Aktuální počasí - listopad 2010

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - listopad 2010

Příspěvek od fractal »

dědahvězdář píše:

Největší mráz pro dnešní den jsem naměřil ( v roce 1988 –18°C ),
dlouho jsem hledal jestli nemám v záznamech chybu až jsem našel záznamy „fractala“ z Podivína, on naměřil -14°C. (Nemáte ještě někdo tak stará záznamy k porovnání)?
Hehe, já si zrovna říkal, že v 88. už bych mohl mít jakž takž slušná data (bylo mi 12 ;-) a se rtuťovým min/max teploměrem ve 2 m jsem začal měřit někdy od října tuším, před tím u domu v cca 4m), že bych se mohl podívat, kolik jsem naměřil já a když jsem dočetl Váš příspěvek, tak vidím, že už se ani dívat nemusím :lol: .

Jinak k počasí,
včera většinou zataženo s občasným deštěm, napršelo tuším něco kolem 2 mm. Teploty se držely na 9 °C, až večer se začalo ochlazovat, takže minimum bylo kolem 6 °C o půlnoci (za období 0 - 24h).

Dnešek opět zatažený, momentálně už spíš oblačný a 5,5 °C. Ranní minimum 4,0 °C.
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí - listopad 2010

Příspěvek od Flames »

dědahvězdář píše:

Největší mráz pro dnešní den jsem naměřil ( v roce 1988 –18°C ),
dlouho jsem hledal jestli nemám v záznamech chybu až jsem našel záznamy „fractala“ z Podivína, on naměřil -14°C. (Nemáte ještě někdo tak stará záznamy k porovnání)?
Samozřejmě máme záznamy :) a tento rekord stále odolává.Kdepak chyba,opravdu tehdy byla kosa,20 cm prašánku -15 stupňů v noci na 23.11 1988 v 01.00 hod. než se zatáhlo a trochu sněžilo do rána.Z tehdejších údajů CHMU bylo nechladněji v Jeseníkách Světla hora -23 stupňů,z tehdejší Československé republiky :) měla minumum Oravská Lesná -28,6 stupně.
Těch mých -15 st. je i nejnižší listopadová teplota,i když jí šlapou na paty -14 st z konce listopadu 1989.

Zpět k dnešku.Od rána slabě prší s vločkami sněhu,teď před polednem už jen mokře sněží,sníh už leží za kopcem,od rána je +1 stupeň.Jak už psal Michal s tou zimou to snad zatím nebude tak horké - teda studené,no kéž by.Sněžit může,ale žádné holomrazy :evil: Jdu juknout na poslední výstup.
supercela
Příspěvky: 111
Registrován: 29 kvě 2005, 14:03
Meteostanice: Watson W - 8681
Bydliště: Habartov,okr. Sokolov, 525 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - listopad 2010

Příspěvek od supercela »

Zdravím ze zasněženého krajního západu !
Včera už po 18 hodině poletoval sníh dokonce i v Chebu, což je pod 500 m.n.m. Dnes ráno v Habartově 3 cm mokrého sněhu, teplota kolem 6 hod 0,2°C.
Teď odpoledne je vidět sněžná hranice tak ve 440 m.n.m. Ve městě bílo, na pastvinách pod výsypkou zeleno, Slavkovský les komplet zacukrován, vrcholy v mracích.
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - listopad 2010

Příspěvek od Yves »

Čte se to hezky, nás se to ale podle předpokladů netýká. Dneska bylo oblačno až zataženo, zaregistroval jsem pár kapek. Nad Okříškami evidentní sněhové srážky, bohužel tady za překážkou teplo a zmiňovaných pár kapek. Od rána prakticky až doteď osciluje teplota blízko 3,5°C. Tak třeba zítra bude report veselejší, dneska už nic moc nečekám. Takhle nějak vypadá překážka, o které mluvím. http://img338.imageshack.us/i/profilvu.jpg/
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - listopad 2010

Příspěvek od dobrmanek »

Včerejšek ve znamení deště. ALADIN celkem tvrdě neodhadl hlavně večer a noc. Pršelo více než dost a byla pokořena hranice 1100 mm. Srážky za včerejšek 11,2 mm. Včerejší tmin 0,9 °C, tmax 9,1 °C. Od půlnoci se stále pozvolna ochlazuje i tak max ještě dost vysoko a to 7,1 °C. Nyní 2,5 °C a k tomu se venku ojediněle objeví sněhová vločka.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2350
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - listopad 2010

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Úterý přineslo očekávanou změnu. Ochlazovat se začalo už před 22. hodinou v pondělí, ale nijak výrazně. Za celé pondělí spadlo 9,4 mm srážek výhradně v kapalné formě.

Dnšní Tmin +2,4°C byla dosažena kolem poledne a okolo této hodnoty teplota prozatím osciluje. Denní Tmax +5,7°C pochází z půlnoci. Ráno začalo beze srážek, ale po 8. hodině v Trutnově začal proletovat mokrý sníh. Poté jsem se v rámci pracovního procesu přesunuli do Zálesí u Dvora Králové, což je pláň otevřená k SZ ve výšce kolem 410 metrů - tam ostře foukalo od západu a mrholilo. Posléze přešlo mrholení v déšť se sněhem a nakonec v čisté sněžení (cca v 11:30). Toto vydrželo přibližně hodinu, pak srážky zeslábly a přešly do deště (cca 13:00). Při návratu jsme na Výšince viděli již bílé smrky, v Trutnově padal déšť se sněhem.

Při návratu domů (cca 15:00) jsem viděl cáry sněhových přeháněk táhnoucích se po úbočí Jestřebích hor, přičemž spodní hranice sněhového poprašku tamtéž se nacházela zhruba v 550 m n.m.

Aktuálně v 15:50 nás přechází silnější sněho-dešťová přeháňka, teplota +2,3°C, denní úhrn srážek 0,8 mm, tlak 998,0 hPa (slabý vzestup), vlhkost 91%, rosný bod +1°C. Zataženo St, Ns se spodní hranicí v 600 metrech. Vítr 1 m/s Z, max. náraz 6,3 m/s.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
storm_ice
Příspěvky: 5598
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - listopad 2010

Příspěvek od storm_ice »

huj včera bylo zataženo, ráno slabý až mírný déšť, během dne většinou mrholení, občas dost šero, později odpoledne/večer ještě občas slabý déšť, pak beze srážek. Tmax 8,7°C Tmin 4,5°C, vítr V do 5 m/s, srážky Obrázek 4,2 mm.

Aktuálně 17:20 zataženo ObrázekObrázek 3,9°CObrázek JJz 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - listopad 2010

Příspěvek od Jan Pícha »

Zdravím
Ráno zataženo se slabým deštěm se sněhem o pár metrů výše se jednalo o čisté sněžení a v nejvyšších partiích naší obce se sníh držel již na střechách a na stromech.Ranní teplota se pohybovala kolem 1°C.Odpoledne zataženo s občasnou velmi slabou sněhovou přeháňkou a teplotou kolem 2°C.Sníh se unás drží zhruba od 500 m.n.m.Aktuálně zataženo,teplota 2°C,tlak 1000,0 hPa,vlhkost 87 % Z vítr 1 m/s.
Pěkný den z Teplicka :-)
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - listopad 2010

Příspěvek od Tom »

Zde o nějakém sněžení byť i náznaku nemůže být ani řeč čísla hovoří za vše :-) t.max. +6.2C minimum probíhá až teď navečer zatím +3.2C.Po celý den oblačno/skoro zataženo pociťově chladno.Foukalo od Z/SZ do 4m/s.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - listopad 2010

Příspěvek od Michal Geryk »

Vrátím se k 23. listopadu 1988 - bylo slunečno, ráno mlha. Leželo asi 5 cm sněhu.
Minimum kleslo v centru Přerova (za oknem) na -14°C, maximum bylo -6,5°C.

Tady jsou archívní mapy:

Obrázek

Obrázek
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
CtiborV
Příspěvky: 648
Registrován: 21 led 2008, 21:51
Meteostanice: Lacross WS 2350
Bydliště: Řídeč, okr. Olomouc, 300 m.n.m, střední morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - listopad 2010

Příspěvek od CtiborV »

Zde podobný průběh jako u Toma, oproti včerejšku se citelně ochladilo. Převládalo zataženo, foukal ostrý a studený vítr ze západu. Nejvetší náraz byl krátce po poledni 9 m/s. Denní amplituda teplot byla velmi nízká od dopoledních 4,4 °C až po večerních 2,9 C. TMax půlnočních 7,6 °C. Odpoledne slabě pršelo, srážky neměřitelné. Pravá zima zde zatím ještě nedorazila, přesto už dává o sobě docela vědět. Pocitově dnes bylo už docela chladno. Sníh zde zatím vidět nebylo, i když ve vyšších polohách už určitě k vidění bude.
Z Řídeče (300 m.n.m) u Šternberka v podhůří Nízkého Jeseníku . Aktuální data a statistiky : https://ctiborvenus.eu/pocasi
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - listopad 2010

Příspěvek od fractal »

Takže jak už jsem psal ráno, minimum 4,1 °C, maximum ale ještě vysoké 8,1 °C. Oblačno až zataženo. Tlak celý den stoupá a k tomu pěkně fouká od Z - SZ průměrně tak 5 m/s, v nárazech až 11 m/s.

První sníh uvidíme patrně v sobotu. Už se těším! :D
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - listopad 2010

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Zde začala dnes zima.Je zataženo,sněží a leží zde kolem 4cm sněhu.Teplota +0,1st.,tlak 1001,7hPa a vlhkost 95%.Přeji pěkný den.

http://www.smart-web.cz/karel
Přílohy
P1030495.jpg
P1030495.jpg (75.61 KiB) Zobrazeno 5398 x
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - listopad 2010

Příspěvek od Michal Geryk »

Dnešní GFS dává zapravdu včerejší předpovědi ČHMÚ – to by znamenalo sníh a mráz ;-) . Ale - teplotní rozhraní východ–západ bude velmi ostré a posun fronty o 100 km tam či zpět může počasí drasticky změnit – no uvidíme… :?

Včerejší počasí bylo většinou zatažené (Sc), sem tam velmi slabá dešťová přeháňka a stále jsem vločku ani mráz za oknem v listopadu nezažil :( .

Tmax včera ráno +6°C (v poledne +5,5°C).
Tmin dnes +2,5°C.

EDIT 8:47: Tak nám přeci jen slabě sněží, poprvé na podzim ;-) .

EDIT 10:30: Hlásím docela pěkný shelf cloud se solidní sněho-krupkovou přeháňkou.
Naposledy upravil(a) Michal Geryk dne 24 lis 2010, 10:35, celkem upraveno 1 x.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - listopad 2010

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
Dvacátého třetího listopadu den začal skoro zataženou oblohou mírným JZ větrem do 4 m/s.
Přeháňky v okolí, u nás ani kapka.
Max. teplota 6°C.
Dnešní ranní min. 2,2°C.

Zima přichází.
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2010“