Aktuální počasí - únor 2012

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - únor 2012

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
dnešek bylo celý den zataženo, s počátku byla oblačnost částečně průsvitná a poloha slunce byla jasně patrná, odpoledne už oblačnost zhoustla tak, že ani obrys slunce vidět nebyl. Arktický den opět nepadl, tentokrát ale velice těsně. Teplota -14,2 °C - -9,7 °C. Celý den foukal nepříjemný S vítr 5- 10 m/s, který pocitovou teplotu srážel až k-25 °C.
Přílohy
Ledové útvary na říčce Trkmance.
Ledové útvary na říčce Trkmance.
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální počasí - únor 2012

Příspěvek od Vichr »

Tak nakonec se nic zvláštního nekonalo. Během druhé poloviny noci se nasunula řídká oblačnost a ztlumila propad teploty. I přesto bylo ráno až -18. Řídká oblačnost se během dne udržela, takže slunce dnes téměř nesvítilo. U nás blízko středu města arktický den opět nebyl, jsem zvědav, zda jej naměřili profíci.
Severská zima se mění z akutní v chronickou. Dvacítka nebyla, arktický den také ne, zato lze očekávat průměr první únorové dekády blízko -10 stupňům. To by byl skutečný extrém. Na nějaké teplé počasí v únoru jsem rezignoval. Jaro může přijít stejně razantně jako zima a už to není zas tak daleko :).
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - únor 2012

Příspěvek od Yves »

Dneska bylo celý den skoro zataženo, tak jako u kolegů, průsvitná oblačnost. -17,7°C-9,5°C, to jsou dnešní teploty. Nic moc zajímavého se něděje. Ve 23:20 je skoro zataženo a pokles teploty je jen malý, máme -12,5°C.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí - únor 2012

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova. Ráno desetinky pod -20,přes den desetinky nad -10.Dnes poněkud více větrno,takže horší než včera.Zatím je slunečno,ale pomalu se to mění a jak píše kolega Vichr,bude to brzy oblačný studený humus..jak jsem předpokládal,tenhle mor z Ruska se jen tak nedá.Najednou zimomilové volají,že je moc zima.Vůbec zima ztratila poslední dny na popularitě,jaký to div,je přece zima :? .Prvních čtyři dny února průměr -15,4 stupně,takže tu desítku za první dekádu pohodlně dáme,když už máme zadělávat na rekordy.Sakra jak se těším na to jaro…sníh vymrzá a ubývá.Zbyde vůbec ještě něco na oblevu :) nebo nafláká koncem února hafo sněhu.Odpověď č.2 je správně :roll:
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - únor 2012

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
Čtvrtého února bylo zataženo řídkou vysokou oblačností, (Sluníčko jen prosvítalo).
Vítr foukal severní, rychlostí 6 m/s. (občasné nárazy větru v Holešově do 12 m /s.).
Min. -17,9°C.
Max. -12,3°C.

Aktuálně oblačno, fouká mírný severní vítr, teplota -14,1°C.

Včera byl čtvrtý arktický den letošní zimy, za šestnáct roků bylo u nás 20. arktických dní.


A jak píše Flames: „zima ztratila poslední dny na popularitě“.
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - únor 2012

Příspěvek od dobrmanek »

Včerejší den opět jako dny předchozí byl arktický s velkou rezervou. Tmax -15,3 °C, tmin -21,9 °C, vítr v nárazech okolo 10 m/s, pruměrná teplota za včerejší den -17,1 °C. Za první čtyři dny vychází průměr na -18 °C. Včera bylo na obloze od rána halové představení. 22 °halo, HDO, CZO, SLO a parhelia. Dnes ráno opět začal padat diamantový prach a objevilo se slabé pravé parhelium a horní i dolní sloup na sluníčku. Dnešní raaní min -17,4 °C a mírně fouká.

ač jiné roky jsem byl zimomil, tak letos od samého počátku jsem proti takovéto zimě :?, prostě peklo
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
kapr
Příspěvky: 3506
Registrován: 15 bře 2009, 11:09
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2+. Srážkoměr Stratus
Bydliště: Buchlovice, okr. Uherské Hradiště, Zlínský kraj, 265 mnm.

Re: Aktuální počasí - únor 2012

Příspěvek od kapr »

Stav počasí v 9:10h:
Skoro jasno (oproti předpokladům:)); teplota -12,8 °C; rosný bod -18,5 °C; relativní vlhkost 62%; vítr čerstvý SZ 6,7 m/s; tlak vzduchu 1035,3 hPa; setrvalý stav.

Maximální náraz větru za 24h: 15,4 m/s (3:38)
Včerejší průměrná teplota: -13,4 °C
Minimální/ maximální teplota za 24h: -13,4 °C (9:20)/ -11,8 °C (12:43)
Úhrn srážek za 24h: 0,0 mm
Sněhová pokrývka dnes ráno: zbytky starého přemrzlého sněhu

K předchozí diskuzi: jsem zimomil a nestěžuju si, že je moc zima... rád se přírodě přizpůsobím
Naposledy upravil(a) kapr dne 05 úno 2012, 10:21, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - únor 2012

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Sobota byla přes den studenější než pátek s Tmin -21,9°C v 6:39 a Tmax -9,6°C ve 14:04 - jak vidno, arktický den se opět nekonal. Ráno teplota prudce vystřelila díky Slunci vzhůru a ani silný vítr, který se během dopoledne rozfoukal a dosáhl v nárazech až 8,1 m/s, nedokázal zabránit jejímu vzestupu nad -10°C. Večer se pak začala nejprve nasouvat vysoká oblačnost, později i nízká a před půlnocí začalo po 10 dnech slabě sněžit s neměřitelným úhrnem.

Noc na neděli zůstala skoro zatažená a relativně teplá s Tmin -13,7°C v 8:38, po půlnoci opět slabě sněžilo. Aktuálně v 10:08 je teplota -11,2°C (stagnace), tlak 1036,2 hPa (stagnace), vlhkost 80%, rosný bod -13,9°C. Zataženo (St, As) se slabým sněžením. SV vítr do 3 m/s, windchill -15,5°C. Sněhu 24 cm suchého.

Fotografie ze včeřejší vycházky k Batňovickému rybníku: http://meteosvatonovice.rajce.idnes.cz/ ... k_4.2.2012
Kvalita ledu mě teda dost zklamala, asi se na ní podepsal neustálý vítr....
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - únor 2012

Příspěvek od storm_ice »

Hoj, včera bylo bylo skoro jasno až oblačno, párkrát proletěla nějaká vločka, později večer až jasno. Tmax -4,8°C Tmin -13,7°C, přízemní min -18,8°C, vítr S do 5 m/s, sníh Obrázek nes.

Aktuálně 14:00 oblačno ObrázekObrázek -6,6°CObrázek VJv 5 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí - únor 2012

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Od úterý každý den je arktický, byť dnes je to tak nějak na hraně. Dneska se to motá kousek pod -10, minima dnes "vysoká", pouze někde na -15,6, díky oblačnosti v noci teplota neklesala, večer bylo rovněž 15 pod bodem mrazu. Včera artický den byl s přehledem - někde na -13,5, minima ráno na -20. V noci dokonce napadl slabý poprašek sněhu. Včera skoro zataženo, dneska oblačno vysokou a částečně i střední oblačnosti.
S průběhem zimy nejsem zatím spokojen - kdyby byl sníh, nemám výhrad, akorát vzduch by mohl být lepší - rozptylové podmínky jsou stále mizerné. Člověk je pak unavený z mrazu a hlavně ze špatného vzduchu a šedi. Ovšem on ten mráz tolik nevadí, člověk si zvykne. Nicméně zima bez sněhu to prostě není ono, za sněhovou pokrývku se nedá onen centimetr považovat. Předtím naopak týdny, ba měsíce europočasí :(
Proto doufám, Flames mně to určitě promine, že v druhé polovině měsíce nakydá a pořádně :)

Výhledy srážkami stále šetří, možná napadne něco málo v úterý na výškové teplé frontě, za ní bude pár dnů tma :(

zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - únor 2012

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Zde dnes polojasno,přechodně i oblačno a objevilo se i pár sněhových vloček.Tmin -20,7st. a je to už třetí den za sebou,kdy Tmin klesla pod -20st. a to je poprvé od počátku mého měření.A zatím to vypadá,že mrazy jen tak nepoleví.Osobně bych byl radši kdyby sněžilo a bylo do -10st.Ale aspoň je zde parádní led na bruslení.Dnes jsem si musel vzít dovolenou,abych mohl v baráku topit,protože topím v krbovkách,tak od pěti večer,kdy jdu na noční nemůžu přikládat a ráno když jsem přišel z práce tak bylo v obýváku +3,6st. a voda na záchodě zamrzlá:-)Teď už je tu zase teplíčko:-)Venku je nyní oblačno,poletuje sníh a teplota je -12,8st.Přeji pěkný zbytek dne.

http://www.smart-web.cz/karel
Přílohy
P1070294.jpg
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - únor 2012

Příspěvek od fractal »

hrdla3: He já mám zase konzoli na severní nezateplené zdi a teď mi tu ukazuje +13 °C, ač v místnosti (ložnice) je normálně 16 - 18 °C.

Jinak přes den už bylo méně oblačnosti, především ale té vysoké. Teploty -11,5 °C - -7,7 °C. V podstatě už týden pořád pěkně mrzne, což tu nebývá úplně obvyklé, vypadá to, že nepřetržitý sled ledových dnů bude asi rekordní, ač teploty samotné nijak extrémní nejsou. I když denní maxima nejsou zcela běžné. Stále nás trápí S vítr 5- 10 m/s a hlavně jakákoli absence sněhu, takže vše celkem pěkně promrzá.

Spočítal počet arktických dnů na mé meteostanici od roku 1989 do současnosti. Celkem máme 3! V prosinci 1996 byly 2 a v lednu 2006 jeden. Ale např. v roce 1996 jsem měřil jen na celé stupně, takže by se teoreticky ten včerejší sobotní (-9,7 °C) do statistiky možná dostal ;-).
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální počasí - únor 2012

Příspěvek od Vichr »

Dnes bylo takové lehce zamlžené počasí s vysokou oblačností střídavě ustupující slunci. Teploty od -15 do -8 a mírný severní vítr.
S arktickými dny jsem na tom podobně jako Fractal. Nicméně ve středních polohách za městem už byly dva až tři (pátek, sobota a někde i dnešní den). Tento způsob zimy asi už baví málokoho. Také bych bral radši půl metru sněhu a teploty 0 až -10, než dvacet pod nulou v suchém, nepříjemném vzduchu.
Uživatelský avatar
CtiborV
Příspěvky: 648
Registrován: 21 led 2008, 21:51
Meteostanice: Lacross WS 2350
Bydliště: Řídeč, okr. Olomouc, 300 m.n.m, střední morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - únor 2012

Příspěvek od CtiborV »

HRDLA3: to je opravdu drsne, ale to ten tvuj barak rychle vymrza, kdyz po 1 dennim netopeni mas hned +3,6. My jsme byli 4 dny na horach(27.1-30.1.) a netopilo se tu vubec, protoze topime drevem.
Na stanici jsem mel +9,6(nahore v podkrovi), dole bylo +13. A to ty mrazy tehdy zacaly, pres noc byvalo kolem -12. Je ale fakt, ze mame akumulacni nadrze (1500 L) a bez tech by se nas barak nedal nikdy vytopit, pokud se chodi do prace na 8h pracovni dobu a je venku pod -10...
Jinak zde po cely vikend polojasno, az oblacno. Slunce je mdle pres cirovitou oblacnost. Ranni minima uz jsou vyssi, ale maxima take. Vcera dalsi jiz 2. arkticky den : TMax -10,9, TMin -15,9. Dnes to vylezlo na -9,1, slunce svitilo trochu silneji...za to se tu prohnal SV vitr ted vecer s narazem 11,5 m/s.
Vyhledy jsou stale velmi mrazive, a velmi se obavam utery, kdy tu ma ficet brutalni SV vitr....
Z Řídeče (300 m.n.m) u Šternberka v podhůří Nízkého Jeseníku . Aktuální data a statistiky : https://ctiborvenus.eu/pocasi
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - únor 2012

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.

V neděli ráno bylo oblačno, později polojasno. Vítr foukal severní kolem 7 m/s. odpoledne nárazy větru až 13 m/s. (údaje z blízkého Holešova, jižně 11 km.).

Min. -14,3°C.

Max. -10,2°C. ( Pátý arktický den. )


Pět po sobě arktických dnů jsem zaznamenal poprvé. Za uplynulých patnáct let bylo celkem šestnáct arktických dní,
tři za sebou byly jen v lednu 2003 (v tyto dny byly minimální teploty -22 až -24°C.)
Přesné záznamy mám od 1. ledna 1997, neúplné záznamy mám od roku 1985 (pokusím se ještě něco vypátrat).


Nejvíce přírodě vadí vadí absence sněhu, při větrech velmi trpí hlavně ozimy .
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2012“