Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
storm_ice
Příspěvky: 5598
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od storm_ice »

huj dnes zpočátku jasno, postupně polojasno až skoro jasno, po poledni až zataženo, kouřmo, večer postupně velmi slabé sněžení, které před 22h zesílilo až na mírné, Tmin ráno nakonec -15,2°C, vítr V-Sv, postupně Jz do 3 m/s, se nyní rozfoukal až na 6 m/s a zároveň se za 5min oteplilo o téměř 2°C na prozatimní Tmax -6,3°C, Sníh dnes ráno Obrázek 11 cm, nyní zatím nový poprach. Vzduch dnes hnusný, v prachu jsme ted nejhorší v čr s Hradcem (Krupka, TP stále nejedou :? ) zítra už to bude o něčem jiném, konečně změna, snad k lepšímu :)

Aktuálně 22:55 zataženo, mírně sněží ObrázekObrázek -6,3°CObrázek Z 2 m/s

PS: když tu bylo psáno o tlaku ve 23h 1006,8 hPa, před 24h o rovných 30 hPa více :!:
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Yves »

Upřímně nechápu, co to je na tom radaru za šaškárnu. Celá republika pod srážkami, nad námi zelenavé pásmo a pod lampou jsem viděl letět 3 vločky. Pěkná komedie. Po západu slunce se zatahovalo, ale ještě než se zatáhlo, teplota stihla spadnout na -14°C, pak se oteplovalo. Nyní ve 1:16 je zataženo, konečně se trošičku rozsněžilo a -11°C. Ale já myslím, že ten SZ bude srážkově o ničem.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Tom »

Arktický den včera padl :D .Teplota ale postupně až nad ránem stoupla k -9C aktuálně je zataženo slabě sněží leží tu 6cm nového sněhu celkově okolo 25cm.Tlak po 24h poklesl o 32hpa !!
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Michal Geryk »

Paráda! ;-) Nasněžilo 6 cm "křupavého" snížku, letiště dává rovných 30 cm ;-). Stále sněží, ale brzy už to bude jenom občasně. Vítr u nás moc nezlobil, přesto i ve městě jsou nafoukané sněhové jazyky.

Otepluje se z večerních -12°C na současných -7°C.
Několik let marně čekám na arktický den, ani včera nepadl... Tmax včera -9°C.

Vzduch už je parádní a moc nechápu včerejší akci ČHMÚ na ostravsku :shock: .

V hydráku trvají na celodenních mrazech, ALADIN dává do nížin nadnulové teploty a když připočtu tradiční koeficient +2°C... :lol: No uvidíme, každopádně bude v nížinách v nejbližších dnech přes den kolem nebo lehce nad nulou, aby se v příštím týdnu opět výrazněji ochladilo (modely jsou v tomto jednotné a moc se nemění).
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Adi »

Ahojky

Tu je ale rušno :-)
Takhle, minima včera ráno na -19, kopec dělá své, avšak na mobilním čidle na autě v ďolíku pod kopcem jsme při jizdě z práce naměřili -23, ovšem ten údaj je třeba brát s rezervou, takže na Dobrmánkov nemáme :-))
Prach v ovzduší byl včera dopoledne a hlavně ráno hodně vysoko, rovněž u nás drobně sněžilo pravděpodobně z vysrážené páry z elektrárny v Dětmarovicích, poprašek. Přes den -10, večer -14, avšak s příbyvající oblačností i sílicím větrem teplota stoupala na -10 těsně před půlnocí.
Ráno celkem slušná chumelenice na frontě s silným větrem, připadlo do 5 cm našlehaného sněhu, přitom se tvořily pěkné jazyky teploty na -8
Nyní zataženo, sem tam spadne vločka, vítr je stále silný a teplota zvolna stoupá, nyní -6,5
Geryku, s akcemi státních "orgánů" a organizací to máš tak, že vždy reagují pozdě anebo špatně. Smogovou situaci měli vyhlásit již v pátek, kdy byla jasná předpověď, nikoliv, kdy bezvětří spolu s silnými mrazy končilo. Ono je to spíše dáno tím, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. "Orgány" vykáží aktivitu a jede se dál :twisted: Nicméně vzduch je nyní dobrý, avšak jen na chvíli, až do té doby, než vítr opět utichne :evil: , čili bývalo by lepší vyhlásit zde permanentní smogovou situaci aspoň po dobu zimního období :twisted: :twisted:

Mimochodem včera po noční směně mně vzbudily "orgány" naší státní moci, že si mám přeparkovat auto kvůli úklidu sněhu, přičemž svůj vůz jsem měl uklizen bokem mimo předem vyznačenou značkami oblast. No comment. Grrr. :| Mimochodem dneska zase padá :mrgreen: :mrgreen:

Zatím

edit - prach máme stále nad normou - před dvěmi hodinami 54 mikrogramu a to při silném vichru, no což, není to 500 :mrgreen:
Naposledy upravil(a) Adi dne 28 led 2010, 09:16, celkem upraveno 1 x.
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
suchysvatonovice
Příspěvky: 80
Registrován: 22 led 2009, 10:58
Bydliště: Malé Svatoňovice 20 430 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od suchysvatonovice »

V Malých Svatoňovicích arktický den nakonec taky padl,nad -10 se teplota dostala až dnes asi v 1:40.Také zde máme asi 5 cm nového prašanu a ranní jízda z práce byla pocuc.Takže dnes minimum =10,6 těsně po půlnoci,aktuálně -6,2 St.Tlak se propadl až na 996 HPa.
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
večer jsem přemýšlel, jestli zapnout topení do srážkoměru, no a nakonec jsem nezapl. Ráno už jsem věděl, že jsem udělal chybu. Venku 5 cm nového sněhu, to se natuty vyfoukalo, tak jsem to zapl alespoň ráno, uvidíme co roztaje. Když tak tam večer něco dosypu podle srážek v okolí :-). Minimum -11,1 °C o půlnoci, pokles tlaku o cca 30 hPa za 24 h je opravdu zajímavý. Vítr nejsilnější kolem 5h ráno cca 5 m/s.
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od kocurekp »

Od včerejška odpoledne se permanentně otepluje, teď už je -1,1°C a dokonce oblačno až skoro zataženo. Přes noc nafoukal 1 cm prašanu, dost nesouvisle samozřejmě. Jinak Tmin -6,3°C po půlnoci. Stále dost fouká od JZ, v průměru 5,5 m/s. Vlhkost 76% a pokles tlaku se už zastavil na 998 hPa. No, už pomalu začínám vyhlížet jaro, i když vím, že si ještě počkám - moc mě netěší NASA s dlouhodobým výhledem podprůměrných teplot do května... :x
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
cvp
Příspěvky: 110
Registrován: 25 led 2008, 13:51
Bydliště: Napajedla 260m.n.m., Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od cvp »

U nas napadlo zhruba kolem 4 az 7cm, ale zmerit presne to nejde. Fouka zde cerstvy vitr a tak se tvori jazyky a v oblasti pole i zaveje. 1 silnice je jiz uzavrena. Sakra a to chci jet dneska do servisu s autem :lol: Teplota stoupa pomerne rychle, do rana tak o +0,3°C, ale ted se je to az o +1°C.

V 8hodin bylo -7,4°C, ted je jiz -5,2°C.
Obrázek
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Yves »

No kdo by to byl čekal, že tady mě SZ zklame na plné čáře. V noci, co jsem dopsal poslední příspěvek, tak začlo sněžit, chvilkami i mírně. Šel jsem spát s domněnkou, že snad tedy něco napadne. Napadlo, ale pouhé 3 cm. Navíc je mírný vítr, pěkně se to sfoukává a znehodnocuje a citelně se oteplilo, což je ve městě hned poznat. Tažke SZ ne! :D Celkový sníh není kde měřit, ale Dukovany mají 32 cm, Telč 36 a já se klaním asi spíš k těm 32, možná 33 cm u nás. Teplota vychvátala z půlnočních -12°C na necelé -3°C. V 10:32 je skoro zataženo, občas velmi slabě sněží (spíš cosi vodorovně letí vzduchem) a nejvíc toho padá ze střechy, odkud se to víří. Aladinovský výhled cpe srážky jenom do Čech, super.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
storm_ice
Příspěvky: 5598
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od storm_ice »

huj zataženo se sněžením, zpočátku trvalé postupně občasné, přechodně i silné intenzity, později sněhové/krupkové přeháňky. Tmin po půlnoci -6,1°C, vítr Jz-Sz s nárazy kolem 10 m/s, s tvorbou jazyků i přechodným zvířením sněhu ráno postupně teplota dostoupala k nule a slabě nad ní je i nyní, Sníh dnes ráno Obrázek 18 cm, nový 7 cm, očekával jsem tak 2-4 cm, při půlnoční revizi 6 cm, tak alespoň že to vyšlo.

Aktuálně 10:35 oblačno, po sněh. přeháňce ObrázekObrázek 1°CObrázek ZSz 4 m/s

Yves SZ jo a ještě nejléps s přeháňkama v pásu přímo nad nás, to je asi nejlepší záruka slušnýho sněžení a možnosti následné zimy, od Z-Jz se pak oteplí a je to na ...
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Adi »

Ahoj,

Nyní to je spíše přetočený SZ, u nás fučí od JZ dost silně, takže to není ta "pravá situace" Nyní máme -4 a teplota celkem stoupá při skoro zatažené obloze, maxima na -2 mohou být. Stran vzduchu, chytli jsme vlečku do mittalu, takže čistý vzduch se opět nekoná, prach přes 80
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
Včera se u nás udržel arktický den -10,3°C.
Večer v 18 hod bylo – 13,5°C a postupně teplota klesala až na současných – 6°C.
K ránu začalo sněžit, tvoří se sněhové jazyky, místy i závěje.
Do 7 hod napadlo 6 cm nového sněhu ( 3,6 mm ).
Celková výška sněhu je asi 28 cm, nejvíce letošní zimu.
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od kocurekp »

Tak my už jsme nad nulou a tajeme při polojasnu a +2°C. Pocitově je venku po té sibérii nezvykle teplo :)
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Tak zde v noci zataženo se sněžením,občas i silným a cca kolem 8cm nového sněhu.Díky větru,ale sníh hodně nafoukaný,takže někde je 10cm a někde 40cm.Maximální průměrná rychlost větru v noci 49km/h a náraz 101km/h.Teplota pomalu stoupá,nyní -2,2st.,takže je venku na pocit relativně teplo i když stále fouká vítr 20-30km/h a v nárazech do 60km/h.Přeji pěkný den.

www.smart-web.cz/karel
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2010“