Aktuální počasí - březen 2010

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
TomasBurt
Příspěvky: 76
Registrován: 06 led 2007, 18:23
Bydliště: Nejdek (Krušné hory) 584 m n.m.

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od TomasBurt »

Jak je to vlastně s předepsanou výškou umístění teploměrů v zimě? Pokud napadne metr sněhu, má se budka vytáhnout o 1 m výš? Posílám fotku jak to vypadá, když na klimatologickou stanici ČHMÚ spadnou 2 m sněhu. Chtěl bych vidět výsledky z toho zahrabaného srážkoměru... :D
klimatologická stanice ČHMÚ.jpg
klimatologická stanice ČHMÚ.jpg (27.74 KiB) Zobrazeno 5216 x
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od Jan Pícha »

Myslím,že kdyby byla hustší síť meteostanic na horách a v horských údolích tak bychom se ještě divili,na kolik kde dokáže teplota spadnout.Na Teplicku do 400 metrů je již téměř po sněhu,nicméně čím výš tak tím víc sněhu rapidně přibývá a na Cínovci (880 m) je 101 cm sněhu.
K počasí zde
Po nočním sněžení,které přechodně ve 2 hod po rozfoukání větru přešlo v déšť napadlo cca 10 cm sněhu,který do rána v důsledku deště stihl dosti slehnout.Vodní hodnota z této fronty zde činí 12,2 mm,meteostanice Cínovec dokonce 22 mm.Během dne občasná slabá sněhová přeháňka,teplota kolem 1°C,Odpoledne přechodně zesílil vítr na maximální hodnotu 13 m/s.
Aktuálně: Zataženo,teplota 0,5°C,vlhkost 80%m¨,vítr JZ 2,2 m/s,srážky 12,2 mm
Pěkný den z Teplicka :-)
RNDr.
Příspěvky: 206
Registrován: 23 říj 2009, 20:44
Meteostanice: DAVIS VANTAGE PRO 2
Bydliště: Uhrovec - SZ slovensko, meno: MARKO, vek: 15

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od RNDr. »

Ty kokos tak to je niečo :shock: :shock: :shock: :shock: kde to je aká stanica ??
Uživatelský avatar
TomasBurt
Příspěvky: 76
Registrován: 06 led 2007, 18:23
Bydliště: Nejdek (Krušné hory) 584 m n.m.

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od TomasBurt »

Tu fotku jsem našel na stránkách pobočky ČHMÚ - Ústí nad Labem. Podle těch typických keřů v pozadí a množství sněhu bych to tipoval na nějakou krušnohorskou stanici v působnosti právě této pobočky. Že by Fláje ??? Jestli někdo znáte správnou odpověď, sem s ní :D
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Počasí děs a běs.Pořád padá,v noci 6 cm přes den jen slabě tálo,kolem poledne silná přeháňka s dalšími 2 cm sněhu.Bílo i ve městě na stromech a teď večer zase padá..Včera parádní přeháňky,ale v březnu to netěší…Teploty blízko kolem nuly.
Kdybych neviděl předpovědní mapy,asi bych už rezignoval.Doufám,že do dalšího ochlazení to už roztaje aby případný nový sníh padal jen na holou zem.Takhle máme 5-15 cm starého sněhu s 5-10 cm sněhu nového.Vánoce by měli být v březnu…
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od Yves »

Večer ve 22 hodin jsem se dočkal sněhové vlny v Brně. Napadlo možná něco přes 1 cm, docela chumelilo, teplota asi jemně nad nulou. v Třebíči napadlo několik cm, tipl bych kolem 3-4 cm. Přes den v Brně pár vloček, sníh zmizel, ojediněle ve stinných místech něco zbylo. Maximum určitě přes 3°C. Podle nového sněhu na stanicích ČHMÚ na Vysočině napadlo kolem 6-10 cm a sněhová pokrývka je tam v drtivé většině mezi 20 a 30 cm. Já vyloženě nečekám povodně, ale jestli i nahoře míní být 10°C, tak trošku hladina poleze. V Třebíči od poprašku, který napadl asi teď někdy navečer, až po starý sníh a dvě nové vrstvy na něm, čili cca přes 15 cm, ale to je asi jenom ojediněle. Za městem však asi všude. Nyní prozatímní konec zimy a trošku tepla. Těším se.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od Tom »

Pár snímků z dneška byl jsem běhat tak je to jen mobil takže kvalita horší.Teplota klesá opět pomalu k bodu mrazu....
http://testholasice.euweb.cz/Fotogaleri ... 6.jpg#foto
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od Vichr »

V Č. Budějovicích se v posledních dnech drží poměrně vysoké teploty (narozdíl od konce minulého pracovního týdne). V noci na dnešek zřejmě pršelo (nesledoval jsem, ráno mokro), teplota vůbec neklesla pod +3 st. Teprve ráno se za prudkou smíšenou přeháňkou ochladilo k +1, během dopoledne následovaly další smíšené přeháňky. Odpoledne T max. opět mezi +4-5 a ustávání přeháněk. Aktuálně oblačno, +2, mírný vítr se stáčí od severního k západnímu. Sníh ve městě a blízkém okolí není. Na okolních kopcích (kolem 500 m.n.m.) leží slabá vrstva v řádu několika centimetrů.

Přeji hezký den
Vichr
Uživatelský avatar
kapr
Příspěvky: 3529
Registrován: 15 bře 2009, 11:09
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2+. Srážkoměr Stratus
Bydliště: Buchlovice, okr. Uherské Hradiště, Zlínský kraj, 265 mnm.

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od kapr »

Buchlovice 270mnm
Počasí: Skoro zataženo, od západu sem směřují ještě nějaké srážky
Oblačnost: Altostratus, Stratocumulus
Teplota: -0,4°C
Vítr: mírný JJZ 3m/s
Tlak: 1027,6hPa, mírný vzestup
Vlhkost: 72%
Rosný bod: -5,0°C
Srážky: 1,8mm/ 3cm sněhu
Sněhová pokrývka: ráno 6cm sněhu
Tmin/Tmax: -0,5°C(teď večer)/ 4,9°C
Včerejší průměrná teplota: 0,8°C
Průběh počasí: po ránu zataženo po nočním sněžení, při kterém připadly od včerejší výrazné přeháňky 3cm těžkého mokrého sněhu, pokrývka ráno 6cm, ale při zvyšující se teplotě dopoledne sníh většinou postupně roztál, teplota z ranních 0°C stoupla při malé oblačnosti postupně až nad 4°C, odpoledne začala opět klesat při malé oblačnosti a nyní už je pod nulou, blíží se ještě nějaké sněhové srážky. Vítr foukal během dne i čerstvý SZ, k večeru se stočil na JZ.
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od fractal »

TomasBurt: To só ale betelné fotky!

Jinak dnešek opět zatažený a celkem větrný (běžně kolem 7 m/s), v maximu 5,5 °C, ale pocitově nic moc. No od čtvrtka už snad bude lépe. Tlak v posledních dnech jako na houpačce. Já být jím, tak je mi blbě :-).
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od Michal Geryk »

Včera opět byla pěkná kupovitá oblačnost se slabými a s jednou večerní silnější sněhovou přeháňkou. A opět foukalo (náraz 12 m/s).
V noci chumelilo a tak teď ráno máme nové 1 až 2 cm sněhu - všude bílo... :? Manželka řekla, že už je to "ohavné"... :lol:
Aktuálně slabounce sněží.

Tmax včera +4,5°C.
Tmin v noci -1°C.

Kam se chystáte na "Den otevřených dveří ČHMÚ"? Já přemýšlím o Porubě nebo Brnu (tam jsem ještě nebyl) - snad se tam s někým z vás setkám... ;-)
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od Adi »

Ahojky

Centimetr nového sněhu, stále slabě sněží, teplota na 1 stupni pod bodem mrazu. Sněhu v stinných místech do 3-4 cm, jinde zmíněný 1.
Stran oné březnové zimy, hoši nekamenujte mně :mrgreen: - byla fajn, akorát mohlo být více srážek, resp. více sněhu. Zde je to rozhodně lepší, než předčasné jaro, kdy je přes deset a všude onen ohavný prach z cest, kterého si ještě užijeme až až, než technické služby ho uklidí (nejdříve za měsíc. :evil: )

Ono možná až moc teplé počasí právě začne, pokud znám dobře tyto situace, tak nebude ani moc pršet a bude se prášit. :| Stran hor dobře, (mimochodem moc pěkné fotky :-) ), neboť tam je vskutku vrchol zimy s maximy sněhové pokrývky. Díky tomu je tam sněhu, resp. vody zatím relativní dostatek, vzhledem k spíše suchému počasí žádné velké povodně nehrozí.
U nás to aspoň proschne a pokud nebude tak dlouhé suché období jako vloni, bude jen dobře :wink:

Stran dne otevřených dveří - asi "tradičně" do Poruby, vícekrát jsem se chystal na stanici na Lysé Hoře, ale jaxi jsem tam zatím nedošel. Ve hře pro mně je i stanice Červená u Libavé :wink: , avšak tam jsem zabloudil i bez dne otevřených dveří a tamější personál byl velmi vstřícný :wink:
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od kocurekp »

Ahoj,
včerejší rozpětí 0,2 - 3,6°C, takže už nemrzlo, dnes ráno minimum +1,7°C, aktuálně +3,7°C. Jsem na to oteplení zvědav, jestli bude trvalejšího charakteru. Mohlo by - manželka už taky nadává... :mrgreen:
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
Celý včerejší den slabé sněhové přeháňky, Sluníčko nebylo vidět, max. 4°C.
V noci pokles na -1,9°C. Nový sníh se rozpustil ( vodní hodnota 0,3 mm ).
Sněhová pokrývka u nás nesouvislá, okolní kopce jsou pořád bílé.
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od kocurekp »

Teď ve 12:30 jsme na +7,4°C při skoro zataženu, dokonce se na desetinku shodujeme s Podivínem... :wink:
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2010“