Aktuální počasí - srpen 2011

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2011

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Čtvrteční Tmin +17,3°C v 5:49, Tmax +27,7°C v 16:33. Kromě noční bouřky dopoledne zataženo až oblačno, po poledni skoro jasno až večer jasno. Vlhkost klesla na 53% v 16:22. Tlak po celý den klesal, vítr převážně J do 2 m/s. Denní úhrn srážek 7,2 mm.

Noc na pátek jasná a chladná s Tmin +14,6°C v 6:03. Aktuálně v 8:43 teplota +22,2°C (prudký vzestup), tlak 1012,9 hPa (pokles), vlhkost 86%, rosný bod +19,7°C. Jasno, slabý SZ vítr do 1 m/s.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2011

Příspěvek od fractal »

Yves, no to já míval v pokoji i 30 °C a to větrám jen v noci. Jinak jsem taky už skoro 5 dnů nevyspalý, buď je horko, nebo hučí klima, která je ale vcelku slabá a stáhne to v pokoji tak na 25 °C, jinak by bylo ale k těm 29 °C určitě (myslím odpoledne). Brrr.

Ráno tropické nebylo, ale jen těsně, bylo 19,7 °C. Ještě přežít 2 dny a už zase se bude dát dělat i něco jiného než být celodenně někde zalezlý. Nejhorší asi bude dnešní noc.
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - srpen 2011

Příspěvek od kocurekp »

Tady taky v noci už bez tropů, minimum 18,4°C. Jasno a jedeme do finále.
Na sobotu odpoledne kreslí Aladin pěkně rozdělenou republiku, na západě 13, na východě 32°C... :shock:
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2011

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
Dvacátého pátého srpna bylo jasno, odpoledne polojasno, vedro, dusno.
Tmin. 20,2°C.
Tmax. 30,4°C.

Dnešní noc nebyla tropická „jen 19,3°C“.

Před 40 léty jsem začal jezdit s kombajnem, začínali jsme na nejjižnějším místě Československa a končili pod Pradědem na nejchladnějším místě Moravy. Tenkrát jsme jezdili s kombajny bez kabin (jen stříška proti slunci. Na jižním Slovensku u Dunaje bývaly teploty běžně do 38°C. Jezdil jsem celkem 33 roků (na Slovensku jsem byl 15 krát. Nyní jsem osmý rok v invalidním důchodu (astma, klouby aj.). Dnes nechápu jak jsme to snášeli (vedro, prach a komáři).
žně 1971_začátek.jpg
žně 1971_konec.jpg
žně 1971_ trasa.jpg
Uživatelský avatar
Jakub Vaclavovice
Příspěvky: 347
Registrován: 22 led 2008, 18:54
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Václavovice u Frýdku-Místku 289m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2011

Příspěvek od Jakub Vaclavovice »

Zdravím, dusné poočasí pokračuje už 5dnem. Maximální teploty v tomto týdnu: pondělí 30,7°C, útery 28,3°C, středa 30,8°C, čtvrtek 29,1°C. Minimální teploty byly mezi 17-19°C takže zatím bez tropické noci, což se ale dnes zřejmě změní. Dnes ráno byla hustá mlha s dohledností 50m kolem 10hodiny už se ale vyjasnilo a jasno je i nyní. Teplota aktuálně 30,2°C, vlhkost 70%, rosný bod 24,1°C (max 24,5°C), vítr do 2m/s, tlak 1012,2hPa.

Edit: dnešní maximální teplota 33,3°C ve 14:36
Naposledy upravil(a) Jakub Vaclavovice dne 27 srp 2011, 08:42, celkem upraveno 2 x.
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2011

Příspěvek od storm_ice »

Huj, včera bylo zpočátku oblačno s přízemní mlhou, jinak převládalo skoro jasno až jasno. Tmax 28,8°C Tmin 17,4°C, vítr V do 5 m/s.

Aktuálně 17:40 skoro jasno ObrázekObrázek 30,6°CObrázek VJv do 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
David Sadecký
Příspěvky: 581
Registrován: 09 říj 2005, 12:27
Bydliště: Český Brod, 225 m.n.m.

Re: Aktuální počasí - srpen 2011

Příspěvek od David Sadecký »

Zdravím, tak dnes se to u nás dostalo až na 33,8°C, teď už to pomalu klesá. Na náš kraj to není až tak vysoká hodnota, ovšem na konec srpna je to dost. Teplota v jižní části bytu dosáhla 30°C.
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí - srpen 2011

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Tak dnešní den se vytáhl,padl nejen tropik,ale maximum až +32 st.Pro dnešek je to samozřejmě rekord.Na srpnový rekord z 1.8. 1994 ještě kus chybělo - možná zrovna těch 25 dní,o kterých je dnes slunko níže.Celý den jsem byl dnes venku,většinou na slunci,jak pěší,tak na kole,většinou jen v plavkách,takže počasí jak ve snu,před chvílí jsem dorazil domů….zcela rovnocenné s Řeckem.Po té letošní slabotě,je tohle úplná záchrana.
Chápu,že mnohým vedra nedělají dobře,nebo mají rádi nižší teploty,ale tohle je jen pár dní za rok a slunce je život,než nějaká …rvená zima.Dnes dle mého mínění dusno dnes nebylo,na to byl příliš suchý vzduch.Bytečky máme pěkně vyhřáté,jsem na tom asi podobně,těch +27 v ložnici bude,ale se spaním teda nemám problémy.Po celodenním lítání v práci,nebo ve volnu na zahradě,či na kole,mi to je večer jedno.V Řecku po tůře na horách se klimačka ani nepouštěla a ač bylo v místnosti přes 30,spalo se v pohodě..
Zítra je konec,snad ještě dopoledne bude pěkně,i pondělí vypadá slunečně s mnohem nižšími teplotami.Ráno už budou zimy..
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální počasí - srpen 2011

Příspěvek od Vichr »

Tak dnes podle očekávání zatopili hodně, maxima na podobné úrovni jako v úterý, v Byňově u Nových Hradů opět nad 35 stupňů. Když se dívám do grafů z regionálních stanic, nejsem si jist, který den byl u nás na jihu nejteplejší - spíš bych hádal, že úterý 23.8.
V příštím týdnu to vypadá opět na anticyklonální situaci. Pokud si dobře vzpomínám, tak i na konci zimy po epizodě kontinentálních mrazů nastaly anticyklonální situace z jiných směrů, které pak utvářely ráz počasí delší dobu. Tak trochu předpokládám, že převážně cyklonální průběh léta bude nyní opět vystřídán a připravuji se na další zvyšování deficitu vláhy na zahradě.

Přeji hezký víkend:-)
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2011

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
dnešek byl opravdu horký. Ráno 19,7 °C, přes den jasno a slunko a horko a horko. Taky si rád ohřeju kosti ale čeho je moc toho je příliš. Už od včerejška mi bylo nějak divně, takže i dnešek jsem strávil dopoledne v práci (v 10 h nás kvůli horku vyhnali, děkan nařídil ukončení pracovní doby - já teda vydržel až do 11h). Odpoledne po celkem drsném přesunu šalinou a pak vlakem domů, jsem nevystrčil z baráku ani nos. Díky 1 kW klimě se to v ložnici drží kolem 25 °C, dole v obytné části kolem 27 °C. Celý den foukal čerstvý JV vítr, v nárazech až 12 m/s. Tlak zvolna klesal, za den asi o 6 hPa. Maximum 36,1 °C.
Naposledy upravil(a) fractal dne 26 srp 2011, 22:56, celkem upraveno 1 x.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2011

Příspěvek od Tom »

Maximum se zde zastavilo na hodnotě +35.1°C. Během dne foukal čerstvý jižní jihovýchodní vítr v nárazech do 13 m/s. Aktuálně je jasno velmi teplo +27°C. Ještě zítra si užijem zde vedra a pak tradá...
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2011

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Bez dalšího komentáře - dneska padla aspoň u nás hromada rekordů...

http://www.amaterskameteorologie.cz/dav ... 260811.gif

Momentálně ve 22:26 +27,4°C a teplota stále stoupá....
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí - srpen 2011

Příspěvek od Adi »

Ahojky

Ano, k ránu hustá mlha, ve čtyři ráno byl ještě vidět srpek měsíce. Usnul jsem asi v ten čas na chvíli do sedmi, v 27 stupních se prostě normálně spát nedá. Ráno to kleslo na 25, venku při mlze 18. Dopoledne kouřmo a dusno, již po 9 hodině jasná obloha a 25 stupňů, vzduch jak v Pekingu. Prostě inverze. Zní to paradoxně, avšak kouřmo zmizelo před polednem. kdy už bylo 30, ostatně koncentrace škodlivin tomu nasvědčují.
Maxima vylezla při jasné až skoro jasné obloze na necelých 34 stupňů. Ještě nyní je někde mezi 27 až 26 stupni a fouká čerstvý JV až J vítr - fén :| Fujtajbl, aneb to zas bude noc.
Zítra to konečně skončí a začne normální počasí s maximy do 25 stupňů a teplotami v noci okolo 10. Konečně. Takového počasí létos v létě bylo jako šafránu -buď nekonečně pršelo nebo trvalo dusno spojené s vedry a přivalovými dešti.
Rád vítám anticyklonální podzim, doufám, že nás nepřekvapí téměř tropickými teplotami, jako v roce 2008 a nechutnými inverzemi často spojenými s tímto počasím
Něco mně však říká, že teplé září bývá často vystřídáno chladnějším říjnem a relativně teplým listopadem a krapet pozdějším nástupem zimy- jak tomu bude letos - nakonec uvidíme všichni. nechme se překvapit

zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2011

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravim z Lokte.Tak zde dnes nejvyssi prumerna teplota tohoto roku a to +24,1st.Cely den jasna obloha,Tmin +16,6st. a Tmax +31,1st.,ale pocitove to nebylo tak hrozne,protoze vlhkost vzduchu se pohybovala kolem 45-50 procent.Nyni ve 23.15 je stale jasno a teplota +20,3st.Na zapadnim obzoru uz jsou cca. hodinu videt zablesky z bourek v Nemecku,ktere jsou stale 200-300km vzdalene.Preji pekny zbytek dne.
http://www.smart-web.cz/karel
Uživatelský avatar
horale
Příspěvky: 728
Registrován: 29 říj 2010, 11:00
Meteostanice: Topcom NG265NE
Bydliště: Nové Město pod Smrkem 490 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2011

Příspěvek od horale »

Zdravíčko, v noci na čtvrtek se přihnala bouře s přívalovým deštěm. Bouře to byla opravdu velmi silná, letos zde druhá. Až jsem pro jistotu na chvíli vypnul server na online počasí. Nakonec stejně vypadával proud... Obloha snad nebyla chvíli tmavá. Stále záře od blesků a ran jak za války. Jinak čtvrtek byl trochu chladnější. Páteční ráno bylo se 13-ti stupni také chladné, ale teplota vzrostla brzy a přes den již bylo pořádné vedro. Dnes večer se zvedl silný vítr a stále tu dosti silně vane, ale ještě nyní (23:30) tu je 26,8°C.

Čtvrtek 25/8
Tmin: 14,5°C
Tmax: 27,5°C
Srážky: 28,5 mm
Max. náraz větru: 83,5 km/hod (při bouřce)

Pátek 26/8
Tmin: 13,3°C
Tmax: 33,4°C
Srážky: 0 mm
Max. náraz větru: 75,6 km/hod
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2011“