Aktuální počasí - říjen 2011

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí - říjen 2011

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Včerejší den se vskutku se srážkami nepředal, napadlo pouze 3,5 mm. Teploty včera ráno na 5, přes den 9, večer teploty na 2 stupních. Srážky ustaly před polednem, zatažená obloha se protrhla až k večeru, pak oblačno a mlhavo. Vzduch ok, akorát Mittal večer vystřídali domkaři :| ... pak vzduch ok rozhodně nebyl. :twisted:

Dnešní ráno polojasné a jeden pod nulou, teploty okolo nuly se držely do deváté, aktuálně teplota kolísá někde mezi 7-8 stupni a obloha je opět oblačná nízkou kupovitou oblačností. Pokud se to protrhá, budeme mít mráz možná i večer.

Týden po víkendu nevypadá pro náš region dvakrát dobře - buď bude inverze nebo fén. Spíše tipuji inverzi, otázkou je, jestli bude nízká oblačnost či nikoli, v každém případě padne poklička a smog se usadí.

zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - říjen 2011

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
dnešek většinou jasný, odpoledne spíše skoro jasný, ale vcelku studený, pofukovalo až 5 m/s převážně od S, SZ. Teploty 1,4 °C - 10,8 °C. Vcelku pohoda, jasné počasí bylo příjemné a v závětří slunce docela hřálo.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - říjen 2011

Příspěvek od Tom »

Dnes pohodový slunečný den. Teplota ráno +0.1°C maximum se dostalo na +10.7°C. Vítr dnes v nárazech okolo 7m/s sluneční svit dnes 9h
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - říjen 2011

Příspěvek od Yves »

Raní minimum se hezky zaokrouhlilo na -2,0°C. Bylo jasno, v průběhu dne spíše polojasno, možná přechodně chvilku i oblačno. Maximum 8°C. Teď večer se oblačnost rozpouští a teplotu čeká let dolů. V 18:07 je skoro jasno a 4°C.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
storm_ice
Příspěvky: 5598
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - říjen 2011

Příspěvek od storm_ice »

Hoj, včera bylo skoro zataženo až oblačno, odpoledne pár slabých přeháněk, večer postupně ubývání oblačnosti až na jasno, Tmax 11,0°C Tmin až před půlnocí 0,9°C, přízemní min 3,4°C, vítr Z do 5 m/s, v ná razech až 7 m/s.

Aktuálně 19:00 skoro jasno ObrázekObrázek 4,5°CObrázek prom. do 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí - říjen 2011

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Slunečné a v noci mrazivé počasí přelomu týdne je minulostí.Středeční fronta přinesla ochlazení a vlhčí vzduch,což se projevilo včera večer,kdy po vyjasnění teplota spadla pod nulu,ale během několika minut se vytvořila hustá mlha s dohledností tak 50 metrů,která se během noci transformovala do poměrně silné vrstvy nízké oblačnosti.Ráno bylo je slabě nad nulou,hustá mlha desítky metrů nad terénem a pomalinku stoupá.Dnešní den studený,šedivý,teplota pár stupňů nad nulou nenapravilo ani odpolední chvilkové oblačno,kdy teplota vystoupila k +7 st…hned se to zatahuje a teplota jde dolů.Večer je oblačno protrhanou nízkou oblačností +1,5 stupně…už to začíná ty humusy..
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální počasí - říjen 2011

Příspěvek od Vichr »

Do naší kotliny opět vtéká studený vzduch, po 21. hodině již mrzne. Dnešní Tmin. -1,5, ráno skoro jasno, během dne až oblačno, večer nastal znovu na obloze "úklid". Tmax. odpoledne na 9 stupních.

Chod oblačnosti má neustále "letní"charakter - maximum v časném odpoledni, v noci jasno. V tuto roční dobu to bývá právě obráceně. Nízká oblačnost tlumí teplotní výkyvy a odpoledne svítí slunce. Tento zvláštní chod oblačnosti se výrazně podepisuje na minimech a průměrných denních teplotách, které jsou hluboko pod normálem. Kdyby nebyly barevné stromy, považoval bych toto roční období za březen.
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - říjen 2011

Příspěvek od kocurekp »

Tak jsem se vrátil z pracovních cest po Slovensku a Maďarsku. A vědel jsem, co mě čeká, když jsem včera v 7:00 vyjížděl z Prahy. Česko se drželo, už jen střední až vysoká oblačnost na jižní Moravě (vzpomněl jsem si na Fractala, když jsem míjel exit Podivín - malebná krajinka), postupně oblačnost na Slovensku houstla, u Rajky začalo poprchat, liják se spustil přesně, když jsem dorazil na místo určení v Budapešti - a chcalo a chcalo. Fronta se nezvykle znovu aktivovala až za Alpami... Já mám na ten jih prostě smůlu, minule před půl rokem na jaře to samé, hnus větrno a chladněji než doma. Srovnejme si teploty - včera v Praze 3,2 - 12,3°C, v Pešti dle místních a auta 6 - 13°C. U nás oblačno, tam pršelo po celý den a celkem hustě, odhadem to mohlo být kolem 10 mm. Dnes na cestě zpět už od Györu polojasno, což se neměnilo přes Slovensko po sever Brna, od Vysočiny skoro jasno a v Čechách jasno, což byl zřejmě denní chod oblačnosti. Dnes v Blavě kolem poledne 12°C, u Břeclavi 11, v Brně 12, hned za Brnem rychle dolů na 8, u Velkého Meziříčí 6, u Humpolce až 5, pak se postupně oteplovalo, v Praze 8, teď před jedenáctou už jen 3.

Dovezl jsem si skvělý Tramín z Bátaszéku od vinařství Mestrineli... :)
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - říjen 2011

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
Dvacátý první říjen byl skoro zatažený, bezvětří, večer skoro jasno, k ránu mlha.
Min. -0,3°C.
Max. 10,1°C.

Aktuálně zataženo nízkou oblačností, mlha se zvedá, teplota 0,8°C.
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2350
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - říjen 2011

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Shrnutí za pár posledních dnů:

úterý - Tmin -3,1°C, Tmax +13,1°C, polojasno, slabý J vítr
středa - Tmin +4,6°C, Tmax +6,6°C, zataženo s vytrvalým deštěm (7,8 mm)
čtvrtek - Tmin -1,2°C (před půlnocí), Tmax +8,9°C, skoro zataženo ráno s mrholením
pátek - Tmin -0,9°C, Tmax +5,8°C, po celý den kromě odpoledne inverze

Noc na sobotu zpočátku zatažená, ale ráno jsme se konečně probudili do slunce při Tmin -3,0°C v 7:27. Aktuálně v 9:35 je teplota ještě -0,3°C (vzestup), tlak 1030,5 hPa (stagnace), vlhkost 98%, rosný bod -0,6°C. Jasno a bezvětří.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - říjen 2011

Příspěvek od Yves »

Dneska je opět minimální oblačnost, jasno nebo skoro jasno. Včera večer klesala teplota na -1,3°C už ve 21 hodin, ale pak se směrem k půlnoci oteplovalo na -0,5°C vlivem oblačnosti. Ta se po půlnoci vytratila a minimum tak stihlo velmi rychle seběhnout na -3,8°C. Maximum necelých 9°C. V 15:27 skoro jasno a 8°C. Jsem zvědav na ty srážkové úhrny, co jsou zase namalovány na JV straně Vysočiny. Obvykle je ta situace zveličována.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
storm_ice
Příspěvky: 5598
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - říjen 2011

Příspěvek od storm_ice »

Hoj, včera ráno ještě jasno, rychle se ale utvořila mlha, která se rozpustila před 11h, pak bylo skoro jasno, postupně nárůst kupovité oblačnosti až na oblačno, večer postupně až jasno skoro zataženo až oblačno, odpoledne pár slabých přeháněk, večer postupně ubývání oblačnosti až na jasno, ve 2/2 o5 mlha. Tmax 11,5°C Tmin -3,6°C, přízemní min -6,4°C, vítr V-Sv do 2 m/s nebo bezvětří.

Aktuálně 17:00 skoro jasno ObrázekObrázek 5,5°CObrázek bezvětří
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - říjen 2011

Příspěvek od Tom »

Dnes po celý den slunečno a celkem příjemně maximum k +10°C ranní minimum lehounce pod nulou -0.3°C. Hm při pomyšlení co nás čeká inverzne,inverze tak mi je už teď špatně. Aktuálně je jasno +5°C
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - říjen 2011

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
my dnes jeli na návštěvu do Prahy, to jsem si zase vzpomněl na Pavla Kocúrka ;-) Z Podivína jsme vyjížděli za šera v 7h ráno při jasné obloze a -1 °C, přes Vysočinu to klesalo až na -4 °C. Krásně bylo poznat, kdy jsme v údolí a kdy na kopci, teplota se měnila i o 4 °C. Kolem 70. km jsme vjeli do mlhy, víc jak 80 km/h jsem si jet netroufal. Pak se střídalo jasno s mlhou. Od cca 20. km až do Zvole bylo zataženo nízkou oblačností s mrznoucí mlhou. Dokonce i elektronické panely u Jesenice varovaly před mlhou a rychlost byla ometzena na 100.

Mlha pak vydržela po celý den, na většině území bylo jak vidno jasno. Vzhledem k tomu, že jsme celý den dělali venku, to bylo k vzteku.

P.S. Včera jsem poprvé viděl v Brně hejno vran (či havranů?).
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - říjen 2011

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Zde dnešní Tmin pro tuto dobu velice ojedinělé a to -4,9st.(nejnižší naměřená teplota do 25.10. od počátku mého měření v r.1996).V noci bylo jasno,ale nad ránem se vytvořila nízká oblačnost a jen díky ní nešla Tmin ještě níž.Dopoledne se oblačnost protrhala opět na polojasno až skoro jasno a nyní večer už se opět zatáhlo nízkou oblačností,takže zítřejší ráno už tak mrazivé nebude.Dnešní Tmax +7,2st.Prúměrná denní teplota byla včera pouhých +0,9st. a dnešní bude podobná.Přeji pěkný zbytek dne.

http://www.smart-web.cz/karel
Přílohy
P1060739.jpg
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2011“