Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Yves »

My máme sněhové radovánky už za sebou. Jak se to včera dostalo na maximum malinko přes 0°C, tak to lehce povolilo a všude kolem silnic už uklidilo. Už to nevypadá tak bíle. V noci nás jenom lízlo slabé občasné sněžení, tak na zemi bylo zvolna poprášeno. Přechodně byla v noci i menší oblačnost a minimum až na -5°C. Jinak ale netuším, co to tam např. GFS střílí na dnešek za mrazy. My máme v 10:00 už skoro -1°C a leze to hore. Z hlediska oblačnosti je polojasno: na SZ jasno, na JV zataženo. Sněžení podle mě dneska nehrozí. Sníh si asi trošku sedl, takže celkově asi slabě přes 35 cm, za městem více.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
RNDr.
Příspěvky: 206
Registrován: 23 říj 2009, 20:44
Meteostanice: DAVIS VANTAGE PRO 2
Bydliště: Uhrovec - SZ slovensko, meno: MARKO, vek: 15

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od RNDr. »

čaute česi, u nás sa sype a sype zatial tu máme 24 cm snehu 8) 8) , ale intezita je netolko silná že dnes dáme aj 30-ku :wink: dúfam :? , len tá teplota má znepokujuje akt. je -0,4°C :roll: , ale hlavné je že je pod 0°C :D :D
Uživatelský avatar
CtiborV
Příspěvky: 648
Registrován: 21 led 2008, 21:51
Meteostanice: Lacross WS 2350
Bydliště: Řídeč, okr. Olomouc, 300 m.n.m, střední morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od CtiborV »

Zdravím,
zde včera trochu nasněžilo, celkem máme okolo 30cm. Sníh docela sedl, a odtál. Vřerejší TMAx tu totiž byl až +2,6 °C, chvíli tu totiž kouklo sluníčko. V noci byla neuvěřitelná viditelnost i přes 5 km!! Měsíc svítil přes mraky,...TMin -2,2 °C.
Před chvíli tu padal taková krupice a teplota leze zase nahoru +0,8 °C. Sněhu tu máme tak akorát, nepotřebuji další...
Vítr: včera kolem půlnoci trochu fouklo z JJV - 4,7 m/s, od té doby tu skoro nefouká.
Tlak: je stále velmi nízký 991 hpA, minimum bylo kolem 3h po půlnoci 985,5 - takřka rekordní hodnota...

Zima jak se patří má pokračovat dále, v polovině týdne dojde k dalšímu ochlazení a čeká nás zase sibiř...
Z Řídeče (300 m.n.m) u Šternberka v podhůří Nízkého Jeseníku . Aktuální data a statistiky : https://ctiborvenus.eu/pocasi
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od fractal »

Zdravim,
minimum -1,4 C, tedy nic moc. Zatazeno, dopoledne se slabym DESTEM! Ale jen to zkropilo okno. Bylo toho mene nez 0,2 mm. Ted mame spse jarnich 2,2 C a oblacnost ridne, jestli vyleze slunko sni bude rychle mizet. Meril jsem vcera vysku snehu v polich za Podivinem a nameril jsem rovnych 30 cm. Na vyfoukanych mistech ale byla slabsi, v zavejich zase vetsi.
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Zde krásné zimní počasí.Polojasno,občas se zatáhne a přidá sněhová přeháňka a aktuální teplota -2,2st.Sněhu tu leží 20-40cm.Ranní Tmin -4,4st.Foto z dnešního dopoledne jsem dal na http://www.smart-web.cz/karel FOTO-POČASÍ.Přeji pěkný den
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Michal Geryk »

Moc a moc se zlobím na CPP ČHMÚ!!! :evil:
Už několik dní předpovídají o několik stupňů nižší maxima než je realita. Sice včera upravili předpověď teplot do rozmezí -3 až +1°C (před tím slibovali max. nulu), ale v nížinách to včera i dnes leze do intervalu -1 až +3°C a myslím, že se to dalo čekat... :?
Na zítřek byla dnešní ranní předpověď max. teplot -8 až -4°C, na západě -2°C (teď dávají -6 až -2°C), ale odhaduji, že to nakonec vyleze na -3 až +1°C bez ohledu na region. Vsadím gatě... :lol:


Tady je aktulně stále zataženo altostratem (Slunce trochu prosvítá) a stratocumulem, teplota +2°C a město "taje"... :(
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Tak tahle úprava klasiky mě fakt dostala: http://www.youtube.com/watch?v=-1qXxD7p7Jg 8)

A k počasí: polojasno, teplota skáče mezi -0,5°C a +0,5°C podle toho jak svítí nebo nesvítí Slunce. Silnice naprosto odtála a je mokrá a holá. Vítr jižní do 4 m/s. Tlak vystoupal na 991 hPa.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Tom »

I zde oblačno občas slunce vykoukne teplota už + 2C zatím to moc netaje nepere do toho tolik slunce ale sníh dost zvlhl.Taky by mě zajímalo proč třeba Aladin to podhodnocuje ty teploty dává tu 0C ale je tu o ty 2C tepleji.
Naposledy upravil(a) Tom dne 30 led 2010, 13:12, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
cvp
Příspěvky: 110
Registrován: 25 led 2008, 13:51
Bydliště: Napajedla 260m.n.m., Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od cvp »

Hruza a des, +4,1°C, ikdyz pri zemi je cca +2°C, ale taje to opravdu hodne.

Na vic vcera jsem odhrnoval snih a ta zem. Bouchal jsem lopatou o zem (do zeminy s travou) a ohl jsem lopatu. Zem je nasakla predchozi malou oblevou a vlivem mrazu, ktere byly, tak zem je jak kamen. Lidi rikam...prijit poradna obleva a dest, povodne jsou na to tata.
Obrázek
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od kocurekp »

Dnes od rána skoro jasno až jasno, bez kouřma, slunce jede naplno, opravdu jako na horách. Taky že od 10 hodin jede vytápění i teplá voda na solárko. :D
Teplota +1°C, relativně větrno od JZ - směr se drží už třetí nebo čtvrtý den..? Pohoda pro zimní radovánky, byli jsme opět s malým bobovat, jsem víc strhaný než on - respektive on není vůbec... :mrgreen:

Jinak včerejší Tmax +2,4°C, Tmin dnes ráno -1,5°C. Průměr za leden asi skončí na -3,5°C.
Naposledy upravil(a) kocurekp dne 30 led 2010, 14:09, celkem upraveno 1 x.
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
RNDr.
Příspěvky: 206
Registrován: 23 říj 2009, 20:44
Meteostanice: DAVIS VANTAGE PRO 2
Bydliště: Uhrovec - SZ slovensko, meno: MARKO, vek: 15

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od RNDr. »

Teraz nám prestalo snežit :? takže sme zostali na 25 cm čo je velmi pekné číslo :D lebo je tu najviac snehu za posledné 4 roky :twisted: , niekde je aj 26 cm :P , ale aj 24 cm :D , ale čo je zlé tak sa nám oteplilo nad 0°C :( presnejšie 1,1°C :evil: a max. bolo 1,5°C :cry: , ale zo snehom to ani nehne stále súkrásne biele stromy :mrgreen: , no a teraz sa tešia z intenzívneho sneženia výchdniari v okolí Košíc atd... :|
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
Včerejší teplota vystoupla na 1,1°C ale vůbec netálo.
Večer se vyjasnilo a byl vidět Mars, který je právě v opozici ale pohled rušil Měsíc v úplňku.
Noční teplota klesla na - 2,0°C , Sníh zůstává na 28 cm.
V okolních stanicích hlásí poprašek sněhu, ale já jsem nic nezaznamenal.
Je skoro zataženo ale výborná dohlednost.
Teplota přesáhla + 2°C, je cítit předjaří.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Tom »

RNDr. píše:Teraz nám prestalo snežit :? takže sme zostali na 25 cm čo je velmi pekné číslo :D lebo je tu najviac snehu za posledné 4 roky :twisted: , niekde je aj 26 cm :P , ale aj 24 cm :D , ale čo je zlé tak sa nám oteplilo nad 0°C :( presnejšie 1,1°C :evil: a max. bolo 1,5°C :cry: , ale zo snehom to ani nehne stále súkrásne biele stromy :mrgreen: , no a teraz sa tešia z intenzívneho sneženia výchdniari v okolí Košíc atd... :|
Jejda tak to je teda smajlíků nebylo by od věci nechat to písmo v klasické podobě a zvíraznit třeba jen ty důležité údaje co ty na to :D myslím že je to lepší než fialové písmo a spousta smajlíků tak trochu nevím na co se podívat jestli na toho smajla nebo na hodnotu tvůj příspěvek vidíme i černým drobným písmem.

Tak se trochu více rozzářilo slunce u nás ale co mě překvapuje že sníh vůbec neodtává ani ze střech dřív stačilo +0.5C a hned to bylo z rýn poznat.Čím to?Teplota je pořád okolo +2C
Naposledy upravil(a) Tom dne 30 led 2010, 14:24, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od kocurekp »

Tom píše:Tak se trochu více rozzářilo slunce u nás ale co mě překvapuje že sníh vůbec neodtává ani ze střech dřív stačilo +0.5C a hned to bylo z rýn poznat.Čím to?Teplota je pořád okolo +2C
Asi je to spíš led než sníh, a tomu to trvá dlouho... 8)
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Tom »

Asi to bude tím že jak byl ten mrznoucí déšť z té TN od jihu tak vznikla zespod ledová krusta a nato napadal čerstvý sníh a zespod to vlastně je takový mrazák zkoušel jsem odhodit ze střechy sníh a je to tak dole led nad tím sníh tím bych si vysvětlil toto netání.A už to čtu kolega viz. níže mě předběhl s tím ledem
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2010“