Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Tom »

Dnešní minimum ranní -5C takže oproti jiným místům slabota ale žádné překvapení modely to předpověděli že tu bude tepleji.Také jsem se díval na GFS je to přetahovaná věřím tomu, že tam bude odpoledne zas o něco horší varianta tak jak to je několikátý den po sobě no vypadá to když bude sněžit na pěkně mokrý těžký sníh což taky 2x nemusím tak -5C a sněžeí by bylo ideál.
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
minimum po půlnoci -5,1 °C, zeď už se pomalu otepluje, aktuálně -3,6 °C. To co psal včera Dobrmánek je fakt jak z Marsu :-) V noci spadlo pár vloček a na zemi leží takový nijaký nesouvislý sněhový poprašek.
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od dobrmanek »

Bez tří dobrmaních chlupů skoro -20 °C. Noční minimum -19,7 °C a nebýt toho, že se natáhla oblačnost, šlo by to určitě ještě dolů. Když jsem ráno odjížděl do Vítkova, tak u nás bylo -18,4 °C vyjel jsem na kopeček nad Větřkovicema a -11,5 °C, teď už i u nás -11,5 °C. Včerejší průměr vyšel na -11,4 °C
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Yves »

Ježiš, to je kosa, dejte pokoj. Celou noc je u nás stabilně jenom -5,5°C, to protože celou bylo zataženo a celou noc občasně slabě sněžilo. Intenzita samozřejmě bídná, ale něco přes 1 cm napadlo, takže tu jsou asi tak 2 cm a vypadá to konečně zimě. Ve 9:16 je zataženo, trvale slavě sněží, teplota už jen necelých -5°C.
http://www.trebic.cz/kamera1.asp

GFS teď zase otočilo lépe pro nás, snow-forecast taky o něco sněhovější výhled. Sakra jen aby to tak zůstalo... :twisted:
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Adi »

Ahojky

Ráno -13, nicméně s přibývající oblačnosti se otepluje na současných -3. Nyní oblačno až skoro zataženo

Sněhové srážky na konci týdne jsou stále ve hře :-) a pokud modely vyjdou, čekají nás i pěkné mrazy.
Stran meteorologů, opravdu si pamatuji ty z 80-tých a 70-tých let. Pana Koubka jen mlhavě, to jeho ukazovátko a ručně kreskené synoptické mapy :-)

zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od kocurekp »

Zdravím z Prahy!
přes svátky jsem byl u rodičů v Mankovicích u Oder, tak jsem nepsal, proto rychlou statistikou doháním ztrátu...

1.1. -2,1°C+5,3°C, srážky 1,2 mm, sníh 0 cm
2.1. -3,9°C-1,7°C, srážky 0,0 mm, sníh 2 cm
3.1. -4,8°C-0,8°C, srážky 0,0 mm, sníh 4 cm
4.1. -4,2°C-1,2°C? (zatím ve 12:00)

Ráno ještě zataženo s občasným sněžením, teď už polojasno. Extrémy tu nejsou, taková příjemná ladovská zima, dokonce jsem ani nezaznamenal pražské kalamitní zprávy o 2 cm u Muzea - asi si už Praha zvyká... :mrgreen:
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od storm_ice »

Huj včera o5 většinou zataženo, občas slabě sněžilo, resp. padaly jednotlivé sněhové hvězdice, večer sněžení trvalejší, později v noci přechodně i polojasno, Tmax -1,0°C Tmin -4,9°C, vítr V-Sv do 3 m/s, sníh dnes ráno Obrázek 3 cm, nový 2 cm

Aktuálně 11:30 zataženo, slabě sněží ObrázekObrázek -2,4°CObrázek V do 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Dnes přes den zataženo se slabým sněžením (den jsem strávil v Hradci Králové, kde taktéž slabě sněžilo) s Tmin -7,7°C a Tmax -1,9°C. Tlak ve 14:00 kolem 1013 hPa. Na zemi leží kolem 3 cm prašanu.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Michal Geryk »

Dnešní den byl takový normální zimní s občasným slabým sněžením, odpoledne krátce se sluníčkem. Sněhu je 2 cm.

Tmax dnes -2°C.

GFS nás "východňary" opět vrací zpátky na zem a pátek i sobota vypadá deštivě, v pátek možná i s mrznoucím deštěm - přesto stále doufám v přívaly sněhu i tady na Hané... ;-)
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Instabiliter
AMS
Příspěvky: 96
Registrován: 04 úno 2009, 20:07
Bydliště: Toužim (okr. Karlovy Vary) 600 m.n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Instabiliter »

Tak dneska po ránu bylo po ránu bylo skoro jasno, nad KH se kolem poledne vytvořilo několik pěkných cumulů mediocris, který jsem viděl naposled počátkem listopadu, postupně skoro zataženo rozplyzlými stratocumuly. Tmax -2,3°C, aktuálně je -4,5°C, oproti východňanům je co dohánět :wink: . Sněhu tu leží jen 5 cm, trochu jsou obalený i stromy, hlavně po ránu při slunečným počasí nádhernej pohled ven byl. :) . Prozatim si letošní zima vede (co do působení na psychiku) líp než ta loňská, kdy bylo furt zatažený počasí, většinou silnej holomráz, fakt nejhnusnější počasí ze všech.
No hlavně ten pátek vypadá dobře i pro nás (tady navíc nehrozí oteplení), silný sněžení+silnej východní vítr hmmm.... :shock: Nudit se nebudem.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Tom »

I tady dnes trochu sněžilo teplota v maximu byla -2C
Zajímalo by mě čím to je že to GFS vždy ráno dá že bude koncem příšítího týdne mrznout defakto všude aby odpoledne tam hodil oteplení až do Čech je to tak každý den :?
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Vichr »

Přidám sem něco originálního, jak vidím...Dnes bylo v Č. Budějovicích po celý den jasno až skoro jasno. T min. -4,4 (dle profíků), ale po sedmé hodině vlivem vyjasnění teplota ještě klesala. T max. kolem nuly, jako v předchozích dnech. Tato noc bude opět mrazivější, pokud honem nepřispěchá nějaká oblačnost. Teď máme -5. Už se těším na nějaký ten sníh. Od noci na sobotu tady prakticky vůbec nesněžilo (což se divím, když čtu ostatní příspěvky), jenom trochu včera večer a během noci. Sněhová pokrývka stále 2 cm.
Ještě bych si dovolil jeden postřeh ohledně měření teploty. Mám na balkoně dva teploměry - jeden je digitální, zabudovaný v jinak srážkoměrném čidle a druhý "klasický". Dnes kolem osmé hodiny ranní ukazoval digitální teploměr -3,3. Na klasickém teploměru, umístěném asi 1,5 metru od něj, bylo jasných -5, spíš ještě tak -5 a kousek...Mám za to, že to digitální čidlo je úplně mimo...

Zdravím
Vichr
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Yves »

Já mám venku čidla tři a nejlíp měří nějaký vietnamský shit. Proto nikdy nepíšu radši přesnou teplotu a nevedu ani statistiky. Dokud budu v paneláku, tak to ani zavádět nebudu. Takže po sněžení dopoledne bylo celé odpoledne zataženo nízkou obl., ale sníh nepadal. Maximum dne těsně kolem -3,5°C. Nyní večer je stále zataženo, jen sporadicky letí pod lampou sem tam hvězdice a teplota je něco málo přes -5°C. Byl jsem před chvílí venku a máme ty nepříliš oslnivé 2 cm.

Spíš si myslím, že vyhraje ta teplá varianta a celá Morava bude mít z tlakové níže prd. Viděl bych to tak, že tu bude flákat sníh, ale rychle to přejde v nějakou břečku. A jak už jsem zmiňoval několikrát, jakmile je teplota nad nulou (může u toho klidně i sněžit), tak to pro mě končí, protože to je břečka na chodnících, všude to teče a je to o ničem. :( Ale ono bude stejně pršet, snow-forecast dává liják i do Žďárských vrchů. Naopak na Čechy vč. Prahy chystá nepříjemnou kalamitu. To by mi udělalo malinko radost naopak, co by z toho tam udělali, protože to vypadá na přes 20 cm. :D
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od dobrmanek »

Neházejme flintu do žita. Třeba ta TN dostane rozum a půjde obvyklou trasou. Chudinka, přece si potom nebude číst na novinkách: Kalamita století v Praze, vždyť by tu TN mohlo jebnout. :lol:

Dnes krásné mrazivé minimum na -19,7 °C, ale od té doby se vytrvale oteplovalo až na -4,1 °C v současné době -6 °C. Přes den trochu prášilo sněhem, takže zase zítra bude něco okolo 0,2 mm ve srážkoměru.

Jinač mám velmi zajímavé novinky z CHMI, ale zatím nebudu nic říkat, dokud to nebude potvrzené. Týká se to úplně nového projektu :wink:. Jen si přát, aby to bylo
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od fractal »

Tak to nakonec vylezlo na -0,7 C. Snehu po rozehrati 0,2 mm, na zemi uz nebylo vecer nic. Takze jsme zatim uplne na suchu. Ted uz je tu nejakou tu hodinu stabilnich -2,5 C.
Naposledy upravil(a) fractal dne 05 led 2010, 07:56, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2010“