Aktuální počasí - červenec 2010

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od Yves »

Dneska jsem díky Aladinovi čekal nějakou tu zajímavost a trošku se moje očekávání porouchalo. Dopoledne se přechodně zatáhlo na té šílené frontě, spadlo pár kapek (doslovně) a postupně se zase oblačnost rozpadala, resp. odsouvala se. Ranní minimum 14,5°C. Denní maximum díky oblačnosti neletělo nahoru tak sběsile a skončilo na 29°C. I když ona skoro žádná změna. V pokoji mi teplota vesele roste na nynějších 27,2°C/28,0°C. V dalších dnech to půjde asi někam nad 29°C. Pak naštěstí odlet z této hrůzy, podle prognóz na bouřící Balkán v noci na neděli. Těším se na případné blesky v přítmí večera. Na východě jsem viděl bouřkové formace kdesi v dáli na Moravě. Ve 20:03 je polojasno, ale rychle se mění ve skoro jasno a teplota je 27,4°C. Na noc zřejmě trochu oblačnosti zbude a hrozí vysoké minimum. Začíná mě to mírně nebavit. Kdyby aspoň ta bouřka ...
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
vedro, sice trošku slabší než včera ale žádná úleva. Ráno 19,7 °C, přes den pak 33,9 °C. Většinou jasno, odpoledne se tu motala nějaká vyšší oblačnost a i teď ještě na obloze něco je. Dneska nám zapojovali termostat a zkoušeli kotel, takže se v tom horku ještě dobře půl hodiny topilo. No na infarkt. Přehled teploty za týden viz příloha.
Přílohy
temp.jpg
temp.jpg (37.38 KiB) Zobrazeno 6425 x
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
dubnany 189
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2009, 22:07
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoraský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od dubnany 189 »

Zdravím všechny,
Dnes jsme měli další tropickou noc s 22°C přes den vystoupila teplota na 34,2°C velký hic pokračuje! Ještě nyní máme 27,2°C. Vítr foukal slabý západní 2-4m/s. Měli jsme 6.tropický den po sobě dnes. Ale na rozdíl od minulých dnů se dnes tvořila krásná kupovitá bouřková oblačnost a JV od nás byla i bouřka v Bílých Karpatech. :)
Pěkný pozdrav z jižní Moravy,konkrétně z Dubňan posílá Jirka
Naděje umírá poslední,užívejte života dokud to jde.
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od petrklíč »

Zdravím,
dnes jsme o dvě desetinky prošvihli tropickou noc, Tmin tedy 19,8. Ráno bylo oblačno, ale ze srážkového proužku vypadlo jen pár kapek. Odpoledne byla zase pro změnu o chlup překonána tropická teplota Tmax 30,2. Ve srážky už jsem nedoufal, ale večer po 21. hodině přitáhla z Bavor celkem slušná přeháňka (bez elektrické aktivity), shodila nám 2 mm vody. No aspoň něco, začíná být sucho, od začátku měsíce máme jen 8 mm vláhy.
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od Adi »

Zdravím,

Děkuji za přání, :wink: v Suché i Orlové bylo dnes opravdu opět sucho, přitom přes západní část Ostravy přešly dvě bouřky. Byl jsem skeptický stran vývoje a skepse se jen potvrdila. Ani kapka a dusno. Holt Karvinsko, když je horko, bouřky úřadují jen vyjímečně, ovšem dusna je až nad hlavu. :|
První před druhou hodinou odpoledne, druhá někdy kolem půl šesté, Obě se projevily zvětšenou oblačností, zesíleným větrem a smbolickým poklesem teplot, takže se zdálo, že maxima zůstanou na poledních 31. Pak se vyjasnilo, slunko nasadilo forsáž a nakonec teploty povylezly na 32. Za druhhou kovadlinou se ochladilo výrazněji, nyní máme venku příjemných 21, zatímco v bytě se snažím vyhnat 26 stupňů pryč, tedy dolů.
První patro na domku je hotové, co se týče topení, nyní je na řadě přízemí a sklep. Dnes jsem flexou pálil staré trubky, ve sklepě. Ještě část jich na mně zítra čeká, včetně konečného kolečka u hypotéky. Luxusní je skelná vata, coby izolace a letitý uhelný mour. :|
Jinak den polojasný až oblačný s absolutním minimem na 17, kromě přechodně skoro zatažené oblohy.

zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od storm_ice »

huj včera o5 skoro jasno, později večer až polojasno, Tmax 36,1°C Tmin 19,3°C, vítr VJv-VSv do 6 m/s, noc na dnešek tropická, i přesto, že ráno slabě pršelo.

Aktuálně 23:10 skoro jasno, rozpad oblačnosti ObrázekObrázek 21,2°CObrázek prom. do 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od Michal Geryk »

Tož o čem psát :? - stále tropické vedro a hlavně včera dusno :( . Zpestřením jsou cébáky všude okolo, ale akorát včera párkrát zahřmělo ze vzdálené bouřky u Prostějova. Tropickou noc jsme tu v červenci zatím neměli.

Výhled je horký, stran srážek stále chydý :( . Ale v Přerově a okolí až takové sucho není, tráva je krásně zelená (zatím).

Maxima lezou nad +30°C od soboty, nejvíc v pondělí +32,5°C. Minima včera i dnes jsou kolem +18°C.

"Meteoroložka" Dagmar Honsová má dceru Amálku http://www.novinky.cz/koktejl/205873-me ... malku.html . Za manžela má hydrologa z ČHMÚ - je to dost provázané... :|
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od storm_ice »

huj včera již ráno zvětšená oblačnost, před 6h déšť, který srazil noční Tmin na 21,1°C, předtím byla 22,4°C. Během dne převažovalo skoro zataženo až oblačno, jen přechodně polojasno, postupně odpoledne občasné, většinou slabé přeháňky. Tmax 30,9°C Tmin 20,3°C, vítr VJv-VSv do 6 m/s, srážky Obrázek 0,5 mm.

Aktuálně 17:30 skoro jasno ObrázekObrázek 31,5°CObrázek SSv 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od Tom »

Maximum se dnes zastavilo těsně nad +33C vítr se utišil a obloha vyčistila je jasno vedro.Přikládám fotku včerejší konvekce na východě mám i video ale nejsem schopný to převest do Avi v AVCHD convert a zrychlyt to video někde jsem četl že to při delších videich se seká a nepřevede to video manějakých 20 minut:( škoda video je to zajimave při zrychlení na fotáku bouřkový mrak náhle vystřelil do téhle výšky.
Přílohy
P1030646.JPG
P1030646.JPG (141.95 KiB) Zobrazeno 6369 x
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od Jan Pícha »

Zdravím z Krásné Lípy
Dnešek klasika opět nezajímavý,skoro jasno až polojasno,díky oblačnosti Tmax "jen" na 28°C,později ubývání oblačnosti na jasno.
Aktuálně jasno,teplota 23,7°C,vlhkost 40%,JV vítr do 3 m/s.
Doma ve Střelné dnes osmý trop v tomto roce s maximem 31,8°C,včera tam napršely v přeháňce nakonec 3 mm vody,snad v noci budou úhrny vyšší.
Pěkný den z Teplicka :-)
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od dobrmanek »

Tom: poslal jsem soukromou zprávu na bourky.com s řešením, už se těším na tvé video :D, je to opravdu jednoduché a rád poradím

Dnes opět horko k zalknutí a zítra se k tomu přidá i dusno, je otázka co vlastně ta zítřejší slábnoucí fronta provede, vláhu už by to chtělo. Opravdu už je to o honění každé kapky. Na sumaci srážek je krásně vidět kolik toho napršelo co by kamenem dohodil, grrrrrrrrrr. Tmax 29,9 °C, min 13,4 °C a v baráku 27,4 °C. Na půdě moc k třicítce chybět nebude.

Moje: http://www.youtube.com/watch?v=zP75a5BZT3g a od Matěje Gréka z Ostravy, který timelapsoval to samé co já. Krásná shoda. http://www.youtube.com/watch?v=QLidOB2gF4E

Včerejší timelapse vývoje Cu con až do Cb: http://www.youtube.com/watch?v=8-aPEOTX-hM
Foto: http://dobrmanek.rajce.idnes.cz/bourky_13.7.2010/
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od fractal »

Tak dneska tropická noc 20,3 °C a přes den letošní rekord 35,8 °C. V baráku všude hic no ale to u bych se opakoval. Prostě vcelku hnusné počasí. Kdyby bylo o 5 °C méně, tak jsem spokojený, takto je to vážně utrpení.
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od Yves »

V noci se ochladilo už pouze na 15,5°C. Tropická noc je u nás při bezoblačnu utopie. Maximum 31°C. Ráno jasno, postupně polojasno (cu hum, ojed. med), nyní večer zase jasno. Ve 21:43 je jasno a 24,2°C. Doma dneska už 27,5°C/28,3°C. Slušná pec i po setmění. Doufám, že si vychutnám nějaké bouřky do sobotního večera. Dneska dorazil do schránky městský měsíční zpravodaj a byl tam článek o supercelce minulého měsíce a vyfoceny kroupy o velikosti 3 cm i na území našeho města.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od petrklíč »

Zdravím,
po včerejší večerní zálivce dnes překvapilo mlhavé ráno, Tmin 15,8. Přes den ale už zase klasika skoro jasno a Tmax 31,8. Šňůra tropických dní pokračuje už od soboty.
Trávníky kolem parkovišť změnily barvu na hnědou.
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od kocurekp »

Dnes ráno Tmin 18,6°C, tropickou noc jsme měli včera. Po celý den jasno, přechodně kolem poledne skoro jasno. V maximu dnes 33,4°C, v baráku 28°C, v podkroví 30°C, v bazénu 29°C. Teď o půlnoci ještě 25°C. Kde se schladit? Jedině sprchou z vodovodu... Ale přecejen si nestěžuju, pořád je mi to příjemnější než zima...
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2010“