaci hodně pomohly, vše se krásně zelená (byť vzrůst se mi zdá menší než obvykle).

Včera letní den ohrožen nebyl, maximum bylo +22 °C. Minimum včera +5 °C, dnes +8 °C.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2012

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Čtvrtek byl ve znamení přechodu od jara k létu. Ráno ještě zahrozil mráz s Tmin +0,6°C v 6:03 (přízemní mráz byl zcela určitě), ale zakrývání kytek nakonec nebylo potřeba. V průběhu dne většinou skoro jasno s občasnými periodami většího výskytu contrails. Nastoupil také klasický denní chod větru, kdy je přes noc bezvětří a vítr se zvedne v 9 hodin ráno a ulehne v 8 hodin večer (maximální náraz 7,2 m/s od J). Odpoledne teplota vyšplhala až na Tmax +21,7°C v 16:53 (hranice +20,0°C padla ve 13:39). Jak psal Flames, oproti předchozím dnům byl večerní pokles pozvolný právě i přes jasnou oblohu a bezvětří.

Noc na pátek byla jasná a klidná s Tmin +4,8°C v 5:49. Modř oblohy po ránu naruší občas nějaké to letadlo, ale kondenzační sledy se dnes rychle rozpadají. Aktuálně v 8:06 je teplota +11,3°C (rychlý vzestup), tlak 1016,9 hPa (vzestup), vlhkost 87%, rosný bod +9,3°C. Jasno, bezvětří.

Těch 8,4 mm v úterý a středu spadlo naprosto ideálně, teď se s ohledem na předpověď budou zatraceně hodit.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2012“