Aktuální počasí - březen 2010

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od Adi »

Ahojky

Takhle, podle očekávání pár kapek a ráno teplé - na 10 stupních, Tomášovo minimum, které bral jako teplo, já bych už vnímal jako normální stav :mrgreen: Přes den proměnlivá, kupovitá oblačnost, zejména dopoledne ještě foukalo, maxima na 13, nyní 8, takže stále poměrně teplo.

Geryku, v Porubě jsem bohužel nebyl, pracoval jsem na domku, omítky hotové, vymalováno - aspoň v jedné malé části. Tři děti, tedy už dorostence, (Všichni už jsou 13 + - tedy zřejmě mimo tvůj "viděný" rozsah věku potomků onoho pána ) - nebo i mládež mám, ti byli však na "křesťanské" chatě u Oder, stran autíčka - mám paradoxně k početnosti své rodiny jedno z nejmenších, co zde jezdí - Matízka :mrgreen: Jestli jsem slušný pán, za volantem málokdy :mrgreen: , to už musí posoudit jiní :wink:
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od Michal Geryk »

Adi píše:...Geryku, v Porubě jsem bohužel nebyl, pracoval jsem na domku, omítky hotové, vymalováno - aspoň v jedné malé části. Tři děti, tedy už dorostence, (Všichni už jsou 13 + - tedy zřejmě mimo tvůj "viděný" rozsah věku potomků onoho pána ) - nebo i mládež mám, ti byli však na "křesťanské" chatě u Oder, stran autíčka - mám paradoxně k početnosti své rodiny jedno z nejmenších, co zde jezdí - Matízka :mrgreen: Jestli jsem slušný pán, za volantem málokdy :mrgreen: , to už musí posoudit jiní :wink:
No já tam viděl rodinku v červeném Citroenu s karvinskou SPZ a s nápisem Orlová - Lutyně nad SPZ... :D
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od Jan Pícha »

Zdravím
Tak včera přes den skoro zataženou vysokou oblačností teplota se vyšplhala na necelých 19°C.Večer bouřka,později silný déšt s větrem (max 14,3 m/s) Srážky 7,2 mm.Dnešek o poznání horší občas deš´tová přeháňka,srážky 2,2 mm,maximum pouze na 12.

Dnes jsme s kolegou strormem_icem zdolali pobočku Praha - Komořany a Ústí nad Labem Kočkov,takže dnešní den byl opravdu meteorologický.V Komořanech poměrně hojné množství celebrit :D
Pěkný den z Teplicka :-)
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od Vichr »

V Č. Budějovicích padla dvacítka ve čtvrtek i v pátek. Ve čtvrtek bylo dokonce tepleji - Tmax. 21,4, v pátek "jen" 20,3. Dvacítky v březnu se u nás v posledních letech vyskytly několikrát. 18.března 2004 bylo v maximu 22,6. Ale na včerejší Plzeň stejně nemáme :o
Včera v půl sedmé se hnala bouřka severně od Č. Budějovic, nakonec došlo na Alladinovu předpověď a do rána nespadla ani kapka. Dnes během dne bylo oblačno, přechodně polojasno, odpoledne se vyskytly slabé přeháňky. Před šestou večerní jsem ze zahrady na Českokrumlovsku viděl první letošní duhu a těsně před setměním slyšel první zahřmění ze vzdálené bouřky. Hezké počasí :)

Zdravím
Vichr
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od Tom »

Měl bych dotaz jak je to s udáváním nárazu větru od kdy se udává náraz větru na profistanicích od nejmenovaného uživatele jsem si přečetl je bezvetrie sem tam pride naraz 2-4 ojediněle 5km/h což mě přijde docela srandovní toto udávat jako nárazovou rychlost s tím jsem se nesetkal:D :D

K počasí .Venku je polojasno a teplota +4C
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
Teplota včera vystoupila na 14°C, skoro zataženo celý den, vyjasnilo se večer.
Včera jsem letos poprvé viděl na hnízdě párek čápů, většinou přiletí nejdříve sameček a za pár dní samička.
Minima 1,8°C, nyní v 8:00 SELČ je 5°C.
Ráno od pěti do půl sedmé byla slabá přeháňka, jen 0,3 mm.
Naposledy upravil(a) dědahvězdář dne 28 bře 2010, 10:28, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od kocurekp »

Sobotní maximum tady vylezlo na 13,5°C, přes den bylo oblačno, odpoledne se vyjasnilo na polojasno. Ze dvou přeháněk spadlo 1,2mm. Dnešní minimum 5,8°C a ráno je oblačno. Jak se vyvedla akce "ze sklepa do sklepa"?
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
[quote="Tom"]Měl bych dotaz jak je to s udáváním nárazu větru od kdy se udává náraz větru na profistanicích od nejmenovaného uživatele jsem si přečetl je bezvetrie sem tam pride naraz 2-4 ojediněle 5km/h což mě přijde docela srandovní toto udávat jako nárazovou rychlost s tím jsem se nesetkal:D :D

NÁVOD PRO POZOROVATELE METEOROLOGICKÝCH STANIC ČHMÚ Ostrava
Přílohy
Nárazovitý vítr.png
Nárazovitý vítr.png (77.79 KiB) Zobrazeno 7972 x
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od Tom »

Dědahvězdář díky za info budu udávat náraz větru až od 11 m/s jako na Chmi Dnes je po ránu pěkně ale oblačnost se začíná poměrně rychle vyvíjet zatím je to vyšších pater cirry ale sem tam se dělá Cu ale ty rychle rostou bude to asi jako včera ráno skoro jasno a po 10 hodině už rychlý nárust oblačnosti. Teplota je okolo +11C fouká od SZ teď do 5 m/s tlak 1011hpa

Pozor na čas byla změna :D :D :D :D :D na letní
Naposledy upravil(a) Tom dne 28 bře 2010, 10:31, celkem upraveno 4 x.
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od Jan Pícha »

Zdravím
Tak včera večer stihla teplota klesnout na 3,2°C postupně většinou zataženo.Ráno o půl sedmé mě vzbudila silná dešťová přeháňka,která byla krátká ale hodila alespoň 0,6 mm.Nyní tu máme skoro zataženo,teplota na 7,1°C,vlhkost 85%,tlak 1011,8 hPa,vítr 0,4 m/s z JV.
Pěkný den z Teplicka :-)
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od storm_ice »

huj včera velká oblačnost oblačnost (ráno a od odpoledne) ráno a večer slabý až mírný déšť. Tmax 13,4°C Tmin 5,2°C, Vítr Jz-Z 2-7 m/s s nárazy až 11 m/s, srážky Obrázek 1,0 mm, v pátek 9,8 mm.

Aktuálně 13:00 oblačno ObrázekObrázek 11,4°CObrázek Jz 3 m/s

jinak jak již psal kolega, včera jsme zavítali do phy a pak rychle z5 do UL prohlídka pěkná, ale příště to chce asi jen do phy, bo pak ty nervy s busem aby člověk stihnul vlak ...
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od Flames »

storm_ice píše: jinak jak již psal kolega, včera jsme zavítali do phy a pak rychle z5 do UL prohlídka pěkná, ale příště to chce asi jen do phy, bo pak ty nervy s busem aby člověk stihnul vlak ...
..No vida a já myslel,že jsem tady jediný,kdo nemá auto :) ale stihli jste toho opravdu dost.Já letos vynechal,tak snad příští rok.Co se týče počasí,je oblačno,skoro zataženo.Při slunečním svitu je příjemně,i přes čerstvý vítr.Zesilují přeháňky,v 13,45 hod už tady stejně jako včera padaly ledové kroupy,teplota +7+8 st,teď je dnes zatím nejméně oblačnosti-polojasno a +9 st.
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od dobrmanek »

Dopoledne polojasno a protože jsem byl uprostřed lesa, vůbec jsem nesledoval dění na obloze a podle ranního GFS, to na nic nevypadalo. Když už jsem pomalu končil, tak jsem viděl skrz mezeru, že se asi něco děje. Když jsem vyjel z lesa, byl jsem překvapen, kolik je na obloze cu con a dokonce i pár cb. Jedno cb nakonec přešlo přes Větřkovice, ale nebylo el. aktivní a spadlo jen pár kapek. Po přechodu tohoto cb došlo k postupnému rozpadu, ale na zadní straně naopak mnohutně narůstal cu con a nakonec přenádherný pileus přes celý oblak. Konečně první trochu "bouřkový" den. V noci krátce pršelo s úhrnem 0,3 mm a dokonce teplota spadla pod nulu na -1 °C. Dnešní max 13,2 °C, aktuálně 7,4 °C a bezvětří. Kdybych dodržoval přesně definici co je nárazový vítr, tak bych se pomalu neměl čím chlubit, asi tak :wink:, takže teď to neřeším. Až bude někdy 10 m stožár a na něm anemometr, tak to bude jiného.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
no od pátku nám tu nekapla ani kapka, resp, kapka ano ale srážkoměr na to nic neříkal. Jinak sobota, ač to v týdnu vypadalo na déšť a zataženo, byla spíš polojasná a vcelku příjemná (maxima lehce přes 16 °C), takže se ze sklepa do sklepa dobře chodilo :D . Dnešek střídavě oblačný až skoro jasný. Beze srážek. Minimum 4,5 °C, maximum 15,8 °C.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od Tom »

Šlo jen o to že pokud je bezvětří-vánek a ukáže se náraz na stanici 2-5 km/h asi to nemá cenu zmiňovat jako nárazová rychlost.Taky udávám třeba náraz nad 7 m/s má to přeci jen už nějaký smysl aha pozor nárazy už májí nějaký vliv na činnost ale tak nízké hodnoty asi nemají smysl u toho nárazu udávat pod 5 m/s bych já osobně udával jen průměrovou rychlost:D :D nic radši to tu nebudu zahlcovat :lol: P.S. byl jsem upozorněn kolegou že náraz a nárazovitý vítr není to samé jsem si nevšimnul šlo mě o náraz větru :D

Dnes bylo hezčejc oproti včerejšku slunce svítilo celkem dost no maximum mám +15.9C zdá se mě to hodně tak uvídím co tam hodí Tuřany zítra vždy se vlezu do + 0.7C tak nevím co to při pohledu z okna bylo nad Brnem více oblačnosti tak možná tím vítr slabý až mírný do 6m/s
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2010“