Aktuální počasí - únor 2012

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2350
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - únor 2012

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Pondělí se po třech dnech dokázalo opět udržet na arktiku s Tmin -21,8°C v 6:52 a Tmax -10,8°C ve 13:05. Po většinu dne bylo jasno nebo skoro jasno, oblačnost od východu začala přibývat až kolem 15. hodiny odpolední. Zároveň začal zesilovat SSZ vítr, který po 20. hodině dosáhl v nárazech přes 7 m/s. V té době bylo zataženo vysokou oblačností, skrz kterou prosvítal Měsíc. Teplota se díky oblačnosti držela na hodnotách kolem -14°C.

V noci na úterý oblačnosti stále přibývalo a nad ránem začalo slabě sněžit. Teplota klesla na Tmin -14,3°C v 0:00. I nadále pokračoval silný SZ vítr s nárazy až 6 m/s. Aktuálně v 9:07 je teplota -13,2°C (stagnace), tlak 1034,0 hPa (pokles), vlhkost 80%, rosný bod -15,9°C. Zataženo (St, Ns) se slabým sněžením. Srážkový úhrn neměřitelný. Vítr SZ do 2 m/s. Sněhu 24 cm suchého + milimetrový poprašek.

Dodatek: dnes ve 13:10 to bude už 14 dní co se teplota drží nepřetržitě pod bodem mrazu....
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
CtiborV
Příspěvky: 648
Registrován: 21 led 2008, 21:51
Meteostanice: Lacross WS 2350
Bydliště: Řídeč, okr. Olomouc, 300 m.n.m, střední morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - únor 2012

Příspěvek od CtiborV »

Vcera zde bylo jeste docela mrazive rano TMin -16,2, arkticky den tu tesne nevysel s TMax -9,6, moc casto se nestava abychom meli tepleji nez v Prerove ;-). Prevladalo oblacno az zatazeno.
Vecer zacalo docela huste sypat drobny snih, na zemi pribylo okolo 2 cm snehu. Slabe snezi i nadale. Je to ovsem rozfoukane, snih je lehoucky a suchy.
Obavany SV vitr se tu nekona, vitr se ruzne toci do vsech stran, nechapu proc, ale jsem za to rad.
Ohledne topeni: stahl jsem termostat v nejchladnejsim pokoji na 18 stupnu. Topime v kotli i v krbu (vsechno drevo). Kotel nahriva nadrze a vytapi cely barak. Krb vyhriva obyvak a pokoje nahore, kde vecer mame okolo 22 stupnu. Barak ted tedy mame rozdelenej na chladne a teple mistnosti :). Tezko rict, jeslti by u noveho baraku melo smysl zatepleni...
Z Řídeče (300 m.n.m) u Šternberka v podhůří Nízkého Jeseníku . Aktuální data a statistiky : https://ctiborvenus.eu/pocasi
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - únor 2012

Příspěvek od dobrmanek »

Včera již sedmý arktický den a ještě jich pár bude. Tmax -14,8 °C, tmin -18,3 °C, průměrná teplota -15,8 °C. Již v průběhu dopoledne se zatáhlo a k večeru začal poletovat sníh. Přes noc napadlo až 5 cm sněhu, ale ve srážkoměru z toho uvázlo 2,6 mm. Vítr fučí dost i na zahradě a sníh do srážkoměru nalítává pod úhlem okolo 45 ° nebo větším. Teplota od včerejšího večera pozvolna stoupá na aktualních -14,2 °C
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
horale
Příspěvky: 728
Registrován: 29 říj 2010, 11:00
Meteostanice: Topcom NG265NE
Bydliště: Nové Město pod Smrkem 490 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - únor 2012

Příspěvek od horale »

Ahoj všem, konečně jsem se dostal k tomu sem napsat. Skolila mě nějaká potvora, tak jsem několik posledních dnů střídavě proležel, nebo proseděl na wc.. :? No ale už se to pozvolna zlepšuje, tak se mi k těm dvěma předchozím věcem vejde aspoň i sednout si k pc.. :lol:

Asi jako všude i u nás jsou stále arktické dny. Myslím, že se teplota pod -10°C nedostala již asi deset dní. Většinou bylo jasno, jen v sobotu a v neděli zataženo se sněžením a napadlo tu cca 10 cm sněhu.

Maximální teploty se pohybovaly mezi -11°C až -14°C. Minimální noční teplota byla v pondělí ráno a to -24,9°C.

Aktuálně je zataženo s občasným slabým sněžením, vane mirný vítr, občas v nárazech až 55 km/hod a je -13,8°C
storm_ice
Příspěvky: 5602
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - únor 2012

Příspěvek od storm_ice »

Hoj, včera bylo jasno až polojasno, v noci postupně až zataženo a později i slabě sněžilo. Tmax -7,6°C Tmin nový rekord -17,8°C, přízemní min -23,3°C, vítr V do 4 m/s, se postupně stáčel na S-Sv a večer zesílil do 6 m/s s nárazy až 9 m/s, sníh Obrázek popr., nový popr.

Aktuálně 17:00 zataženo, slabě sněží ObrázekObrázek -9,4°CObrázek SSv 3 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
kapr
Příspěvky: 3533
Registrován: 15 bře 2009, 11:09
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2+. Srážkoměr Stratus
Bydliště: Buchlovice, okr. Uherské Hradiště, Zlínský kraj, 265 mnm.

Re: Aktuální počasí - únor 2012

Příspěvek od kapr »

Stav počasí v 18:10h:
Skoro zataženo, kouřmo; teplota -9,4 °C; rosný bod -12,3 °C; relativní vlhkost 79 %; vítr čerstvý S 7,1 m/s; náraz 10,6 m/s; tlak vzduchu 1034,5hPa; slabý vzestup.

Maximální náraz větru za 24h: 17,2 m/s (23:23)
Včerejší průměrná teplota: -13,2 °C
Minimální/ maximální teplota za 24h: -12,9 °C (21:00)/ -8,9 °C (15:03)
Úhrn srážek za 24h: 1,2 mm/cca 2 cm sněhu
Sněhová pokrývka dnes ráno: 1,5 cm (nafoukáno i 20 cm)
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - únor 2012

Příspěvek od Yves »

Hlavně během noci napadly 3 cm sněhu. Konečně to trochu vypadá jako zima. Líbí se mi, jak v těch mrazech drží sníh i na silnicích. Teploty -14°C-9,5°C. Ve 20:16 je polojasno a -12°C.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí - únor 2012

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Dnes s přehledem zatím největší počasový humáč této zimy.Velice větrno,vítr až silný,okolní vršky možná až bouřlivý,přes noc něco nafoukalo,i přes den je něco ve vzduchu,těžko říct,zda to padá,či vzlétlo.Ráno -14,přes den -11,5.zataženo,slunko jen za vrstvou As

Je to tu spolek šílenců :) Týden bych vás nechal venku v přírodě a měli byste jasno,jestli je lepší vedro,nebo mráz…Chodit nabalenej jak Ruskej balík je děs.Mám dojem,že asi chodíte takhle oblečený i v létě,že vám je pořád takový vedro.
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální počasí - únor 2012

Příspěvek od Vichr »

Dlouho očekávaný arktický den u nás nastal až dnes, paradoxně na teplé frontě při trvalém slabém sněžení. Aktuálně je zataženo, poletuje sníh, teplota -11 a vrstva sněhu 7 cm. Z aktuální situace a předpovědních map vyplývá, že teplotní minimum by mohlo nastat v sobotu nebo v neděli ráno. Takže nakonec asi bude i ta dvacítka.

Já nemám rád extrémy ani na jednu stranu. Proto se nejlépe cítím v přechodných ročních obdobích. Letos bohužel tropy očekávám, protože letní stavy počasí dost často kopírují ty zimní. Nejsem vůbec "interiérový typ", ani ruský otužilec, takže i počasí těchto dnů mě značně omezuje. Kdybych si měl vybírat podle počasí, stěhoval bych se někam pár set kilometrů na západ, kde nebude -20 ani +30 :mrgreen:
Uživatelský avatar
CtiborV
Příspěvky: 648
Registrován: 21 led 2008, 21:51
Meteostanice: Lacross WS 2350
Bydliště: Řídeč, okr. Olomouc, 300 m.n.m, střední morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - únor 2012

Příspěvek od CtiborV »

Tak nakonec zadul i mocny SV, naraz 16 m/s kratce po poledni. Ted uz se obcas prozene naraz okolo 11 m/s, ale nic hrozneho. Jinak dle stupnice teplomeru tu bylo teplicko , TMax -6,2, ale pocitove to bylo podobne jako u Flamesa. Rano prijemnych -11 °C. Aktualne -8,8 °C, minimum zrejme zustane z pulnoci -12,5°C. Jinak pres den slabe snezeni, poprasek co napadl je vyfoukan, Prevladalo zatazeno s prosvitajicim sluncem.

Ja osobne jsem milovnik zasnezene krajiny a slunecneho pocasi pod nulou. Ovsem bez vetru a maximalne do -10.
Tahle arktida co panuje venku uz je hnusna ruska zima, kdy se neda vylezt ven aniz by clovek do vteriny promrzl. Decka jsou take zalezly doma, protoze v -10 a ve vetru do 10 m/s se neda existovat. I kdyz tu mame snih od pulky ledna, byly jsme vsehovsudy 1x sankovat...Verim tomu ze po vikendu se situace vylepsi , nasnezi neco, a oteplit se na prijatelne hodnoty. V noci at je klidne -30, ale pres den at je rozumna teplota...
Zde je moje idylka predcasem zazita : http://martyold.rajce.idnes.cz/120127-Bezky_Karlov/
Z Řídeče (300 m.n.m) u Šternberka v podhůří Nízkého Jeseníku . Aktuální data a statistiky : https://ctiborvenus.eu/pocasi
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - únor 2012

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
dnešek takový rozpačitý, přes noc trochu nacukrovalo, ale srážky neměřitelné a sníh silně nesouvislý, většinu vítr kamsi odvál. Teploty -11,7 °C - -7,7 °C, v Brně bych řekl že bylo i tepleji a přišlo mi chvílemi no skoro i teplo :-) Vítr fučel až 10 m/s od S. Většinu dne bylo zataženo, odpoledne ale i slunce vykouklo. Od večera pak svítí Měsíc jako blázen.

Stran zimy to už radši nebudu komentovat, ale přiznám se, ano, jsem v tomto ohledu trochu šílenec.
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2350
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - únor 2012

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Včera večer jsem byl nakonec nas.... jak brigadýr... Ve 23:51 vystoupila teplota na Tmax -9,9°C a arktický den se opět nekonal. Přitom denní minimum se naopak konalo při Tmin -14,3°C v 0:00. Po celý den bylo zataženo nebo skoro zataženo s ojediněle poletujícími vločkami - celkem napadlo kolem 0,5 cm sněhu, který vítr rychle rozfoukával. Vítr byl tentokrát opravdu silný - severák, který se v nárazu kolem poledne dostal až na 10,7 m/s. Po většinu dne se nárazy pohybovaly mezi 6 - 8m/s. Pocitová teplota tak klesla až na -21,7°C.

Zbytek noci byl taktéž větrný, i když k ránu vítr slábl. Teplota poklesla na Tmin -10,8°C ve 4:52. Aktuálně v 7:50 je teplota -10,3°C (slabý vzestup), tlak 1038,2 hPa (vzestup), vlhkost 79%, rosný bod -13,3°C. Polojasno (As, Ac, Cs) beze srážek. S vítr do 2 m/s. Sněhu 24 cm suchého.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - únor 2012

Příspěvek od Michal Geryk »

Jsem také šílenec… :mrgreen:

Mrazy ano, ale bez větru – včera to bylo brutální, SV vítr 12 m/s, v nárazech přes 17 m/s, při -9 °C, brrrr… :( Přesto jsem byl chvilku s děckama venku, bo už byly doma nemožní.
Fouká i teď ráno při jasné obloze a -13 °C, foukat zde má asi až do soboty.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - únor 2012

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
Sedmý únor začal opět silným severním větrem, ráno poletoval sníh, celý den bylo zataženo jen kolem poledne oblačno.
Srážky neměřitelné.
Výška sněhu nestejnoměrně kolem dvou cm.
Mim. -13,0°C.
Max. -8,7°C.

Aktuálně jasno, kouřmo, při východu Sluníčka teplota dosáhla minima 13°C.
Vítr fouká stále přibližně severní, nepříjemně studený.
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - únor 2012

Příspěvek od dobrmanek »

Včerejšek nejteplejší den této mrazové únorové epizody. Po celý den a celou noc sněžilo, ale ve srážkách žádná sláva, jen 1 mm, ale ta nadýchaná peřina je krásná. Výška sněhu je okolo 15 cm. K ránu opět padal diamantový prach a já si přidal do sbírky další sloupy, tentokráte na měsíci. Včerejší tmax -11,1 °C, tmin -15,2 °C. Dnešní ranní min -15,7 °C a poletuje diamantový prach, na obloze cirovitá oblačnost, teplota -13,6 °C

halové sloupy na DD na měsíci
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2012“