Aktuální počasí - červenec 2010

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od Tom »

I zde plno žab kváká to o sto šest.Teplota se p oránu pohybuje v posledních dnech 10-11C takže i zde kosa.No přijde mě to srandovní jak si tu s Fractalem stěžujem viz. třeba Nová Pec okolo 0C ale hold jsme zvyklý na něco jinýho.Včerejší maximum rovných 27C dnešní ranní minimum skoro +12C v období jako Yves taky plánuji zřejmě do Řecka ale ještě nevím kam bude to na poslední chvíli.
,
Mimo téma letos je to bída s meruňkami vůbec nejsou jestli bylo na stromě 10ks to je moc naštěstí jsem letos 2ks měl na dalším pozdnějším jich je taky pár njn loni jich bylo až až.
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od dobrmanek »

Skutečně jsou rána o poznání chladnější. Ve středu 7,2 °C, ve čtvrtek 5,4 °C (u Moravice jen 2,5 °C) a dnes 7 °C. Ideální teplota na tričko a šortky. To je moje, takhle po ránu :D. Holt přes den se už teploty šplhají trochu výš a dneškem nejspíš začne utrpení, které se bude jen stupňovat. Včerejší max 23,1 °C.

Když jsme u toho cestování, tak já okolo 20.července odjíždím na dalekou cestu autem až do Marseille zhruba na 7 dní, ale není to dovolená :? .
V Ostravské zoo někdo ukrad sovice sněžné :? . Při této události jsem si vzpoměl jak před mnoha a mnoha lety, když jsem ještě chodil na základku, jsme v zimě chodili na procházky. Při jedné z nich, kdy krajina byla pod sněhem letěla tato krásná sovice přímo proti nám. Byl to krásný zážitek, ale od té doby jsem ji v přírodě u nás neviděl.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2350
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Čtvrteční Tmin 5,8°C, Tmax 25,8°C, během dne jasno nebo skoro jasno, bezvětří nebo slabý JV vítr. Tlak v 15:00 1021,9 hPa.

V pátek Tmin 9,3°C v 5:17, ráno jasno. Aktuálně v 11:20 teplota 25,3°C, tlak 1022,2 hPa, vlhkost 47%, rosný bod 13°C. Jasno (Ci), bezvětří. Odpoledne už to asi bude slušný gril.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od kocurekp »

Tady byla rána také chladnější, v pondělí nám sice o 3 desetinky unikla tropická noc 19,7°C, v úterý už bylo 13,9°C, ve středu 12,3°C, včera 11,1°C a dnes ráno 14,5°C.
Do Čech už dorazil teplý JZ, teplota raketově narostla na nynějších 30,1°C. Dnes se bude grilovat u bazénu... :twisted:

Apropo, dlouhodobý model CFS selhal s tím podprůměrným létem, je to naštěstí naopak. Dost dobře může být červencový průměr okolo 24°C, tj. +4°C od normálu... Já mám zatím 22,2°C, a čekají nás další tropy... :oops:
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
storm_ice
Příspěvky: 5603
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od storm_ice »

huj včera jasno až polojasno, o5 nuda a vedro :roll: . Tmax 27,5°C Tmin 11,2°C, vítr VSv-VJv do 5 m/s.

Aktuálně 20:45 jasno ObrázekObrázek 27,5°CObrázek V do 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od Jan Pícha »

Zdravím.
Zde ve Šluknovském výběžku v Krásné Lípě celý den jasná obloha,brzy ráno teplota 10°C odpoledne maximum 27,9°C.Měřím tu druhý rok a ještě tu nepadl trop,tak uvidím jestli zde padne v dalších dnech.Momentálně se již rychle ochlazuje teplota na 18,9°C a za pár desítek minut už zase bude na sezení venku zima :x
Doma ve Střelné dnes padl letošní čtvrtý trop s maximem 30,3°C.
Pěkný den z Teplicka :-)
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od Yves »

Dneska bylo jasno nebo skoro jasno, jasno ale bylo častější. Ráno 9°C, odpoledne nepadl už jen o kousek tropík, maximum 29°C. Byl to zřejmě poslední letošní den, kdy jsme se ubránili. Ve 23:02 je jasno, 18°C, ale vězte, že kolega má na okraji 21°C. Údolí mě drží při životu. Další dny budou hroznýýýýýýýý.

Trošku mě vrtá hlavou, co tento večerní zub ve vodním stavu řeky:
http://hydro.chmi.cz/hpps/popup_hpps_pr ... eq=2505291
Opravdu, když jsem šel večer na pivo, řeka málem netekla a později večer už zase byla trošku vyšší. Divné...
Naposledy upravil(a) Yves dne 09 črc 2010, 23:49, celkem upraveno 1 x.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od Adi »

ahojky,

ano, včerejškem skončilo a začalo zároveň ideální letní počasí :wink: max na 23, minima kolem 10, večer 16.
Dnešek polojasno až skoro jasno, ráno rovněž kolem 10, ovšem v 8 hodin již 16, za půl hoďky skoro 20, maxima nakonec na 27, nyní 17 až 16, naštěstí je zde poměrně suchý vzduch, není tedy dusno, což ovšem dává vyniknout dalšímu - tentokráte místnímu jevu - četným, nafialovělým kouřovým vlečkám, zejména ráno jsou krásně vidět srovnány do pruhů, jinde více, jinde méně, dle četnosti zdrojů. :?
Dnes ráno jsem měl shůzku ohledně re-vitalizace sídliště, hrozí, že se reálně zvrtne na vyluxování peněz na tento účer z evropských či státních fondů a ve skutečnosti vzniknou .... jen nová parkoviště místo původně navržených dětských hříšť a obnovené zeleně :evil: :evil: :evil:
Sice se stěhuji, ale tohle ne... na novém bydlišti mně naopak trápí poměrně rušná cesta s 20 kamióny za hodinu ve špičku plus další auta i nákladní vozy .... v podstatě ani ne 50 metrů od domu.... Tatam jsou ty časy, kdy za uvedený čas projelo maximálně 30 aut ... Nyní jich projede i desetinásobek ...

zatím...

Ps. výhledy jsou mizerné, bohužel se naplňují mé prognózy o hledání kapky deště ....
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
RNDr.
Příspěvky: 206
Registrován: 23 říj 2009, 20:44
Meteostanice: DAVIS VANTAGE PRO 2
Bydliště: Uhrovec - SZ slovensko, meno: MARKO, vek: 15

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od RNDr. »

Tak horúčavy už začínajú :cry: :cry: :cry: :cry:
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Ve čtvrtek ještě nebyl ani letní den a v pátek rovnou tropik – to se jen tak nestává.Dnes suveréně +32 st.Současná vedra mají rekordní potenciál a maxima budou hodně vysoká na některých místech…opravdu náplast za ten počasový humus většiny,no klidně by se mohlo trochu vedra schovat na další měsíce,stačí kolem třiceti.
Přidávám se k ostatním cestovatelům do Řecka zde na fóru,takže po neděli směr Skopelos,tam jsem ještě nebyl..
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od Adi »

Zdravím,

přeji šťastnou cestu :-)
Skopelos znám tak trochu od mého kolegy, který přivezl tunu fotek i zážitků ... Určitě to není špatná volba :wink:
Dnes na pořadu dne - vedro. Minima k ránu na 13, v 18 hodin již 18, maxima na 30, nyní 27 až 28, začíná být dusno. Celý den skoro jasno až jasno.
Další dny budou na tom podobně, akorát teploty poletí do výšin ... :roll:

zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od dobrmanek »

Hlavně dobrou cestu a co nejmíň stávek ...... :wink: . Kdyby bylo po mém jel bych teď někde na sever, jak tam musí být krásně :lol:

Dneska teplota po lehku atakovala 30 °C, tmax 29,6 °C. Nad Beskydami několik malých cu hum, jinač jasno. Snad se v následujících dnech objeví i nějaká bouřka.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od Yves »

Dneska jasno, pouze odpoledne hezké altocumuly v maličkém pásu, doslova pruh beránků. Ráno 12°C. Maximum v těsném okolí 30,5°C. Naše pevnost tedy letos poprvé padla. Teď ve 20 hodin večer jsem otevřel chvíli okno a teplota v pokoji vylétla o stupeň. Ve 20:18 máme jasno a 27°C. To bych zakáááázal tohle!!
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od petrklíč »

Zdravím,
dnes Tmin 15,4 a Tmax 31,2, letošní maximum. Na obloze skoro jasno, jen pár cirů a Cu hum, nad Šumavou náběh na Cb.
Stavbu stanového tábora u Stříbra v záp. Čechách jsme stihli povětšinou za dopoledne, odpoledne by to bylo kruté.
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2350
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červenec 2010

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Jen to rychle shrnu: Tmin +9,3°C, Tmax +32,3°C celý den bez mráčku, večer mě z toho vedra zblbla stanice a ukázala náraz větru 410 km/h :lol:
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2010“