Aktuální počasí - červenec 2010

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od kocurekp »

Dnešní první červencová noc byla ještě teplejší než včera, v minimu až 18,6°C. Aktuálně v 9:20 je skoro jasno a 24°C.
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
včera nakonec rovných 32 °C, dnešní ráno pak klasicky teplé 17,2 °C (závidím Yvesovi a dalším, kteří se ráno dostávají k 10 °C, to je u nás v létě sci-fi). Ráno jasné, teď spíš polojasno, nějaká střední oblačnost se tam motá vypadá to na Ac a As, možná tam bude i něco vyššího (dívám se z okna skrz žaluzie a nejde to moc vidět). Aktuálně jsme dosáhli letního dne tedy 25 °C.

To Tom: No já servis kola nakonec řeším svépomocí, nakoupil jsem nářadí a celkem mě to baví. Teď jsem na jednom kole vyčistil a vyměnil ložiska (kuličky) v přední ose, ve středovém složení, šlapátkách, a zadní ose a jednu osmikolečkovou kazetu. Cena 320 Kč za kazetu a cca 150 Kč za kuličky (jsem čuměl, že chtějí 1 Kč za kuličku!, očekával jsem spíš haléřové částky).
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice. ( Karlova Studánka )
Zdravím amatéry z pobytu v lázních Karlova Studánka, je zde teplo nezvyklé v této nadmořské výšce (800 m n.m.).
Doma mi počasí zapisuje každým rokem dcera a zeť, trávím tu čtyři až šest týdnů již devátý rok.
Před chvílí hřmělo kolem Pradědu.
Naposledy upravil(a) dědahvězdář dne 03 črc 2010, 09:54, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Tak červenec se dneska teda vytáhnul. Den začal standardně s Tmin +11,8°C - ráno jasno, během dopoledne se opět kumulilo a to hodně a rychle. Už kolem poledne se objevila první bouřka na polské straně Krkonoš. Tmax +27,6°C bylo dosaženo ve 13:46 a pak již teplota klesala díky přibližující se oblačnosti. Očekávali jsme bouřku blížící se od Krkonoš, avšak co se nestalo. Jádro se rozhodlo vyrašit přímo nad námi - a díky pomalému tahu bouřek nad námi prodělat také svůj životní cyklus. Což vedlo k tomu, že mezi 15:00 a 15:36 vypadlo 20,2 mm srážek s teoretickou maximální intenzitou 205 mm/h! Blýskalo se též často a blízko (nejbližší úder cca 2 km), ale s převahou CC blesků. Teplota v bouřce spadla až na +16,7°C, vítr byl po celou dobu bezvýznamný.
Po přechodu bouřky ještě hřímalo z jádra vzdáleného asi 15 km na západ a pak se objevilo Slunce, které praží i teď - takže v 16:50 je teplota +21,1°C, tlak 1016,7 hPa (setrvalý stav), vlhkost 86% a rosný bod 19°C (venku je nechutné dusno).

Video: http://www.youtube.com/watch?v=XJBR12JSwLg
Foto: http://meteosvatonovice.rajce.idnes.cz/Bourka_1.7.2010/ + ze večerejška http://meteosvatonovice.rajce.idnes.cz/ ... 30.6.2010/
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od Yves »

Dneska naštěstí trochu vzpruha. Ráno jasno, ale rychle oblačno směrem k odpoledni. Minimum dneska vyšší 14,5°C a hned to bylo znát, maximum 27,5°C. Bylo by vyšší, ale začaly se honit mraky, posléze i bouřky a už to nelezlo. První buřina šla výrazně okolo Z až JZ směrem, z dálky hřmělo. Pak se cosi vyrojilo těsně SV od nás, jednou jedinkrát zahmřelo a spadlo na sympatické přeháňce 2,4 mm. Poslední bouřka zatím stále visí nad V obzorem a nechce se jí ani hnout. V 18:33 polojasno po bouřce (po 2-4 minutách pořád hřmí), pořádný opar a teplota 23°C, rosňáček trochu přijatelnějších 16°C.

Za červen spadlo přesně 115 mm. Jak extrémně to začalo, tak to suše skončilo. Celkem i s dneškem 360,9 mm. Bouřky i s dnešními slabotkami 17 ks.
Fractal: já bych tam žít asi nemohl, ničí mě i ty naše teploty.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od dobrmanek »

Dnes první červencová průtrž (10 kapek na m2) s jedním CeCákem. Takže první bouřka, ale v duchu tradice nemastná, neslaná a navíc šla hóóódně šejdrem. Tmax 26,4 °C.

Dědahvězdář
Co bych dal za takové lázně, hlavně si je pořádně užijte.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Dnešek byl pestrý stejně jako včerejšek...Navážu,co už psal Tomáš.Od brzkých dopoledních hodin kupilo,kolem poledne poprvé hřmělo..Poté chvíli klid a brzy opět hřmí z Krkonoš.Další bouřka zanedlouho jižně.Dnes velmi pomalý postup bouřek.Tah bouřek mnohdy přebíjel jejich vývoj,i tak vše chodilo kolem nás.Po 14.30 hod začalo krápat a tak to vydrželo na okraji bouřky skoro hodinu s pár desetinkami mm srážek.Za kopcem ve Svatoňovicích to byla jiná…Neustále hřmělo,dnes snad 95 % výbojů bylo mezi oblaky,až někdy 15.10-15.30 hod přišly od JV větší rány výbojů oblak země..Zbytek odpoledne slunečno,stejně jako většina dopoledne.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od Tom »

Zde dnes pěkně sl.svit k 10hod. a opět tropík přesně +30.0C odpoledne přešla rozpadající se bouřka u nás jen zahřmění a stejně jako u Dobrmanka pár kapek jinak nic.Aktuálně jen nějaká vysoká oblačnost teplota k +20C.
Fractal: tak už vím kde je levný servis :D :D :D no zde je o trochu chladněji pohybuje se to kolo +16C po ránu ale je to asi tím že jsem nad řekou a taky to mám více od domu"senzor" takže to bude podobné 10C tu asi teď nehrozí po ránu což je dobré na kole ráno.Ještě k těm raním teplotám tropickou noc tu zaznamenávám sporadicky loni ani jedna vždy to klesne k +18C letos tu mám 1 tropickou noc,13dní letních a 5 dní tropických.
Mimo tema kolik najedete km měsíčně??? ja co jsem počítal tak k těm 800km teď v sezoně tak by mě zajímalo jací jsou zde jezdci :D :D třeba je to málo oproti vám ať vím na čem jsem
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od Michal Geryk »

Dnes bylo opět horko a docela dusno. V okolí se tvořily hezké cumulonimby, ale slyšel jsem jen jeden hrom z bouřky severně od města (ale aspoň mám čárku ve statistice ;-) ). Chtělo by to "přiměřený" déšť... :?

Neděle teď vypadá pro Čechy (JZ-Z ? ) bouřkově zajímavě ;-).

Tmax dnes +29°C.
Tom píše:...Mimo tema kolik najedete km měsíčně??? ja co jsem počítal tak k těm 800km teď v sezoně tak by mě zajímalo jací jsou zde jezdci :D :D třeba je to málo oproti vám ať vím na čem jsem
Před svatbou jsem najezdil tak 1500 km ročně, s přibývajícím počtem dětí jsem teď rád za 50 km za rok... :lol:
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od Jan Pícha »

Zdravím tak první červencový den tu převládala skoro jasná obloha,odpoledne vývoj oblačnosti a zásah slabé bouřky,která dala 0,8 mm srážek.Maximální teplota 28,3°C,minimum 14,5°C.

Když jsme u těch kol ták já preferuji zvýšení fyzické kondice takže rád jezdím do hor.Ročně tak nalítám 1500 km.Minulý rok jsem měl 2400 km za rok z toho 1000 km bylo za týdenní pobyt na Třeboňsku :D Letos je to slabota mám jen 700 km,protože celý duben jsem proležel ve špitále a organismus celkově ochabl takže fyzička roste jen zlehka,navíc počasí na horách nebylo do konce května nic moc.
Pěkný den z Teplicka :-)
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
včerejší max. 31,7 °C, beze srážek. I když večer se celkem mračilo. Dneska ráno oblačno a 17,4 °C.

No za rok dám cca 3000 km ale záleží, takže průměrně za měsíc 250 km ale víc jezdím v letních měsících takže tak těch 500-800 teď najedu odhadem. Jezdím dost takzvané zásobovací jízdy (auto nemám, tak musí kolo), tedy do Hlohovce (10 km) na zahrádku pro zeleninu, víno apod.

Mě by zase zajímalo, kolik jste najeli za den nejvíc? Já mám rekord někdy z 1997 120 km, od té doby jsem to ještě nepřekonal, jinak na dovolených ujedem většinou 60-90 km za den.
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od Jan Pícha »

Dnešek nám začíná jasnou oblohou a je již 20,7°C,dneska to vypadá že nám tu padne první trtopický den.

Já jsem nejvíc ujel 136 km Teplice - Ústí n/L - Dresden,jelo se podél Labe takže to bylo docela v pohodě-
Pěkný den z Teplicka :-)
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od Tom »

Dnes po ránu je oblačno/skoro zataženo teplota se pohybuje okolo +20C
Nejvíce jsem najel za den až letos cca 14 dní zpět a to rovných 100km od nás do Brodu nad Dyjí a zpět a to mě nestačilo tak ještě Brno a zpět součtem to dalo 100km více jezdím až letos loni to byla slabota.Hodně kilometru dává práce mám to 15 tam a 15 km zpět za měsíc to dává 600km 200 je o víkendech nebo někdy po práci. :D Jižní Morava je vesměs jednoduchá malé převýšení tak se najede dost na horách by to byl pro mě problém nejsem zvyklý na kopce...
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od dobrmanek »

V době mé vrcholové formy jsem najel okolo 2500 km za rok z toho 2/5 ve středně těžkém terénu. Mnohdy jsem každý den šlapal v terénu 2x z 370 m do 510 m na necelém 1 km. Potom jsem si na silnici připadal jako král, protože mě nikdo nepředjel, krom několika málo cyklistů se závodničkama. Vrchol byl, když jsem jel do Fulneka a zpět (cca 24 km tam a zpět). Vyjížděl jsem zároveň s autobusem a s autobusem sem i přijel. Cesta cca 12 km z kopečka. No a jiný den jsem jsem opět jel do Fulneka a na zpáteční cestě do toho táhlého kopce jsem předjel kousek za Fulnekem skupinu cyklistů a táhl je celou cestu na svém trekingu až na Nové Vrbo :mrgreen:. Jsem měl stehna jak dva hydraulické písty, ti asi nechápali. V loni to byla bída, to jsem najel tak 800 km, ale za celý rok. Letos jen o trochu lepší, takže počítám někde 1000 km. Nejdelší trasu co jsem ujel v kuse bylo zhruba 120 km, ale na horském kole (dodnes nechápu, zlatéj treking).

Zpět k počasí: Můj zrak se úpína k 6 červenci, tam vidím naději na zajímavé dění :D . O víkendu si užije deště jen jz území. Dnes možná vykvete nějaký květáček nad Jeseníky, tady nic nečekám, krom horka, které bude k zalknutí.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od Michal Geryk »

Když už se tu chlubíme svými výkony na kole, tak mám denní rekord tuším 130 km z Přerova až na Praděd ;-) (zpátky vlakem). Ale dnes bych to určitě neujel, kila navíc a rodinné radosti jsou znát... :oops:

Počasí stále dusné a suché, byť ráno bylo docela příjemných +14°C.
Noční ojedinělé bouřky se nás netýkaly.

Radim Tolasz naznačil něco o brzkém zprovoznění radaru Skalky, možná už dnes :) .
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2010“