Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
CtiborV
Příspěvky: 648
Registrován: 21 led 2008, 21:51
Meteostanice: Lacross WS 2350
Bydliště: Řídeč, okr. Olomouc, 300 m.n.m, střední morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od CtiborV »

Tady pripadlo 10cm a do toho neskutecne silne snezi, to co jsem prohrnul rano na verande bylo behem 10 minut zasnezene pul cm pokryvkou! Neco takoveho jsem jeste nevidel. Cesty jsou skoro nesjizdne, zacinaji se tam delat slusne jazyky, davam jim tak 2h nez budou neprujezdne. Zpusobuje to docela ostry vitr z JZ. Rano teplota -3,5 °C, o nejake obleve neni zatim vubec rec. Naopak je to peklo...
Z Řídeče (300 m.n.m) u Šternberka v podhůří Nízkého Jeseníku . Aktuální data a statistiky : https://ctiborvenus.eu/pocasi
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od Michal Geryk »

Tady sněží trošku míň než jsem čekal, ale i tak nové 3 cm sněhu plus silný J vítr (nárazy do 17 m/s) plus teplota -3°C dělá občas i ve městě bílou tmu, mimo město to musí být síla... :shock:
Dnes to bude jako nebe a dudy - z ranního "blizzardu" do polední oblevy... :?

Vláčky mají problémy hlavně na S-SV http://kam.mff.cuni.cz/~babilon/zpmapa2#mapa .


Výhledy se neuvěřitelně mění. Jistá je páteční silnější "fénová" (JV vítr) obleva, pak možná opět nástup chladného V-SV :?: ...
Povodně globálně nehrozí (lokálně problémy asi budou) - prý je vodní hodnota sněhu zatím poloviční oproti zimě 2005/06.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Zde nyní zataženo a sněží.Sněhu v noci napadlo 5cm a navlhnul,protože teplota vystoupila na +0,6st.Nyní už se ochlazuje a je -0,5st.Celkem je tu 30-45cm sněhu.Přeji pěkný den.

www.smart-web.cz/karel
storm_ice
Příspěvky: 5602
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od storm_ice »

huj tak prvně oprava včerejší Tmax, před půlnocí 1,1°C, v noci přešly srážky do dešťových/smíšených, ráno pěkná čvachta, někde s náledím (ledovkou). Sníh mokrý Obrázek celkem 20 cm, nový 2 cm, srážky za noc Obrázek 4,1 mm, v noci Tmax 1,8°C. Cínovec se blíží k metru, dnes ráno tam bylo Obrázek 92 cm (včera 80 cm).

Aktuálně 08:20 skoro zataženo, po sněžení ObrázekObrázek 1°CObrázek Jz 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
minimum -3,2 °C, v noci spadlo asi 0,5 cm sněhu, fouká v nárazech až k 10 m/s ale jelikož nic moc nepadá (ač se to na radaru nezdá) tak žádné kalamity nejsou. V Brně podobně, sněhu možná kolem 1 cm, takže vpodstatě nepozorovatelný.
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
Včerejší maxima -2,3, velmi slabé dopolední sněžení.
Večer vyjasnění - celkem dobrá viditelnost hvězd, noční minima -4,9°C.
K ránu to začalo, metelice - psa by nevyhnal, tvoří se závěje.
Nový sníh do 7 hodin asi 2 cm ( 0,6 mm ), sníh celkem asi 27 cm.
Srážkoměr mám na zahradě, musel jsem se brodit půl metrovou závějí prašanu.
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od Yves »

Cha Cha, tak dneska na mě bude mít jenom málokdo. Výsledkem všeho byl poprašek, který do deváté hodiny ranní zmizel. Minimum o půlnoci -3,5°C, aktuálně v 10:21 skoro zataženo, beze srážek a +2°C. FUCK OFF západ. :) Sníh vůbec netaje, s tím to ani nehne. Otevřu okno, mrknu nahoru nad Okříšky na Brtnickou vrch. a není vidět. Opravdu bez komentáře.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
-bluetooth-
Příspěvky: 11
Registrován: 30 kvě 2009, 08:19
Meteostanice: Davis vantage vue-/Vantage Pro 2
Bydliště: jaroměř 254 m.n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od -bluetooth- »

Zdar!
u nas připadlo 10čisel snehu, Tmin-1.3C , vitr max.29.5km/h v00.48hod. vitr prum.4.5km/h. aktualni teplota +1.4C.
jinak jaroměř totalne zpraskana nakladakama, nachod v jednu chvili neprujezdny a nektere osobaky nemaj šanci projed bez řetezu v okoli česke skalice :twisted:
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od kocurekp »

Fronta se přehnala strašně rychle, déšť se sněhem začal padat před 4 ranní při +3°C, ráno teplota spadla až k +0,5°C při intenzivnější přeháňce, celkem z fronty spadly 3 mm. Teď už je opět polojasno až skoro jasno a teplota +2,9°C. Mám neblahé tušení, že to vystoupá ještě výše při sluníčku a obleva zesílí... Vítr byl nejsilnější v noci a brzo ráno okolo 8 m/s. Sníh rychle mizí... :(
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od Adi »

Ahojky

Zde podobně jako v Třebíči, tedy skoro zataženo, vítr, jen místy závěje, nový sníh do půl centimetru - holt JZ až Z. Nyní sněží, ale podle radaru to za chvíli přestane, takže úhrn srážek max 1 mm zatím a celkem do 1 cm sněhu. Jinak počasí fakticky nic-moc , ráno -2, večer ještě -8, nyní 1 nad nulou.
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
RNDr.
Příspěvky: 206
Registrován: 23 říj 2009, 20:44
Meteostanice: DAVIS VANTAGE PRO 2
Bydliště: Uhrovec - SZ slovensko, meno: MARKO, vek: 15

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od RNDr. »

čaute, tak nám tu krásne sneží, od rána napadlo 11 cm nového snehu a stále sneží, celkovo máme 33 cm a dnes by sme mohli dat aj tu 40-tku, Teplota dnes -2/-4°C akt. je -1,6°C
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Zde dopoledne nádherně slunečno a na sluníčku teplo,přesto sníh skoro netaje,pouze si to sedlo na nějakých 20-40cm.Aktuální teplota +0,8st.Krásný zimní den.

www.smart-web.cz/karel
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2350
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Tak dneska mě pobije leda Flames...

Celou noc vytrvale sněžilo, ve vyšších polohách s větrem. Ráno v půl šesté, když jsem vstával, leželo venku celkem 55 centimetrů sněhu. Z domu jsem odcházel v 6:40 při teplotě -0,9°C. Silnice byla protažená pluhem, takže na nádraží se dojít dalo. Vlak z Hradce Králové měl 25 minut zpoždění - na nádraží v Malých Svatoňovicích byla průjezdná jediná kolej, navíc zasněžená tak, že nás přijíždějící lokomotiva ohodila až po kolena. V Trutnově vše pohřbené sněhem, sněžilo až do 10. hodiny, kdy se pak náhle od hor vyjasnilo. Vlakem jsem se vracel před dvanáctou (protože v terénu se dneska vážně měřit nedalo), přičemž jsme 25 minut čekali v Poříčí na rychlík z Hradce (odstaveni navíc na kolej vedoucí na Teplice nad Metují). Celkem jsme nabrali 35 minut zpoždění. Doma silnice mokrá a skoro holá, kolem +1,5°C. Sněhu bylo nejvíce kolem té 10. hodiny a to 63 centimetrů, což je nový rekord od začátku měření v roce 1993 a podle pamětníků cca od roku 1980. Sníh jsem vyházel ze všech cest a cestiček a odkryl střešní okna. Na Slunci intenzivně taje.

Aktuálně v 14:20 teplota +2,7°C, tlak 1007 hPa, skoro jasno (Cu, Ac, As), vítr SZ do 4 m/s. Sníh slehl na 60 cm. Ve srážkoměru bylo něco kolem 17 mm.

Foto: http://meteosvatonovice.rajce.idnes.cz/ ... _3.2.2010/
Video: http://www.youtube.com/watch?v=TGgh-2aSHcE
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od Tom »

Tak i tady teplota vylezla nad nulu +1.8C absolutně nic se tu nedělo srážky po rozpuštění 0.2mm :lol: :lol: ráno jen poprašek nového sněhu takže asi tak dnes je někde nějaká kalamita???? v ČR??? ne fakt? :lol: .Aktuálně polojasno teplota k +1C
Uživatelský avatar
CtiborV
Příspěvky: 648
Registrován: 21 led 2008, 21:51
Meteostanice: Lacross WS 2350
Bydliště: Řídeč, okr. Olomouc, 300 m.n.m, střední morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od CtiborV »

Tak tu pripadlo priblizne 17 cm noveho snehu. Dohromady je tu od 35-45cm lehkeho prasanu, pod tim ledova krusta. Neveril jsem ale TMax mi ukazalo +4,4 stupne, odpoledne svitilo slunicko tak to zrejme trochu zapusobilo, i kdyz mam cidlo na SZ strane uprostred louky, slunko to nejak nepriznive ovlivnuje...
Edit: tak koukal jsem na Maximalni teplotu v Olomouci-Holice a tam meli take teplo - okolo 4 stupnu ,takze to asi takovej blabol nebude. Tak jako vsude jinde teplota pada dolu a je uz -4,1 stupne a klesa to velmi rychle.
p.s: Tomasi: toho snehu tam mate teda opravdu neskutecne, podobne mnozstvi je i u tchana v Bridlicne, byl jsem tam v utery a bylo tam urcite pres pul metra. Jedem tam v patek tak zmerim kolik tam vlastne maji ale v Bruntalu udajne napadlo 35cm, tak je mozne ze tam budou mit i 80cm...
Z Řídeče (300 m.n.m) u Šternberka v podhůří Nízkého Jeseníku . Aktuální data a statistiky : https://ctiborvenus.eu/pocasi
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2010“