Aktuální počasí - leden 2011

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - leden 2011

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
vcelku meteonuda. Šedo, mokro, bahno všude kam se podíváš, takže jakýkoliv výlet do přírody je skoro nemyslitelný. Teploty za poslední 2 dny jsou v rozmezí +2 až +6 °C. Předvčera (pondělí) napršelo 1,6 mm.

Momentálně je vidět po delší době modrá obloha, jak doma, tak v Brně. Jinak toto počasí teda opravdu nemusím, stačil by i slabší holomráz, vše je lepší, než mlhavo, šedo a teplo.
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2350
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - leden 2011

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Úterý bylo ještě horší než pondělí. Celý den zataženo nízkou oblačností s mrholením a později deštěm. Spadlo celkem 0,8 mm srážek, Tmin +0,8°C a Tmax +3,2°C. Vítr relativně slabý s maximálním nárazem 3,6 m/s od J.

V noci na středu a ve středu ráno začalo slabě sněžit, napadl asi půlcentimetrový poprašek, ale jinak šeď nízké oblačnosti pokračuje. Aktuálně v 8:50 teplota +0,8°C (stagnace/vzestup), tlak 1015,7 hPa (vzestup), vlhkost 98%, rosný bod +1°C. Zataženo (St, Ns) se slabým sněžením. Vítr do 1 m/s jižní. Srážky 1,0 mm. Sněhu 12 cm firnu.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - leden 2011

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
Jedenáctý leden zatažený, šedý, beze srážek.
Max. teplota 6°C.
Min. teplota 1°C.
Dnes od rána opět zataženo ale obloha se začíná prosvětlovat, teplota 3°C.
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí - leden 2011

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Máme slabě nad nulou s vrstvičkou nového sněhu,před hodinkou přestalo slabě sněžit,trvá mlhavé počasí bez mrazů,sněhu je dostatek i když těžkého mokrého přemrzlého.Včerejším dnem skočil leden na normál,ode dneška jedem nad.Závěr měsíce to srazí někde k normálu,i tak celkově za poslední půl rok jsme znatelně pod dlouhodobým průměrem.Následující týden je v pohodě,dál je to stejně jen hádání s vysokou pravděpodobností návratu ochlazení,když teď je tepleji,ale zima z toho zatím být nemusí.

Jinak jak už jsem psal,nad současným stavem se nerozplývám,ale je to jen menší zlo…prostě překlepat to….V zimě není moc z čeho vybírat.Buď mrzne jak blázen,nebo je obleva.To rozumné mezi moc nebývá.Jen tak mimochodem se opět zastavím nad tím,že vám (většině na tomto fóru nevyhovuje),skoro po suchu do práce,autem,na kole bez problémů po silnici,v baráku nepropálíte,nemusíte odhazovat ty bílé srač.y…atd.Tady u nás se skoro každý těší až to zmizne…zima už byla pořádná,stejně jako vánoce....

Ale jinak dobrý :)
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - leden 2011

Příspěvek od kocurekp »

U nás už zbývají jen poslední kousky firnu na zahradě, tání teď zrychlilo, už dlouho se držíme nad nulou a dnes ráno v 8 už byly +4°C, teď +5,6°C. Minimum +1,4°C v noci. V Brně +0,9+4,8°C (zatím).

Naprosto chápu Flamese, ze začátku je sníh a s ním spojená práce příjemná změna, ale když to trvá dlouho... - jako se vším. Já tuto oblevu přijímám s úlevou, a docela se těším, že to všechno roztaje a pak přituhne, protože zmrzne bláto a bude možné prořezávat stromky aspoň... :) Cesty při holomrazech budou taky suché a bude i více slunečního svitu (snad). Byť v posledních dnech se slunce už ukazuje více, včera i dnes je tady polojasno až oblačno.

Další vydatné sněžení podle astrologické předpovědi druhá dekáda února... 8)
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
storm_ice
Příspěvky: 5603
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - leden 2011

Příspěvek od storm_ice »

huj včera byla mlha nebo zataženo nízkou oblačností, zejména ráno silně mrholilo, později večer srážky ustávaly, další pak až ve 2/2 noci. Tmax 2,0°C Tmin ještě chvíli po půlnoci zůstala na -0,1°C, bezvětří nebo Z vítr do 2 m/s, sníh dnes ráno Obrázek 13 cm.

Aktuálně 15:50 zataženo ObrázekObrázek 4,6°CObrázek J 1 m/s

PS: já budu (jak jinak) souhlasit s Adim, kdo má v zimě koukat na ten hnus šedivej, proto chci sníh až do půlky března a pak už hezky jarní počasí, krom toho je na sněhu i líp vidět a právě neni bláto, což jinak v zimě je, i když zrovna neprší :?
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Vlasťa
Příspěvky: 50
Registrován: 27 srp 2010, 11:25
Meteostanice: WS 1600
Bydliště: Bystřice n. P. / Vítochov 591 m. n. m.

Re: Aktuální počasí - leden 2011

Příspěvek od Vlasťa »

Po delší pauze... Času po málu.
Počasí je vposledních dnech teplejší než normálně. U nás už zmizela většina sněhu. Je mlhavo s občasným deštěm.
Dnešek zatím nejteplejším dnem roku 2011, teplota 3,1°C. Přes noc minima nejdou pod nulu.

Já také souhlasím s Adim. Zima je mnohem lepší se sněhem a ne s šedí a prázdnotou okolo. Na jaro si ještě musíme počkat.
Tyhle plýskanice jsou nejhorším počasím z roku.
Z Vysočiny zdraví Vlasťa Jílek
Uživatelský avatar
petrik.p.3
Příspěvky: 50
Registrován: 16 kvě 2010, 06:58
Meteostanice: Davis VP2
Bydliště: Znojmo 245,75 m.n.m. přesně
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - leden 2011

Příspěvek od petrik.p.3 »

Zdravím,
Jsem rád že do Znojme dnes po delší době dorazilo slunce, vypadalo to opravdu jak na jaře. Teplota v maximu se zastavila až na +9,3°C což bylo fajn. Jsem moc zvědav, co nám přinesou další dny...
http://www.pocasiznojmo.cz/

Za Znojma zdraví Petr!!
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - leden 2011

Příspěvek od Tom »

I u nás dnes příjemně konečně vykouklo i slunce a chvílemi to bylo pomale "na svářečské" brýle člověk už ani neví jak to slunce vypadá po tom několikadenním marastu.Teplota v maximu +7.6C v minimu +1.4C
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální počasí - leden 2011

Příspěvek od Vichr »

Dnes zmizela šedá deka :). Během dne bylo oblačno, přechodně i zataženo a kolem poledne pršelo. Teplota vzduchu do +5. Aktuálně máme oblačno, +4.

Je to docela zajímavé sledovat, jak každému vyhovuje něco jiného. Já mám prostě rád živé, dynamické oceánské počasí, a nerad kontinentální. Takže v létě bývá souhlas s Adim, protože nechci horko nad +25. V zimě bývá souhlas s Flamesem, protože nechci mráz pod -10 :lol: ¨
Astrologická předpověď je, myslím, tímto průběhem ledna dost zpochybněná. Takže nevím nevím, jak to bude s těmi příděly sněhu v půli února...Ale nějaký sníh by ještě být mohl, zatím u nás žádná sláva.

Přeji hezký den všem
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - leden 2011

Příspěvek od kocurekp »

Vichr píše:Astrologická předpověď je, myslím, tímto průběhem ledna dost zpochybněná. Takže nevím nevím, jak to bude s těmi příděly sněhu v půli února...Ale nějaký sníh by ještě být mohl, zatím u nás žádná sláva.
Souhlas, leden astroložce nevyšel. Trochu to spraví holomrazy, ale ty zřejmě nepůjdou "běžně k -20°C", takže poslední šance je únor, jinak je úspěšnost 50/50, a to nelze brát jako úspěch...
Dnes v maximu +6,7°C (v Líšni +5,3°C), ještě teď se drží +3,4°C. Zítra bude po zbytcích sněhu, kromě lidských hromádek, ty ještě chvíli zůstanou.
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - leden 2011

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
dneska vcelku pěkně, přes den často i polojasno. Teploty vysoké 2,2 °C - 6,9 °C.

To Flames: No já jsem v tomto celkem schizofrenní. V zimě mám teplo rád přesně z těch důvodů cos psal, neprotopí se tolik, pocitově je větší pohoda, nemusím se moc oblékat, na kole to jde ale... zase když mrzne a je sníh to mám taky moc rád. Vzduch je jaksi příjemnější, dá se zase chodit ven po zmrzlých cestách, sníh vypadá krásně, je mnohem větší ticho, zakryje různé smetí atd. Prostě nevím co si mám přát :-)
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - leden 2011

Příspěvek od Yves »

Dneska se po delší době ukázalo slunce a na obloze převládalo skoro zataženo. Teploty +1°C+4,5°C. Bylo poměrně hezky. Zítra to asi bude uplakané, ale aspoň trochu zajímavé. Na to, že hydrologické předpovědi jsou obvykle podhodnocené, tak některé jsou vydány docela razantně http://hydro.chmi.cz/hpps/popup_hpps_pr ... seq=307072 a já jejich razantní vyplnění i čekám. U nás na Vysočině spadne taky hodně vody, ale sněhu už jsou jen zbytky, tak si myslím že z tohoto pohledu lenošná Jihlava asi nijak moc vysoko nevyletí. Dneska jsem koukal na pěkný úkaz http://img339.imageshack.us/i/virga.jpg/, něco jako virgu, ale ty srážky asi na zem dopadaly. S fantazií to připomíná to i jeden druh tornáda. Ve 23:00 je zataženo, beze srážek a +1,5°C. Dneska pomizelo hodně zbylého sněhu a už tu není takřka nic.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - leden 2011

Příspěvek od dobrmanek »

Za včerejšek napršelo 2,5 mm. K ránu ve Větřkovicích padal déšť se sněhem a zhruba od 500 až 550 m skoro čisté sněžení, podle toho jak zrovna fouklo. V 550 m sníh již utvářel souvislou pokrývku. Včerejší max 4,3 °C, min 0,4 °C. Po ránu s deštěm při 2 °C.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - leden 2011

Příspěvek od Michal Geryk »

Počasí včera bez větší změny – oblačno až zataženo (ale hlavně to zataženo), sem tam slabý déšť.
V noci se rozpršelo a spadly asi 4 mm vody.

Tmax včera +5,5°C.
Tmin v noci +1,5°C, teď ráno až +4°C.

GFS teď "ruší" možnou zimu v příštím týdnu, ale chladněji než teď bude :? .
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2011“