Aktuální počasí - únor 2012

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - únor 2012

Příspěvek od Michal Geryk »

Arktická a stran (ne)sněhu šedivá zima pokračuje dál, o síle zimy svědčí i únorová maxima a nárazy větru na přerovském letišti:

1.2. -10,8 °C 17 m/s
2.2. -11,6 °C 16 m/s
3.2. -10,5 °C 11 m/s
4.2. -11,7 °C 12 m/s
5.2. -10,3 °C 13 m/s

Pro starší, nemocné, malé děti a hlavně bezdomovce je to hodně kruté :evil: .
Oteplí se jen málo, foukat bude dál.

Dnes ráno je oblačno, stále poměrně větrno a teplo oproti zbytku ČR - pouze -15 °C. Šumava koukám k -40 °C... :shock:
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2350
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - únor 2012

Příspěvek od Tomáš Prouza »

V neděli nám arktický den unikl zase o desetinky, teplota vystoupila na Tmax -9,8°C ve 12:34. Po většinu dne ale foukal ostrý severní až severovýchodní vítr s maximálním nárazem 6,7 m/s. Kupodivu večerní minimum bylo nižší než ranní - ráno totiž ještě slabě sněžilo z nízké oblačnosti, kdežto odpoledne už bylo skoro jasno až jasno a navíc slábl vítr. Nakonec teplota klesla až na Tmin -16,4°C ve 23:59.

Noc na pondělí zůstala jasná a vítr navíc nadále slábnul, což vytvořilo vhodné podmínky pro pokles teploty až na Tmin -21,8°C v 6:52. Jedná se tak zatím o 3. nejnižší teplotu v tomto roce.

Aktuálně v 9:10 je teplota -15,9°C (vzestup), tlak 1035,5 hPa (stagnace), vlhkost 81%, rosný bod -18,5°C. Jasno, SSZ vítr do 2 m/s. Sněhu 24 cm suchého.

Ač rád s napětím naháním teplotní rekordy, výhled mě moc nepotěšil, týden dvacítek mi bohatě stačil. Navíc mráz je horší než horko.Co se debaty o vnitřních teplotách týká, v bytě máme nastavené spínání plynového kotle při poklesu teploty v noci pod 17°C a nespíná. Zato ve forhauzu, který sice sousedí s kotelnou, ale obvodová zed je z pouze 30 cm porobetonu klesá teplota v 1,5 metru k +6°C v 10 cm bylo v sobotu ráno kolem -1°C.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - únor 2012

Příspěvek od Yves »

Naše minima nejsou nijak drastická, nemáme významnou sněhovou pokrývku. Jejich přehled je na http://www.yves.webgarden.cz/. Dneska bylo druhé nejchladnější ráno této série díky jasnu, bylo -18,5°C. Denní maxima jsou den za dnem mezi -9°C a -10°C a arktické dny to prostě nejsou. Dneska v 9:25 je skoro jasno a -16°C. Možná dneska přeci jenom první arkt padne.

K paralelní diskuzi: jsem zimomil, ale tyhle mrazy by se mi líbily jen na 30 cm sněhu. A protože nemáme skoro nic, není to ono. Jsem daleko víc sněhomil než mrazomil. Doma máme 21°C, je to hold zateplený panelák, topení se lechtá ve 2 místnostech z 5 a stačí to. Pokud vyleze sluníčko, netopíme přes den nikde.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - únor 2012

Příspěvek od dobrmanek »

Včerejší tmax -12,6 °C, tmin -17,4 °C, průměrná teplota zatím nejvyšší od začátku února, skoro jarních -15,5 °C :? :? :? . Moc se těším až tato epizoda skončí. Doufám, že na několik následujících let máme na sv ČR vybráno. Včera jediné pozitivum nádherný supralaterární oblouk a dnes ráno sloupy na diamantovém prachu. Ranní min -18,6 °C a pěkná diamantová chumelenice k tomu.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
kapr
Příspěvky: 3529
Registrován: 15 bře 2009, 11:09
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2+. Srážkoměr Stratus
Bydliště: Buchlovice, okr. Uherské Hradiště, Zlínský kraj, 265 mnm.

Re: Aktuální počasí - únor 2012

Příspěvek od kapr »

Stav počasí v 18:40h:
Zataženo, slabé sněžení; teplota -12,7 °C; rosný bod -17 °C; relativní vlhkost 70 %; vítr čerstvý SSV 4,1 m/s; tlak vzduchu 1033hPa; slabý pokles.

Maximální náraz větru za 24h: 11,5 m/s (18:33)
Včerejší průměrná teplota: -12 °C
Minimální/ maximální teplota za 24h: -14,7 °C (5:07)/ -11,4 °C (12:45)
Úhrn srážek za 24h: 0,0 mm
Sněhová pokrývka dnes ráno: zbytky starého přemrzlého sněhu
storm_ice
Příspěvky: 5598
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - únor 2012

Příspěvek od storm_ice »

Hoj, včera bylo jasno až polojasno, opoledne postupně oblačno, přechodně skoro zataženo a slabě sněžilo, večer ubývání oblačnosti až na jasno. Tmax -6,1°C Tmin -17,1°C, přízemní min -21,7°C, vítr SSv-VJv do 6 m/s, sníh Obrázek popr., nový popr.

Aktuálně 19:00 polojasno ObrázekObrázek -12,8°CObrázek Sv do 1 m/s
Naposledy upravil(a) storm_ice dne 07 úno 2012, 18:10, celkem upraveno 1 x.
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí - únor 2012

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Ráno -20,7,přes den fučák-slunečno,zvířený sníh,arktický den,večer polojasno téměř -15 st.Venku je to mizérie,chudáci lidi,co musí být venku.Tomáš to trefil:mráz je horší než horko…Počasí se s námi moc nemaže:nejsušší listopad za…,nejteplejší prosinec určitě za posled. 30 let,leden nás „nechal vydechnout“ a už bereme útokem extrémně studený kontinentální únor 1986…dáme ho?Raději snad ne.Nemusíme mít vše…

Co se týče topení,v zatepleném paneláku sem tam to na chvilku pustíme.Když jsme v práci tak jen večer hoďku,dvě,ve dnech volna max.3-4 hodiny denně v těchto mrazech.Jak psal Yves,v těchto dnech dosti topí slunko.Někdy po ránu to spadne lehce pod +20 st.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - únor 2012

Příspěvek od Tom »

Žádná změna v charakteru. Slunečno,mrazivo, pociťově nepříjemno SV vítr je vytrvalý není silný leč díky teplotám velice nepříjemný včera jsem vydržel venku hodinu a promrzlý na kost stačilo malinké místo odhalené a pálilo to pěkně. Dnešní minima k -15°C maximum okolo -8°C. Týdenní průměrná teplota činí -10°C
V omě máme přes den k +20°C v noci +17°C starý barák před rekonstrukcí více to nejde vytopit ale zvykl jsem si :D
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální počasí - únor 2012

Příspěvek od Vichr »

Noc silných mrazů se u nás tolik neprojevila - teplota klesla v minimu na -17. Pod -20 to padalo jen ve vyšších polohách a v mrazových kotlinách. Ještě k tomu může dojít v závěru tohoto týdne, zvlášť pokud zítra něco nasněží. Aktuálně je -11 a vysoká oblačnost, skrz kterou prosvítá měsíc.

Trochu závidím všem, kdo bydlí v kompletně zateplených domech. My máme zateplenou jen severní stěnu a je to znát. V ložnici nikdy netopíme, ale v ostatních místnostech musíme udržovat topení na trojku na čtyřku, aby se teplota držela kolem 20 stupňů. Já bych klidně investoval do zateplení celého baráku, ale to bych musel přemluvit 23 dalších rodin...Mrazivému počasí jsme se přizpůsobili po svém. Větráme otevřenými dveřmi do chodby, mrazák jsme vypnuli a všechny fochy vyházeli na balkon...
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - únor 2012

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
dnes celý den zataženo, ze začátku především vysokou oblačností, která postupně houstla. Teď aktuálně sněží, fučí ale skrz mraky prosvítá Měsíc. Zajímavé. Teploty -13,9 °C - -9,4 °C. Vítr S až SSZ až 12 m/s, fučí stabilně pod 5 m/s to neklesá. Uvidíme jestli něco napadne, zatím jsou to malinké tvrdé vločky, spíše smetí, které vítr kamsi odfukuje.

Co se týče debaty horko x zima, musím se zastat zimy, Zimě uteču, domů, nebo v teplém oblečení. Vedru neuteču nikam. Vedro a s tím většinou spojené sucho napáchá také víc škody než mráz. Ideální ale je když je sníh, což teď moc neplatí.

Doma topíme na 21 °C +-0,5 °C (termostat ovládá plynový kotel), termostat je v přízemí, v patře ač jsou topení naplno to vyženeme tak na 18 °C, ale je tam ložnice a moje pracovna, takže paráda ;-). V noci topíme dole na 19 °C, nahoře to padá teď tak k 15-16 °C, stále to jde. Přes den, když nejsme doma, tak se topí dole na 17 °C, nahoře to jde tak na 12 °C. Dole je zateplená pouze východní strana, severní a západní se snad bude dělat letos, jižní strana je nalepena na sousedův dům = 100% zateplení ;-). Nahoře je podkroví, střecha je orientována štíty cca S - J, kde na J je ten sousedovic domek, na S, je to nezateplené. Dále je výklenek na Z, kde je balkón a zateplená stěna.
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí - únor 2012

Příspěvek od Adi »

Ahojky

Den oblačný, k večeru zatažený, ráno trocha sněhových hvězdic, nyní večer krásně sněží prašan, na zemi už přes centimetr.
Další arktický den na kontě, ale postupně se otepluje.
Ráno -16, během dne -11,5, nyní -13,5 a vítr fičí severní až severovýchodní

Pokud si mohu výbrat mezi arktikem a tropy, vítězí jednoznačně arktik. Raději 14 dní arktiku, než týden 30-ti stupňových veder. Jak říká Fractal, před zimou se dá schovat, před vedrem moc ne, vleze postupně všude, aneb the neunikneš. Navíc v létě zde bývá neskutečn dusno, což nyní absolutně nehrozí a nelítají krvežíznivé bestie :D-

zatím

A.

Ps. Stran topení - Maminka dole má termostat nastavený na 22, zde nahoře pak bývá do 20. Pokud topím uhlím nebo dřevem, jsem schopný to vyhnat na 23 nahoře, ale to už je moc. Nejlepší je kompromis zde 21, dole do 23.
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - únor 2012

Příspěvek od Yves »

Tak až dneska asi první arktický den, ale to celkem jistě. Maximum bylo lehounce pod -10,5°C. Večer přibývala oblačnost, už přes hodinu slabounce sněží. Ve 23:38 je zataženo (ale měsíc v pohodě identifikovatelný), trvale slabounce sněží a -12,5°C. Kamera nyní už živě: http://193.85.175.18:8081/axis-cgi/mjpg ... 8567913384.

I u mě vede arktik. Už jsem si venku celkem zvykl a to nenosím víc jak dvě vrstvy (ale musím se samozřejmě hýbat). Ta kosa venku mě nijak neomezuje ve svém pokoji. Tropy setsakramentsky ano. Konečně bude i sněhová pseudopokrývka.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
David Sadecký
Příspěvky: 581
Registrován: 09 říj 2005, 12:27
Bydliště: Český Brod, 225 m.n.m.

Re: Aktuální počasí - únor 2012

Příspěvek od David Sadecký »

Zdravím, u nás dnes minumum -18°C, přes den max. kolem -9,5°, teď je -12,6°. Teplota v bytě je na severní straně někde mezi 18-20°C, jinde až 22, když se topí. Arktické počasí mi nevadí, stejně tak mi ale nevadí tropy. A že tu bývá často pořádně horko, v bytě míváme i ke 30°, ale já se přizpůsobím, rád sleduju extrémy..
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - únor 2012

Příspěvek od Michal Geryk »

Arktida ještě trvá, včera padl šestý arktický den v řadě (v záznamech nic takového nemám). V noci dorazilo sněžení, napadly 1 až 2 cm, ale vítr to rozfoukává a sníh mizí.
Dnes ráno je vítr velmi urputný, viděl jsem i popadané větve, pocitová teplota při nárazu 15 m/s a při -12 °C bude hodně nízko… :evil: No nic, za týden to vypadá na nesmělé oteplování nad nulu.

Mám rád každé počasí pokud netrvá moc dlouho, velké mrazy mně osobně vůbec nevadí (horší je to s dětmi, kvůli nim mám raději léto než zimu), co mi vadí je mrazivý vítr.
Teplo v zatepleném paneláku už řešit nemusím, téměř netopíme a pořád máme kolem +23 °C.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - únor 2012

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
Šestého února zima pokračovala, ráno bylo oblačno, foukal severní vítr (5 až 7 m/s.) odpoledne s nárazy 14m /s. (Holešov).
Srážky 0,5 mm. (první po 13 dnech. )
Výška sněhu 1 cm.
Min. -15,3°C.
Max. –12,6°C. ( arktický den a opět rekord )

V podvečer začalo slabě sněžit.
Aktuálně zataženo, -12,5°C., slabě sněží, vítr severní čerství nárazovitý.
Včera šestý arktický den (stejně jak v Přerově) s rekordní teplotou -12,6°C.
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2012“