Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od storm_ice »

huj zpočátku dopoledne ještě přechodně až oblačno, jinak ale převažující skoro jasno, postupně odpoledne jasno a zesilující kouřmo, Tmin zatím -10,7°C (zatím bylo v lednu min -9,7°C) Tmax -0,6°C, vítr V do 4 m/s, s nárazy do 6 m/s, odpoledne mi to nedalo a vyrazil jsem něco nafotit do KH, stihnul jsem to akorát na západ, tak toho moc nebylo, navíc teplota na -12/-13°C a dost nepříjemně foukalo od S-Sv tak kolem 5 m/s, jinak sem tam ulímané větve nebo i spadlý strom od námrazy - dost toho větrem opadalo, ale i tak se na dost místech drží, uvidíme co s tim udělá zítřek. Nazpátek jsem hodil řeč s autobusákem a ten se celkem toho obává, že to tam popadá, tak snad to nebude takový děs :roll:

Aktuálně 21:30 jasno, kouřmo ObrázekObrázek -10,7°CObrázek SSv do 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Tomáš Prouza »

22:00: teplota poklesla na -16,5°C

Královéhradecko jede!

Broumov -23,7°C
Adršpach - 23,2°C
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od petrklíč »

Zdravím,
v noci na dnešek napadlo tak 6-7 cm sněhu, ráno to vypadalo skoro jako v pohádce. Společně se zledovatělým podkladem nyní máme asi 12 cm. Zítra to západní fičák asi pěkně sfoukne...
Dnes ale ještě dopoledne slabě sněžilo, odpoledne pofukoval citelný SV vítr, oblačnost se protrhala jen částečně, ani teď večer není jasno. Proto se teplotě dolů zatím moc nechce, aktuálně máme -10,7, denní maximum bylo -6,2.
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
dubnany 189
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2009, 22:07
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoraský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od dubnany 189 »

U nás také mrzne až praští!! :lol: Právě máme -14,6°C a chybí jen 0,6°C aby byl vyrovnán rekord z 21.12.2009 kdy bylo -15,2°C.Jinak počasí ráno zataženo,ale postupně se od severu oblačnost protrhávala a od 16.hodin je jasno.Teplota se přes den přiblížila k 0°C,ale pak začala rychle klesat. Tlak je taky vysoký ted je 1040hPa . Ochlazuje se zhruba o 0,6 až 1,1°C za hodinu. :) Do rána může být i -19°C u nás na hodonínsku.
Pěkný pozdrav z jižní Moravy,konkrétně z Dubňan posílá Jirka
Naděje umírá poslední,užívejte života dokud to jde.
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Vichr »

V Č. Budějovicích napadlo do dnešního rána 6 cm nového sněhu. Celkem máme 16-17 cm. Po dlouhé době svítilo slunce, převládalo proměnlivé počasí se slabými sněhovými přeháňkami. K vyjasnění došlo už v podvečer, takže silnému poklesu teploty nic nestálo v cestě. Aktuálně -15,5 st., ochlazuje se rychlostí asi 1 st. za hodinu, dvacítka vypadá reálně. Nějaká oblačnost je západněji od nás, jak píše Petrklíč, a projevuje se to na trochu vyšších teplotách v Pošumaví.

Zdravím
Vichr
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Yves »

Termodynamika v třebíčském údolí je šílená. Okraje města jsou ve 23:21 na -14 až -15°C a já mám -19,5°C do svahu a lehce pod -20°C do údolí. Ale po cestě z NMnM jsem to viděl i v malinkých údolíčcích rozdíl cca 4°C, takže naše velké údolí asi čaruje mnohem víc pobrumbálsky.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
tom522
Příspěvky: 9
Registrován: 13 srp 2006, 11:49
Bydliště: Česká republika, Vysočina, okres Třebíč, Třebíč 486 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od tom522 »

Yves píše:Termodynamika v třebíčském údolí je šílená. Okraje města jsou ve 23:21 na -14 až -15°C a já mám -19,5°C do svahu a lehce pod -20°C do údolí. Ale po cestě z NMnM jsem to viděl i v malinkých údolíčcích rozdíl cca 4°C, takže naše velké údolí asi čaruje mnohem víc pobrumbálsky.
My povídej. Já jsem tu nyní sotva dosáhl -15°C, přičemž škola o cca deset metrů níže má -17,1°C a dal do údolích jak stýká studený vzduch teplota klesá. Já mám ještě stanici na střeše paneláku a školní AMS stanice je ode mě vzdalena kolem 200 m. V tichle situacích se nejvíc projeví ta rozvrstvení povrchu.
Tomáš Bohm z Třebíče, 17 let. MOTTO: DO ČLOVĚKA MUSÍ UHODIT BLESK, ABY POCHOPIL POČASÍ ! NAVŠTIVTE! http://www.tpocasi.cz/ , http://tom522.rajce.idnes.cz/.
Ramon
Příspěvky: 8
Registrován: 25 zář 2009, 07:55

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Ramon »

Tady v Lobkovicích (167m.n.m. Polabská nížina) právě -17,2°C
Chudáci moje rostlinky, zatím byl rekord letošní zimy z prosince -15,9°C
Lobkovice 167,4 m.n.m. (Polabská nížina)
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od kocurekp »

U nás to zatím moc dramaticky neklesá, je -12,6°C a už cca hodinu to osciluje kolem -13°C. Přitom je jasno, bezvětří a krásně jdou vidět hvězdy. Jak to tak tady znám, tak nám to klesne těsně před východem slunce a pak se zas rychle zrána oteplí. Blízkost Prahy je asi znát - i když jsme poměrně vysoko a na úpatí nejvyššího kopce v okolí - Ládví je předěl mezi pražskou kotlinou a Polabím, a náš potok se už vlévá do Labe... 8)
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od storm_ice »

tak doplnim Tmin poklesla až na -12,3°C, do rekordu stanice chybějí necelé 2°C, jinak už jsem hodil fotky na net, je tam na některých dobře vidět ten šmejd, co tu dýcháme, no alespoň, že tu máme ty hory, MHD tam je za 30 min :P :D http://storm-ice.rajce.idnes.cz/2010-01-26/#album

Aktuálně 00:15 jasno, kouřmo ObrázekObrázek -12,6°CObrázek Sz do 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Tom »

Tak při pohledu na mapku ČR můžu konstatovat že je u nás "jen" -19C (WS1600 ukazuje -21C ale té nevěřím ukazuje stabilně o 2-3C méně)teplota -19 je ale o trochu víc než jsem čekal takže žádné zklamání je to ale nejnižší teplota této zimy.Fouká slabý vítr.Teplota se na -20C asi nedostane spiš se otepluje škoda i tak zima.Přízemní teplota skoro -22C!!
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Tomáš Prouza »

V 6:25 je teplota -22,0°C a Tmin -22,5°C. Adršpach hlásí momentálně -27,7°C.

Je tedy dnes největší zima od 24. ledna 2006.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od dobrmanek »

Michal Geryk: Nejenom, že ses trefil skoro do Přerovského letiště, ale i u mne. Byl jsi o 0,1 °C přesnější než Tomáš Prouza. Takže ti na mail posílám výhru.

Ranní min -23,1 °C, vítěz je již znám :wink:, gratuluji. Aktuální teplota - 20,2 °C a zvolna se opět ochlazuje, ale už nečekám, že by byla pokořena hranice - 23,1 °C. Teplota neklesla níže, protože se po páte hodině zatáhlo a začal padat sníh :shock:, na zemi leží poprašek. Krátce po sedmé se opět vyjasnilo a teplota zvolna klesá.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Michal Geryk »

dobrmanek píše:Michal Geryk: Nejenom, že ses trefil skoro do Přerovského letiště, ale i u mne. Byl jsi o 0,1 °C přesnější než Tomáš Prouza. Takže ti na mail posílám výhru...
:lol: :lol: :lol: Nemůže to ještě klesnout?
Napajedla jsem totálně "projel"... :(

Při odchodu do práce jsem měl za oknem v centru města -18°C a možná to ještě kleslo.
Přerovské letiště dává minimum -23°C.

Třicítka na dostupných stanicích asi nepadne, ale -28°C je hned na několika stanicích.

Chtělo by to průzračnější vzduch, bezvětří, čerstvější sněhovou pokrývku (lepší aldebo) a úplně jasnou oblohu - nic z toho u nás nebylo, ale i tak je mráz slušný ;-).

Výhled mě překvapuje - zima asi bude pokračovat dál, byť v nížinách občas nad nulou bude.
Koncentrace PM10 kupodivu klesá... ;-) :shock:
Naposledy upravil(a) Michal Geryk dne 27 led 2010, 08:21, celkem upraveno 1 x.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
nám to kleslo na -16,5 °C, v 6:34 což je bohužel o 0,1 °C více (tepleji) než letošní rekord, takže prostě nic moc, ale já to včera říkal (psal). Jasno ale vzduch na dýchání celkem hnusný. Teď už jsem v Bohunicích a tady je asi chladněji, teploměr za oknem ukazuje sice -16,5 ale je to jen čidlo na drátku vyhozené z okna hned u budovy, tipnul bych že je tu teplota nižší, vzduch úplně škrabal v krku, to u nás nebylo, tam to škrabalo maximálně od prachu. Naopak zase dole v centru mě přišlo o něco tepleji.

storm_ice:
Super fotky!

Edit 8:24: Tak prd, v 7:59 vidím že to padlo na -17,1 °C, rekord!
Naposledy upravil(a) fractal dne 27 led 2010, 08:25, celkem upraveno 2 x.
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2010“