Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Tom »

Tak dnes po celý den velká oblačnost a asi 10 vloček teplota v maximu -0.5C tady na jihu máme prostě tepleji no :D :D :D
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Flames »

CtiborV píše:
Adi píše:Ahojky,

Stran vývoje zimy - zajímavé video, možná jsem ho už sem dával - http://www.accuweather.com/video-on-dem ... n%20Europe
mějte se hezky
Bastardi je borec, skoda ze takovej odbornik neni treba i v cechach, libi se mi, ze chodi daleko do minulosti a srovnava podobnost jednotlivych roku a spojuje pocasi s el nino apod.. Je videt ze, to neni nejak Honsova ktera se umi akorat divat na GFS...
To já myslím,že takoví odborníci u nás jsou,jen nejsou propagovaní jako zmíněný Bastardi.U nás se naparuje madam Honsová,protože ji bere Nova,ale když se rozpovídal Seifert,Vondráček,nebo dříve Lípová či Papež,bylo to vždy velmi zajímavé.
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od petrklíč »

Flames píše: To já myslím,že takoví odborníci u nás jsou,jen nejsou propagovaní jako zmíněný Bastardi.U nás se naparuje madam Honsová,protože ji bere Nova,ale když se rozpovídal Seifert,Vondráček,nebo dříve Lípová či Papež,bylo to vždy velmi zajímavé.
A co takový pan Koubek... (pro nás pamětníky :-) )
Jinak dnes jsme měli dopoledne oblačno, dokonce asi na půl hoďky svítilo sluníčko, odpoledne skoro zataženo a po 15 hodině se sněžením proměnlivé, ne moc velké intenzity. Příděl stačí tak akorát dorovnat úbytek, takže teď večer máme zase 5 cm chundelatého. Teploty bezpečně pod bodem mrazu, -5,7-1,9. aktuálně -2,6. Vítr slabý až mírný od JZ.
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
RNDr.
Příspěvky: 206
Registrován: 23 říj 2009, 20:44
Meteostanice: DAVIS VANTAGE PRO 2
Bydliště: Uhrovec - SZ slovensko, meno: MARKO, vek: 15

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od RNDr. »

Tu v Uhrovci na SZ slovensku je aktuálne jasno s teplotou -9,1°C a výška sneh. pok je 1 cm, vlhkost je 85% a tlak 1018 hPa
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Michal Geryk »

Pana Koubka znám jen z vyprávění... ;-) Já jsem odchován Seifertem, Vondráčkem, Lípovou a dalšími TV rosničkami z 80. let... ;-)

Dnes se po dopoledním sněžení udělalo polojasno, celodenní mráz vydržel i u mě za oknem paneláku s maximem -0,5°C, sníh se zcvrkl na 2 cm, ale místy je i tak slušné náledí.

Teď mám za oknem -9°C, ale už se zase zatahuje a určitě se oteplí.

Jinak aktuální verzi GFS nebrat - o déšť v pátek a sobotu opravdu nestojím... :evil:
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
RNDr.
Příspěvky: 206
Registrován: 23 říj 2009, 20:44
Meteostanice: DAVIS VANTAGE PRO 2
Bydliště: Uhrovec - SZ slovensko, meno: MARKO, vek: 15

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od RNDr. »

No už -9,4°C
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Yves »

Tak jsem se právě nemístně vytočil. GFS to načalo a totální obrat snow-forecast to dokonal. Žádné sněhové hody nejspíš nebudou, bude pršet. Těžiště sněhových srážek zůstane už jen v Z polovině ČR a v Německu. No a je po radosti. To už se asi neotočí k lepšímu. Ve 21:35 máme skoro zataženo, po sněh. minipřeh. a -5,5°C. Jsem nasráááááán.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od dobrmanek »

-17,9 °C, jsem opravdu zvědav kam to klesne. Každopádně teplo vypadá jinak. Sněhu stále 11 cm. Průměr za dnešní den bude mezi -11 °C až -12 °C, ale ten prudký pokles, to je síla. Vítkov má -14,4 °C

Omlouvám se, musím opravit jeden údaj: -18,1 °C
Naposledy upravil(a) dobrmanek dne 03 led 2010, 22:03, celkem upraveno 2 x.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Tom »

Dobrmanek cože nejsi z jiné planety :D :D pěkný no

no a k tomu GFS.Už několikrát to tak ukázalo nejdřív ne pak po Brno pak zase ne pak až do středních Čech no a bohužel čím více se to přibližuje tím je teplotní mapa neúprosnější směrem k oteplení.Uvidíme pořád se to ještě může změnit ale je to čím dál horší.....
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Vichr »

Yves: ono se to ještě desetkrát změní, žádnou paniku :)

V Č. Budějovicích dnes oblačno až polojasno, T min. -8,9 (to změřili profíci, u mě na balkoně ve 2. patře -5,8), T max nejspíš zas těsně pod nulou (na balkoně +1). Kolem 16. hodiny bylo u rodičů na Českokrumlovsku v 560 m.n.m. -3,5 st. Srážky zanedbatelné, výška sněhu 1-2 cm. Po 19. hodině se v ČB oteplilo o 1 stupeň (aktuálně na balkoně přesná 0) a velmi slabě sněží.
Tento ráz počasí vydrží, dokud budou cyklóny muset obcházet tlakovou výši. Ta se může periodicky obnovovat v dost dlouhém období, různě posouvat svou dráhu, ale celou zimu tam jistě nebude. Jakmile zeslábne, prosadí se jihozápadní až západní proudění. Zatím je dost času...

Zdravím
Vichr
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od petrklíč »

Tom píše: ...no a k tomu GFS.Už několikrát to tak ukázalo nejdřív ne pak po Brno pak zase ne pak až do středních Čech no a bohužel čím více se to přibližuje tím je teplotní mapa neúprosnější směrem k oteplení.Uvidíme pořád se to ještě může změnit ale je to čím dál horší.....
Klid, pánové. Vždyť je to ještě 5 dní dopředu, nechme se překvapit... Třeba bude pršet i v Chebu :wink:
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.

Dívám se na teploměr a vidím neuvěřitelných -12,8°C

ve 21:00 ale bylo -14,2°C.
dubnany 189
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2009, 22:07
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoraský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od dubnany 189 »

Zdravím všechny,
Včerejší počasí:
Zataženo se sněžením,které v poledne ustalo.K večeru se i oblačnost protrhávala.Napadly cca 2 až 3cm sněhu,ale dost to odtálo.Teplota ranní 0°C Denní +2°C Vítr mírný SZ. Tlak 1009hPa. Srážky ty 3cm sněhu.

Dnešní počasí:
Proměnlivá oblačnost typu As,Ac,Cs ,Nb odpoledne tu lehounce zasněžilo a spadlo cca 15 sněhových vloček tedy nestálo to vůbec za řeč ty srážky! Vítr slabý SZ-S. Teplota ranní -2,2°C Denní 0,6°C v maximu. Teď je dost mrazivo s -6,2°C. Tlak 1019hPa silný vzestup. Srážky 0mm. :arrow: :mrgreen:
Pěkný pozdrav z jižní Moravy,konkrétně z Dubňan posílá Jirka
Naděje umírá poslední,užívejte života dokud to jde.
suchysvatonovice
Příspěvky: 80
Registrován: 22 led 2009, 10:58
Bydliště: Malé Svatoňovice 20 430 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od suchysvatonovice »

U nás pouhých -6 St a k tomu gfs,teď právě na něj koukám a žádné oteplení nespatřuji.Naopak 11.1. tam mají krásnou fialovou skvrnu přes ČR a vyhrožují s -20 i víc.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Michal Geryk »

Noční minimum se dlouho drželo na -9°C, ale pak se zcela zatáhlo a máme teď ráno -7°C. Na ostravsko dnes nemáme ani omylem... :shock: Z veřejně dostupných klimatologických stanic asi vede Světlá Hora s minimem téměř -20°C, možná něco podobného přidá dobrmanek...

suchysvatonovice píše:...k tomu gfs,teď právě na něj koukám a žádné oteplení nespatřuji.Naopak 11.1. tam mají krásnou fialovou skvrnu přes ČR a vyhrožují s -20 i víc.
My se bavíme o krátkém a slabém, ale podstatném oteplení v pátek, příp. v sobotu, protože mají padat poměrně vydatné srážky a neradi bychom, aby místo sněžení pršelo... :( V SHMÚ s ním počítají určitě (pátek až +7°C), u nás je poloha rozhraní sněžení a (mrznoucího ?) deště stále nejistá - teď ráno to pro mě vypadá daleko lépe než včera večer, ale chce to ještě déšť posunout tak o 100 km dál na východ... :lol:
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2010“