Aktuální počasí - srpen 2010

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2010

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
Včera ráno chladno ale kolem poledne začal foukat teplý jižní vítr a teplota dosáhla na letních 25°C.
Noc byla velmi teplá, nad 20°C, až k ránu při dešti klesla na min 19°C.
Ráno od půl šesté déšť až do 8:00, srážky 5 mm.
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2010

Příspěvek od fractal »

Ráno dnes velice teplé 19,3 °C, s přeháňkou 0,8 mm. Momentálně zataženo, beze srážek a 22 °C.
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2010

Příspěvek od Yves »

Ráno teplé i zde (16,8°C) a hlavně bouřlivé. První bouřka 4:30, několik záblesků a hromů. Byly ale dva blízké údery, ale to jsem byl rozespalej, to si pamatuji jenom ránu. Druhá bouřka 6:15 (už za světla) na svém příchodu už z dálky zlověstně duněla, ale nad námi aktivita klesla na minimum - jediný blesk a hrom. Na druhé bouřce se spustil solidní liják, sice jen na 10 minut, ale 5 mm stihlo spadnout. Ostatní srážky prachbídné, zatím dneska jedeme celkově za 6 mm. Maximum je prozatím současně i aktuální teplota ve 14:28, a to 20,7°C. Je zataženo, beze srážek, ale asi to dlouho nevydrží.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2010

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Týden jsem prožil v Jičíně (takže jsem sice zachytil jen pondělní ranní bouřku - ale už ne tu odpolední která pěkně pocuchala Trutnov). Odpoledne v Jičíně jsem dostal do hlavy 2 cm kroupou, když jsem vycházel z Kauflandu - následovala pětiminutová průtrž mračen s nárazovým větrem a bylo po všem. Úterý bylo ráno oblačné a dusné, odpoledne se zatáhlo úplně a kolem 22:00 nás jižně minula slabší bouřka s pěknými CC blesky. Ve středu ráno pak skoro jasno, během dne se opět zatáhlo, ale bez bouřky. Čtvrtek zataženo od rána, kolem poledne se slabým deštěm, silnější déšť po 20. hodině a hlavně dnes ráno, kdy lilo jako z konve.

Doma za dnešek zatím 15,4 mm deště a rozhodně to není vše, od západu se teď blíží pásmo bouřek. Teplota 20,3°C, tlak 1001,4 hPa, vítr JV do 3 m/s.

Nějaké to foto: http://meteosvatonovice.rajce.idnes.cz/ ... rpna_2010/
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2010

Příspěvek od dobrmanek »

Dnes, přesně v 8 h prišel ten nejsilnejší dešť z celého roku :o. Za deset minut spadlo 20 mm. Celkem na této potvůrce 21,6 mm. Bohužel jsem neměl tušení co jde a tak jsem neviděl přicházet čelo. Na zadní straně rovněž nebylo nic vidět. Nezaregistroval jsem ani jeden blesk a co je s podiven teplota pořád stejná. Několik lidí je lehce vytopeno, ale vypadá to, že na potoku se to moc neprojevilo. Do 8 h stihly spadnout 4 mm, takže od půlnoci 25,6 mm. Dnešní tmax 24 °C, min 18,3 °C

Krátké video z ranní spršky:
http://www.youtube.com/watch?v=kSHFKwDyfuM
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2010

Příspěvek od Tom »

Odpoledne se rozpršelo trochu více tak jak srážky sílily dle radaru ale nic extrémního prší intenzitou mírného deště teď.Teplota je okolo +20C před deštěm hodně až nesnesitelně dusno ani se nedivím že to na tom radaru narostlo tak začal taky trochu foukat vítr

Edit.19:45 už je davno po dešti ale jak nádherně teď hraje obloha barvami jsem dlouho neviděl a ja nemam dnes foťák od západu se to protrhává a spodní základnu mraků to nádherně osvětluje parádní pohled webka to těžce nezvládá tyto barvy :D
Naposledy upravil(a) Tom dne 27 srp 2010, 19:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jakub Vaclavovice
Příspěvky: 347
Registrován: 22 led 2008, 18:54
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Václavovice u Frýdku-Místku 289m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2010

Příspěvek od Jakub Vaclavovice »

Zdravím, dnes byl pro mne velmi "smolný" den. Možná jste slyšeli o tornádu, které se vyskytlo ve Vratimově. Ono tornádo bylo pozorováno přímo z mého domu bohužel já ho nepozoroval (pozoroval ho tady Jan Píchá) a nejsou k dispozici ani žádne fotky :( Tak snad se ještě někdy zadaří a uvidím ho na vlastní oči i já.
Aktuálně máme skoro zataženo beze srážek teplota 18,3°C, vlhkost 91%, vítr JZ 6m/s (max. náraz 14,8m/s přesně v době kdy bylo pozorováno tornádo), srážky za dnešek 9,8mm od začátku srpna 37,4mm máte někdo méně?
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2010

Příspěvek od Jan Pícha »

Zdravím tak ano strávil jsem pěkné dny na V ČR u kolegy ve Václavovicích s návštěvou observatoře na Lysé hoře.Ráno teda jsem koukal jak blázen, nikdy jsem nic takového neviděl najednou při zesilení větru se na SZ obzoru objevily rotující trosky nějakých předmětů, zřejmě jsem zahlédl až rozpadající se tornádo. V danou dobu jsem si nepřipuštěl že by to mohlo být tornádo protože tornáda znám jen z obrazků a videíí ale říkal jsem si že to tak vypadá no jak to skončilo tak jsem to nějak hodil za hlavu.Při odjezdu z Ostravy přes Olomouc,Českou Třebovou,Pardubice tak panovalo zatažene počasí bezesrážek,pěkná přeháňka mě zastihla mezi Kolínem a Prahou trvala asi 5 minut, poté opět zataženo,skoro zataženo.Chvilku pršelo ještě mezi stanicema Praha hl.n a Praha Holešovice jinak až do Teplic bezesrážek což mě docela zklamamalo.

Aktuálně oblačno,bouřky jsou v německu,teplota 18,4°C,vlhkost 80%,srážky 13,8 mm.,vítr J-JZ do 2 m/s.
Pěkný den z Teplicka :-)
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2010

Příspěvek od storm_ice »

huj včera oblačno až zataženo, ráno přechodně se slabým deštěm, večer pak silná přeháňka, za ní ještě slabý déšť. Další, přechodně silné srážky, byly pak ve 2/2 noci. Tmax 26,6°C Tmin 15,8°C, vítr prom. večer přechodně JZ zesílil do 5 m/s s nárazy až 9 m/s, srážky Obrázek 20,8 mm.

Aktuálně 21:40 skoro jasno ObrázekObrázek 19,4°CObrázek Jz 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2010

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
Pátek celý propršel, ráno občasné přeháňky a odpoledne až do osmi večer slabý vytrvalý déšť, srážky 5,5 mm.
Celý den foukal slabý jižní vítr, odpoledne silnější nárazy větru.
Nejvyšší odpolední teplota 24°C.
Nejnižší ranní teplota 16°C.
Nyní je skoro zataženo a fouká mírný jižní vítr.
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2010

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Tak v pátek se nakonec i něco dělo...

Odpoledne přes nás nejprve přešla nebouřková húlava (kolem 17:00 SELČ): http://meteosvatonovice.rajce.idnes.cz/ ... 27.8.2010/

Tmin 14,1°C, Tmax 22,1°C, denní srážky 25,2 mm, převážně zataženo s deštěm, jedna bouřka

Nad severním pohraničím se ale opakovaně formovaly krátké squall liny a nakonec se jedné z nich povedlo dojít až k nám a zůstat dokonce aktivní. Takže po 21. hodině se strhla elektricvky slabší, ale srážkově vydatná bouřka s 6,6 mm deště. Vítr výrazný nebyl, maximálně do 3 m/s. Bouřka nad námi postupně odumřela a zbytky se odsunuly do Polska.

Dnes v sobotu ráno začalo po sedmé hodině pršet a prší i teď, s dosavadním úhrnem 5,6 mm - padla hranice 605 mm za rok. Zataženo s trvalým deštěm, teplota 13,3°C, tlak 1004,6 hPa (vzestup), vítr SZ do 3 m/s.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2010

Příspěvek od fractal »

Tom píše:Edit.19:45 už je davno po dešti ale jak nádherně teď hraje obloha barvami jsem dlouho neviděl a ja nemam dnes foťák od západu se to protrhává a spodní základnu mraků to nádherně osvětluje parádní pohled webka to těžce nezvládá tyto barvy :D
Taky mě to zaujalo, viz příloha :D

Jinak včera odpoledne se slabým ale trvalým deštěm, napršelo celkem 7,2 mm, tedy až do dnešního rána, v noci spadlo asi 0,5 mm. Letní den už včera nepadl, ač modely dávaly až 28 °C. Maximum jen 24,1 °C. Dnešní ráno už krásné polojasné až skoro jasné a slunce svítí velice intenzivně (čistý vzduch). Noc opět vcelku teplá 15,5 °C, teď jde teplota pomalu nahoru aktuálně 20 °C, fouká od Z kolem 4 m/s.
Přílohy
DSCF4456.JPG
DSCF4456.JPG (122.09 KiB) Zobrazeno 6975 x
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2010

Příspěvek od Tom »

Fractal: přesně takhle i u nás okem to vypadalo ještě lépe :D
K počasí dnes je proměnlivo ale beze srážek je dosti větrno pociťově když zaleze slunce je chladno.Teplota se pohybuje k +19C fouká od SZ v nárazech do 11m/s
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2010

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
Včera byl u nás byl také krásný západ Slunce.
Přílohy
západ 27.8.2010.jpg
západ 27.8.2010.jpg (116.44 KiB) Zobrazeno 6964 x
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - srpen 2010

Příspěvek od storm_ice »

huj včera bylo zataženo až oblačno, ráno zpočátku se slabým deštěm, přes den až na pár kapek nic, "významnější srážky o5 ve 2/2 noci, i tak spadlo velký H :lol: . Tmax 24,9°C Tmin 17,3°C, vítr Jz-Z zejména odpoledne 2-7 m/s s nárazy až 12 m/s, srážky Obrázek 0,5 mm.

Aktuálně 13:50 oblačno ObrázekObrázek 16,8°CObrázek ZSz 2 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2010“