Aktuální počasí - červen

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od Jan Pícha »

dubnany 189 píše:Zdravím všechny,
Včera podvečer byla ohromná bouře u nás! Fůkal ohromný větr od Z-JZ nárazy byly i o síle orkánu. Rychlost tak 15-16m/s nárazy 26-32m/s ten větr trval 20 minut. Byla i ohromná bouře s četnými silnými blesky a hřměním. Deště toho bylo poméně napršelo 11mm za 2 hodiny co ta bouře trvala. Teplota včera byla až 31°C dnes je příjemných 24°C. K nám asi dorazila vlna ze Znojemska kde byly nárazy větru až 37m/s!
Tu je ještě článeček z řádění té bouře v sousedních městech: http://hodoninsky.denik.cz/zpravy_regio ... 00613.html :|
Pane jo,vy tam tedy máte extrémní počasí.Bílé tmy,supercely,minitornádka,větry silnější jak na Lomnickém štítě,monzuny a já nevím co jsem se to ještě dočetl na epocasi a nevím kde ještě :-) Na to,že jste 200 metrů vysoko docela slušné.Hlavně u těch větrů i kdybych si foukal kompresorem do anemometru (u kterého se opravdu nedá říct že by měřil blbě),tak takový vítr nikdy nenaměřím,ale budiž :mrgreen:

Jinak teda amatérská meteostanice davis VP2 v Třebíči naměřila maximální náraz včera 130 km/h.
Pěkný den z Teplicka :-)
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od Yves »

Kruci písek, teď jsem to sem chtěl psát. :lol: Kolegova stanice včera: 35,8 m/s ... 128,8 km/h. Takže podobně jako ve Znojmě. Maximální intenzita srážek 1440 mm/h.
Naposledy upravil(a) Yves dne 13 čer 2010, 15:24, celkem upraveno 1 x.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
dubnany 189
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2009, 22:07
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoraský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od dubnany 189 »

Michal Geryk píše:
dubnany 189 píše:...Fůkal ohromný větr od Z-JZ nárazy byly i o síle orkánu. Rychlost tak 15-16m/s nárazy 26-32m/s ten větr trval 20 minut...
Prosím, odkud bereš data o větru? Pokud usuzuješ podle subjektivního dojmu, tak se můžeš splést i o víc než 10 m/s...
Díky za odpověď.
Ahoj no beru to podle subjektivního pozorování a vím že se můžu i splést, ale v nedalekém Hodoníně jeden pozorovatel naměřil náraz až 31m/s 113km/h tak u nás to mohlo být podobné.
Pěkný pozdrav z jižní Moravy,konkrétně z Dubňan posílá Jirka
Naděje umírá poslední,užívejte života dokud to jde.
Uživatelský avatar
Petr Malina
Příspěvky: 306
Registrován: 26 čer 2006, 19:18
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Košíky, okr. Uh. Hradiště , 286,7m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od Petr Malina »

Zdravím , tady u más včera večer proběhla bouřka a to silnější velikosti, jeden blesk střídal druhý a jeden okamžik nebe jak kdyby se nechtělo ani zavřít. A jak ostatní píšete vítr jsem naměřil v nárazu 10,8m/s _ srážek spadlo 12,4mm. Tak a dnes aktuálně je polojasno s teplotou 23,4°C _ vítr JV 2m/s .
Ještě vyjádření k předchozím přízpěvkům
Tomáš Prouza píše:
lampet píše: Ptám se Vás, Jak máte řešený zápis hodnot údajů ze stanice? A to denních týdeních a hlavně měsíčních po dnech, Máte nějaké tabulky v exelu, nebo vytvořený grafický program na PC popř. tiskopisy pro ruční zapis. Můžete mě něco poskytnout ať v tom mám pořádek a přehled abych nemusel pracně něco tvořit na PC. Děkuji všem za vaši pomoc a případné formuláře mi prosím zašlete na e-mail lamlampet@seznam.cz
Ještě jednou všem moc dík
No každý to asi má jinak, já jsem si během let vytvořil toto: http://www.meteosvatonovice.unas.cz/Data/2010.xls přičemž za měsíc si z toho spočítám průměry, vytáhnu maxima atd...
Já mám obdobný způsob zapisování jako Tomáš jen oblačnost mám graficky. Ale pokud máte někdo něco lepšího, tak sem s tím bude to jen pro dobrou věc a ku prospěchu nás všech.
Ostatní meteorologické údaje zde stanice Košíky
Aktuální data http://www.pocasi-kosiky.cz/aktualni-pocasi/ - jen při zapnutém PC
Webkamera aktuální snímek http://www.pocasi-kosiky.cz/webkamera/ - jen při zapnutém PC
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od Tom »

Včera i zde nakonec pěkná bouřka náraz větru 14m/s Tuřany tuším 20m/s silnější projevy byly severněji od nás při cestě na Tišnov to musel byt celkem hukot polámané stromy zkroucené bilbordy no ještě že bydlím kde bydlím.Včerejšek v maximu +31.8C pak prudký pokles vlivem bouřky na +18C bouřka trvala asi 2 a 1/2 hodky bleskova show pěkná.
Dnes oblačno a teplota je okolo +22C hned se dýchá líp oproti včerejšímu podvečeru před příchodem bouřky to byl brutus na udýchání teda to jsem měl pomalu problém i já zdarvý sporotvec :D No k těm Dubňanům neřešte to :D :D řešilo se to kdysi už nemá to cenu se tim zaobírat více k tomu nenapíši sem davám video ze včera:
http://testholasice.euweb.cz/Videa.html
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
tak jsem doma. Srážkoměr to přežil, jen si prostě lehnul do rýny, takže nic nenaměřil. Tak jsem ho dneska znovu usadil a nalil tam zdravý odhad toho, co včera napršelo. Taťka z Valtic mi hlásil 5,0 mm, profi stanice v Kobylí hlásí necelých 12 mm, tak se mi tam povedlo dát 9 mm, což tak nějak odpovídá skutečnosti.

Z konzole jsem odečetl maximální náraz větru včera v 20:48 a to 15,0 m/s. Což není nic moc, tak netuším, proč se mi položil ten srážkoměr. No nic. Vyjížděl jsem z Jeseníků cca při 20 °C, dojedu sem na jih a hned vedro 25 °C. Maximum bylo dnes 25,6 °C, polojasno, pěkně. Doma v ložnici skoro 30 °C, protože nikdo nevětral. Tak se to vedro teď snažíme vyhnat. Dnešní minimum 19,0 °C.

Nejzajímavěji se při včerejší bouřce choval tlak, viz obrázek v příloze. Takové skoky jsem ještě neviděl.
Přílohy
tlak.jpg
tlak.jpg (48.68 KiB) Zobrazeno 4924 x
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od Yves »

V pořadí 12. bouřka letošního roku přišla dneska večer na slábnoucí mcs z Rakouska. Asi 15 blesků, jenom CC a to jenom z dálky, nejbližší blesk kolem 5 km. Napršely 3 mm a teplota se ve 21:09 propadla už na 14°C. Máme zataženo a trvale slabě prší po bouřce. Juj, tak teď ještě hřmí. Dnešní maximum kolem 19,5°C. Docela vydatný víkend. Srážky letos poskočily zatím na 306 mm.
Ve 21:13 všechno jinak, z ničeho nic opakovaný CG necelý 1 km ode mě, pěkná zvláštní řacha. Velice pozoruhodné.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
CtiborV
Příspěvky: 648
Registrován: 21 led 2008, 21:51
Meteostanice: Lacross WS 2350
Bydliště: Řídeč, okr. Olomouc, 300 m.n.m, střední morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od CtiborV »

Zatímco 40 km jižne od nás řádila pekelná MCS superbouře spojená z 3 supercel,tady po neskutečném vedru nejdříve začalo lehce pršet a blýskat se. Pak přešlo jedno jádro asi 10 km jižne od nás, se slušnou bleskovou aktivitou. Pak nás přešlo další jádro pouze ve formě silnějšího deště, ale nice extrémního, potom už jen lehce pršelo.
V řeči čísel: napršelo 15 mm do dnešního rána, vítr takřka žádný, nejsilnější náraz 8,8 m/s byl někdy ráno ještě v teplém sektoru. Vůbec mi takové extrémní bouře nechybí, stačila mi jedna supercela minulý rok :).

Dnes ráno dusno , zataženo stratem, potom se oblačnost částečne protrhala. TMax 22,6 °C(o 10 stupňů méně než včera), TMin příjemných 15,5 °C.
Maximální náraz byl před chvíli z východu 9,2 m/s a zaslechl jsem hřmění. Aktuálně 16,3 °C.
Z Řídeče (300 m.n.m) u Šternberka v podhůří Nízkého Jeseníku . Aktuální data a statistiky : https://ctiborvenus.eu/pocasi
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od Vichr »

Zas nestačím zírat, co se děje :o. U nás včera v krátké bouřce napršely 3 mm a po zbytek noci byl klid. Dnes bylo celý den zataženo vrstevnatou oblačností s občasným slabým deštěm. Po 18. hodině náhle začalo hřímat, čemuž jsem zpočátku nechtěl ani věřit, ale skutečně přišla bouřka. Projevy bouřky byly nevýrazné, ale napršelo víc než včera a prší dál i po bouřce. Teplota vzduchu oproti včerejšku klesla o 10 stupňů. Nyní je venku 15.

Zdravím
Vichr
RNDr.
Příspěvky: 206
Registrován: 23 říj 2009, 20:44
Meteostanice: DAVIS VANTAGE PRO 2
Bydliště: Uhrovec - SZ slovensko, meno: MARKO, vek: 15

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od RNDr. »

čaute, no máme aktuálne 3 búrku z neskutočným lejakom, cez 2 búrku mala intezita zrážok 140,4 mm/hr a nad 58 mm/hr sa to držalo 2 min. akt.intezita 80,6 mm/hr a hromi krásne jeden bol fakt hlučný jak sonický tresk :twisted:
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od Michal Geryk »

Mám už třetí den v řadě s bouřkou ;-) . O té sobotní se mluvilo a psalo až až (a hřmělo ještě v neděli po půlnoci), další dorazila včera před půlnocí (jeden výboj byl přímo u paneláku a následovala rána jak z děla :mrgreen: ) a od té doby až do teď slabě bouří a prší (krátkodobě až přívalově) docela často.

Jinak včera přes den bylo skoro zataženo (Sc), odpoledne přechodně až polojasno a příjemně se ochladilo (foukalo od SV) ;-) .

Tmax včera +22°C.
Tmin dnes +14,5°C.
Srážky za 24h 10 mm.

Výhled je stále spíše chladný a často deštivý, ale povodně (ani „bleskové“) snad nebudou :? .
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
V neděli polojasno, slabý severní vítr, odpoledne neskutečné dusno maxima 23°C.
Přesně o půl noci přišla bouřka a několik přeháněk.
Ranní minima 14,1°C.
Dnes po půl osmé ráno náhlá přeháňka, právě jsem chtěl jít změřit srážky (dcera se mi smála, že to dnes nebudu mít přesně a jako zázrakem přestalo, srážky 14,4 mm.
Sotva jsem přišel domů další přeháňka, za červen již 79,6 mm, od začátku roku 472 mm.
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od Yves »

Co na ty srážky posledních dní říct? Přes supercelkou jsem měl 271 mm, dneska ráno vstanu a srážkoměr v noci dotočil na 347,4 mm. To je 76,4 mm za necelé tři dny. Červen má u mě přesných 104 mm. Už to začíná být docela citelný nadprůměr. V noci chodily jednotlivé srážky, v 6:10 mne dokonce vzbudil poměrně solidní hukot, lilo jak z konve. Začíná to být i na tu naši řeku trochu moc. http://hydro.chmi.cz/hpps/popup_hpps_pr ... eq=2505291 Nemluvě o tom, co předvádí na severovýchod situovaná Oslava. http://hydro.chmi.cz/hpps/popup_hpps_pr ... q=20491235 To nejsou žádné potoky na nějaké skákání o 2 povodňové stupně za hodinu. Je vidět, že tady spadlo za poslední dny opravdu dost srážek. V 9:10 skoro zataženo, dotichlo poslední mrholení, 13,5°C.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
včera kolen 21h od JZ došla velice zajímavá blýskavice, pak se objevovalo i hřmění a nakonec přišla vcelku pěkná bouřka, hřmělo spíš méně ale blesků, převážně asi cc, bylo plno. Jelikož spím přímo pod střešním oknem, tak jsem viděl vždy oslnivě bílé světlo, pak pár sekund absolutní tmy, jak bylo oko oslněné a pak nějaké brumlání z dálky (výšky). Další bouřka, opět podobná ale slabší, přišla cca v 1 h ráno. Celkem napršelo jen cca 7 mm (srážkoměr už měří :-)). Ráno příjemně a teplo 16,3 °C, oblačno, aktuálně 18 °C.

V Brně ale zataženo s kapkáním a jen 15 °C. Zajímavé.
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od dobrmanek »

Velké dík L. Rongemu za pomoc ;). Díky němu konečně přispěji svou troškou i já.


V sobotu jsem byl pln očekávání, ale to se začlo naplňovat až ve večereních hodinách. Vzhledem ke vzdálenosti bouřek jsem se průběho odpoledne pokoušel sem tam něco točit, ale s nevalným výsledkem. Po 17 h jsem začal sledovat bouřku, která postupoval z Jeseníku na východ. Z pohybu a ze struktury jsem usoudil, že by to mohla být supercela a doufal, že nic nezakryje výhled. Výsledkem je timelapse overshooting top: http://www.youtube.com/watch?v=3xbgjfD_ffQ. Poté již značně zmohutněla oblačnost před touto bouři a bylo v dané chvíli po zábavě. Dle vývoje jsem usoudil (bohužel o něco později), že pojedu ke Kaménce na kopec, odkud je výborný výhled na celý sever. Těžce obtěžován komáry jsem pozoroval bouři, která neprodukovala až tak moc blesků, ale základna se začala pěkně vařit. Nevím jestli to byla tromba, vzdálenost je příliš velká a kontrast nebyl až tak výrazný :(. O pár deci krve lehčí jsem potom doma čekal co vlastně přijde od západu. Již za tmy jsem opět vyjel, ale tentokráte na Tršlovec, kde jsem pozoroval příchod bouří od západu. Na čele s jistou pravděpodobností postupovala LP supercela. Po přechodu její základny začly padat cca 1 cm velké kroupy, ale nepříliš hustě, srážky nebyly nikterak silné a vítr na stanici ukázal jen 3,6 m/s což bylo i max za celý den. Od západu se již nasouvala samotná MCS, která produkovala obrovské množství CC blesků a i několik CG. Nejbližší úder odhaduji okolo 1 km na této MCS, ještě krátce padaly kroupy okolo 0,5 cm. Srážky za den 16,3 mm

Fotogalerie z celého dne:
http://dobrmanek.rajce.idnes.cz/bourky_12.6.2010/

Dnes okolo 1 h se začlo od jihu blýskat a první bouřka zasáhla Větřkovice naplno. Nejbližší úder byl cca km daleko, krásná rána, poté spíš už jen CC. Po té krátce ještě pršelo, ale už výrazně slaběji. Východně procházela bouřka a zkoušel jsem točit blesky na video což se podařilo. Většina blesků byla CC, žádný vyloženě blízko. Od zhruba 7 h chodí jedna bouřka za druhou, takže chvílemi je to zajímavé, ale byla mlha, takže jsem nic neviděl :?. Teď se sice zvedla, ale zase nejsou bouřky, jen prší. Srážky od půlnoci 17,8 mm.
Naposledy upravil(a) dobrmanek dne 14 čer 2010, 20:03, celkem upraveno 1 x.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2010“