Aktuální počasí - březen 2010

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Včera po většinu dne zataženo s mokrým sněžením, chvílemi padal i déšť se sněhem. Ráno na nule, přes den do 2 nad ní, večer opět slabě nad nulou, čerstvý sníh se však na zemi držel. Čili se sněhem je to tak, že máme 3-4 cm totálně promoklého sněhu.
V noci opět sněžilo, k ránu patrně již srážky smíšené. Během noci se oteplilo a tak v 7 hodin jsme měli 2 stupně. Aktuálně je zataženo a stupně 3, taková mírná obleva, jak už zde zaznělo. :mrgreen:
Včera jsem jel do Brna po nové dálnici, dá se udělat za 2 hodiny, s popojížděním kolem 2,5 hod, což je skvělý čas, bez zvláštního honění auta. Počasí - u nás mokrí sněžení a spovislá pokrývka, za Velkým újezdem již jen občasné srážky, mrholení a sem-tam z mraků vykukovalo slunce. Tak tomu vydrželo do brna, sníh jen nesouvislý a jen místy, Drahany a vrcholky kopců byly však bílé. V Brně bylo podstatně tepleji - okolo 5 nad nulou. Večer jsme jeli na Frýdek a tak za Novým Jičínem přechod do souvislé sněhové pokrývky a pod Beskydami regulérní zima se sněžením, zasněženými stromy a kaši na cestách. Večer v Orlové cesty jen trochu zasněžené, a jak jsem již zmínil - rozmoklý sníh všude.

zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2350
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Jihovýchodní Podkrkonoší stále návratu zimy odolává - noční teplota neklesla dnes pod nulu, Tmin +0,7°C. V noci se střídalo sněžení s deštěm, celkem spadlo od včerejší 21. hodiny 3,5 mm srážek. Většina spadlého sněhu roztála, na trávě leží rozmoklá břečka. Momentálně v 9:20 je teplota +2,9°C, tlak se stále drží na 1012 hPa. Zataženo St, As, Ac - momentálně beze srážek, jinak slabý déšť. Vítr S do 4 m/s.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Zde včera většinou zataženo,se sněhovými či krupkovými přeháňkami,které vytvořili cca.centimetrový popřašek na vrstvě starého sněhu,která má výšku do 15cm -viz http://hrdla3.rajce.idnes.cz/13.3.2010/ .Teploty kolem nuly,dopoledne slabě pod ní(do -1st.) a odpoledne slabě nad(do +1st.)Dnes opět zatažená obloha a pár krupkových přeháněk s tím rozdílem,že dnes teplota po dvou týdnech nespadla pod nulu ani v noci(Tmin +0,5st.)Aktuálně v 10.15 je zataženo,teplota +0,8st.V noci ještě foukal poměrně silný Z vítr 30-40km/h a v nárazech až 60km/h.Přeji pěkný den.
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od dobrmanek »

Adi: Já jsem taky cestoval po jižní Moravě :wink:.
Moje cesta směřovala přes Brno, Břeclav až kousek za Znojmo (Lukov) a zpět. Celkem velké překvapení bylo až za Znojmem. V okolí Znojma bez sněhu a když jsme směřovali o pár metrů výš směr Lukov, tak celkem brutální změna. Bílo, slabé sněžení a silný vítr. Mezi Mašovicema a Podmolím cesta jen jedním pruhem nebo spíše proražená závějema, takže bylo veselo, ale uspěšně jsme dojeli do cíle. Na zpáteční cestě drobně pršelo a kousek na sever od Vyškova poletoval sníh. Včerejší max 3,7 °C, min -0,3 °C, srážky za dva dny 0,6 mm. V noci slabá sněhová přeháňka, takže po ránu bílo, ale nadnulové teploty udělaly svoje a nyní sníh již nesouvisle. Teplota v maximu 4,9 °C, ranní min 0,4 °C, skoro po celý den bezoblačná škvíra nad Vítkovskem a teď se do ní dostalo slunko, takže je krátce slunečno a větrno, vítr v maximu 6 m/s, teplota 4,4 °C.

Dnes na družicových snímcích jsou patrné vlny. Co si o nich myslíte, není ten jen nějaká chyba ve zobrazení?
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2350
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od Tomáš Prouza »

dobrmanek píše:Dnes na družicových snímcích jsou patrné vlny. Co si o nich myslíte, není ten jen nějaká chyba ve zobrazení?
Kdyby jsi sledoval pravidelně Orgoblog, pak by jsi věděl, že na nás zlí Američané (toužící po ovládnutí světa) právě používají svojí meteorologickou zbraň a vytváří tzv. haarpové vlny (bohužel jsem se už nikde nedozvěděl, jak mají fungovat). Konec ironie - když si pustíš animaci, jasně na ní uvidíš, že vlny kopírují směr proudění (jsou na něj kolmé). Jedná se tedy o obyčejnou orograficky podmíněnou deformaci proudění a oblačnosti, i když dnes na neobyčejně rozsáhlé ploše od Beneluxu až do Rumunska.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od dobrmanek »

Tomáš Prouza píše:
dobrmanek píše:Dnes na družicových snímcích jsou patrné vlny. Co si o nich myslíte, není ten jen nějaká chyba ve zobrazení?
Kdyby jsi sledoval pravidelně Orgoblog, pak by jsi věděl, že na nás zlí Američané (toužící po ovládnutí světa) právě používají svojí meteorologickou zbraň a vytváří tzv. haarpové vlny (bohužel jsem se už nikde nedozvěděl, jak mají fungovat). Konec ironie - když si pustíš animaci, jasně na ní uvidíš, že vlny kopírují směr proudění (jsou na něj kolmé). Jedná se tedy o obyčejnou orograficky podmíněnou deformaci proudění a oblačnosti, i když dnes na neobyčejně rozsáhlé ploše od Beneluxu až do Rumunska.
Animaci jsem si spustil, ale právě ta plocha mne celkem zarazila a proto taková otázká :wink:, dík za odpověď.

Mimochodem, zítra by se mohlo objevit pár výbojů, pravděpodobnost je celkem slušná.
Naposledy upravil(a) dobrmanek dne 14 bře 2010, 18:02, celkem upraveno 1 x.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od Yves »

Dneska zataženo, jen přechodně oblačno. Ráno slabě sněžilo, během dne spíše jenom poletování, možná v tom byly i kapky, odpoledne na chvíli několik krupek. Minimum bylo nadnulové kolem +1°C, maximum +3°C. Vítr opravdu čerstvý místy přes 10 m/s. Sníh dneska nadále mizel, výhled nad Okříšky na Brtnickou vrchovinu (600+ m n.m.) je ale nadále beznadějně bílý a bylo vidět, že tam sněží o poznání více. Ještě do úterního večera asi na Vysočině citelně připadne, v Třebíči už to asi bude sněžení bez tvorby nějaké výraznější pokrývky, no a potom ve středu deštík. V 17:15 je skoro zataženo, beze srážek a +2,5°C.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
storm_ice
Příspěvky: 5604
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od storm_ice »

huj včera zataženo, kolem poledne občas sněžení, odpoledne pak slabé dešťové přeháňky, přechodně skoro zataženo. Tmax před půlnocí 4,5°C Tmin 2,2°C, Vítr Z-Jz 2-7 m/s s nárazy až 11 m/s, dnes ránu již bez sněhu (až na pár zbytků někde)

Aktuálně 17:00 zataženo, občas slabý déšť ObrázekObrázek 5,0°CObrázek Jz 5 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Instabiliter
AMS
Příspěvky: 96
Registrován: 04 úno 2009, 20:07
Bydliště: Toužim (okr. Karlovy Vary) 600 m.n.m.

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od Instabiliter »

Tak dneska větrno, zataženo se slabým sněžením, k večeru sílícím. Sníh v Toužimi leží ve vrstvě 1-10 cm, ten 1 cm mám na mysli vrstvičku co napadla během dnešního dne. Do rána může i přes těch 5 cm připadnout. Když tak koukám na ten radar, co pak se to k nám od severu blíží. :twisted:
Včerejší den jsem vyrazil s kámošem na místní kopec, Třebouňský vrch (824 m.n.n) podívat se jak je to se sněhem a opravdu tam leží mezi 35-55 cm sněhu na místech mimo vliv větru. vzal jsem i 40 cm metr, občas ale ani ten nevystačil. Zde fotky: http://picasaweb.google.com/instabilite ... nak1332010#
Udělali jsme i řez sněhovou vrstvou a dokonce jsme dole našlo ledo-firnovou vrstvu ještě z prosince. Vrstvy z jednotlivých níží během ledna a února byly ale málo patrné, hlavně díky oblevě, kdy sníh zledovatěl, zato březnový čerstvý sníh byl dobře poznat a šel sundat jako slupka. :wink:
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od Tom »

Maximum se dostalo dnes na +6.5C vítr stále mírný/čerstvý s nárazy k 10m/s.Odpoledne ale jen na chvilku vykouklo slunce jinak skoro zataženo bezesrážek
Uživatelský avatar
CtiborV
Příspěvky: 648
Registrován: 21 led 2008, 21:51
Meteostanice: Lacross WS 2350
Bydliště: Řídeč, okr. Olomouc, 300 m.n.m, střední morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od CtiborV »

Já dnes taky trochu cestoval, ne příliš daleko ale spíše do vyšších poloh. Od poloh 500 m.n.m je všude bílo 5cm a sněží, pod těmito polohami je spíše obleva.
Maximum zde vylezlo na +4,3°C. Srážky 1mm, těžko se měří při silném větru...
Už zde 2 dny fouká docela čerstvý západní až SZ vítr, nejvyšší náraz zatím 13 m/s v poledne. Kolem 19h vítr na čas ustal, ale už teď zase fouká okolo 7 m/s. Anometr jsem si dal konečně na střechu tak hodnoty se konečně blíží reálu, a navíc jsem meteostanici napojil napřímo z čidlem, takže nárazy větru se "neztratí". Začal jsem používat weather display, ale program je dost šíleně udělanej a vyzná se v tom jenom to prase...
Ale těžko říct co je lepši na mou stanici...(testovací stránky mám na http://ctibor.borec.cz/pocasi ).

V polovině týdne nás čeká docela teplá vlna, otázkou je jestli se zima pak ještě vrátí nebo už to vzdá..
Z Řídeče (300 m.n.m) u Šternberka v podhůří Nízkého Jeseníku . Aktuální data a statistiky : https://ctiborvenus.eu/pocasi
Uživatelský avatar
meteostrankykojetice
Příspěvky: 111
Registrován: 26 led 2008, 17:57
Bydliště: Kojetice
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od meteostrankykojetice »

Pozdrav z Polabí,
dnes větrno okolo 5 - 8 m/s , večer okolo 10 m/s v nárazech ze západního směru, Max náraz 13,6 m/s. Jinak dopoledne pár velmi slabých dešťových přeháněk, odpoledne již ne. Dnešní max : 6,6°C, min 3,0°C. Všimněte si teď večer na detekci blesků v Polsku, pár jich je i v Čechách. :wink:
Martin Štěpka - http://www.meteostrankykojetice.wbs.cz - denně aktualizováno (Místní počasí - data z elektronické stanice - tabulky, grafy, upload 1X denně,, Webkamera online)
Petr
Příspěvky: 200
Registrován: 27 kvě 2005, 20:03
Bydliště: Turnov (277m.n.m.), Liberecký kraj

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od Petr »

Zdravím z Turnova a hlásím první letošní bouřku. Ve svižném SZ proudění přišla asi v půl desáté frontální vlna. Do té doby slabě pršelo, ale během chvíle se slabý déšť změnil ve vánici. Něco podobného jsem tu ještě letošní zimu neviděl. Na čele této fronty jsem zaznamenal blízký výboj ve vzdálenosti cca 2km. Podle detekce jich bylo možná víc, ale já viděl jen jeden. Teplota klesla z +1,5°C během 5min na -0,7°C. Aktuálně ve 22:00 mírně sněží, napadly 3cm mokrého sněhu.
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od Jan Pícha »

Petr píše:Zdravím z Turnova a hlásím první letošní bouřku. Ve svižném SZ proudění přišla asi v půl desáté frontální vlna. Do té doby slabě pršelo, ale během chvíle se slabý déšť změnil ve vánici. Něco podobného jsem tu ještě letošní zimu neviděl. Na čele této fronty jsem zaznamenal blízký výboj ve vzdálenosti cca 2km. Podle detekce jich bylo možná víc, ale já viděl jen jeden. Teplota klesla z +1,5°C během 5min na -0,7°C. Aktuálně ve 22:00 mírně sněží, napadly 3cm mokrého sněhu.
To samé včetně bouřky zde,fouká vítr do 15 m/s a teplota rychle pádí k nule.Venku je opravdová vánice.
Pěkný den z Teplicka :-)
storm_ice
Příspěvky: 5604
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - březen 2010

Příspěvek od storm_ice »

zdar dnes o5 většinou zataženo, občas slabý déšť, přechodně skoro zataženo až oblačno. Před 22h fronta s vydatnějším deštěm (hustý drobný) a jeden záblesk se slabším hromem, předtím slabá blýskvice, po 22h se začlo výrazněji ochlazovat a srážky přešly ve sněhové. Tmax přesně v poledne 6,0°C Tmin zatím nyní 0,9°C, Vítr Z-Jz 2-7 m/s s nárazy až 11 m/s, se stáčí k severu-Sz a nárazy až 13 m/s, srážky zatím Obrázek 3,1 mm, venku o5 poprach.

Aktuálně 22:40 zataženo, mírně sněží ObrázekObrázek 1,0°CObrázek SSv 4 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2010“