Aktuální počasí - červenec 2010

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od Tomáš Prouza »

V neděli večer před půlnocí spadly 0,2 mm deště, jinak den opět podzimní - zatažený s Tmin 14,8°C a Tmax 18,4°C. Pondělí zahájilo silným deštěm, ráno do 7:30 spadlo 8,6 mm, v přeháňkách po poledni pak dalších 0,8 mm - tj. celkem 9,4 mm. Ranní Tmin 12,3°C, kolem poledne Tmax 19,9°C. Aktuálně skoro zataženo, bezvětří - teplota 16,9°C, tlak 1012,3 hPa, vlhkost 87%, rosný bod 15°C.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od dobrmanek »

Dnes nad ránem dorovnán průměrný roční srážkový úhrn do roku 1950 a to 727 mm :shock:, do průměru od roku 1950 chybí pouhých 13 mm. Když nepadne 1000 mm za tento rok budu se moc divit. Dnešní den zatažený s tmax 20,5 °C, min 12,5 °C, srážky za vřerejšek 4,2 mm.
Karel Marciniszyn píše: vím, že to není úplně normální, ale já mám tohle počasí rád...jen je trošku škoda, že tu radost se mnou skoro nikdo nesdílí :mrgreen:
+
Věř, že po 30 °C vedrech se mě vůbec nestýská, jen kdyby aspoň byla pořádná bouřka.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.V noci trvale pršelo.Ráno +12 st.srážky ustávají .Dopoledne oblačno,zlepšování počasí pokračuje.Ve vlhkém chladném vzduchu rostla kupovitá oblačnost jižně od Krkonoš,kde po poledni už prší a zanedlouho srážky podivně směřují k jihovýchodu.V Trutnově moc nepršelo,ale východně od Trutnova sprchlo slušně 2,4 mm mezi 14-16 hodinou,když jsme sklízeli rybíz….mizérie tohle počasí,kdeže je stálé středomořské počasí.Navečer se vyjasnilo na skoro jasno.Momentálně je promočeno víc než slušně.Za červenec máme 69 mm srážek.
storm_ice
Příspěvky: 5578
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od storm_ice »

huj počasí o5 nuda, skoro zataženo až oblačno, večer i polojasno, Vítr prom. do 5 m/s s nárazy až 7 m/s. Tmax 20,8°C Tmin 12,8°C.

Aktuálně 23:50 oblačno ObrázekObrázek 16,9°CObrázek bezvětří
dobrmanek píše:Věř, že po 30 °C vedrech se mě vůbec nestýská, jen kdyby aspoň byla pořádná bouřka.
mně vyhovuje počasí posledních dnů, beze srážek, žádný vedro a když občas vydatněji zaprší, tak je to ideál
Naposledy upravil(a) storm_ice dne 27 črc 2010, 07:38, celkem upraveno 2 x.
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Svatá Anna se letos ukázala v nejlepším světle - jasné ráno s Tmin 7,8°C v 5:39. Od západu se ale nasouvá oblačnost, tak uvidíme co nás potká odpoledne...
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od kocurekp »

Prakticky od nedělního odpoledne je příjemně, polojasno bez veder, včera v maximu 24,3°C, dnes ráno minimum 14,0°C a je jasno. Teplota v 9:15 šplhá ke 20°C.
Já jsem zase ulítlý na středomořské počasí - 30/20 je ideál... :mrgreen:
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od Flames »

kocurekp píše: Já jsem zase ulítlý na středomořské počasí - 30/20 je ideál... :mrgreen:
...Tak nějak,ale dovedu si uskromnit,takže v tyto dny bych bral třeba i 15/25 :)
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
Včera ráno až do půl desáté ještě drobné přeháňky, srážky neměřitelné i Sluníčko odpoledne několikrát nesměle nakouklo.
Maxima 21,1°C.
Noční minima 13°C.
Dnes polojasno, bezvětří a teplota se blíží dvacítce.
Srážky od začátku roku jsou 571 mm a to je hodně, protože celoroční srážky v roce 1993 byly jen 469 mm.
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od fractal »

K té kond. hladině. Já samozřejmě vycházel z toho, že toto počítá amatérský pozorovatel počasí, který má pouze přízemní data. Jinak je mi jasné, že s výškou se mění charakter vzduchových hmot, viz ten výstup ;-) Takže jediné co amatérovy bez dalších dat zbývá, je právě odhad jaký jsem psal výše.

K počasí: Včera 13 °C- 19 °C s občasným deštíčkem, celkem asi 3,2 mm, dneska už polojasno až skoro jasno ráno 14,4 °C a vypadá to na pěkný den.

21:00: Tak nakonec byl opravdu moc pěkný den s maximální teplotou 27,0 °C.
Naposledy upravil(a) fractal dne 27 črc 2010, 21:02, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Úterní Tmin 7,8°C, Tmax 24,2°C. Ráno jasno, postupně polojasno - od severovýchodu se nasouvá vysoká oblačnost, kdežto od severozápadu kupovitá (ale konvekce je hodně slabá). Dnes jsme začali měřit ve Velké Úpě - na horách se kumulilo už hodně brzy. Doma pak od dopoledne foukal severní vítr kolem 2 m/s (nárazy 5 m/s). Aktuálně v 17:20 teplota 22,6°C, tlak 1013,1 hPa (pokles), vlhkost 50%, rosný bod 12°C. Polojasno, S vítr 2 m/s.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
RNDr.
Příspěvky: 206
Registrován: 23 říj 2009, 20:44
Meteostanice: DAVIS VANTAGE PRO 2
Bydliště: Uhrovec - SZ slovensko, meno: MARKO, vek: 15

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od RNDr. »

В атмосфере Восточно-Европейской равнины сохраняется классическая схема для продолжения аномально жаркой погоды, и даже вероятно дальнейшее повышение температуры. В среду восточную половина территории останется под влиянием малоподвижного высокого антициклона, а по его западной и северной периферии будут смещаться атмосферные фронты и возникающие на них волновые циклоны. В Польше, Беларуси, Прибалтике, Финляндии, Калининградской и Мурманской областях они станут причиной комплекса неблагоприятных явлений погоды в виде сильных ливней, гроз, града и шквалов. При этом температура будет соответствовать средним многолетним значениям и составит 20…25°. На остальной территории Европейской России сохранится изнурительная жара. Показания термометров удержатся на уровне рекордных значений и составят: на севере ЕТР 31…36°, в средней полосе 35…40°, на юге 38…43°. Neviem hádam som správne pochopil že na juhu Ruska má byt 38 až 43°C ?? A potom v druhom článku bolo že tento mesiac tam je 24.tropický den. Aktuálne tam je 34°C
storm_ice
Příspěvky: 5578
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od storm_ice »

huj včera o5 skoro zataženo až polojasno, Vítr V do 4 m/s. Tmax 24,8°C Tmin 12,2°C.

Aktuálně 22:00 polojasno ObrázekObrázek 18,4°CObrázek Z do 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od dobrmanek »

RNDr.: musíš brát ohled na druhé, někteří z nás ruštinu nedokáží ani přečíst, natož přeložit :lol:, ale je dobře, že sem dáváš takovéhle info. Já bych se asi schoval do mražáku v takovém pekle

Včerejší tmax 20,4 °C, tmin 9,5 °C. Dnes od rána zataženo se slabým deštěm s aktuálním úhrnem 0,8 mm a teplotou 14,6 °C.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od Michal Geryk »

Včera byl velmi příjemný den a tak jsem se po dlouhé době projel na kole po přerovském okrese (třeba takový hrad Helfštýn, lázně Teplice n. B. s nejhlubší propastí v ČR nebo Zbrašovské aragonitové jeskyně doporučuji vidět všem) ;-) .

Bylo sice pod mrakem (skoro zataženo – Cs, As, Ac, Cu), ale spadlo pouze pár kapek s jediné přeháňky široko daleko přímo nad Přerovem.

Tmax včera téměř +24°C.
Tmin dnes +15°C.

Dnes srážky nečekám, závětří zdejších kopců asi nedovolí srážkám proniknout od SV až k nám na Hanou. Uvidíme, co přinesou vlny od jihu v dalších dnech – srážek je stále zapotřebí, byť je už teď červenec nadprůměrný :? .

fractal - rozumím, nechal jsem se unést (jsem dost puntičkář ;-) )...
RNDr. - po dlouhé době jsem četl text psaný azbukou - stárnu a zapomínám... ;-)
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od fractal »

Pro mladší bych si dovolil velmi volný překlad textu od RNDr.:

"V atmosféřeVýchodně-evropské roviny se udržuje klasické schéma které znamená prodloužení horkého počasí a pravděpodobně i další zvýšení teploty. Ve středu zůstane východní polovina území pod vlivem málo pohyblivé výše a po její zadní a severní straně se budou pohybovat atmosférické fronty, které se budou vlnit. V Polsku, Bělorusku, Pobaltí, Finsku, Kaliningradské a Murmanské oblasti se stanou příčinou nebezpečných meteorologických jevů především silných (ливней?), bouřek, krupobití a vichřic. Při tom teplota bude odpovídat dlouholetým průměrům a dosáhne 20 - 25 °C. Na zbývající evropské části Ruska zůstanou úmorná vedra. Teploty se udrží na úrovni rekordních hodnot a budou: na severu 31 - 36 °C, ve středu (myšleno uprostřed) 35 - 40 °C, na jihu 38 - 43 °C."


K počasí:
Dnešek polojasný s minimem 16,5 °C. Prostě příjemně. Mě by vyhovovalo tak 15 -25 °C.
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2010“