Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
storm_ice
Příspěvky: 5578
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od storm_ice »

huj včera velká oblačnost, převážně zataženo, postupně s občasným sněžením, zejména po poledni mírné intenzity, pak ustávání srážek, večer o5 občasné sněžení. Tmin -0,9°C Tmax 2,0°C, vítr Jz-Z 2-6 m/s s nárazy až 8 m/s, se ráno utišil pak již do 4 m/s, Sníh dnes ráno Obrázek celkem 24 cm nový 5 (6) cm, tlak spadl až na rovných 980 hPa, nyní o5 rychle roste na 993,5 hPa. Dnes slunečno a celkem teplo, ale krom silnic a střech to nijak netálo, dokonce na severní straně domu ani z rampouchů nekapalo, což mě docela udivilo.

Aktuálně 18:00 skoro zataženo ObrázekObrázek -0,9°CObrázek V do 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od petrklíč »

Zdravím,
dnes jsme dopoledne polojasno, odpoledne skoro zataženo a slabé sněžení. Noční teplotní maximum (to není chyba) bylo +0,4, ráno to pak kleslo na -2,9, dopoledne vzestup na -0,2, ale pak to zarazila oblačnost, takže jsme po zbytek dne zůstali pod nulou, aktuálně -2,1. Sněhu máme stejně jako včera večer, na měrném místě 17 až 19 cm.
Poslední výhledy se poněkud problematizují, ruská anticyklóna se nemá tolik prosazovat, některé modely dokonce volí nástup jihozápadu.
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Jak už psal Tomáš v noci další cm sněhu-u nás kolem 10 cm,celkem na poli na okraji města 55 cm.Ze střechy garáže jsem házel kostky přes 50 cm vysoké.Odpoledne přišla na řadu střecha skleníku - měla na východní straně návěj 75 cm vysokou.Na zahradě jsem chtěl změřit srážky,ale stanice se ocitla pod velkou závějí-srážkoměr jsem nemohl najít a když jsem rezignovaně zapíchl lopatu,přesný zásah-rozbil jsem srážkoměr…
Jako poněkolikáté v historii měření velkých zimních srážek jsem použil válec srážkoměru,kterým jsem vyřízl sněhovou pokrývku na jednom ze sněhoměrných prkének,kde nebyla pokrývka tolik ovlivněna větrem.Před chvílí roztály srážky a leden má celkem 61 mm srážek.Město je zavalené sněhem od rána veškerá technika tvoří obří hromady a bariéry které tady budou strašit do konce dubna..
Jen už ne další sníh..Mrazy také nejsou žádoucí,tak pár dní zimní počasí na užití a což takhle dát si oblevu,aby to pomalu mizelo ?To už tady dlouho nebylo.I když tak čtu,část připívajících přede mnou píše něco jiného.Jo severozápad,ten umí věci,ale jak kde.Dnes ráno -3 st,přes den -0,teď večer to jde pod -3 st.Slunko dnes pěkně hřálo..Se sněhem jsme na tom téměř jako počátkem března 2006,jenže je teprve konec ledna...
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Yves »

Dneska jsem jel kousek po regionu, bohužel jenom na JV, takže do nižších nadmořských výšek, nejvýše jsem projížděl 520 m n.m. a opravdu se potvrdilo, že tolik sněhu tu nepamatuji, dle odhadů rodičů je to nejvíc za 20 let. Slušné. Po celý den byl podobný charakter počasí, jak jsem psal ráno. Na JV zataženo, na SZ malá oblačnost. Srážky se nekonaly, maximum -0,5°C. Teď večer je polojasno a teplota si v to údolí namířila spěšně dolů, už je -8,5°C. Okraj města -5°C. Ani po několika dnech nejsou schopni někteří majitelé aut vyjet ze zaparkovaného místa, pokud to tam 30 minut poctivě neodhazují i ze země. Sníh lehoučce nad 35 cm. Modely v předpovědi nadále dramaticky navyšují vodní hodnotu sněhu na Vysočině. GEM má aktuálně nejvyšší hodnotu na Vysočině 43 kg na metr čtv. a za týden je tam až 71 kg. Masakr. Bude asi veselo, snad fronta ve středu nepřinese déšť, to by mi cvaklo.
Flames: Fotkyyyy. :)
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
suchysvatonovice
Příspěvky: 80
Registrován: 22 led 2009, 10:58
Bydliště: Malé Svatoňovice 20 430 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od suchysvatonovice »

Malé Svatoňovice:sněhová situace ještě o kousek horší než u Tomáše ráno -1,8 St. udrželi jsme opět ledový den Tmax -0,4 St. a teď večer -3,4 St.Před chvílí jsem se vrátil z večerního lyžování v Radvanicích,ale terén nic moc po takové přídělu prašanu,byť upravenému rolbou.
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Vichr »

Na jih Čech přinesla změna proudění příjemné, převážně slunečné počasí s teplotami kolem nuly. T max. ve čtvrtek +1,9, včera +2,5, dnes kolem +1. Noční teploty od 0 do -3. Narozdíl od severu republiky zde téměř vůbec nesněžilo, ale k významnému tání také nedochází. Sněhová pokrývka se drží na 15 cm. Dnes po západu slunce se rychle ochladilo, teplota klesla k -4, ale nyní už znovu stoupá vlivem nastupující oblačnosti.

Zdravím
Vichr
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Po jasném dni přišla v noci pěkná zima - momentálně ve 23:25 už -10,9°C. Sníh slehnul na 50 cm, večer slaboulince zasněžilo.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Michal Geryk »

petrklíč píše:...Poslední výhledy se poněkud problematizují, ruská anticyklóna se nemá tolik prosazovat, některé modely dokonce volí nástup jihozápadu.
No tak možná už bude s mrazy veta. Středeční níže zřejmě přinese kromě větru i sem tam déšť a dál je to záhadné, nicméně sklon k oblevě je větší a větší. ČHMÚ určitě zcela překope předpovědi :) ... Jen aby nebyla dlouhodobá inverze... :(

U nás se včera odpoledne protrhala oblačnost, aby se v noci opět zatáhlo a teď i docela fouká od SV.
Sníh trošku mizí, ale stále je ho kolem 25 cm ;-).

Tmax včera +2,5°C.
Tmin v noci -8°C.
Aktuálně oteplení na -4°C.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Tom »

Dnes po ránu celkem kosa v minimu -10.7C ted je ale už zataženo a o něco tepleji.
Naposledy upravil(a) Tom dne 31 led 2010, 13:59, celkem upraveno 2 x.
Láďa
Příspěvky: 7
Registrován: 30 led 2010, 20:58
Bydliště: Holovousy,Plzeň-sever,388 m.n.m -stanice Davis Vantage Pro

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Láďa »

Na Plzeňsku aktuálně -5,zataženo,bezvětří
Včerejší teploty Tmax 0,6
Tmin -5
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Michal Geryk »

Trochu mimo téma, ale nedalo mi to... :oops:

Srovnáni večerních předpovědí max. teplot od ČHMÚ (v závorce) a realita na profi-stanicích do 400 m.n.m.:

28.1.: (-4/0) -1 až +3
29.1.: (-3/+1) -1 až +3
30.1.: (-3/+1) -1 až +3, Kopisty +5
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Opět nádherný den, ranní Tmin -14,4°C, aktuálně v 11:45 -5,2°C, tlak 1003 hPa. Skoro jasno, sníh slehl na 46 cm.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od kocurekp »

Tady taky nádherně, podobně jako včera jen trochu chladněji, ranní Tmin -9,2°C, momentálně -0,8°C a skoro jasno. Leden na poslední chvíli dohání hodiny slunečního svitu... :wink:
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
storm_ice
Příspěvky: 5578
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od storm_ice »

huj včera slunečno, polojasno až skoro jasno, zpočátku a postupně odpoledne zvětšená oblačnost, dopoledne i se sněžením, večer pár vloček postupně vyjasnění na jasno, ve 2/2 noci o5 přibývání oblačnosti. Tmin -4,7°C Tmax 3,2°C, vítr Jz-ZSz 3-7 m/s s nárazy až 11 m/s, se večer utišil, Sníh dnes ráno Obrázek celkem 23 cm.

Aktuálně 14:50 skoro jasno ObrázekObrázek -0,4°CObrázek Jz do 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Adi »

Ahojky

Včera zataženo nebo skoro zataženo, až večer oblačno až polojasno. Ráno spadlo pár zatoulaných vloček, jinak beze srážek, mírný JZ vítr.
teploty ráno na 0, přes den až 3, večer -3, o půlnoci -5

Dneska ráno -5, nyní -3, skoro zataženo oblačností frontální vlny nad Slovenskem.
Sněhu máme cca 35, včera trochu slehl při nadnulových teplotách.

Výhledy jsou problematické, zdá se však, že zatím srážky budou téměř výhradně sněhové

Zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2010“