Aktuální počasí - prosinec 2011

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
horale
Příspěvky: 728
Registrován: 29 říj 2010, 11:00
Meteostanice: Topcom NG265NE
Bydliště: Nové Město pod Smrkem 490 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - prosinec 2011

Příspěvek od horale »

Ahoj, tak meteostanice je stále v opravě, již dva týdny. Asi mi ji vrátí třicátý den... Posledních několik dní v Novém Městě pod Smrkem bylo spíše oblačných a se silným větrem, ale i sluníčko se ukázalo a například v pondělí bylo téměř celý den polojasno. Vítr u nás vane téměř bez přestávky již více jak dva týdny a občas je opravdu velmi silný, jako například o víkendu, v pondělí, nebo dnes. V pátek by měl ještě více zesilovat dle prognóz. Dnes trochu víc zapršelo. Teploty se pohybují převážně nad nulou, noční minima 2 až 5°C, denní maxima 3 - 7°C. Jen vítr pocitovou teplotu dost sníží.
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - prosinec 2011

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Středa proběhla takřka bez výjimky pod zataženou oblohou s večerním deštěm o úhrnu 1,0 mm. Teploty opět velmi vyrovnané s Tmin +2,3°C v 8:05 a Tmax +5,6°C ve 13:34. Tlak přes den slabě klesal, za frontou, která přešla kolem 18. hodiny začal svižně stoupat. Na frontě jsem po dlouhé době zaznamenal opravdu slušný náraz větru, a to 9,8 m/s od JV (že by příprava na pátek?).

Hned po půlnoci ve čtvrtek nás přeběhlo torzo slabé linie, která nad západem Čech byla ještě bouřková - spadlo z něj 0,2 mm deště. Poté se začalo ochlazovat až na současných +0,3°C. Po půlnoci foukla opět nárazový vítr přes 5 m/s, ten však k ránu slábnul. Aktuálně v 8:30 je teplota +0,3°C (stagnace), tlak 1011,5 hPa (stagnace), vlhkost 92%, rosný bod -0,8°C. Zataženo (St) beze srážek, bezvětří. Do 740 m n.m. už neexistuje souvislá sněhová vrstva.

Zítra to vypadá zajímavě - je možné že tu padne absolutní hodnota nízkého tlaku co jsem kdy naměřil a ta večerní fronta taky nevypadá zrovna slabě...
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - prosinec 2011

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
Čtrnáctého prosince bylo ráno skoro zataženo, dopoledne chvilku vykouklo Sluníčko a přesně v poledne přišla půlhodinová slabá dešťová přeháňka.
Vítr foukal slabý severozápadní, večer přišla další slabá přeháňka.
Srážky 0,1 mm.
Min. 4,0°C.
Max. 6,7°C.

Aktuálně skoro zataženo, Sluníčko začíná prosvítat, klidno, 4,4°C.
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - prosinec 2011

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
dnešek byl zatažený, dopoledne i oblačný, večer s přeháňkou. Napršelo 0,2 mm. Teploty 2,4 °C - 7,2 °C. Tlak se motá kolem 1013 hPa, prozatím neklesá, vítr také nijak nefouká (J do 5 m/s). Uvidíme zítra, konečně to vypadá na nějakou "zábavu".

Jinak nejnižší tlak jsem "naměřil" 970 hPa, někdy začátkem 90. let tuším.
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - prosinec 2011

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Po celý čtvrtek zůstalo zataženo s Tmin +0,3°C v 8:38 a Tmax +4,6°C v 0:52. Po většinu dne stagnovala teplota mezi +2 a +3°C, během dne spadlo 0,4 mm deště. Tlak po většinu dne též stagnoval a začal klesat až kolem půlnoci na pátek.

V noci na pátek se pokles tralku zrychlil na současné tempo kolem 2 hPa/hod. Nad ránem se chvilkově vyjasnilo a teplota klesla na Tmin +0,3°C v 8:01, posléze se však začala nasouvat vysoká oblačnost blížící se fronty.

Aktuálně v 8:25 je teplota +0,4°C (stagnace), tlak 998,5 hPa (prudký pokles), vlhkost 93%, rosný bod -0,6°C. Skoro zataženo (Ci, Sc), JV vítr do 1 m/s.

Nejnižší oficiálně naměřený tlak v ČR pokud dobře vidím je z roku 1976 v H. Králové 970,1 hPa, což by někde v Krušných horách mohlo dneska padnout.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - prosinec 2011

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
Patnáctého prosince bylo skoro zataženo, dopoledne občas nakouklo Sluníčko.
Foukal teplý většinou mírný jižní vítr.
Min. 3,6°C.
Max. 6,9°C.

Dnes od rána jasno, klidno aktuálně 2,4°C.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - prosinec 2011

Příspěvek od Michal Geryk »

Nejnižší tlak byl naměřen 26.2.1989 967,2 hPa v Čáslavi pokud mám dobré záznamy z tehdejší doby.

Obrázek

Zde nic nového, stále marně čekám na významnější srážky, stále je teplo (včera +7,5 °C) a stále je nevánoční počasí :( .
Ochladí se, v půlce příštího týdne se asi oteplí, aby (snad) na dny kolem Božího hodu se znovu ochladilo. Mám rád bílé Vánoce, ale hlavně aby moc nefoukalo a nepadalo nic tekutého z mraků :wink: .
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - prosinec 2011

Příspěvek od kocurekp »

Truchlím, protože kominíci mi při vložkování komínu urvali jednu lopaktu na anemometru, takže sice rychlost měřím, ale belhavě, nepřesně. Budu muset vymyslet nějakou náhražku a přilepit ji tam znovu, ach jo...
Jinak tlak klesá jak blázen od 1 v noci, ráno jsme ještě stihli zahlídnout vyházející slunce na východním horizontu, ale o půl deváté už zcela zataženo a v 10 začalo jemně pršet - k poledni nyní 1,5 mm.
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí - prosinec 2011

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Dneska ráno překvapivě mrazík a skoro jasná obloha, dopoledne až oblačno, vítr začíná lomcovat vším, beze srážek a teplo, Aktuálně teplota ne na 7,5 stupně a tlak padá na hubu, cca 1,5 až 2 hpa hod. Vlhkost je nízká, nad Beskydmi polétují fénová mračna.
Lajna na radaru vypadá impozantně, vzhledem k směru větru a síle proudění, jsem skepticky stran srážkových úhrnů. Aladin má v tom jasno, kreslí rovnou nulu, :| Já jsem větší optimista, avšak víc, než 2-4 mm toho nenapadne, pokud vůbec něco.
Výhledy na počasí obecně se horší. Ochlazení se zkracuje a naopak v dalších termínech narůstají hrby teplého vzduchu na ansámblech. Jsem zvědav, jestli budeme mít letos vůbec souvislou sněhovou pokrývku v prosinci. Index NAO je tvrdě proti, dosahuje nebývale vysokých hodnot.

zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
ESHEN
Příspěvky: 20
Registrován: 14 led 2011, 18:04
Meteostanice: WH1080
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - prosinec 2011

Příspěvek od ESHEN »

Frýdlant - teplota 3,8°C otepluje se, vlhkost 83%, déšť 6,3mm, vítr průměr do 42km/h, max náraz 71km/h, tlak 979,1 hPa a klesá stále
Provozovatel meteostanice a webkamery Frýdlant v Čechách dostupných na http://www.meteo-frydlant.wz.cz/
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí - prosinec 2011

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Mé pořekadlo,že“jen co roztaje poslední sníh,začne padat nový“platí opět.Včera večer mizela souvislá pokrývka okolo města,dnes ráno přimrzlo a v současné době zataženo se silným sněžením +0,7 st.Ač je nad nulou,sníh rychle přibývá,ještě se oteplí,ochlazení je však za dveřmi a asi také sněhem šetřit nebude.Vánoční oteplení z toho udělá čvachtu,takže sníh bude jako skoro vždy,jen v takovém nic moc stavu.Do vánoc je týden,to je dost dlouhá doba,aby můj výhled dostal trhlinu,ovšem Adi tady přesně popsal slabinu modelů,kdy je teplejší období a tendence nadhodnocovat předpověď ochlazení a podhodnocovat oteplení v delších předpovědních termínech.
ESHEN
Příspěvky: 20
Registrován: 14 led 2011, 18:04
Meteostanice: WH1080
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - prosinec 2011

Příspěvek od ESHEN »

Maximální náraz ve Frýdlantu 91km/h před malou chvílí
Provozovatel meteostanice a webkamery Frýdlant v Čechách dostupných na http://www.meteo-frydlant.wz.cz/
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - prosinec 2011

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Zde celý den zataženo,dopoledne zpočátku déšť se sněhem a postupně sněžení,při kterém se vytvořila i centimetrová vrstva jakési břečky.Teplota celé dopoledne kolem 1,5st.Po 14h se začalo prudce oteplovat a nyní je už +6,4st. Dopoledne se obešlo celkem bez větru,ale nyní už začal zesilovat a zatím nejsilnější náraz 43km/h.Tlak je asi téměř na svém minimu.Teď je 975,7hPa,což je nejnižší hodnota od počátku mého měření(r.1996).Napršelo či nasněžilo zatím 10,3mm,za prosinec již máme 58,8mm.Co se týče počasí tedy opravdu zajímavý den.Přeji pěkný zbytek dne.

http://www.smart-web.cz/karel
Uživatelský avatar
Jakub Vaclavovice
Příspěvky: 347
Registrován: 22 led 2008, 18:54
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Václavovice u Frýdku-Místku 289m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - prosinec 2011

Příspěvek od Jakub Vaclavovice »

Zdravím zde dnes ráno a dopoledne většinou skoro jasno odpoledne již zataženo s pěknými oblaky nad beskydami. Vítr začal zesilovat již kolem 10hodiny a svého maxima zatím dosáhl v 18:20 kdy bylo naměřeno 22,4m/s bohužel to odnesla i meteorologická budka :( Aktuálně zataženo se slabým občasným deštěm teplota 6,7°C (min ráno 0,6°C max. 8,2°C), vlhkost 78%, tlak 981,8hPa, vítr 10minutový průměr 11,2m/s s nárazy okolo 20m/s prozatím spadlo 0,4mm.
Přílohy
Ta si teď chvíli "poleží"
Ta si teď chvíli "poleží"
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - prosinec 2011

Příspěvek od dobrmanek »

Každý den jde vidět na obloze nějaký halový jev. Nejčastěji 22 ° halo a parhelia. Ovšem vždy jsou nepříliš výrazná. Včerejší tmax 6,2 °C, tmin 1,4 °C, vítr v nárazech okolo 15 m/s. Dnes po ránu poměrně krásně, vítr do 5 m/s, ale ten v průběhu dne zesiloval a okolo poledne jsem naměřil náraz 17 m/s. Po příjezdu domu jsem zkusil udělat timelipse oblačnosti, ale ten nedopadl. V pruběhu filmování jsem šel kousek za Větřkovice a naměřil jsem náraz 22 m/s, určitě bylo i několik silnějších. Nyní již pěknou chvilku prší, úhrn zatím 6,4 mm. Dnešní tmax 4,8 °C, min -0,9 °C, tlak zatím spadnul na 982 hPa
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2011“